Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιείς τον δικό του φορτιστή και καλώδιο?

 

Ακριβως. Στην αρχη δεν το ειχα παρατηρισει λογω του οτι το φορτιζα το βραδι.Ειναι σαν να εχει δυο σκαλες φορτησης αργη και γρηγορη και αυτο να ειναι στην αργη,Ομως κανενα θεμα με την αυτονομια δεν εχω

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβως. Στην αρχη δεν το ειχα παρατηρισει λογω του οτι το φορτιζα το βραδι.Ειναι σαν να εχει δυο σκαλες φορτησης αργη και γρηγορη και αυτο να ειναι στην αργη,Ομως κανενα θεμα με την αυτονομια δεν εχω

 

Το φορτίζεις σε πρίζα ή στον υπολογιστή?

Έχεις δοκιμάσει σε άλλη πρίζα?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το φορτίζεις σε πρίζα ή στον υπολογιστή?

Έχεις δοκιμάσει σε άλλη πρίζα?

 

Στην πριζα με το δικο του φορτηστη και καλωδιο

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι 275.42mb...

Εγινε μια χαρα αναβαθμιση. Βλεπω μια αλλαγη στην notification bar για ενεργοποιηση απενεργοποιηση των πολλαπλων παραθυρων...

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως και ο δεύτερος φίλος έχει επίσημη Γαλλική.

Να παίρνουμε σειρά εμείς που έχουμε την official της Μπανανίας.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα να δεις που δεν είμαι σε wifi θα πρέπει να περιμένω μέχρι το απόγευμα :mad:
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι 275.42mb...

Εγινε μια χαρα αναβαθμιση. Βλεπω μια αλλαγη στην notification bar για ενεργοποιηση απενεργοποιηση των πολλαπλων παραθυρων...

 

Ποια έκδοση έχεις; Στο Γερμανικό έχει έρθει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

οκ και εδω η αναβαθμιση σε Γαλλικο,

Βλεπω και μια αισθητη βελτιωση του σηματος.

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις; Στο Γερμανικό έχει έρθει σε κανέναν;

 

Ναι την γαλλικη εχω! Αυτό που λεει ενας φιλος πιο πανω για το σημα το παρατήρησα και εγω..

Edited by KostasNK
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις πέρασα και εγώ την 4.1.2. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι τόσο smooth όσο ήτανε και ειδικά στις φωτογραφίες sto zoom in and out. Για δοκιμάστε το και εσείς και πείτε μου τις εντυπώσεις σας. :)
Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

οκ και εδω η αναβαθμιση σε Γαλλικο,

Βλεπω και μια αισθητη βελτιωση του σηματος.

Εμενα μου βγαζει οτι πρεπει να επανελθω γιατι πανε με σειρα προτεραιοτητος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μόλις πέρασα και εγώ την 4.1.2. Έχω την αίσθηση πως δεν είναι τόσο smooth όσο ήτανε και ειδικά στις φωτογραφίες sto zoom in and out. Για δοκιμάστε το και εσείς και πείτε μου τις εντυπώσεις σας. :)

οπως πριν ειναι

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Στην αρχη δεν το ειχα παρατηρισει λογω του οτι το φορτιζα το βραδι.Ειναι σαν να εχει δυο σκαλες φορτησης αργη και γρηγορη και αυτο να ειναι στην αργη,Ομως κανενα θεμα με την αυτονομια δεν εχω

Μου το έχει κάνει κι εμένα μία φορά μόνο στις πρώτες μέρες που το είχα. Έκανε πάνω από 7 ώρες να φορτίσει. Θα σου πω τι παρατήρησα, το οποίο μπορεί να έχει σχέση με την αργή φόρτιση. Τη φορά που μου το έκανε είχα βάλει το βύσμα microUSB λίγο αργά μέσα στην υποδοχή για να μην τραυματίσω τη συσκευή. Είχα παρατηρήσει ότι πριν το βύσμα μπει τέρμα μέσα στην υποδοχή η συσκευή έκανε τον ήχο ότι φορτίζει. Υποθέτω ότι λόγω του μεγάλου ρεύματος που ζητάει ίσως χρησιμοποιεί παραπάνω γραμμές μέσα στο καλώδιο για τη γρήγορη φόρτιση των 2A. Αν όμως κατά τη σύνδεση ανιχνεύσει λιγότερες γραμμές (λόγω του ότι το βύσμα δεν είχε μπει τέρμα μέσα) τότε θεωρεί ότι έχουμε απλό καλώδιο και γυρίζει σε αργή φόρτιση με 500 mA (όπως στη USB του PC).

 

Με λίγα λόγια, κατά τη σύνδεση του βύσματος μπορεί να μπερδευτεί και να γυρίσει σε αργή φόρτιση. Είναι δική μου υπόθεση, δεν ξέρω αν ισχύει, απλά λέω αυτό που παρατήρησα.

 

Ερώτηση: Αν κοιτάξετε στο φως το βύσμα microUSB στο original καλώδιο της συσκευής, πόσες επιχρυσωμένες επαφές διακρίνετε; Σ' εμένα φαίνονται 4 επαφές συνολικά, 2 στις άκρες που προεξέχουν και άλλες 2 πιο μέσα που είναι δίπλα στη μία απ' τις ακριανές. Έχει και ένα κενό που δεν φαίνονται επαφές, δεν ξέρω αν έχει κι άλλες πιο μέσα που δεν διακρίνονται.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση του dolphin end jet pack έχω μόνο fc...

Έχει άλλος το ίδιο θέμα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις πλέον του ενός USB ports δοκίμασε να συνδέσεις το κινητό σε άλλο USB.

 

φιλε μου το εχω δοκιμασει,αλλα τιποτα,τον driver δεν τον αναγνωριζει με τιποτα,το κινητο φορτιζει σε οποιαδηποτε θυρακαι αν το βαλω αλλα δεν κανει τον κλασσικο ηχο εισαγωγης usb που κανει οταν συνδεω και αναγνωριζει κανονικα αλλες συσκευες.ειχα βρει εναν τροπο που ειχε αναφερει ενα παιδι μετον secret code για το usb Που απο pda το εβαζα modem και μετα ξανα pda στην συνεχεια save and reset λειτουργησε μονο την πρωτη φορα και μετα τιποτα.το προβλημα μου ειναι οτι θελω να περναω φακελους και οχι μαζικα αλλα μεμονωμενα αρχεια,γιατιμεσω wifi το συνδεω αλλα δεν το θελω ετσι.θα καταφυγω σε format σημερα γιατι δεν την παλευω αλλο,μηπως και εχω κανει εγω λαθη μεσω windows.ειναι η τελευταια μου και απεγνωσμενη λυση.

 

κατι τελευταιο οσο αφορα την μπαταρια.σε πριζα μου φορτιζει σε 5 με 6 ωρες απο 15 % να παει 100%.το θεωρω τραγικο αν και δεν νομιζω να συμβαινει σε ολα τα παιδια.στον υπολογιστη εννοειται το ιδιο.μερικες φορες το χρησιμοποιω οταν φορτιζει,οχι συνεχεια ομως,πραγμα που ισως να του διακοπτει την φορτιση στιγμιαια(υποθετω...)

Metropolis watches and thoughtfully smiles...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση του dolphin end jet pack έχω μόνο fc...

Έχει άλλος το ίδιο θέμα???

 

To ιδιο και εδω :worry:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία ενημέρωση του dolphin end jet pack έχω μόνο fc...

Έχει άλλος το ίδιο θέμα???

το ιδιο και εδω

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή δεν πρέπει να γενικεύουμε τα προβλήματα της συσκευής μας.

Το Note 2 ειναι η πρώτη Android συσκευή που περνά απο τα χέρια μου και φορτίζει τόσο γρήγορα.

Δεν το έχω χρονομετρήσει αλλά δεν χρειάζεται πάνω από 2.5 ωρες από το 9%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω ενα θεμα που με απασχολει με τις φωτογραφιες....πως γινεται να μην βλεπω ολα τα almbum που εχει...δλδ θελω μονο αυτα που εχει το κινητο και οχι τα υπολοιπα απο facebook, tweeter, ktl..θελω οτι εχει μονο το κινητο

πως μενει μονιμα να βλεπω αυτα και τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή δεν πρέπει να γενικεύουμε τα προβλήματα της συσκευής μας.

Το Note 2 ειναι η πρώτη Android συσκευή που περνά απο τα χέρια μου και φορτίζει τόσο γρήγορα.

Δεν το έχω χρονομετρήσει αλλά δεν χρειάζεται πάνω από 2.5 ωρες από το 9%.

 

τοτε ισως να εχω εγω προβλημα γιατι δεν υπαρχει περιπτωση ,με πριζα κιολας να φορτισει 100% απο το 9 % σε δυομιση ωρες.αυτο θα ητανε θαυμα..

Metropolis watches and thoughtfully smiles...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...