Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω μία εβδομάδα και μπορώ να πώ ότι είναι πιο σταθερό και ανάλαφρο σε χρήση (πέρα από την ταχύτητα) από το 2Χ που έχω.

Μία φορά μόνο με κρέμασε (ελπίζω συμπτωματικά) όταν κόλλησε σε εισερχόμενη κλήση. Έβλεπα την αναγνώριση κλήσης αλλά δεν μου εμφάνισε τα πλήκτρα απάντησης/απόρριψης κλπ. Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση (δεν χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω μία εβδομάδα και μπορώ να πώ ότι είναι πιο σταθερό και ανάλαφρο σε χρήση (πέρα από την ταχύτητα) από το 2Χ που έχω.

Μία φορά μόνο με κρέμασε (ελπίζω συμπτωματικά) όταν κόλλησε σε εισερχόμενη κλήση. Έβλεπα την αναγνώριση κλήσης αλλά δεν μου εμφάνισε τα πλήκτρα απάντησης/απόρριψης κλπ. Χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση (δεν χρειάστηκε να βγάλω μπαταρία)

 

Μπορεί να είναι κάποιο από τα bugs των πρώτων εκδόσεων. Πέρασες αυτό το update που πήραν κάποια παιδιά (21MB)? Έχεις root? Φοράς stock rom? Αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με την ram...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και αλλού, το θέμα είναι ψυχολογικό καθαρά. Πότε δεν έχω αντιμετωπισει πρόβλημα με την RAM ή κάποιο στολαρισμα αν μου επιτραπεί ο όρος.. Και πραγματικά αν κάποιος έχει ανοίξει ταυτόχρονα κάποιες βαριές εφαρμογές και είδε πρόβλημα να μας πει αν έχει την καλοσύνη πως στο καλό το έκανε.. Εγώ και στο Note και στο s3 προσπάθησα ανοίγοντας ότι έχω από παιχνίδια και εφαρμογές μπας και δω κόλημμα αλλά τελικά βαρέθηκα κάπου στην 50η ανοικτή εφαρμογή και τα παράτησα :p

 

Ευθυμη δεν ειναι ψυχολογικο.Καποιοι που εχουν το μικροβιο, θα το παρουν χαμπαρι, καποιοι αλλοι που δεν εχουν την αρωστια(ας μου επιτραπει ο ορος) μαλον δεν θα καταλαβουν τιποτα. Εγω παντως το εκανα και λαγκαρισε σε χρονο dt

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κάποιο από τα bugs των πρώτων εκδόσεων. Πέρασες αυτό το update που πήραν κάποια παιδιά (21MB)? Έχεις root? Φοράς stock rom? Αυτό βέβαια δεν έχει να κάνει με την ram...

 

Δεν μου έχει έρθει update, είμαι στοκ rooted. Θέλω πρώτα να πάρω μια καλή αίσθηση πως είναι η stock ώστε να ξέρω αν έχει συγκεκριμένα bugs έστω και μικρά. Να μπορώ να συγκρίνω με την όποια custom περάσω στο μέλλον (πχ CM9).

Stock based roms δεν με πολυβλέπω να περνάω, δεν βλέπω μεγάλες διαφοροποιήσεις.

Οτι θέλω να βγάλω το κάνω freeze με TB. Και ψιλοβαρέθηκα να περνάω 3-4 rom την εβδομάδα που έκανα με το 2Χ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη δεν ειναι ψυχολογικο.Καποιοι που εχουν το μικροβιο, θα το παρουν χαμπαρι, καποιοι αλλοι που δεν εχουν την αρωστια(ας μου επιτραπει ο ορος) μαλον δεν θα καταλαβουν τιποτα. Εγω παντως το εκανα και λαγκαρισε σε χρονο dt

 

Ευτυχώς που δεν έχω τέτοιο μικρόβιο τότε, είμαι πιο κοντά στον average user :p

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη δεν ειναι ψυχολογικο.Καποιοι που εχουν το μικροβιο, θα το παρουν χαμπαρι, καποιοι αλλοι που δεν εχουν την αρωστια(ας μου επιτραπει ο ορος) μαλον δεν θα καταλαβουν τιποτα. Εγω παντως το εκανα και λαγκαρισε σε χρονο dt

 

Ετσι ακριβως!!Σε εμας φιλαρακι μαλλον οτι και να πιασουμε στα χερια μας...θα ζοριζεται ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εμενα λαγκαρει στο back μερικων εφαρμογων και οταν θα εχω ανοιξει μερικες αρκετα βαριες.θα στροση με μια ρομ αλλα ακομη ειναι νωρις για να το πειράξω.σ ενα πράγμα ειμαι υπέρ της apple στην σωστη διατήρηση της ραμ που εχει το ιος.
Link to comment
Share on other sites

εμενα λαγκαρει στο back μερικων εφαρμογων και οταν θα εχω ανοιξει μερικες αρκετα βαριες.θα στροση με μια ρομ αλλα ακομη ειναι νωρις για να το πειράξω.σ ενα πράγμα ειμαι υπέρ της apple στην σωστη διατήρηση της ραμ που εχει το ιος.

 

Σιγά τη διαχείριση. Ούτε widget έχει το ios ούτε σωστό multitasking. Που να καταναλώσει τη μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη διαχείριση. Ούτε widget έχει το ios ούτε σωστό multitasking. Που να καταναλώσει τη μνήμη?

 

εχει φιλε μου,απο το cydia βεβαια αλλα εχει.εχει και το winterboard για θεματα και οτι αλλο θελεις που και αυτο καταναλωνει ραμ.αλλα μιλαω για εφαρμογές κύριος.αυτο που παρατήρησα στο Galaxy ειναι οτι και αν ειναι κλειστες οι εφαρμογες απο το τασκ το μαμα τρωνε ραμ ενω στο ιος δεν γινεται αυτο.εκτος αν θελει καποιο προγραμα και δεν το εχω βρει ακομη,

 

 

ρε μαγκες μεγαλο μπελα βρήκα με το σ3.λεγανε εχει μεγαλη οθονη και διαφορα.λαλακιες τα αλλα εχουν πολυ μικρη.λετε να χτυπήσω κανα note?

Edited by Karpoutzidis
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό manual που κοιτάω; Κάπου είχε αναφερθεί αλλά δε το βρίσκω.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάστησα το Handcent που έχω συνηθίσει πια αλλά έχω το εξής πρόβλημα: δεν λειτουργεί ο ήχος ειδοποίησης για τα μηνύματα, μόνο το μπλε λεντάκι.

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα οι ερωτήσεις για γενικές εφαρμογές να γίνονται εδώ. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι, εχω εδώ το s3 ενός φίλου, και πάνω στο notification bar στην τέρμα αριστερή πλευρά της οθόνης, του έχει βγάλει ενα γκρι εικονίδιο σαν παχυ βέλος που κοιτά προς τα αριστερά, με μια παυλα μέσα. επειδή γίνομαι ρεζίλι και δεν ξέρω τι είναι, μπορεί κάποιος να μου πει, και πως το αφαιρώ; Είναι καποιου είδους ειδοποίηση; Στο s1 και στο s2 δεν το έχω δει ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι, εχω εδώ το s3 ενός φίλου, και πάνω στο notification bar στην τέρμα αριστερή πλευρά της οθόνης, του έχει βγάλει ενα γκρι εικονίδιο σαν παχυ βέλος που κοιτά προς τα αριστερά, με μια παυλα μέσα. επειδή γίνομαι ρεζίλι και δεν ξέρω τι είναι, μπορεί κάποιος να μου πει, και πως το αφαιρώ; Είναι καποιου είδους ειδοποίηση; Στο s1 και στο s2 δεν το έχω δει ποτέ...

 

αν ενεργοποιήσεις το εικονίδιο "ειδοποίηση" στην μπαρα με τις συντομέυσεις θα φύγει. Χωρίς να είμαι σίγουρος όταν είναι απενεργοποιημένο δεν δέχεσαι ειδοποιήσεις σχετικά με μηνύματα-email και μόλις το ενεργοποιήσεις εκ νέου σου τα εμφανίζει κανονικά.Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

εχεται παρατηρησει ενα στιγμιαιο 'κολλημα΄ οταν τραβας δεξια τον κυκλο για να απαντήσεις σε μια κληση,σαν lag 0.5sec?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχεται παρατηρησει ενα στιγμιαιο 'κολλημα΄ οταν τραβας δεξια τον κυκλο για να απαντήσεις σε μια κληση,σαν lag 0.5sec?

 

Εγω το παρατηρησα,αλλα ειδα οτι αμα το κανεις οριζοντια απο το κεντρο του κυκλου προς τα δεξια ανοιγει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ρυθμίσεις για τη φωτεινότητα της εφαρμογής video που βρίσκονται?

 

Έχει το ίδιο θέμα με τον stock browser, που την ρίχνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν εισαι στην εφαρμογή του βιντεο ή στον browser πηγαίνεις στις ρυθμίσεις της εκάστοτε εφαρμογής και τη ρυθμίζεις από εκεί
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III getting a last minute RAM upgrade to muscle up Jelly Bean

http://www.theverge.com/2012/6/27/3121569/galaxy-s-iii-variants-ram-upgrade-jelly-bean

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S III getting a last minute RAM upgrade to muscle up Jelly Bean

http://www.theverge.com/2012/6/27/3121569/galaxy-s-iii-variants-ram-upgrade-jelly-bean

 

"in some markets anyway", ελπίζω να μην ισχύει για Ευρώπη..

Τραγικό τουλάχιστον αν γίνει έτσι και βρεθούμε με "παλια" συσκευή στα χέρια μας..

Link to comment
Share on other sites

Στον τίτλο του link λέει "Galaxy S III variants" οπότε ίσως να εννοεί τις εκδόσεις που βγαίνουν στην Αμερική και οι οποίες έχουν 2GB RAM αλλά διπύρηνο επεξεργαστή.

Από την άλλη ίσως να εννοεί ότι τελικά το μοντέλο της Κορέας θα πάρει το δρόμο προς τον υπόλοιπο πλανήτη. Βέβαια αν δεν αναβαθμίσουν και τις συσκευές που έχουν ήδη πουληθεί δε θα είναι και ότι καλύτερο για τη Samsung αφού οι πελάτες της θα μείνουν δυσαρεστημένοι και με το δίκιο τους!

 

Βέβαια το Nexus S και το Galaxy Nexus θα πάρουν την Jelly Bean και δεν έχουν 2GB RAM!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στον τίτλο του link λέει "Galaxy S III variants" οπότε ίσως να εννοεί τις εκδόσεις που βγαίνουν στην Αμερική και οι οποίες έχουν 2GB RAM αλλά διπύρηνο επεξεργαστή.

Από την άλλη ίσως να εννοεί ότι τελικά το μοντέλο της Κορέας θα πάρει το δρόμο προς τον υπόλοιπο πλανήτη. Βέβαια αν δεν αναβαθμίσουν και τις συσκευές που έχουν ήδη πουληθεί δε θα είναι και ότι καλύτερο για τη Samsung αφού οι πελάτες της θα μείνουν δυσαρεστημένοι και με το δίκιο τους!

 

Βέβαια το Nexus S και το Galaxy Nexus θα πάρουν την Jelly Bean και δεν έχουν 2GB RAM!

 

Νικο γνωριζεις καλα οτι την καραμελα <αδυναμο hardware> για επικειμενη αναβαθμιση, η samsung την εχει στην τσεπη και την πιπιλαει χωρις κανενα ενδοιασμο.Ισως το δει παλι σαν ευκαιρια να πουλησει νεο μοντελακι

Link to comment
Share on other sites

Νικο γνωριζεις καλα οτι την καραμελα για επικειμενη αναβαθμιση, η samsung την εχει στην τσεπη και την πιπιλαει χωρις κανενα ενδοιασμο.Ισως το δει παλι σαν ευκαιρια να πουλησει νεο μοντελακι

 

Δεν νομιζω Παρη να γινει κατι τετοιο με το s3 για την ωρα τουλαχιστον...δηλαδη θα παραμεινει με την ics..;θα ειναι απο τα απιστευτα να μεινει αναβαθμιστο !!:eek:

Δυο κυριες αναβαθμισεις σιγουρα θα τις παρει, εκει ειναι και το οριο της samsung βεβαια με βαση την προιστορια της βεβαια :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...