Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως χρειαζόταν ξανά-ρουτάρισμα :)

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια :)

 

(και τώρα όντως λύθηκε το "πρόβλημα" με το adfree :lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις πως μπορω να "αντικαταστησω το "home button" με καποια αλλη εφαρμογη η widget?

Και επισης να "αντικαταστησω" και το πατημενο home button? Ωστε να μου εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες?Και γενικα υπαχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το πατημενο κεντρικο κουμπι ωστε να μπω εκει?

Απλα θελω να παταω το home button οσο λιγοτερο μπορω.. Αν γινεται και καθολου..

Ευχαριστω εκ των πρωτερων και να σημειωσω οτι δεν θελω να κανω ροοτ το κινητο οποτε κατι official.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια με υγεία σε όλους! ! Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου, μιας και είμαι κάτοχος του galaxy s3, να κάνω μια ερώτηση, σχετικά με το WiFi. Επειδή έχω εμπειρία σχετικά με τις συσκευές της apple, πέρασαν από τα χέρια μου 3gs, 4, 4s, iPad και τώρα με την Samsung με το galaxy s3, έχω την εξής παρατήρηση, και αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος. Έχω παρατηρήσει ότι δεν είναι τόσο ευαίσθητη η κεραία του WiFi σε σχέση με τις συσκευές τις Apple. Θα ήθελα από τους παλιούς χρήστες της Samsung και συγκεκριμένα με το galaxy s3 αν έχουν την ίδια παρατήρηση! Γιατί το έχω μια εβδομάδα και αν έχει πρόβλημα να το πάω για αλλαγή! Να διευκρινίσω ότι φοράει την 4.1.1 είναι ελληνικό αγορά από πλαίσιο. Edited by jsjim
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταια ερωτηση που παω για να ρυθμισω το οριο κλειδωματος οθονηςΜετα απο ποσα λεπτα θα κλειδωνει η οθονη?

 

ΠΡΟΣΟΧΗ :Οχι ποτε θα μπαινει σε αδρανεια,ΠΟΤΕ θα κλειδωνει.. ΕΥχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να "αντικαταστησω το "home button" με καποια αλλη εφαρμογη η widget?

Και επισης να "αντικαταστησω" και το πατημενο home button? Ωστε να μου εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες?Και γενικα υπαχει καποιος αλλος τροπος εκτος απο το πατημενο κεντρικο κουμπι ωστε να μπω εκει?

Απλα θελω να παταω το home button οσο λιγοτερο μπορω.. Αν γινεται και καθολου..

Ευχαριστω εκ των πρωτερων και να σημειωσω οτι δεν θελω να κανω ροοτ το κινητο οποτε κατι official.

Για το home button /multitasking δες αυτά https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teambro.android.homebuttonshortcut&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50ZWFtYnJvLmFuZHJvaWQuaG9tZWJ1dHRvbnNob3J0Y3V0Il0

https://play.google.com/store/apps/details?id=grandmastersoftware.togglerecentapps&hl=en&write_review=true

Και μια τελευταια ερωτηση που παω για να ρυθμισω το οριο κλειδωματος οθονηςΜετα απο ποσα λεπτα θα κλειδωνει η οθονη?

 

 

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ :Οχι ποτε θα μπαινει σε αδρανεια,ΠΟΤΕ θα κλειδωνει.. ΕΥχαριστω.

Διάβασε εδώ http://www.androidcentral.com/how-set-lock-screen-and-security-options-galaxy-s3 γράφει και γιαυτό που ρωτάς

 

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν μπορω να το βολευτω.....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353327

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος οταν χρησιμοποιώ την HDR επιλογή στην κάμερα να μην σώζει και τις δύο φωτογραφίες αλλά μόνο την HDR;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρονιά πολλά είμαι νέος με το κινητό...ήθελα να σας ρωτήσω το premium suite πως γίνετε να το κανείς εγκατάσταση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρονιά πολλά είμαι νέος με το κινητό...ήθελα να σας ρωτήσω το premium suite πως γίνετε να το κανείς εγκατάσταση?

 

Θα έρθει με την επόμενη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/ghIqQ.png

 

Eμενα δεν υπαρχει τετοιο μενου(screen security) ειναι διαφορετικο,φοραω την 4.1.2 μαλλον ενω το κειμενο αναφερεται σε αλλη εκδοση.

Καμια αλλη ιδεα?

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο χρονο σε ολους!!! Θελω να σας ρωτησω αν υπαρχει καποιο παρομοιο προγραμμα με το icloud[iphone] για το SG Siii?

 

Καλησπέρα. Το icloud δεν είναι πρόγραμμα. Είναι υπηρεσία cloud της ακατανόμαστης. Φυσικά και υπάρχουν άλλες επιλογές και είναι δεκάδες. Dropbox, Google drive, Box κλπ. Διαλέγεις και παίρνεις. Θα συνιστούσα το Dropbox μιας και η Sammy έχει κάνει συμφωνία με την έν λόγο υπηρεσία και προσφέρει δωρεάν 50 Gb για 2 χρόνια εάν κάνεις login/sign up από το SGS3 σου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε εκδοση 4.1.2 πως μπορω να αλλαξω την καθυστερηση του κλειδωματος ,(οχι απενεργοποιηση) της οθονης?

Προσοχη εκδοση 4.1.2 ..Μην μου πειτε settings->security->screen security->automatically lock

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι τετοιο στην 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις σε εκδοση 4.1.2 πως μπορω να αλλαξω την καθυστερηση του κλειδωματος ,(οχι απενεργοποιηση) της οθονης?

Προσοχη εκδοση 4.1.2 ..Μην μου πειτε settings->security->screen security->automatically lock

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κατι τετοιο στην 4.1.2

 

Είναι πιο εύκολο στην 4.1.2 ρυθμίσεις-προσωπικό-κλειδωμα οθονης:)

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια να εχουμε..υγεια σε ολο το κοσμο ευχομαι πρωτιστως και μετα ολα τα αλλα.επιτρεψτε μου να σας ξενερωσω λιγο και να μου πειτε αν γνωριζει κατι κανεις επι του θεματος.

 

http://www.digitallife.gr/samsung-galaxy-s-iii-sudden-death-mainboard-33056

 

Καλή Χρονιά φίλε μου! Αν κοιτάξεις στις προηγούμενες σελίδες θα δεις ότι έχουμε κσι περιστατικό εδώ μέσα. Είμαστε όλοι στην αναμονή δηλαδή, γνωρίζοντας ωστόσο ότι η samsung επιδιορθώνει το πρόβλημα στα πλαίσια της εγγύησης.

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρόνια σε ολους,

Εχω στα χέρια μου 8 ημέρες το galaxy s3, και αυτο που με προβληματίζει ειναι ότι δεν πιάνει wifi στην ευρυτερη περιοχη που μενω ενω το iPhone πιάνει καμία 10, κλειδωμένα και μη. Τι πρεπει να κανω υπαρχει κανενα hard reset, ή κάποια ρύθμιση, που να κάνει το wifi ποιο ευαίσθητο ; Να εχει προβλημα η κεραια του wifi; Υπαρχει καμία εφαρμογη που το ελέγχει ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και παλι χρονια πολλα σε ολους!!!Μια ερωτηση παρακαλω!!Πριν κανα 2 εβδομαδες (το s3 μου ειναι αγγλικο)

εβαλα την 4.1.2 στο κινητο μου την PDA:LL4/PHONE:LL4/CSC:LLA (BTU) το εβαλα πριν 2 λεπτα στο kies για μια δουλεια και μου εβγαλε νεο update PDA:LLA/PHONE:LLA/CSC:LLA (BTU) τι νεο φρουτο ειναι αυτο αξιζει να το βαλω???

 

Σημερα βγηκε οκ ξερουμε ποια εκδοση ειναι αυτη και τι καινουργιο εχει μεσα?? Καμια ιδεα κανεις?? ;) :wacko: :ninja: ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και παλι χρονια πολλα σε ολους!!!Μια ερωτηση παρακαλω!!Πριν κανα 2 εβδομαδες (το s3 μου ειναι αγγλικο)

εβαλα την 4.1.2 στο κινητο μου την PDA:LL4/PHONE:LL4/CSC:LLA (BTU) το εβαλα πριν 2 λεπτα στο kies για μια δουλεια και μου εβγαλε νεο update PDA:LLA/PHONE:LLA/CSC:LLA (BTU) τι νεο φρουτο ειναι αυτο αξιζει να το βαλω??? ;) :wacko: :ninja: ;)

 

Σήμερα βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σημερα που το συνδεσα στο kies δεν μου εβγαλε τιποτα .το τηλεφωνο ειναι γερμανικο με 4.1.2.μπορει να την δωσει αργοτερα.μαλον ειναι καμια διορθωση συστηματος..:confused:
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποια διορθωση???

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36173182&postcount=7367

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Μαλλον αυτο θα ειναι θα το κανω το βραδυ γιατι ειμαι τωρα στην δουλεια και θα σας πω!!Λογικα για να κατσει καλα μιας και διορθωνει προβληματα θα θελει ξανα hard reset και ξανα στησιμο συσκευης για να κατσει οσο το δυνατον ποιο καλα!!! Σωστα ??? ;);)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον πατωντας το κεντρικο κουμπι κατω στη συκευη να μην μας πηγαιναι με την μια στην κεντρικη σελιδα ???

 

Ημουν σε φιλο με το SII και μια χαρα πηγαινει στην κεντρικη σελιδα με ενα πατημα του home button..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...