Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα μολις κατοχος και εγω και το μαθαινω....μια ερωτηση sim χρειαζετε microsim?

Αν και είναι 2 στρέμματα χρειάζεται δυστυχώς Microsim. Σαν να φοράει ο Μαίκ Τάισον εσώρουχο στρινγκ ένα πράμα. :)

 

5 ευρώ θα σε χρεώσουν για έκδοση νέας κάρτας οι εταιρίες κινητής. Εναλλακτικά μπορείς να την κόψει και μόνος σου ψάχνοντας στο διαδίκτυο για τον τρόπο.

 

Μεγειά!

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και είναι 2 στρέμματα χρειάζεται δυστυχώς Microsim. Σαν να φοράει ο Μαίκ Τάισον εσώρουχο στρινγκ ένα πράμα. :)

 

5 ευρώ θα σε χρεώσουν για έκδοση νέας κάρτας οι εταιρίες κινητής. Εναλλακτικά μπορείς να την κόψει και μόνος σου ψάχνοντας στο διαδίκτυο για τον τρόπο.

 

Μεγειά!

 

Οκ απο Δευτερα τωρα το χρησιμοποιώ ετσι... ..αλλα τις επαφες απο την sim και ειναι πολλες πως τις τραβάω

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πριν είχες ενεργοποιημένα τα data και έπαιρνε τις ειδοποιήσεις μέσω αυτών ? Η μήπως σου τελείωσε το data plan?

Να αλλάξει η ρύθμιση μόνη της αποκλείεται.

 

Μήπως την άλλαξε πατώντας την κατα λάθος?

Μου έχει τύχη χαζεύοντας το μενού γιαυτό το λέω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πριν είχες ενεργοποιημένα τα data και έπαιρνε τις ειδοποιήσεις μέσω αυτών ? Η μήπως σου τελείωσε το data plan?

Να αλλάξει η ρύθμιση μόνη της αποκλείεται.

 

Μήπως την άλλαξε πατώντας την κατα λάθος?

Μου έχει τύχη χαζεύοντας το μενού γιαυτό το λέω

 

Όσες φορές μου έχει συμβεί ήμουν σπίτι και συνδεδεμένος με Wi-Fi. τα data συνήθως τα κλείνω όταν είμαι σπίτι αλλά έχω πάντα απόθεμα σε data. Το Wi-Fi όμως το έχω πάντα ανοικτό. γι'αυτό μου κάνει εντύπωση...

Έχω για παράδειγμα σερφάρει λιγάκι στο ίντερνετ και μετά το αφήνω και σβήνει η οθόνη μόνη της... Στο μεταξύ αν μου στείλουν μηνύματα στο whatsapp αυτά δεν έρχονται ποτέ... Όταν ξανά ανοίξω το κινητό για να δω κάτι, μου εμφανίζει από κάτω τη μαύρη μπάρα που λέει ότι συνδέθηκα στο Wi-Fi...

Και αμέσως έρχονται όλα τα μηνύματα μαζεμένα...

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την επιλογή του Wi-Fi : "όταν είναι συνδεδεμένο"...

Συνδεδεμένο που δηλαδή ; Αφού στο Wi-Fi στο σπίτι μου είμαι συνέχεια συνδεδεμένος...

Ποια η διαφορά με το πάντα ;

 

Και ποια με το κοάλα ; :-P

 

Όπως και να χει θα το δοκιμάσω αύριο ξανά μιας και άλλαξα τη ρύθμιση σε "πάντα"...

 

Θα ενημερώσω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου έχει συμβεί ήμουν σπίτι και συνδεδεμένος με Wi-Fi. τα data συνήθως τα κλείνω όταν είμαι σπίτι αλλά έχω πάντα απόθεμα σε data. Το Wi-Fi όμως το έχω πάντα ανοικτό. γι'αυτό μου κάνει εντύπωση...

Έχω για παράδειγμα σερφάρει λιγάκι στο ίντερνετ και μετά το αφήνω και σβήνει η οθόνη μόνη της... Στο μεταξύ αν μου στείλουν μηνύματα στο whatsapp αυτά δεν έρχονται ποτέ... Όταν ξανά ανοίξω το κινητό για να δω κάτι, μου εμφανίζει από κάτω τη μαύρη μπάρα που λέει ότι συνδέθηκα στο Wi-Fi...

Και αμέσως έρχονται όλα τα μηνύματα μαζεμένα...

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την επιλογή του Wi-Fi : "όταν είναι συνδεδεμένο"...

Συνδεδεμένο που δηλαδή ; Αφού στο Wi-Fi στο σπίτι μου είμαι συνέχεια συνδεδεμένος...

Ποια η διαφορά με το πάντα ;

 

Και ποια με το κοάλα ; :-P

 

Όπως και να χει θα το δοκιμάσω αύριο ξανά μιας και άλλαξα τη ρύθμιση σε "πάντα"...

 

Θα ενημερώσω...

 

Αυτο που κλεινεις χειροκινητα τα δεδομενα, νομιζω τσαμπα το κανεις γιατι οταν συνδεεται το wifi τα δεδομενα κλεινουν μονα τους ετσι και αλλιως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές μου έχει συμβεί ήμουν σπίτι και συνδεδεμένος με Wi-Fi. τα data συνήθως τα κλείνω όταν είμαι σπίτι αλλά έχω πάντα απόθεμα σε data. Το Wi-Fi όμως το έχω πάντα ανοικτό. γι'αυτό μου κάνει εντύπωση...

Έχω για παράδειγμα σερφάρει λιγάκι στο ίντερνετ και μετά το αφήνω και σβήνει η οθόνη μόνη της... Στο μεταξύ αν μου στείλουν μηνύματα στο whatsapp αυτά δεν έρχονται ποτέ... Όταν ξανά ανοίξω το κινητό για να δω κάτι, μου εμφανίζει από κάτω τη μαύρη μπάρα που λέει ότι συνδέθηκα στο Wi-Fi...

Και αμέσως έρχονται όλα τα μηνύματα μαζεμένα...

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την επιλογή του Wi-Fi : "όταν είναι συνδεδεμένο"...

Συνδεδεμένο που δηλαδή ; Αφού στο Wi-Fi στο σπίτι μου είμαι συνέχεια συνδεδεμένος...

Ποια η διαφορά με το πάντα ;

 

Και ποια με το κοάλα ; :-P

 

Όπως και να χει θα το δοκιμάσω αύριο ξανά μιας και άλλαξα τη ρύθμιση σε "πάντα"...

 

Θα ενημερώσω...

:lol:

 

Στην αγγλική γλώσσα το "συνδεδεμένο" είναι "Plugged in" οπότε έγινε ποιητική μετάφραση και μάλλον εννοεί όταν φορτίζει να μένει ανοικτό (υποθέτω) όταν λέει "συνδεδεμένο" ώστε αν είναι σε μπαταρία να κάνει οικονομία. Δεν εννοεί μάλλον την σύνδεση με το ασύρματο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.1.2 εχει κανεις προβλημα με το wifi?????

 

Με 4.1.2 έχω συχνά αποσυνδέσεις. Πχ στο YouTube κάνω 3-4 refresh για να διαβάσω τα σχόλια.

 

Παίδες και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi, δεν έχω αποσυνδέσεις αλλά άμα το δουλεύεις αρκετά, από ένα σημείο και μετά αρχίζει να κατεβάζει τραγικά αργά και να έχει τρελά ping. Εμένα συνέβη μετά από την αναβάθμιση σε 4.1.2. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν επειδή δεν είχα κάνει reset. Έκανα reset αλλά δεν έστρωσε. Το τηλέφωνο είναι γαλλικό, μαμά με XXDMB6.

 

Οπότε το έστειλα στην smartec οπου διαπίστωσαν το πρόβλημα και μου άλλαξαν mb. Το πήρα όλο χαρά την Παρασκευή αλλά βλέπω ότι το πρόβλημα δεν λύθηκε. Μάλιστα τώρα με το καινούργιο mb μου ρίχνει και την ταχύτητα σύνδεσης, κάτι που δεν έκανε πριν. Τα έχω πάρει στο κρανίο. Από ότι έχω δει και στο xda το πρόβλημα υπάρχει σε αρκετούς.

 

Με βλέπω να το ξαναπάω στην smartec και να δούμε τι θα μου πούνε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια νεος χρηστης και εγω...το ψαχνω ακομα,σημερα την πηρα την συσκευη...,λοιπον θελω να στειλω μια φωτογραφια με μια σημειωση....το ετοιμαζω με το S note πως το στελνω το αποθυκευω και μετα....που???:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παιδια νεος χρηστης και εγω...το ψαχνω ακομα,σημερα την πηρα την συσκευη...,λοιπον θελω να στειλω μια φωτογραφια με μια σημειωση....το ετοιμαζω με το S note πως το στελνω το αποθυκευω και μετα....που???:(

 

Πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής αριστερά

Και μετά έχει εξαγωγή ή κοινή χρήση. Ότι θες κάνεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το αριστερό πλήκτρο αφής αριστερά

Και μετά έχει εξαγωγή ή κοινή χρήση. Ότι θες κάνεις.

 

ΟΚ..ευχαριστω..παντως το τηλ,οσο το σκαλιζεις και το μαθαινεις ειναι μαγεια....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ..ευχαριστω..παντως το τηλ,οσο το σκαλιζεις και το μαθαινεις ειναι μαγεια....

 

Ετσι έτσι. 3 μηνες και αυτο εκει εχει βαλθεί να με τρελάνει

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που κλεινεις χειροκινητα τα δεδομενα, νομιζω τσαμπα το κανεις γιατι οταν συνδεεται το wifi τα δεδομενα κλεινουν μονα τους ετσι και αλλιως.

 

Το σκέφτηκα κι εγώ αλλά λέω καλού κακού ας το κλείνω στο σπίτι αφού έχω το Wi-Fi μην τυχόν και του έρθει κανένα brainstorming κι αρχίσει να τρώει Data...

Στο σπίτι το ξεζουμίζω... κατεβάζω ταινίες και διάφορα μέσω torrent όποτε είπα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Βέβαια το πιθανότερο είναι να έχεις δίκιο πως κλείνουν τα Data όταν ανοίξω το Wi-Fi αλλά πρέπει να κάτσω μια μέρα να το τσεκάρω με αρκετές δοκιμές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

Στην αγγλική γλώσσα το "συνδεδεμένο" είναι "Plugged in" οπότε έγινε ποιητική μετάφραση και μάλλον εννοεί όταν φορτίζει να μένει ανοικτό (υποθέτω) όταν λέει "συνδεδεμένο" ώστε αν είναι σε μπαταρία να κάνει οικονομία. Δεν εννοεί μάλλον την σύνδεση με το ασύρματο.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου...

 

Δεν το είχα σκεφτεί...

 

Τώρα το έχω βάλει στο "πάντα" και θα περιμένω μερικές μέρες για να το τσεκάρω...

 

Από ότι φαίνεται όμως, μάλλον αυτό ήταν τελικά...

 

Πάντως μυστήριο παραμένει το πώς άλλαξε η επιλογή μιας και δεν το πείραξα ποτέ και δούλευε κανονικά μέχρι πριν λίγες μέρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

1)Με απλή χρήση, δηλαδή τηλέφωνο με bluetooth το βράδυ η συσκευή θέλει φόρτιση. Σήμερα το πρωί μετά από φόρτιση 100% χωρίς σύνδεση στο δίκτυο κατέβηκε η μπαταρία στο 80% μετά από 2 ώρες.

2) μετά από 2 λεπτά ομιλίας με bluetooth ακουστικό χάνετε η σύνδεση του ακουστικού με το τηλέφωνο :mad::mad::mad:

Έχει αντιμετωπίσει άλλος τέτοια προβλήματα και αν ναι τι έχει κάνει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

1)Με απλή χρήση, δηλαδή τηλέφωνο με bluetooth το βράδυ η συσκευή θέλει φόρτιση. Σήμερα το πρωί μετά από φόρτιση 100% χωρίς σύνδεση στο δίκτυο κατέβηκε η μπαταρία στο 80% μετά από 2 ώρες.

2) μετά από 2 λεπτά ομιλίας με bluetooth ακουστικό χάνετε η σύνδεση του ακουστικού με το τηλέφωνο :mad::mad::mad:

Έχει αντιμετωπίσει άλλος τέτοια προβλήματα και αν ναι τι έχει κάνει; Ευχαριστώ

 

Καλημέρα. Μπορείς να δεις τι σου καταναλώνει μπαταρία από την επιλογή μπαταρία στις ρυθμίσεις του κινητού. Μπορεί να τρέχει μια εφαρμογή από πίσω και να σου τρώει αυτή τη μπαταρία.

Τώρα γιατί το bluetooth έχουν ακουστεί στο παρελθόν μερικά προβλήματα με συγκεκριμένα μοντέλα όμως. Εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με το δικό μου πριν το χάσω :( Sony Ericsson mw600 κορυφή.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείς να δεις τι σου καταναλώνει μπαταρία από την επιλογή μπαταρία στις ρυθμίσεις του κινητού. Μπορεί να τρέχει μια εφαρμογή από πίσω και να σου τρώει αυτή τη μπαταρία.

Τώρα γιατί το bluetooth έχουν ακουστεί στο παρελθόν μερικά προβλήματα με συγκεκριμένα μοντέλα όμως. Εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με το δικό μου πριν το χάσω :( Sony Ericsson mw600 κορυφή.

Διακομιστής μέσων 52%

Σημαίνει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Διακομιστής μέσων 52%

Σημαίνει κάτι;

 

Αυτό αφορά κυρίως την μουσική. Αν ακούς 2-3 ώρες μουσική θα δεις αυτήν την κατανάλωση.

Κάτι παίζει με κάποια εφαρμογή πολυμέσων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά κυρίως την μουσική. Αν ακούς 2-3 ώρες μουσική θα δεις αυτήν την κατανάλωση.

Κάτι παίζει με κάποια εφαρμογή πολυμέσων.

 

Τόση πολύ κατανάλωση θα δεις με 2 ώρες μουσική?

 

Εγώ έχω παρατηρήσει πως αν ακούω 2 ώρες μουσική η μπαταρια πέφτει ελάχιστα 2-3 %

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά κυρίως την μουσική. Αν ακούς 2-3 ώρες μουσική θα δεις αυτήν την κατανάλωση.

Κάτι παίζει με κάποια εφαρμογή πολυμέσων.

 

Δεν ακούω καθόλου μουσική

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούω καθόλου μουσική

 

Για πατα στις πληροφοριες των μεσων μια διακοπη λειτουργιας και δες τοαν θα ξαναρχισει.Εμενα μου το εκανε το sub surfers(το παιχνιδι) οτι να ναι.Ανοιγε μονο του.Εκανα ενα reboot και εστρωσε. Δες και στις ληψεις μηπως εχεις τιποτα.

 

Μια φορα ειχα κατεβασει ενα αρχειο και το βραδυ εχασα 10 %

Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο αλλα οταν το εσβησα ολα καλα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Για πατα στις πληροφοριες των μεσων μια διακοπη λειτουργιας και δες τοαν θα ξαναρχισει.Εμενα μου το εκανε το sub surfers(το παιχνιδι) οτι να ναι.Ανοιγε μονο του.Εκανα ενα reboot και εστρωσε. Δες και στις ληψεις μηπως εχεις τιποτα.

 

Μια φορα ειχα κατεβασει ενα αρχειο και το βραδυ εχασα 10 %

Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο αλλα οταν το εσβησα ολα καλα

 

Σε λειτουργία πτήσης ήταν όλο το βράδυ και έφαγε 10%

Link to comment
Share on other sites

τράβα του ένα reboot και δες το πάλι . Αυτό παρακολουθηση θέλει . Βάλε και κανένα πρόγραμμα για να βλέπεις τα partial wakelocks(πχ betterbaterystats) ώστε να καταλάβεις τίποτα παραπάνω.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

τράβα του ένα reboot και δες το πάλι . Αυτό παρακολουθηση θέλει . Βάλε και κανένα πρόγραμμα για να βλέπεις τα partial wakelocks(πχ betterbaterystats) ώστε να καταλάβεις τίποτα παραπάνω.

 

Το reboot πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...