Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είχα αναφέρει ξανά το πρόβλημά μου αλλά επειδή τώρα είμαι στα πρόθυρα να το στείλω για την εγγύηση θέλω να σιγουρευτώ.

Το κινητο το έχω σχεδόν 3 μήνες και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.Πριν λίγες μέρες παρουσίασε ένα πολύ περίεργο πρόβλημα με την κάμερα του.Το κινητό είχε κάποιες μικρές πτώσεις χωρίς όμως να γρατζουνιστεί καθόλου το τζαμάκι της κάμερας.

Οταν πάω να βγάλω φωτογραφία βγάζει 2 μικρές μπλε γραμμές στην οθόνη η οποίες αποτυπώνονται και όταν τραβηχτεί η φωτογραφία.

Όταν βγάζω φωτογραφία την ημέρα οι γραμμές αυτές δεν είναι ευδιάκριτες.Φαίνονται πολύ μόνο όταν βγάζω φωτογραφία στο σκοτάδι και γενικά σε σκούρο φόντο.

Τι μπορεί να φταίει?Να το στείλω στην εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,

εδω και 2 μερες οταν εχω κλειδωμενο το SIII η οθονη αναβοσβηνει καθε 10" περιπου. Εκανα restart και καπου διαβασα οτι το κανει οταν εχεις εργασιες να τρεχουν γιατι κατι παιζει με την ram, εκανα τερματισμο των εργασιων αλλα το κανει και παλι. Το προβλημα το εβγαλε στα καλα καθουμενα, ουτε επεσε ουτε τιποτα.

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζει και το S3 του αδερφού μου, Αυτό όμως άρχισε να γίνεται απο το τελευταίο update που έγινε. Τι μπορεί να φταίει;; Γνωρίζει κάποιος;;;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλη εφαρμογή δωρεάν και να μην έχεις κάνει root;

 

το Carbon δεν χρειαζεταi root.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το Carbon δεν χρειαζεταi root.

 

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή και στο κινητό και στον η/υ και τους ντριβερς αλλά κανένα δεν βρίσκει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Εδω και περιπου 2 μηνες εχω παρατηρησει πως το τηλεφωνο μου , i9305 , κανει επανεκκινησεις μονο του σε ασχετες στιγμες , πχ οταν ειναι στην τσεπη , οταν το εχω απλα στο τραπεζι , αλλα και οταν το χρησιμοποιω. Ειναι πολυ εκνευριστικο . Εχω τσεκαρει αν φταιει εφαρμογη , αλλα ολες οι εφαρμογες ειναι οι κλασικες (facebook Κλπ..) . Το κινητο ηταν ρουτ και με custom rom , αλλα μηδενισα counter, και το εφερα σε εργοστασιακη κατασταση με stock rom. Επισης εκανα wipe data και επαναφορα εργοστασιακων . Αξιζει να απευθυνθω στη smartec αφου ειναι μεσα στην εγγυηση ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

έχεις stock kernel?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησε και το smart ram booster pro αν θες και θα έχεις σίγουρα πάνω από 250.

 

Αυτο κάνει αυτόματη διαχείριση της ram η θα πρέπει να κάνω κάποιες ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησες τις εφαρμογές που αναφέρω και έχεις ακόμα θέμα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

έχεις stock kernel?

 

στο kernel αναφερει αυτα :

 

Έκδοση Kernel

3.0.31-1153417

dpi@DELL224#1

SMP PREEMPT Wed May 29 17:23:28 KST

2013

 

Αυτο σημαινει πως ειναι στοκ ;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποίησες τις εφαρμογές που αναφέρω και έχεις ακόμα θέμα;

 

Σε αυτό που λες πρέπει να κάνω επιβολή διακοπής ή να κάνω κλικ στην επιλογή ανενεργό.

Το δοκίμασα με την επιβολή διακοπής και δεν είδα διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λες πρέπει να κάνω επιβολή διακοπής ή να κάνω κλικ στην επιλογή ανενεργό.

Το δοκίμασα με την επιβολή διακοπής και δεν είδα διαφορά

 

επιλογή ανενεργό αν δεν είσαι root.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

επιλογή ανενεργό αν δεν είσαι root.

 

Είμαι ρουτ αλλά με την επιβολή διακοπής μετά από επανεκκίνηση οι εφαρμογές ξανά ενεργοποιούνται.

Πάντως και ανενεργες δεν βλέπω διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς την 4.3 και να μου πει αν έχει Ελληνικά κανονικά. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ρουτ αλλά με την επιβολή διακοπής μετά από επανεκκίνηση οι εφαρμογές ξανά ενεργοποιούνται.

Πάντως και ανενεργες δεν βλέπω διαφορα

 

 

 

 

 

 

 

Αν είσαι ρουτ χρησιμοποιησε titanium backup.

Το titanium τι σχέση έχει με τις εφαρμογές που τρεχουν;

Πάντως ρε παιδιά μετα την απενεργοποίηση των εφαρμογών που έγραψε ο φίλος παραπάνω κατάφερα να φτάσω στα 200 mbps ελεύθερης μνήμης.

Με το που ανοίγω όμως το WiFi και μπαίνω στο tapatalk χάνω με την μία τα 100 από τα 200 .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάλει κανείς την 4.3 και να μου πει αν έχει Ελληνικά κανονικά. Ευχαριστώ

 

Ορίστε; για cm μιλάς; εκτός αν έχεις καμιά πληροφορία που μας διαφεύγει..

 

 

 

 

 

Το titanium τι σχέση έχει με τις εφαρμογές που τρεχουν;

Πάντως ρε παιδιά μετα την απενεργοποίηση των εφαρμογών που έγραψε ο φίλος παραπάνω κατάφερα να φτάσω στα 200 mbps ελεύθερης μνήμης.

Με το που ανοίγω όμως το WiFi και μπαίνω στο tapatalk χάνω με την μία τα 100 από τα 200 .

 

Προφανώς δεν το έχεις βάλει ποτέ... ή δεν καθισες να το ψάξεις...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Προφανώς δεν το έχεις βάλει ποτέ... ή δεν καθισες να το ψάξεις...

Η αλήθεια είναι πως με ζοριζει.

Το προσπάθησα κανα δύο φορές στο παρελθόν για να κάνω backup αλλά δεν μπόρεσα να μπω στην λογική του με το κατεβατό ρυθμίσεων που έχει.

Προτίμησα cwm για το backup και το titanium το έβγαλα για δεύτερη φορά

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως με ζοριζει.

Το προσπάθησα κανα δύο φορές στο παρελθόν για να κάνω backup αλλά δεν μπόρεσα να μπω στην λογική του με το κατεβατό ρυθμίσεων που έχει.

Προτίμησα cwm για το backup και το titanium το έβγαλα για δεύτερη φορά

 

με το titanium μπορεις να παγωσεις μονιμα οποιες εφαρμογες θελεις!ειτε συστηματος ειτε απλες.

 

Ορίστε; για cm μιλάς; εκτός αν έχεις καμιά πληροφορία που μας διαφεύγει..

 

Ναι για cm μιλάω

 

εχω δοκιμασει του temasek..πολυ καλη και σταθερη εχει καποια θεματακια αλλα δινει σχεδον καθημερινα Updates.

ολες οι cm εννοειται πως εχουν full ελληνικα.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι παιδια! 2 συντομες ερωτησεις. η πρωτη εχει να κανει με το πως προσθετω εικονες για το κλειδωμα της οθονης(lock screen) ενω η δευτερη αφορα το kies, για το πως γινεται backup & αναβαθμιση επισημου λογισμικου(update)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Η un-official 4.2 ROM, που και καλά θα έβγαζε official η samsung,

 

Έχει τα features του s4?(Air Geastures κ.λ.π)

Που μπορώ να την βρώ?

 

Ευχαριστώ!

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζεται φυσικα για το ποτε θα δωσει την αναβαθμιση 4.3 στο S3;;
Sony Ericsson Xperia X8 με Custom Rom Ginger-DX 2.3.7 και overclock στα 787MHz
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησε και το smart ram booster pro αν θες και θα έχεις σίγουρα πάνω από 250.

 

Ναι όντως αλλά μετά από λίγο οι εφαρμογές επανεργοποιουνται και τελικά δεν γίνεται τίποτα.

Ανά τακτά διαστήματα κλείνουν αρκετές εφαρμογές 44 τον αριθμό χωρίς να ξέρω ποιες είναι αυτές σε τι χρησιμεύουν και που μετά από λίγο φορτώνουν ξανά απασχολοντας τον κινητό και ξοδεύοντας πιο γρήγορα την μπαταρία.

Αν υπήρχε πραγματικά μια λίστα με τις εφαρμογές που δεν χρειάζονται ώστε να είναι μόνιμα κλειστές θα ήταν το ιδανικό

Link to comment
Share on other sites

προς giannisma 1998:

μαλλον εννοεις την 4.2.2 που ηταν και εμεινε unofficial.εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835931

αλλα προσεξε γιατι αν εχεις αναβαθμισει σε mg4 και τωρα περασεις αυτο θα εχεις προβλημα με το ΙΜΕΙ σου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

προς giannisma 1998:

μαλλον εννοεις την 4.2.2 που ηταν και εμεινε unofficial.εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1835931

αλλα προσεξε γιατι αν εχεις αναβαθμισει σε mg4 και τωρα περασεις αυτο θα εχεις προβλημα με το ΙΜΕΙ σου

 

οταν λες MG4?Το κινητό έχει ROM Cosmote,Δεν είναι rooted.

 

Μπορώ να το ξαναγυρίσω full official απο το sammobile ετσι;

 

Αυτό που με νοιάζει,είναι αν θα πάρει τα features του s4(air geastures κ.λ.π)

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Σ Βρήκα αυτό εδώ το app που μου άρεσε και το κατέβασα..Δεν πρεπει να σαι ουτε root ουτε τιποτα..Το περνας σαν 2η συλλογή και απλά πας στις ρυθμίσεις του και ενεργοποιείς το smart control..

 

Βιντεο:http://www.youtube.com/watch?v=0E1VzMuFLzQ

Το θεμα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2262322

apk.Donload http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1932198&d=1367587129

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...