Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις του ημερολογίου πήγαινε στο Sync events/tasks και στην επιλογή Facebook κάνε αποεπιλογή το Sync Gallery ώστε να μην δείχνει τις φωτογραφίες απο το Facebook.

 

Πάλι στις ρυθμίσεις του ημερολογίου, στην επιλογή Calendars, μπορείς να επιλέξεις τι θα δείχνει. Οι 3 τελευταίες επιλογές επιλογες είναι γενέθλια κτλ.

 

αν πω οτι δεν βρισκω αυτες τις επιλογες τι θα πεις?:cry::O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες περασα προχθες την 4.1.1 Poland Jelly Bean ετσι για να την δω.

Θα πω τι εχω βιωσει εγω μεχρι στιγμης:

 

Τα +

πολυ smooth, αλλαγες στο notification bar, νεα widget

 

Τα -

το quadrant Μου βγαζει 5000-5100 ενω με 4.0.4 ειχα 5500-5600

εχει ενα νεο widget "Αγαπημενες επαφες 4x4" παρα πολυ ωραιο widget (εγω προσωπικα το ηθελα τρομερα) ΑΛΛΑ

οταν παταω σε μια επαφη την πρωτη φορα κανει 5-6 δευτερολεπτα να την ανοιξει. Πολυ κουραστικο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες περασα προχθες την 4.1.1 Poland Jelly Bean ετσι για να την δω.

Θα πω τι εχω βιωσει εγω μεχρι στιγμης:

 

Τα +

πολυ smooth, αλλαγες στο notification bar, νεα widget

 

Τα -

το quadrant Μου βγαζει 5000-5100 ενω με 4.0.4 ειχα 5500-5600

εχει ενα νεο widget "Αγαπημενες επαφες 4x4" παρα πολυ ωραιο widget (εγω προσωπικα το ηθελα τρομερα) ΑΛΛΑ

οταν παταω σε μια επαφη την πρωτη φορα κανει 5-6 δευτερολεπτα να την ανοιξει. Πολυ κουραστικο.

 

πως την περναμε? εμενα γραφει οτι εχω 4.0.4:O

Link to comment
Share on other sites

πως την περναμε? εμενα γραφει οτι εχω 4.0.4:O

 

την κατεβαζεις την rom απο το sammobile (κανεις εγγραφη free) και με odin την περνας. Στην αρχη του θεματος υπαρχει αναλυτικος οδηγος.

TCe
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζεις την rom απο το sammobile (κανεις εγγραφη free) και με odin την περνας. Στην αρχη του θεματος υπαρχει αναλυτικος οδηγος.

 

δεν περνανε αυτοματα αυτα απο την συσκευη εννοω ενημερωση λογισμικου κτλ?:O

Link to comment
Share on other sites

δεν περνανε αυτοματα αυτα απο την συσκευη εννοω ενημερωση λογισμικου κτλ?:O

 

μονο Πολωνική rom υπαρχει προς το παρών. Αν εχεις κινητο προελευσης Πολωνια περνιεται με ενημερωση λογισμικο. Αν δεν εχεις την περνας μονος σου με odin.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του ημερολογίου πήγαινε στο Sync events/tasks και στην επιλογή Facebook κάνε αποεπιλογή το Sync Gallery ώστε να μην δείχνει τις φωτογραφίες απο το Facebook.

 

Πάλι στις ρυθμίσεις του ημερολογίου, στην επιλογή Calendars, μπορείς να επιλέξεις τι θα δείχνει. Οι 3 τελευταίες επιλογές επιλογες είναι γενέθλια κτλ.

 

Μονο τα events μου δειχνει!! Γενεθλια γιοκ :(

Link to comment
Share on other sites

μονο Πολωνική rom υπαρχει προς το παρών. Αν εχεις κινητο προελευσης Πολωνια περνιεται με ενημερωση λογισμικο. Αν δεν εχεις την περνας μονος σου με odin.

 

οποτε αν δεν την περασω με τον τροπο που μου ειπες θα γινει η αναβαθμιση καποια στιγμη μονη της?συγνωμη αλλα ειμαι ασχετη!:O

Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας,σχετικα δεν ειναι προβλημα αυτο που ανεφερα κ εχθες βραδυ,το εχετε προσεξει.οταν περνω τηλ η με περνουν,γενικα σε μια κληση διακρινω στο σε σκοτεινο περιβαλλον τον τερμα αριστερα αισθητηρα που ειναι κοντα στο ακουστικο να βγαζει ενα κοκκινο χρωμα,λογικα ενεργοποιειται για να σβησειι η οθονη? να τονισω οτι δεν μενει παντα αναμενος,αλλα μονο σε οση ωρα εχω την κληση,οταν σταματαω την κληση σβηνει κατευθειαν.αγχωθηκα κ συγνωμη που ξαναρωτησα,σας ευχαριστω κ καλο σας απογευμα.
Link to comment
Share on other sites

οποτε αν δεν την περασω με τον τροπο που μου ειπες θα γινει η αναβαθμιση καποια στιγμη μονη της?συγνωμη αλλα ειμαι ασχετη!:O

 

Για να περάσεις την ρομ που αναφέρει ο φίλος πρέπει να είσαι root και να κανείς την διαδικασία μέσο Odin..αν δεν ξέρεις η δεν θέλεις να μπλεξεις με όλα αυτά περίμενε λίγο ίσως μια δυο εβδομάδες και θα σου βγάλει το νέο φιρμγουερ η ενημέρωση λογισμικου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

οποτε αν δεν την περασω με τον τροπο που μου ειπες θα γινει η αναβαθμιση καποια στιγμη μονη της?συγνωμη αλλα ειμαι ασχετη!:O

 

Ναί μέσω kies όταν βγει για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο τα events μου δειχνει!! Γενεθλια γιοκ :(

κ εμενα το ιδιο μονο τα events!:O

Για να περάσεις την ρομ που αναφέρει ο φίλος πρέπει να είσαι root και να κανείς την διαδικασία μέσο Odin..αν δεν ξέρεις η δεν θέλεις να μπλεξεις με όλα αυτά περίμενε λίγο ίσως μια δυο εβδομάδες και θα σου βγάλει το νέο φιρμγουερ η ενημέρωση λογισμικου

 

Ναί μέσω kies όταν βγει για Ελλάδα.

 

Ή και OTA ( Over The Air) ;)

σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!!!!! θα περιμενω γιατι μονη μου δεν......:p

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις την ρομ που αναφέρει ο φίλος πρέπει να είσαι root και να κανείς την διαδικασία μέσο Odin..αν δεν ξέρεις η δεν θέλεις να μπλεξεις με όλα αυτά περίμενε λίγο ίσως μια δυο εβδομάδες και θα σου βγάλει το νέο φιρμγουερ η ενημέρωση λογισμικου

 

λαθος φιλε μου. Δεν πρεπει να εισαι root. Επισημη rom ειναι, ΔΕΝ πρεπει να εισαι root. Εγω δεν ειμαι root (ποτε δεν ημουν) και την περασα μια χαρα :):):)

TCe
Link to comment
Share on other sites

λαθος φιλε μου. Δεν πρεπει να εισαι root. Επισημη rom ειναι, ΔΕΝ πρεπει να εισαι root. Εγω δεν ειμαι root (ποτε δεν ημουν) και την περασα μια χαρα :):):)

 

Έτσι ακριβώς !!! Αρκεί να ακολούθηση κάποιος τον οδηγό Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Τα -

το quadrant Μου βγαζει 5000-5100 ενω με 4.0.4 ειχα 5500-5600

 

οταν παταω σε μια επαφη την πρωτη φορα κανει 5-6 δευτερολεπτα να την ανοιξει. Πολυ κουραστικο.

Το ότι σου βγάζει μικρότερο σκορ το quadrant δεν λέει τίποτα και δεν μπορείς να το συνυπολογισεις στα αρνητικά. Όσο για το άλλο είναι όντος στα μειον, θα μπορούσαν μετά από τόσες leaked να το διορθώσουν εκτός αν η επίσημη πολωνική είναι άλλο ένα δόλωμα για τους beta testers απλά το βάφτισαν επίσημο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να την έδωσαν τόσο νωρίτερα από τις άλλες χώρες. Εξάλλου από την στιγμή που είπαν Οκτώβρη δεν περίμενα να την δώσουν νωρίτερα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και το είχα ρωτήσει πριν μερικές σελίδες αλλά δεν έλαβα απάντηση.

Τελικά το έψαξα και βρήκα τρόπο.

Εγώ έχω outlook(πρώην hotmail.com)

Στη σελίδα του FB, στην αριστερή στήλη πάνω πάνω θα βρείτε τα Events ή Εκδηλώσεις.

Μπείτε μέσα. Τώρα πάνω πάνω αλλά στην αριστερή πλευρά εμφανίζει την επιλογή Σήμερα και δίπλα έχει ένα γρανάζι.

Πατήστε το γρανάζι και μετά πατήστε εξαγωγή.

 

Ανοίγει ένα pop up και λέει Εξαγωγή εκδηλώσεων και γενεθλίων. Στο μήνυμα με μπλε γράμματα γράφει εξάγετε τα γενέθλια των φίλων σας.

Πατήστε το. Ανοίγει άλλο ένα παράθυρο που λέει Αίτηση εξωτερικού πρωτοκόλλου. Πατήστε κάτω την Εκκίνηση εφαρμογής.

Εμένα μου ανοίγει το Outlook. Στην αριστερή στήλη στο Outlook έχει την επιλογή Αποστολή ημερολογίου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομίου. Στείλτε το στο email που έχετε. Θα έρθει ένα αρχείο .zip. Κάντε unzip στην επιφάνεια εργασίας. Πρόκειται για ένα αρχείο .ICS. Πηγαίνετε τώρα στο browser του υπολογιστή σας στο email σας. Eγώ πήγα στο outlook.com και πήγα στο Calendar.

Πάνω πάνω έχει μια επιλογή Εγγραφή. Πατήστε εκεί και μετά πατήστε την επιλογή Εισαγωγή από αρχείο ICS. Το βρίσκεται από την επιφάνεια εργασίας και συγχωνεύεται με το υπάρχον ημερολόγιο σας. Ως δια μαγείας οι εορτάζουσες επαφές εμφανίζονται στο ημερολόγιο. Και σύντομα στο Galaxy S3 σας.

 

Ελπίζω να ήμουν κατανοητός.

Αυτό που δεν γνωρίζω είναι αν συγχρονίζεται με τους νέους fb φίλους....:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα ειμαι καινουργιος κατοχος του κινητου σχεδον 2 εβδομαδες αλλα εχω ενα θεματακι και δεν ξερω τι να κανω ενω θελω να προβω αμμεσα σε root και και οτιδηποτε αλλο συναφες υπαρχει προκειμενου να γινει το κινητο μου πολυ καλυτερο......εκει που ειναι σβηστο το κινητο και κλειδωμενο αναβει η οθονη και μετα σβηνει και το κανει 4-5 φορες συνεχομενα χωρις να εχω ανοικτο wi-fi η οτιδηποτε αλλο που μπορει ν το επηρεαζει μπορει να με βοηθησει καποιος????σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερας σας,σχετικα δεν ειναι προβλημα αυτο που ανεφερα κ εχθες βραδυ,το εχετε προσεξει.οταν περνω τηλ η με περνουν,γενικα σε μια κληση διακρινω στο σε σκοτεινο περιβαλλον τον τερμα αριστερα αισθητηρα που ειναι κοντα στο ακουστικο να βγαζει ενα κοκκινο χρωμα,λογικα ενεργοποιειται για να σβησειι η οθονη? να τονισω οτι δεν μενει παντα αναμενος,αλλα μονο σε οση ωρα εχω την κληση,οταν σταματαω την κληση σβηνει κατευθειαν.αγχωθηκα κ συγνωμη που ξαναρωτησα,σας ευχαριστω κ καλο σας απογευμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα ειμαι καινουργιος κατοχος του κινητου σχεδον 2 εβδομαδες αλλα εχω ενα θεματακι και δεν ξερω τι να κανω ενω θελω να προβω αμμεσα σε root και και οτιδηποτε αλλο συναφες υπαρχει προκειμενου να γινει το κινητο μου πολυ καλυτερο......εκει που ειναι σβηστο το κινητο και κλειδωμενο αναβει η οθονη και μετα σβηνει και το κανει 4-5 φορες συνεχομενα χωρις να εχω ανοικτο wi-fi η οτιδηποτε αλλο που μπορει ν το επηρεαζει μπορει να με βοηθησει καποιος????σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

 

Κάποια εφαρμογή σου το κάνει. Ο εκατομμυριούχος έχει αναφερθεί πολλές φορές ως προβληματικός, τον έχεις;

 

------------

Το haxsync όπως έχω αναφέρει στο faq κάνει όλους τους συγχρονισμούς χωρίς πρόβλημα και χωρίς την ανάγκη για τις παραπάνω αλχημείες. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν είναι τζάμπα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το ότι σου βγάζει μικρότερο σκορ το quadrant δεν λέει τίποτα και δεν μπορείς να το συνυπολογισεις στα αρνητικά. Όσο για το άλλο είναι όντος στα μειον, θα μπορούσαν μετά από τόσες leaked να το διορθώσουν εκτός αν η επίσημη πολωνική είναι άλλο ένα δόλωμα για τους beta testers απλά το βάφτισαν επίσημο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να την έδωσαν τόσο νωρίτερα από τις άλλες χώρες. Εξάλλου από την στιγμή που είπαν Οκτώβρη δεν περίμενα να την δώσουν νωρίτερα.

 

Πάντα επιλέγουν μια χώρα και το δίνουν για testing. Ετσι είχαν κανει και με το froyo στο galaxy S που το είχαν δώσει στις σκαδιναβικες χώρες.

 

Τώρα για το θέμα contacts και Dialer έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δεν υπάρχει "γιατριά".

Ειναι ξεκάθαρα θέμα ram. Οταν ανοίξεις πολλές εφαρμογές, κλείνουν πρώτα οι επαφές που εχουν default priority 10. Αν χρειαστεί κι άλλη ram κλείνει και ο Dialer αν και εχει την maximum priority.

Οπότε οταν τον χρειαστείς φορτώνει απο την αρχή.

Στο note 2 που εχει 2 gb ram δεν συμβαίνει η μάλλον για να συμβεί θα πρεπει να φτάσεις την μνήμη πολυ χαμηλα, πράγμα πρακτικά αδύνατο οταν έχεις 2gb.

 

Εγω πλέον έχω την συσκευη μου με την official Πολωνικη. Δουλεύω τον Nova pro και έχω βάλει τον EX Dialer ο οποίος ειναι καταπληκτικός. Έχω απενεργοποιησει τις εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και η συσκευη μου παει σφαίρα. Δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσο smooth ειναι.

 

Μάλιστα τώρα την δοκιμάζω με τον kernel του Siyah. Έχω κανει overclocking στα 1500 και ειναι ακόμα πιο γρήγορο συν καποιες βελτιώσεις σε ήχο και ευκρίνεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή σου το κάνει. Ο εκατομμυριούχος έχει αναφερθεί πολλές φορές ως προβληματικός, τον έχεις;

 

------------

Το haxsync όπως έχω αναφέρει στο faq κάνει όλους τους συγχρονισμούς χωρίς πρόβλημα και χωρίς την ανάγκη για τις παραπάνω αλχημείες. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν είναι τζάμπα.

 

τον ειχα και τον εχω σβησει καιρο τωρα αλλα το προβλημα συνεχιζει......με αυτο το προγραμμα θα σταματησει να μου το κανει αυτο???αν προχωρησω σε root και σε λειτουργια omega θα σταματησει να το κανει???

OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

τον ειχα και τον εχω σβησει καιρο τωρα αλλα το προβλημα συνεχιζει......με αυτο το προγραμμα θα σταματησει να μου το κανει αυτο???αν προχωρησω σε root και σε λειτουργια omega θα σταματησει να το κανει???

 

Sorry το πρόγραμμα απαντάει στο θέμα πάνω από σένα... καμία σχέση

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Sorry το πρόγραμμα απαντάει στο θέμα πάνω από σένα... καμία σχέση

 

οποτε εμενα τι λυση μου προτεινεις????αν κανω root και τα συναφη θα βοηθησει???

OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

οποτε εμενα τι λυση μου προτεινεις????αν κανω root και τα συναφη θα βοηθησει???

 

Δεν έχει σχέση με το root, εξαρτάται από το ποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα. Απλά πρέπει να τη βρεις και να τη βγάλεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...