Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Note 2 ακομα και με την KitKat να μείνει έχει ψωμιά για άλλο ένα χρόνο min. Θα δω το Note 5 και θα το σκεφτώ ή θα πάρω το 4 σε εξευτελιστική τιμή! :lol:

 

εγω σκεφτομαι για το 4.ολoι οι καλοι dev του 2 πηγαν σε 4 οποτε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου Samsung και συγκεκριμένα στην Επιλογή γλωσσών εισαγωγής έχω τσεκάρει τα ελληνικά και τα αγγλικά. Παρόλα αυτά στο πληκτρολόγιο Qwerty όταν θέλω να γράψω μήνυμα στο πλήκτρο για το κενό δεν μου επιτρέπει να αλλάζω γλώσσα γραφής και έχει μόνο τα ελληνικά.

Τα ξανατσέκαρα πάλι έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Έχει στο εικονίδιο τα βελάκια αλλαγής πάνω στο πλήκτρο αλλά όταν το σέρνω δεξιά δεν αλλάζει η γλώσσα. Τι συμβαίνει; Έχω την 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω το 4αρι ενος φιλου 2 μερες τωρα να το στησω. Προσωπικα μονο την διπλασια αναλυση της καμερας ζηλεψα. Ραδιο δεν εχει το igo σε αυτη την ανάλυση δεν το βρισκω με την καμια μιλαμε, ενα σωρο ασυμβατοτητες με τορρεντ για ταινιες και εφαρμογες που στο δικο μου. παιζουν ζαχαρη και γενικότερα δεν κερδιζει τίποτε κανεις πλην της καμερας. και η τιμη στο θεο .το 2αρι ειναι το ποιο ολοκληρωμενο εως Τώρα. περιμένουμε το 5αρι και βλεπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παίνευε το σπίτι σου λέει... ............ το σάββατο είχα για λίγη ώρα ένα 4αρι στα χέρια μου , ζήλεψα την φωτεινότητα της οθόνης και το ότι στο ίδιο δίκτυο wifi στο ίδιο βίντεο στο youtube , ενώ το δικό μου σταματούσε κάθε 10" να φορτώσει , το 4αρι έπαιζε απροβλημάτιστα λες και ήταν αποθηκευμένο στο κινητό το βίντεο .

Φυσικά το δεύτερο δεν με ενδιαφέρει μιας και σπάνια χρησιμοποιώ το κινητό για το youtube , αλλά η οθόνη με έκανε να νιώσω κάπως .

Βέβαια το να δώσω το δικό μου και κανα 300αρι για την οθόνη και μόνο , το θεωρώ σπατάλη .

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με εχω αλλαξει τοσες πολλες συσκευες που δεν παινευω κανενός σπίτι. Δεν το εχω σε τιποτε να αλλαξω παλι αλλα συμφωνω οτι για την φωτεινοτητα της οθονης και την μεγαλυτερη καμερα η διαφορα ειναι υπερβολικη. παιρνεις ενα ακομη καλο κινητο.....οσον αφορα για τις ασυμβατοτητες αν το ψαξεις καλυτερα θα δεις οτι υφιστανται
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας καλη χρονια....τα dummys note 2 (δηλαδη χωρις sim) γινονται root και μπορει να μπει recovery και custom rom? τι αλλα προβληματα εχουν?

 

ευχαριστω!!

 

Θεωρητικά μιλώντας είναι το ίδιο, με μόνη διαφορά αυτό που ανέφερες (sim). Εγώ θα πειραματιζόμουν πάντως ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

και την μεγαλυτερη καμερα η διαφορα ειναι υπερβολικη

 

Μην το δένεις και κόμπο αυτό , πιστεύω εάν δεις τις φωτογραφίες σε μόνιτορ , θα ψάχνεις να βρεις την όποια διαφορά .

Τα mp δεν επαρκούν για το αποτέλεσμα .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Δεν έχεις άδικο στο θεμα με την αναλυση. Εχω στον υπολογιστη φωτο και απο το 808 με τα 41 mp και δεν φαινεται διαφορα.Μονο στο ζουμαρισμα. Τωρα με την ψειρα συγκριτικά το Ν8 και τον γιγαντα το 2αρι καλυπτω όλες τις περιπτωσεις. Κανενα γιγαντα ρομποτ με φλας ξενον δεν θα δουμε ποτε?
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μιλώντας είναι το ίδιο, με μόνη διαφορά αυτό που ανέφερες (sim). Εγώ θα πειραματιζόμουν πάντως ;)

ευχαριστω! εχεις δικιο ..το εκανα ηδη! ρουταρα και περασα Philz recovery ..και μια custom rom....ολα καλα...!!:rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Eνα απλό CCD, αν δεν υπάρχει οπτικό σύστημα να το στηρίξει, δεν θα δώσει ουσιαστική διαφορά. Είναι σαν να συγκρίνεις μια DSLR με μια Compact στην ίδια ανάλυση. Βγάλε φωτογραφίες με τις αυτόματες default ρυθμίσεις και στις δύο, κοίτα το αποτέλεσμα και κρίνε γιατι η τιμή της φτηνότερης DSLR ξεκινάει απο εκεί που τελειώνει η ακριβότερη απο τις Compact.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! εχεις δικιο ..το εκανα ηδη! ρουταρα και περασα Philz recovery ..και μια custom rom....ολα καλα...!!:rolleyes:

 

Ωραία νέα :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου Samsung και συγκεκριμένα στην Επιλογή γλωσσών εισαγωγής έχω τσεκάρει τα ελληνικά και τα αγγλικά. Παρόλα αυτά στο πληκτρολόγιο Qwerty όταν θέλω να γράψω μήνυμα στο πλήκτρο για το κενό δεν μου επιτρέπει να αλλάζω γλώσσα γραφής και έχει μόνο τα ελληνικά.

Τα ξανατσέκαρα πάλι έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Έχει στο εικονίδιο τα βελάκια αλλαγής πάνω στο πλήκτρο αλλά όταν το σέρνω δεξιά δεν αλλάζει η γλώσσα. Τι συμβαίνει; Έχω την 4.4.2

Κανείς καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις ένα άλλο πληκτρολόγιο?

Δες το Swype που είναι έτη φωτός καλύτερο

Αυτό έκανα τελικά. Πέρασα το Swype και όλα κανονικά :) Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το Kies μου βγαλε αναβάθμιση σε rom EUR:

 

Current: PDA:MK9 / PHONE:MJ9 / CSC MK4 (EUR)

Latest: PDA:NL1 / PHONE:NG1 / CSC:NL1 (EUR)

 

Σπεύσατε! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια που είμαι σπίτι (σε αποκλεισμό λόγω ίωσης) είπα να κάτσω να κάνω δουλειά. Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση, περάσανε όλες οι παλιές εφαρμογές ξανά και.... το κινητό πετάει. Δεν έχω πολλά να πω για την ώρα πλήν μιας πολύ σημαντικής πληροφορίας. Αφορά φυσικά την δικιά μου συσκευή, rom EUR κατασκευή Βιετνάμ, αγορασμένη απο Πλαίσιο με 0 προβλήματα μέχρι σήμερα. Κανένα απολύτως πρόβλημα με το Bluetooth. Η εμβέλεια άριστη και η απόδοση μπορώ να πω καλύτερη κι απο πρίν. Προχωρήστε άφοβα! :D
Link to comment
Share on other sites

για την ελληνική ROM είναι. φαντάζομαι η 4.4.2

και εγώ τώρα κατεβάζω ΟΤΑ.

είναι 457ΜΒ ΟΤΑ και 1264ΜΒ απο Kies

 

απο το kies γιατι εχει τοση μεγαλη διαφορα το ota?

Link to comment
Share on other sites

Α καλααααα....τώρα την θυμήθηκαν?

Είπα μπας και ήταν η 4.4.4

 

Αυτή του χρόνου τέτοιες μέρες! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια σημασία έχει για μένα η σωστη λειτουργία του bt. Μετά απο 2 χρόνια απο την αγορά του, μετά απο άλλαγμα πηγής στο αυτοκίνητο (για άλλους λόγους κυρίως), μετά απο updates λογισμικού και διάφορες άλλες πατέντες, συνεργάστηκε επιτέλους για πρώτη φορά στο 100% των δυνατοτήτων του (δεν μπορούσα να καλέσω μέσω του bt του αμαξιού). Η ευθύνη τελικά αποδείχτηκε οτι ήταν αποκλειστικά του Note. Μερικές φορές δεν ξέρεις να πρέπει να χειροκροτήσεις τελικά ή να αρχίσεις να βρίζεις :X Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου ηρθε κι εμενα η αναβαθμιση, σας σταματησε η εκτελεση εφαρμογων απο micro sd ή δουλευουν κανονικα οι εφαρμογες που εχετε εγκατεστημενες στην micro sd ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω τις επανέφερα όλες στην εσωτερική (για να καθαρίσω την SD) πριν την αναβάθμιση και θα τις ξαναβάλω μετά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος που να πέρασε την αναβάθμιση να μας πει τι γίνονται οι εφαρμογές που έχουμε στην microSD. Πρέπει να τις μεταφέρουμε στην εσωτερική μνήμη πρώτα και μετά να κάνουμε την αναβάθμιση ή αν την περάσουμε έτσι όπως είναι οι εφαρμογές στην microSD δεν θα λειτουργούν και θα θέλουν ξανά εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν φτιάξει επιτέλους το bluetooth? (Αναφέρομαι στο πρόβλημα της εμβέλειας που έχουν οι μέχρι τώρα άλλες εκδόσεις 4.4.2)
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του Bluetooth έχω ίδια εμβέλεια που είχα και με την 4.3. Δοκιμάζω με το plantronics ακουστικό μου και είμαι στα 7-8 μέτρα χωρίς εμπόδιο.

 

Για την sd δεν μπορώ να απαντήσω με βεβαιότητα. Τους χάρτες του here τους βρήκε χωρίς προβλήματα, με την εφαρμογή στο τηλέφωνο. Το Athens Transportation που είχα στη κάρτα επίσης έπαιξε κανονικά χωρίς να πειράξω τίποτα,ούτε πριν ούτε μετά. Άλλες εφαρμογές δεν είχα στη κάρτα, ούτε είδα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά.

 

Γενικά, το dropdown menu λαγκαρει λίγο, και δεν είδα κάποια άλλη τρελή διαφορά. Επίσης το unlock εγινε επιτέλους ξανά ευκολοχρηστο.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...