Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ γιατί δεν είσαι ικανοποιημένος;

Τι δεν κάνει καλά;

Αυτή έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

 

 

Αυτή δεν έχει πρόβλημα με το Bluetooth;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ρουτ για μια τέτοια διαδικασία.

Αν είσαι στην 4.1.2 κανε ρουτ άλλαξε csc μετα μηδενιζεις με triangle away

φλασαρεις ξανά μια official 4.1.2 και μετα φλασαρεις την 4.4.2 που θέλεις.

Πριν το τελευταίο φλασαρισμα ρίξε μια ματιά ότι όλοι οι μετρητές ειναι οκ.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν έχει πρόβλημα με το Bluetooth;

Να σου πω την αλήθεια, δεν χρησιμοποιώ Bluetooth....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Αυτές, τις ημέρες θα μου χαρίσουν ένα note 2 σε πάρα πολύ κατάσταση. Τι λέτε, να το κρατήσω;

αντέχει μέχρι του χρόνου τέτοιο καιρό που θα πάρω καινούργια συσκευή;

Εννοείται ότι θα του βάλω κιτ κατ, πως τρέχει όμως είναι η ουσία, σε εσάς κολλάει, laggάρει ως samsung που είναι;

 

Για φέτος είχα σκοπό με 250€ να έπαιρνα ένα lg g2.

 

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν χρησιμοποιώ Bluetooth....

Καλημέρα, ούτε εγώ χρησιμοποιώ bluetooth απλά το έγραψα διότι είπες ότι λεiτουργούν όλα χωρίς πρόβλημα :p

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα περάσει ο χρόνος με το Note μην αγχώνεσαι. Κι αν τόσο πολύ δεν σου αρέσει υπάρχουν οι custom roms και σαν τελευταία λύση μπορείς να μου το χαρίσεις για τη γυναίκα μου που ζηλεύει το πενάκι :lol::lol:
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα περάσει ο χρόνος με το Note μην αγχώνεσαι. Κι αν τόσο πολύ δεν σου αρέσει υπάρχουν οι custom roms και σαν τελευταία λύση μπορείς να μου το χαρίσεις για τη γυναίκα μου που ζηλεύει το πενάκι :lol::lol:

 

 

Αυτός είναι ο σκοπός μου, να το κρατήσω για ένα χρόνο αλλα να δουλεύει απροβλημάτιστα όχι να με ταλαιπωρεί!!!

Είσαι ευχαριστημένος εσύ ως χρήστης;

 

 

Θα στρεφόμουν όπως είπα σε lg μεριά αλλα πάντα κάτι συμβαίνει και παραμένω σε samsung. Εκεί που λέω θα αλλάξω τελικά παραμένω, είναι το τυχερό μου απο ότι φαίνεται!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είσαι ρουτ για μια τέτοια διαδικασία.

Αν είσαι στην 4.1.2 κανε ρουτ άλλαξε csc μετα μηδενιζεις με triangle away

φλασαρεις ξανά μια official 4.1.2 και μετα φλασαρεις την 4.4.2 που θέλεις.

Πριν το τελευταίο φλασαρισμα ρίξε μια ματιά ότι όλοι οι μετρητές ειναι οκ.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Αν είσαι στην 4.3 τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο σκοπός μου, να το κρατήσω για ένα χρόνο αλλα να δουλεύει απροβλημάτιστα όχι να με ταλαιπωρεί!!!

Είσαι ευχαριστημένος εσύ ως χρήστης;

 

 

Θα στρεφόμουν όπως είπα σε lg μεριά αλλα πάντα κάτι συμβαίνει και παραμένω σε samsung. Εκεί που λέω θα αλλάξω τελικά παραμένω, είναι το τυχερό μου απο ότι φαίνεται!!

Εγώ πιστεύω ότι για άλλα 2-3 χρονάκια θα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι για άλλα 2-3 χρονάκια θα δουλεύει απροβλημάτιστα.

 

 

Αρα θα το κρατήσω όπως είναι με στοκ κιτ κατ και ελπίζω να με χαροποιήσει.

Δεν πρόκειται να εμπλακώ με customιές.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι όταν ζοριστείς, εδώ είμαστε:lol::lol:

Εγώ root θα έκανα από την πρώτη στιγμή πάντως και χωρίς custom rom.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι όταν ζοριστείς, εδώ είμαστε:lol::lol:

Εγώ root θα έκανα από την πρώτη στιγμή πάντως και χωρίς custom rom.

Και εγώ.

Χωρίς ρουτ έστω και στοκ δεν μου κάθεται καλά.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ρώτησε για το CSC country ISO,το δικό μου γράφει India ,επειδή έχω custom rom του δόκτορα.Και δεν έχω πρόβλημα.

 

@hraklhs57 εάν το note 2 που θα σου χαρίσουν ,έχει το τελευταίο chip exynos4 /smdk4x12_prime δεν έχει κανένα ελάττωμα.Από αυτά που έχω διαβάσει και ακούσει , μὸνο το προηγούμενο chip έβγαζε κάποια προβλήματα.

GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως όχι μόνο πρέπει να στο χαρίσουν αλλά και να σε πληρώσουν από πάνω για να το πάρεις!

 

Ειλικρινα τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα πάθει και πως αυτό θα σε επιβαρύνει όταν θα στο έχουν χαρίσει;

 

Μιλάμε για πραγματικό πρόβλημα. Όχι αστεία! Αν πάλι προβληματιζεσαι μπορείς να κάνεις το πρόβλημα σου δικό μου πρόβλημα. Ή κάποιου άλλου. Είμαι σίγουρος πως θα βρεθούν πολλοί να σε απαλλαξουν.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως όχι μόνο πρέπει να στο χαρίσουν αλλά και να σε πληρώσουν από πάνω για να το πάρεις!

 

Ειλικρινα τι ακριβώς πιστεύεις ότι θα πάθει και πως αυτό θα σε επιβαρύνει όταν θα στο έχουν χαρίσει;

 

Μιλάμε για πραγματικό πρόβλημα. Όχι αστεία! Αν πάλι προβληματιζεσαι μπορείς να κάνεις το πρόβλημα σου δικό μου πρόβλημα. Ή κάποιου άλλου. Είμαι σίγουρος πως θα βρεθούν πολλοί να σε απαλλαξουν.

 

Και βέβαια δεν είναι πρόβλημα αυτό, κι ούτε έτσι το παρουσίασα.

Ενας ευχάριστος πονοκέφαλος είναι καθώς ήμουν έτοιμος να διαθέσω max 250€ για ένα g2 το οποίο παραμένει ακόμη κτήνος και ξαφνικά μου ανακοινώθηκε η έκπληξη.

Αυτό που με απασχολεί είναι να έχω στην κατοχή μου μια συσκευή που θα με εξυπηρετεί ευχάριστα χωρίς να κολλάει και να σέρνεται.

Αυτή είναι και η μόνη μου ανησυχία για αυτό και ρώτησα εδώ μέσα εσάς τους χρήστες εάν και μετά απο 2 χρόνια κυκλοφορίας του μοντέλου αυτού εξακολουθεί να παραμένει μια αξιόλογη απροβλημάτιστη συσκευή όπως τότε.

 

Δεν με ενδιαφέρει αν το κινητό μου το αγοράσω ή μου το χαρίσουν το μόνο που με απασχολεί είναι να λειτουργεί σωστά.

 

Ευτυχώς έχω άλλα θέματα πιο σοβαρά να με ανυσηχούν...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα Ηρακλή αν μου χάριζαν κινητά θα είχα αλλά πράγματα να με απασχολούν.

 

Σχετικά πάντως με το κινητό το είχα 2 χρόνια και το έδωσα στον αδερφό μου και εξακολουθεί να λειτουργει απροβληματιστα. Και χωρίς rom, root κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα Ηρακλή αν μου χάριζαν κινητά θα είχα αλλά πράγματα να με απασχολούν.

 

Σχετικά πάντως με το κινητό το είχα 2 χρόνια και το έδωσα στον αδερφό μου και εξακολουθεί να λειτουργει απροβληματιστα. Και χωρίς rom, root κτλ.

 

Κρατάω λοιπόν την τελευταία σου πρόταση. Σε ευχαριστώ για τον χρόνο και την πληροφορία σου. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Note ii φιλου εχει προβλημα με το wifi.Φοραει επισημη 4.4.2(αν θυμαμαι καλα -uk-) και στο ασχετο σταματησε να λειτουργει το wifi οπως και το bluetooth.Τα πατας δλδ αλλα δεν ενεργοποιουνται..

Εκανα factory reset εστρωσε για λιγο μετα απο μερικες μερες αρχισε να κανει παλι τα ιδια..το πηγα στην microtech και ξαναπερασανε την 4.4.2.

Δουλευε κανονικα για μερικες εβδομαδες και τωρα αρχισε τα ιδια..

Ειχε κανενας παρομοιο προβλημα?

Λεω να του περασω την 4.3 να δουμε πως θα παει..(δεν νομιζω να φτιαξει αλλα λεμε τωρα)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια δεν είναι πρόβλημα αυτό, κι ούτε έτσι το παρουσίασα.

Ενας ευχάριστος πονοκέφαλος είναι καθώς ήμουν έτοιμος να διαθέσω max 250€ για ένα g2 το οποίο παραμένει ακόμη κτήνος και ξαφνικά μου ανακοινώθηκε η έκπληξη.

Αυτό που με απασχολεί είναι να έχω στην κατοχή μου μια συσκευή που θα με εξυπηρετεί ευχάριστα χωρίς να κολλάει και να σέρνεται.

Αυτή είναι και η μόνη μου ανησυχία για αυτό και ρώτησα εδώ μέσα εσάς τους χρήστες εάν και μετά απο 2 χρόνια κυκλοφορίας του μοντέλου αυτού εξακολουθεί να παραμένει μια αξιόλογη απροβλημάτιστη συσκευή όπως τότε.

 

Δεν με ενδιαφέρει αν το κινητό μου το αγοράσω ή μου το χαρίσουν το μόνο που με απασχολεί είναι να λειτουργεί σωστά.

 

Ευτυχώς έχω άλλα θέματα πιο σοβαρά να με ανυσηχούν...

 

Το κινητό είναι φοβερό.Το έχω 10 μήνες και λειτουργεί απροβλημάτιστα.Θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό.Το έχω 10 μήνες και λειτουργεί απροβλημάτιστα.Θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση, σε λίγες μέρες θα το έχω στα χέρια μου, ελπίζω να μην με απογοητεύσει :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Note ii φιλου εχει προβλημα με το wifi.Φοραει επισημη 4.4.2(αν θυμαμαι καλα -uk-) και στο ασχετο σταματησε να λειτουργει το wifi οπως και το bluetooth.Τα πατας δλδ αλλα δεν ενεργοποιουνται..

Εκανα factory reset εστρωσε για λιγο μετα απο μερικες μερες αρχισε να κανει παλι τα ιδια..το πηγα στην microtech και ξαναπερασανε την 4.4.2.

Δουλευε κανονικα για μερικες εβδομαδες και τωρα αρχισε τα ιδια..

Ειχε κανενας παρομοιο προβλημα?

Λεω να του περασω την 4.3 να δουμε πως θα παει..(δεν νομιζω να φτιαξει αλλα λεμε τωρα)

Ευχαριστω

 

Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις... ;) Και αν συνεχίσει το πάλι στο σέρβις και να τους πεις να δούνε καλύτερα!!!Γιατί,χωρίς να είμαι σίγουρος,μπορεί να είναι πρόβλημα hardware...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες το κινητό απενεργοποιειτε όταν η μπαταρία φτάνει το 20% και γενικά η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα . ..επλιζω να φταίει μόνο η μπαταρία 4.4.2. Στοσκ φοραει
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες το κινητό απενεργοποιειτε όταν η μπαταρία φτάνει το 20% και γενικά η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα . ..επλιζω να φταίει μόνο η μπαταρία 4.4.2. Στοσκ φοραει

 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα.

 

Υπάρχει το Nova battery tester αν θες να ελέγξεις τη μπαταρία. Μην τρομάξεις με τα ρώσικα, είναι μεταφρασμένη στα Αγγλικά.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και βγάζει default amp 859 mA από τα 3100 ..Οπότε είμαι για καινούρια μπαταρία ? Μπόρω να πάρω μπαταρία με μεγαλύτερη χωρητικότητα ?
Link to comment
Share on other sites

Όπως το έγραψες, η μπαταρία είναι στα τελευταία της. Δες εδώ αν θες αυτονομία :)

Αν ψάξεις θα βρεις μπαταρίες για κάθε "γούστο"

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...