Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα στο φορουμ, :D

 

Samsung I9300 Galaxy S III Γαλλικο αγορασμενο απο kaizer, θα παρει την 4.4 kitkat...??? :blink:

 

Απρίλιο-Μάιο έχει διαρρεύσει οτι θα κυκλοφορήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια

εχω χρεωση χωρις να χρησιμοποιω το κινητο απο τις ρυθμισεις υπαρχει κατι μηπως ωστε να κανω να μην τρωει?

ευχαριστω

 

Απενεργοποίησε τα δεδομένα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι διλε μου ειναι Cosmote, ναι εχει αρκετες διαφορες.

Αλλο csc και αλλο modem.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ποια απο τις δύο είναι καλύτερη μήπως γνωρίζεις;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Εχω ενα galaxy S3 και τις τελευταιες 2-3 μερες αντιμετωπιζω ενα περιεργο προβλημα με το κινητο.

 

Προσπαθω να το συνδεσω με το Usb καλωδιο στον υπολογιστη μου, αλλα δεν συνδεεται με τιποτα, δεν το βλεπει καθολου το Pc, λες και δεν συνδεω καμια συσκευη πανω στην usb θυρα.

 

Το μονο που κανει το κινητο μολις το συνδεω, ειναι να βγαζει την ενδειξη της φορτισης.

Στο παρελθον εχει συνδεθει απειρες φορες το κινητο με το pc, της τελευταιες μερες αρνειτε ομως πεισματικα.

Η θυρα/θυρες Usb του Pc λειτουργουν κανονικατατα, εχουνε τσεκαριστει, το αναφερω για να προλαβω καποιους που τυχον πουνε μην εχει προβλημα η θυρα/θυρες usb του pc..

 

Καμια ιδεα ρε παιδια??

Εχει τυχει σε καποιο αλλο τετοιο πραγμα??

 

Tελικα παιδια τα πραγματα γινονται ακομη πιο περιπλοκα...το pc μου παρεα με το κινητο μου εχουνε τρελαθει!

Λοιπον δοκιμασα να συνδεσω το κινητο σε διαφορετικο pc και συνδεθηκε κανονικα, στο δικο μου δεν συνδεεται με τιποτα.

Λεω κατι γινεται με τα win, κανω πριν λιγο format και κανω φρεσκια εγκατασταση τα windows 7.

Ουτε παλι συνδεεται το κινητο στο pc μου με τιποτα!:p

Οι θυρες Usb του υπολογιστη μου, δειχνουνε οτι λειτουργουνε κανονικα, οτι εβαλα επανω (Usb stiks, εξωτερικους σκληρους, ποντικοπληκτριλογια κτλ) παιζουν απροβληματιστα, εκτος απο το κινητο μου που δεν το διαβαζει με τιποτα!

 

Ετσι λοιπον ουτε το κινητο φαινεται να εχει προβλημα καθως σε αλλο Pc συνδεεται κανονικα, αλλα ουτε το pc Μου φαινεται να εχει θεμα γιατι οτιδηποτε αλλο εκτος του κινητου παιζει επισης κανονικα!

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

Tελικα παιδια τα πραγματα γινονται ακομη πιο περιπλοκα...το pc μου παρεα με το κινητο μου εχουνε τρελαθει!

Λοιπον δοκιμασα να συνδεσω το κινητο σε διαφορετικο pc και συνδεθηκε κανονικα, στο δικο μου δεν συνδεεται με τιποτα.

Λεω κατι γινεται με τα win, κανω πριν λιγο format και κανω φρεσκια εγκατασταση τα windows 7.

Ουτε παλι συνδεεται το κινητο στο pc μου με τιποτα!:p

Οι θυρες Usb του υπολογιστη μου, δειχνουνε οτι λειτουργουνε κανονικα, οτι εβαλα επανω (Usb stiks, εξωτερικους σκληρους, ποντικοπληκτριλογια κτλ) παιζουν απροβληματιστα, εκτος απο το κινητο μου που δεν το διαβαζει με τιποτα!

 

Ετσι λοιπον ουτε το κινητο φαινεται να εχει προβλημα καθως σε αλλο Pc συνδεεται κανονικα, αλλα ουτε το pc Μου φαινεται να εχει θεμα γιατι οτιδηποτε αλλο εκτος του κινητου παιζει επισης κανονικα!

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει??

 

Πολλά μπορούν να συμβαίνουν. Drivers, να λείπει κάποιο πρόγραμμα, να το συνδέσεις σε usb Hub και να μην το βλέπει καλά. Αλλά γιατί παιδεύεσαι; τι θες να κάνεις; αν είναι για μεταφορά αρχείων βάλε το airdroid η για αναβάθμιση του Kies air. Έχω να συνδέσω το κινητό στο pc πολύ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

σκέφτομαι να παρω το s3 Ι9300 αλλά με τόσα που διαβάζω μπερδεύτηκα,

τελικά να το πάρω ή όχι????

 

Προσωπικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Αν μάλιστα έχει πέσει αρκετά η τιμή του θα είσαι περισσότερο.

Έχω 4.3, revolution hd 51 και δεν έχω πλέον θέματα.

Τα πάντα όμως εξαρτάται τι το θες κ πόσα διαθέτεις.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Lurker για την απάντηση,

θέλω ένα τηλέφωνο εκεί γύρω στα 200€ όσο βρίσκω κι αυτό δηλαδή, αλλά μπερδεύτηκα με το ευρωπαΐκό που γράφουν κάποιοι,

ότι δεν έχει ελληνικό πληκρολόγιο, ότι δεν μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές στην sd και κάτι τέτοια,

εντάξει, για κάποιους απο εδώ μπορεί να είναι εύκολο να τα λύσουν όλα αυτά, αλλά εγώ δεν κατέχω από τέτοια και αν έχει από την αρχή τέτοια θέματα θα μου είναι δύσχρηστο,

δεν ξέρω κάποιον να με βοηθήσει να μου τα ρυθμίσει όλα αυτά και γι αυτό ρωτάω εσάς που το κατέχετε το θέμα :) :) :) :)

Edited by antonis1234
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Lurker για την απάντηση,

θέλω ένα τηλέφωνο εκεί γύρω στα 200€ όσο βρίσκω κι αυτό δηλαδή, αλλά μπερδεύτηκα με το ευρωπαΐκό που γράφουν κάποιοι,

ότι δεν έχει ελληνικό πληκρολόγιο, ότι δεν μπορείς να περάσεις τις εφαρμογές στην sd και κάτι τέτοια,

εντάξει, για κάποιους απο εδώ μπορεί να είναι εύκολο να τα λύσουν όλα αυτά, αλλά εγώ δεν κατέχω από τέτοια και αν έχει από την αρχή τέτοια θέματα θα μου είναι δύσχρηστο,

δεν ξέρω κάποιον να με βοηθήσει να μου τα ρυθμίσει όλα αυτά και γι αυτό ρωτάω εσάς που το κατέχετε το θέμα :) :) :) :)

 

 

Στα 219 μπορείς να βρεις το Moto G το οποίο σε τεχνικά χαρακτηριστικά υπερέχει σε αρκετά αλλά δεν έχει MicroSD (που για μένα είναι σημαντικό), έχει μικρότερη οθόνη, και δε ξέρω πως πάει από μπαταρία. Καλύτερα να δεις στο αντίστοιχο forum.

 

Από την άλλη το S3 είναι δοκιμασμένο, εμένα με 4.3, boeffla kernel μου βγάζει έως και μισή μέρα παραπάνω (7 το έβγαζα από το ρεύμα και στις 12 τα μεσάνυχτα το ξαναφόρτιζα και τώρα με την ίδια χρήση το φορτίζω την επόμενη το μεσημέρι).

Αν δεν είσαι hardcore user (αν και δεν μπορώ να καταλάβω ποιος λέμε hardcore user σε κινητό) τότε άνετα S3. Και η μνήμη του μια χαρά είναι, ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το 1GB.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ποια απο τις δύο είναι καλύτερη μήπως γνωρίζεις;

Η ποιο νεα για cosmote NA5

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, πήρα το galaxy και ενώ το έψαξα αρκετά ως προς τις ρυθμίσεις δεν κατάφερα να βρω έναν τρόπο έτσι ώστε όταν με καλούν να μην ακούγεται από χαμηλή ένταση και βαθμιαία να την αυξάνει. Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να λυθεί το θέμα? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, πήρα το galaxy και ενώ το έψαξα αρκετά ως προς τις ρυθμίσεις δεν κατάφερα να βρω έναν τρόπο έτσι ώστε όταν με καλούν να μην ακούγεται από χαμηλή ένταση και βαθμιαία να την αυξάνει. Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να λυθεί το θέμα? Ευχαριστώ!

Disable Increasing Ring

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει το εξής: "The notification message in the status bar is required by Android so the app won't be killed" Τί πρέπει να κάνω?

 

Στην ουσία σε ενημερώνει πως το μήνυμα/εικονίδιο ειδοποίησης της εν λόγω εφαρμογής στη μπάρα ειδοποιήσεων, είναι απαραίτητο ώστε να μην σου τερματίσει μετά από κάποιο χρονικό διάστημα την εφαρμογή αυτόματα το λογισμικό Android.

Αν σε ενοχλεί δοκιμάζεις χωρίς να το ενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις που πιθανόν θα σου δίνεται η επιλογή. Σε περίπτωση που όντως σου τερματίζει την εφαρμογή το ενεργοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγωωωωωωώ

πολύ ωραίο τηλέφωνο,

αλλα ρε παιδιά, έχω μια απορία, ότι εφαρμογή και να ανοίξω της google μου ζητάει εγγραφή αποδοχή των όρων κλπ,

επειδή είναι πολλά για να κάτσω να τα διαβάσω όλα αυτά και δεν έχω τόσο χρόνο, ξέρετε αν έχει τίποτα περίεργο?

μήπως έχει κάτι που αποδέχεσαι να χρεώνεσαι κλπ???

για βοηθήστε εμάς τους αρχάριους!!!!

Θα σας ζαλήσουμε αυτές τις μέρες μέχρι να το μάθουμε, εγώ δεν είμαι μαθημένος και θέλω και βοήθεια και χρόνο,

να έχετε υπομονή μαζί μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγωωωωωωώ

πολύ ωραίο τηλέφωνο,

αλλα ρε παιδιά, έχω μια απορία, ότι εφαρμογή και να ανοίξω της google μου ζητάει εγγραφή αποδοχή των όρων κλπ,

επειδή είναι πολλά για να κάτσω να τα διαβάσω όλα αυτά και δεν έχω τόσο χρόνο, ξέρετε αν έχει τίποτα περίεργο?

μήπως έχει κάτι που αποδέχεσαι να χρεώνεσαι κλπ???

για βοηθήστε εμάς τους αρχάριους!!!!

Θα σας ζαλήσουμε αυτές τις μέρες μέχρι να το μάθουμε, εγώ δεν είμαι μαθημένος και θέλω και βοήθεια και χρόνο,

να έχετε υπομονή μαζί μου!!!!

 

Διάβασε τα επιγραμματικά.Σε γενικές γραμμές ούτε κρυφές χρεώσεις υπάρχουν ούτε κινδυνεύεις απο κάτι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα μικρο θεματακι... εχω ενωμένο το hotmail μου με την εργοστασιακη εφαρμογη για emails. Προχτες κατι εψαχνα στα junk μεσω του προγράμματος και απι τοτε μου ερχονται ειδοποίησεις και για τα junk! Πως μπορω να το κανω να μην με ειδοποια για τα junk?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο θεματάκι, έχω ελληνικο πληκτρολόγιο, όταν θέλω να γράψω αγγλικα σε κάτι email playstore κλπ πως θα το κάνω???

δε μου δίνει τη δυνατότητα να σύρω τη μπάρα space και να αλλάξω πληκτρολόγιο,

πώς θα γίνει να τα έχω και τα δύο???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα άλλο θεματάκι, έχω ελληνικο πληκτρολόγιο, όταν θέλω να γράψω αγγλικα σε κάτι email playstore κλπ πως θα το κάνω???

δε μου δίνει τη δυνατότητα να σύρω τη μπάρα space και να αλλάξω πληκτρολόγιο,

πώς θα γίνει να τα έχω και τα δύο???

πηγαινε στις ρυθμισεις του πληκτρολογιου και βαλε και την αγγλικη μεσα.. Και μετα θα επιλεγεις οπως λες

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το SIII. Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού? Το έχω πάρει από Γερμανό. Προσωπικά έχω την... GMK6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το SIII. Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού? Το έχω πάρει από Γερμανό. Προσωπικά έχω την... GMK6

 

Κι εμένα την ίδια έχει, πολωνική συσκευή αγορασμένη τη Δευτέρα από kaisershop.

Μπαταριοφάγα δείχνει πάντως αν και δεν έχει στρώσει ακόμα η μπαταρία.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το SIII. Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού? Το έχω πάρει από Γερμανό. Προσωπικά έχω την... GMK6

 

4.3 NA5 και ειναι εδω http://samsung-updates.com/details/25916/Galaxy_S_3_International/GT-I9300/COS/I9300XXUGNA5.html

Link to comment
Share on other sites

 

και εγώ ακόμα την GMK6 έχω πωως γίνεται αυτό :worry:

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...