Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγω παρατήρησα ότι είναι πολυ αδύνατο το μικρόφωνο.

Χρησιμοποιω πάντα τις συσκευές μου στο αυτοκίνητο σε βάση που είναι στον αεραγωγο. Είναι σύνδεσμο με το car stereo μέσω ΒΤ κοι ουνομιλίες γίνονται σε ανοικτη ακρόαση.

Με το one x με άκουγαν πολυ καλύτερα. Τώρα πρέπει να σκυβω για να πλησίασω την συσκευη.

Tετοια πες μου τωρα και με χτυπας στο ευαισθητο σημειο μου.Αν εισαι ολη μερα με κλησεις και ανοικτες ακροασεις,καταλαβαινεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι κανανε την αναβαθμιση αξιζει η οχι τελικα,γενικα η συσκευη ρολαρει μια χαρα και ειναι πολυ στρωτη η λειτουργια του,εφοσον δεν εχει τιποτα περιεργα στη λειτουργια του και στην καθημερινη χρηση του,εγω τουλαχιστον δεν αντιμετωπιζω, αν εξαιρεσουμε τη φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο σε ολα τα αλλα του βαζω το αριστο,για ποιο λογω να κανω την αναβαθμιση απο τη στιγμη ουτε η Samsung μας λεει τι ακριβως προσθετει η' βελτιωνει:):p

Θα κατσω στα αυγα μου μου φαινεται και θα περιμενω τη jelly bean το φθινοπωρο πιστευω να βγει για το S3:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι κανανε την αναβαθμιση αξιζει η οχι τελικα,γενικα η συσκευη ρολαρει μια χαρα και ειναι πολυ στρωτη η λειτουργια του,εφοσον δεν εχει τιποτα περιεργα στη λειτουργια του και στην καθημερινη χρηση του,εγω τουλαχιστον δεν αντιμετωπιζω, αν εξαιρεσουμε τη φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο σε ολα τα αλλα του βαζω το αριστο,για ποιο λογω να κανω την αναβαθμιση απο τη στιγμη ουτε η Samsung μας λεει τι ακριβως προσθετει η' βελτιωνει:):p

Θα κατσω στα αυγα μου μου φαινεται και θα περιμενω τη jelly bean το φθινοπωρο πιστευω να βγει για το S3:p

 

Αγνωστο το τι κάνει η αναβάθμιση. Αλλά δεν πειράζει και τίποτα προς το χειρότερο. Πιθανά να έχει να κάνει με κάποιες διορθώσεις που δεν φαίνονται εύκολα.

Εγώ μια φορά την έβαλα, δεν κοστίζει και τίποτα!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ εχθές την ενημέρωση, κανένα θέμα κατέβηκε και εγκαταστάθηκε με την μία. Αν και είνια νωρίς ακόμα, 'εχω την εντύπωση ότι σαν να μου πέφτει κάπως πιο αργά η μπαταρία όταν σερφάρω με wifi. Πάντως το κινητό αν έχω κλειστό το 3g και το wifi, αντέχει πιο πολύ από άλλα smartphones που είχα, πχ το sensation. Το ανοίγω μόνο όταν χρειάζεται. Γενικά πάντως δεν μου έχει παραπονεθεί κάποιος ότι δεν με ακούει καλά και μάλιστα έναν φίλο μου που μένει καλλιθέα και με άλλα κινητά δεν τον καλοάκουγα γιατί δεν έχει καλό σήμα κι αυτός κι εγώ μένω στο κέντρο, τώρα τον ακούω καθαρά και δεν χρειάζεται να ματέψω τι λέει. Έβαλα και μια φορά ανοιχτή ακρόαση και το ακούμπησα στο γραφείο μου στα 30 εκατοστά περίπου όπως και άλλα κινητά, πάλι κανείς δεν παραπονέθηκε, ελάχιστα πιο δυνατά θα ήθελα την ένταση της ανοιχτής συνομιλίας αλλά γενικά μια χαρά. Και να σκεφτείτε ότι είναι ρουμάνικο κοσμοτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θεματα με μικροφωνο-ηχεια δεν εχω καποιο θεμα, βεβαια χρησιμοποιω παντα bluetooth και κανενας με οσους μιλαω δεν μου παραπονεθηκε για κακη ποιοτητα ομιλιας:p

Οσον αφορα την αναβαθμιση προς το παρων δεν τη περναω και βλεπουμε στη πορεια και αν:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καθε κληση με πεταει στην σελιδα για μνμ και αλλα τετεια.μπορω να το κανω να εμφανίζεται στην κεντρική κατευθείαν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Περασα και εγω το update το χθεσινο παιδια οντος μου φενεται οτι η μπαταρια κραταει ποιο πολυ τωρα και η μνημη ram τωρα παιζει απο 450mb εως 550mb.Ας πει κανενας αλλος την γνωμη του για το update τα παρατηρησε αυτα που αναφερω η ειναι ιδεα μου;
Link to comment
Share on other sites

Ενα σπαστικο που ανακαλυψα ειναι το εξης.Αμα εισαι σε wifi δικτυο(του σπιτιου μου στη δικια μου περιπτωση)συνδεεται με το pc μου(Ntinos-PC)To ειχα συνδεσει με το all share play και μολις ειδα οτι μπαινοντας στην συλλογη μου κατεβαζε 1480 εικονες το εσβησα απο τις συσκευες,αλλα το θεμα ειναι οτι εξακολουθει να μου το κανει,γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Ενα σπαστικο που ανακαλυψα ειναι το εξης.Αμα εισαι σε wifi δικτυο(του σπιτιου μου στη δικια μου περιπτωση)συνδεεται με το pc μου(Ntinos-PC)To ειχα συνδεσει με το all share play και μολις ειδα οτι μπαινοντας στην συλλογη μου κατεβαζε 1480 εικονες το εσβησα απο τις συσκευες,αλλα το θεμα ειναι οτι εξακολουθει να μου το κανει,γιατι?

 

Ντίνο μου το έκανε κι εμένα μια φορά στην αρχή και πάτησα παρατεταμένα πάνω στο άλμπουμ από τον υπολογιστή του τοπικού μου δικτύου και του έθεσα να προβάλλει άλμπουμ μόνο από την συσκευή και από τότε δεν το έκανε ξανά..για δες αν είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο μου το έκανε κι εμένα μια φορά στην αρχή και πάτησα παρατεταμένα πάνω στο άλμπουμ από τον υπολογιστή του τοπικού μου δικτύου και του έθεσα να προβάλλει άλμπουμ μόνο από την συσκευή και από τότε δεν το έκανε ξανά..για δες αν είναι αυτό

 

Ευθυμη λες απο τις ρυθμισεις μεσα στη συλλογη?Προβολη κατα? που λεει?Αν ναι το ειχα κανει και μολις εκλεινα τη συλλογη και την ανοιγα ξανα μου τις ξανα εμφανιζε τις εικονες.

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη λες απο τις ρυθμισεις μεσα στη συλλογη?Προβολη κατα? που λεει?Αν ναι το ειχα κανει και μολις εκλεινα τη συλλογη και την ανοιγα ξανα μου τις ξανα εμφανιζε τις εικονες.

 

Θα πατήσεις μέσα στην συλλογή πλήκτρο μενού κι εκεί θα επιλέξεις περιεχόμενο για προβολή..

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις μέσα στην συλλογή πλήκτρο μενού κι εκεί θα επιλέξεις περιεχόμενο για προβολή..

 

Αυτο εκανα αλλα μετα το κλεισιμο χανετε...και με το ανοιγμα ξανα εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα αλλα μετα το κλεισιμο χανετε...και με το ανοιγμα ξανα εμφανιζεται

 

και μενα αυτο κανει. Τι κανουμε; Υπαρχει καποια λυση;

TCe
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ σεις μήπως έχετε κάνει τίποτα με dropbox.. Ή κάτι σε kies και συγχρονίζει τις φωτογραφίες σας από τον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ σεις μήπως έχετε κάνει τίποτα με dropbox.. Ή κάτι σε kies και συγχρονίζει τις φωτογραφίες σας από τον υπολογιστή?

 

καλα ναρκωτικα παιρνει δεν εξηγειται. Εμφανιζει κενες άδειες ανυπρκτες φωτο απο το Internet (ειναι λευκωματα απο το Google+)

Τα εχω διαγραψει τα λευκωματα απο το Google+ και η συλλογη εμφανιζει τις εικονες γκρι χρωμα χωρις περιεχομενο αφου ΔΕΝ υπαρχουν. Και η πλακα ειναι οτι μου δινει επιλογη να τις μεταφερω π.χ στο dropbox. Το εκανα, τις αντεγραψε εκει και φυσικα δεν ανοιγουν αφου δεν υπαρχουν. Θα τρελαθουμε.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην εμενε το S III εξω απο το παρτυ. Βγηκε και για το S3 πορτ απο το Galaxy Nexus του Jelly Bean αλλα πολλα δεν λειτουργουν ακομα. Αν καποιος την περασει για να την δει να μας πει πως παει...

http://wp.me/p2qJxO-12f

Link to comment
Share on other sites

Καλα ελεγα να μην κανω το update ισως καποιες φορες αντι να επιλυει δημιουργει θεματα απο το πουθενα. Εμενα αυτπ που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η Sammy δεν αναφερει κουβεντα για το συγκεκριμενο update. Πρωτη φορα το συναντω. Σε Νοκια-Sony παντα εβγαινε καποια ενημερωση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην εμενε το S III εξω απο το παρτυ. Βγηκε και για το S3 πορτ απο το Galaxy Nexus του Jelly Bean αλλα πολλα δεν λειτουργουν ακομα. Αν καποιος την περασει για να την δει να μας πει πως παει...

http://wp.me/p2qJxO-12f

 

What Doesn't work:

Wi-Fi/Bluetooth/NFC

Audio

Camera

MTP

Storage

Maybe more

 

Τρομερα πάει!! Φυσάει λεμε!!

:)
Link to comment
Share on other sites

What Doesn't work:

Wi-Fi/Bluetooth/NFC

Audio

Camera

MTP

Storage

Maybe more

 

Τρομερα πάει!! Φυσάει λεμε!!

 

Α ωραία.. Οπότε περιμένουμε αναγκαστικά εγώ τα χρειάζομαι όλα τα features από πάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουν πει και άλλοι, από την αρχή με το S3 παρατήρησα κάποια θεματάκια στο πως με ακούνε οι άλλοι. Αρκετοί μου είπαν ότι δεν με ακούνε καλά.

Το τηλέφωνο δεν έχει κάποια θήκη που να επηρεάζει.

Αρχικά απενεργοποίησα τη λειτουργία μείωσης θορύβου, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Εκεί που είδα αποτέλεσμα είναι στη γωνία που κρατάω το τηλέφωνο ως προς το πρόσωπο. Αν ασυναίσθητα το κάτω τμήμα του τηλεφώνου απομακρυνθεί από το στόμα, ο συνομιλητής δεν με ακούει καθόλου καλά. Μόλις πλησιάσει, με ακούει άψογα.

 

Έχετε παρατηρήσει κάτι σχετικό?

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει κ σε μένα. Πρέπει να είναι πολύ κοντά στο στόμα το μικρόφωνο. Επίσης πρόβλημα μεγάλο πρόβλημα είχα όταν μιλούσα στο τηλ και ήμουν ξαπλωμένος. Ανάποδα το τηλ δηλαδή. Έπρεπε να σηκωθώ για να με ακούσουν. Ευελπιστώ να είναι γνωστό το πρόβλημα σε πολλούς χρήστες ώστε να δοθεί λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιοσ αν δουλευει το προγραμα πλοηγησης του πλαισιου dont panic και ποσος χωρος μενει στην αυτη καρτα για αλλες αποθηκευσεις?Επειδη λεω να το παρω σημερα μεσημερακι?:rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιοσ αν δουλευει το προγραμα πλοηγησης του πλαισιου dont panic και ποσος χωρος μενει στην αυτη καρτα για αλλες αποθηκευσεις?Επειδη λεω να το παρω σημερα μεσημερακι?:rolleyes:

 

Δουλευει κανονικοτατα...τρωει ελαχιστο χωρο μαζι με τους χαρτες...το πολυ 90mb...συνολικα εχεις περιπου 11GB διαθεσιμα να βαλεις οτι θελεις στο τηλεφωνο

:)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιοσ αν δουλευει το προγραμα πλοηγησης του πλαισιου dont panic και ποσος χωρος μενει στην αυτη καρτα για αλλες αποθηκευσεις?Επειδη λεω να το παρω σημερα μεσημερακι?:rolleyes:

 

λιγο πιανει και τρεχει αριστα, ταχυστα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά πως μπορείτε και το δουλεύετε το τηλ με αυτή την φωτεινότητα?έλεγα ότι ήταν υπερβολές τα όσα λέγονται μέχρι που είδα στον γερμανό. Έβαλα φουλ την φωτεινότητα και εκείνα κάγκελο,το φουλ του S3 είναι το μισό του S2. Καλά πάνε καλά οι κορεατες?φαντάζομαι στον ήλιο τα χάλια που θα έχει. . .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...