Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εγω εχω cosmote αγορασμένο απο Γερμανο αλλα δεν μου βγαζει το update γιατι????

 

Υπομονή.

Αν δεν έχεις από δαύτη (εγώ δεν έχω πολύ), κάνε και εσύ ότι και εγώ, πέρνα την με το Odin! :p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπομονή.

Αν δεν έχεις από δαύτη (εγώ δεν έχω πολύ), κάνε και εσύ ότι και εγώ, πέρνα την με το Odin! :p

 

σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σου! απο που μπορω να την κατεβασω? στη σελιδα με τα firmwares δεν την εχει?!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την αναβάθμιση που "απελευθέρωσε" σήμερα η COSMOTE, αλλά στις πληροφορίες συσκευής συνεχίζει να μου γράφει έκδοση: 4.0.4 . . . :worry:

 

Έκανα κάτι λάθος? Η αναβάθμιση της COSMOTE δεν αφορά στο JB?? I ll go nuts.. :wacko::wacko:

 

(ps. αριθμό κατασκευής μου βγάζει: IMM76D.I9300XXBLH3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είδατε ότι υπάρχει εδώ έξω Ελληνικό official jb firmware της COSMOTE???? Άλλο το ότι μπορεί να είναι έτοιμο και άλλο ότι είναι προς διάθεση!

Το τελευταίο διαθέσιμο στην Ελλάδα είναι ics αυτή τη στιγμή!

Και οποίος θέλει ας βάλει το Πολωνικό! Δεν υπάρχει καμία διάφορα! Μόνο το CSC θα αλλάζει που δεν έχει νόημα!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, που είδατε ότι υπάρχει εδώ έξω Ελληνικό official jb firmware της COSMOTE???? Άλλο το ότι μπορεί να είναι έτοιμο και άλλο ότι είναι προς διάθεση!

Το τελευταίο διαθέσιμο στην Ελλάδα είναι ics αυτή τη στιγμή!

Και οποίος θέλει ας βάλει το Πολωνικό! Δεν υπάρχει καμία διάφορα! Μόνο το CSC θα αλλάζει που δεν έχει νόημα!

 

Οταν με το καλό βγεί το "δικό μου" θα το περάσω από πάνω με odin. Θα σβήσω και το counter και θα είμαι μια χαρά.

 

Για το φίλο που ρώτησε από sammobile το κατέβασα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας! ειχα iphone κ πηρα το galaxy ολες οι επαφες μου ηταν αποθηκευμενες στο iphone πως θα τις περασω στο galaxy? :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σε μια βδομάδα θα μπω και εγώ στην μεγάλη παρέα του s3.επειδή όμως έρχομαι από το HTC HD2 εδώ μάθει με custom roms.έτσι λοιπόν εδώ το ερώτημα.Υπάρχουν custom roms στο s3; αξίζει να τις βάλω;

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

παιδια τη βοηθεια σας! ειχα iphone κ πηρα το galaxy ολες οι επαφες μου ηταν αποθηκευμενες στο iphone πως θα τις περασω στο galaxy? :(

 

Στα γρηγορα βρηκα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.galaxysync.android.app&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5nYWxheHlzeW5jLmFuZHJvaWQuYXBwIl0 αλλα περιμενε μηπως καποιο αλλο παιδι γνωριζει κατι καλυτερο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Σε μια βδομάδα θα μπω και εγώ στην μεγάλη παρέα του s3.επειδή όμως έρχομαι από το HTC HD2 εδώ μάθει με custom roms.έτσι λοιπόν εδώ το ερώτημα.Υπάρχουν custom roms στο s3; αξίζει να τις βάλω;

 

Αν υπάρχουν;;; αμέτρητες...Από τις λίγες συσκευές με τόση υποστήριξη...

Αν αξίζουν θα πρέπει να το κρίνεις μόνος σου.Δοκιμάζεις, βλέπεις, αποφασίζεις.

Αν θες πάντως, άρχισε τις δοκιμές από την omega που και Ελληνική είναι και μεγάλη υποστήριξη έχει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει περίπτωση να αγοράσω το S3 από cosmote λόγω καλής επιδότησης,γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το κινητό είναι branded?
Link to comment
Share on other sites

γινεται οταν κανουμε factory reset να κρατησουμε τις εφαρμογες μας μεσω του kies? αν ναι πως?

 

Δε χρησιμοποιω ποτε kies, αλλα...

 

Aν κανεις factory reset (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) και στο στην αρχη (στο setαρισμα) βαλεις το Google λογαριασμο σου, θα αρχισει να κατεβαζει αυτοματα ολες τις εφαρμογες που ειχες περασμενες πριν.

Βεβαια χρειαζεται πρωτα και πριν το factory reset να εχεις στις ρυθμισεις-δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας ενεργο το λογαριασμο Google για να εχει παρει backup.

 

Βεβαια, αν εννοεις να κρατησει το Kies backup τις εφαρμογες με τα δεδομενα τους, αυτο σιγουρα δε γινεται.

Μονο με root και titanium backup εφαρμογη.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

mmaria-82 μέσω i tunes κανε συγχρονισμό με το gmail να περάσεις τις επαφές σου(είναι πανεύκολο αλλά γίνεται μόνο μέσω itunes σε pc..)

..και μετά πολύ εύκολα από το gmail στο galaxy

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανένα νεο για την επισημη Ελληνικη? Κανένα λινκ κανεις?

 

Κανενα νεο...Κανενα link...Δεν εχει βγει ακομα.

Οταν βγει θα το καταλαβετε εδω αμεσως μιας και θα γινει λιγο ντορος...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε χθες το βραδυ οτι του ηρθε η αναβαθμιση τεσπα. Να ρωτησω κατι αλλο αν μπορει να βοηθησει καποιος ?,αν και θα ειμαι λιγο off topic . Προσπαθω να setαρω το εταιρικο μου email αλλα δεν τα καταφερνω και θα ηθελα λιγη βοηθεια. Το web interface του mail server μας ειναι mail.domainname.gr:8585 .

Βαζω σαν pop3 το mail.domainname.gr , στην πορτα βαζω 8585 και στην ασφαλεια κανενα . Κανω κατι λαθος σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε χθες το βραδυ οτι του ηρθε η αναβαθμιση τεσπα. Να ρωτησω κατι αλλο αν μπορει να βοηθησει καποιος ?,αν και θα ειμαι λιγο off topic . Προσπαθω να setαρω το εταιρικο μου email αλλα δεν τα καταφερνω και θα ηθελα λιγη βοηθεια. Το web interface του mail server μας ειναι mail.domainname.gr:8585 .

Βαζω σαν pop3 το mail.domainname.gr , στην πορτα βαζω 8585 και στην ασφαλεια κανενα . Κανω κατι λαθος σε αυτο?

 

Ανθρακας ο θησαυρος.Κανενα update σε 4.1.1 δεν ηρθε στην Ελλαδα.Οπως εγραψε και ο Ηλιας υπαρχει μονο για Πολωνια (για την ωρα).Το εταιρκο σου mail δεν ειναι πανω σε exchange server για να το σεταρεις σαν exchange αντι για pop3?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στους γαλαξιες..Κατοχος εδω και 3 μερες και ακομη ψιλοψαχνομαι..Προερχομενος απο ios, σαν πρωτη επαφη με android ειχα ενα optimus 3D αλλα δεν πολυψαχτηκα καθως το ειχα για δευτερη συσκευη..Τωρα,με το S3 ειμαι πολυ ενθουσιασμενος και θελω να μπω <δυνατα> στον κοσμο του android..Διαβαζοντας καιρο το forum ξερω οτι θα εχω την βοηθεια απο εσας να τα καταφερω..Η αληθεια ειναι οτι εχω χασει την μπαλα με αυτα τα custom roms,kies,kernel και διαφορα τετοια αλλα προς το παρον λεω να ακολουθησω τον επισημο δρομο εκτος και αν με πεισει καποιος απο εσας για το αντιθετο..Εις το επανιδειν λοιπον..

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειπε χθες το βραδυ οτι του ηρθε η αναβαθμιση τεσπα. Να ρωτησω κατι αλλο αν μπορει να βοηθησει καποιος ?,αν και θα ειμαι λιγο off topic . Προσπαθω να setαρω το εταιρικο μου email αλλα δεν τα καταφερνω και θα ηθελα λιγη βοηθεια. Το web interface του mail server μας ειναι mail.domainname.gr:8585 .

Βαζω σαν pop3 το mail.domainname.gr , στην πορτα βαζω 8585 και στην ασφαλεια κανενα . Κανω κατι λαθος σε αυτο?

 

Η θύρα που βάζεις είναι για το webmail, σίγουρα ο pop "ακούει" αλλού. Δοκίμασε μία από τις default αναλόγως τι πρωτόκολλο χρησημοποιεί ο mail server σου

 

    POP3 - port 110

   IMAP - port 143

   SMTP - port 25

   HTTP - port 80

   Secure SMTP (SSMTP) - port 465

   Secure IMAP (IMAP4-SSL) - port 585

   IMAP4 over SSL (IMAPS) - port 993

   Secure POP3 (SSL-POP) - port 995

 

edit. @Dimitris2k

 

Άκου την συμβουλή μου και ξέχνα (τουλάχιστον στην αρχή) τις custom rom, kernels κτλ και κοίτα να ευχαριστηθείς την συσκευή σου όσο ποιο πολύ μπορείς! Για ότι χρειαστείς στην πορεία εδώ είμαστε ..

 

ΥΓ. Βλέπω πολλούς που παίρνουν τον γαλαξία, αναλώνονται στις custom, τους κολλάνε βρίζουν σιχτιρίζουν και το πουλάνε σε ένα μήνα μέσα.. ήμαρτον παιδιά..

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στη μανισια εφαρμογη του gmail πως γινετε να πολλα μυνηματα απο μια δυευθυνση να φαινονται ξεχωριστα και οχι σαν συνομιλια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουσω την συμβουλη σου stinger..Επειδη εισαι και συνπολιτης.. :) Ελπιζω και ΠΑΟΚτσης.. :p

It all starts with the push of a button..

RELOAD

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω, θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1. Αξίζει η αγορά του SGS3, αξίζει τα λεφτά του; (ποιότητα κατασκευής, τυχόν τριξίματα στο καπάκι, όταν το κουνάς να κουδουνίζει, εφαρμόζει καλά το πίσω καπάκι κτλ.)

2.Είναι βολικό στην καθημερινή του χρήση; (Λόγω του τεράστιου μεγέθους που έχει)

3.Τα ακουστικά του είναι τούμπανο; (έχει ποιότητα ήχου όπως τα iPhone - iPod; Θα επιθυμούσα απαντήσεις από χρήστες με ανάλογη εμπειρία)

4.Χρειάζεται να αγοράσω κάποια θήκη (εννοώ ευαισθησία σε γρατσουνιές κτλ)

5.Στην συσκευασία περιλαμβάνετε κάρτα SD;

6.Έχουν αναφερθεί προβλήματα σε καινούργιες συσκευές ; (hardware - software)

7.Πόσο καιρό έχει εγγύηση;

8.Προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο χρώμα (υπερτερεί κάποιο του άλλου; πχ. λευκό δαχτυλιές κτλ)

9.Έχει αντοχή στο χρόνο; (700 ευρώ είναι πάρα πολλά για να μην το κρατήσω τουλάχιστον 3ετία)

10. Κολλάει - κρασάρει το λειτουργικό του; (ανεξήγητα restart - κωλύματα)

 

Σας ευχαριστώ για τις επικείμενες απαντήσεις σας! :p

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...