Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ λοιπόν που έκανες και hard reset, έχεις και εσύ 700 mb ram δεσμευμένα με διαγραφή μνηνης 2-3 φορες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση,hard reset κάνουμε με κρατώντας πατημένα τα volume+power+και home buttons?

 

Εσύ λοιπόν που έκανες και hard reset, έχεις και εσύ 700 mb ram δεσμευμένα με διαγραφή μνηνης 2-3 φορες;
Τα πέρασα απο πάνω φιλε μου αν αναφέρεσαι σε μένα,δεν το έκανα με hard reset. Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο diver86 απευθύνομαι για να μου πει για την ram που βγάζει το δικό του μετά από διαγραφή μνηνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρέα!

Μόλις πέρασα και εγώ την 4.3 μέσω kies ,εκ πρώτης άποψης μου φαίνετε μια χαρά,έχουν προστεθεί μερικές επιλογές επιπλέων και αρκετές για την κάμερα αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο απο πάνω,δεν μπορώ να επιλέξω το multiwindow,μήπως γνωρίζουμε αν βγεί κανα fix ή αν λύνεται με κάποιο τρόπο?

 

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!

(Και για την ιστορία το δικό μου ειναι Ιταλικό μοντέλο)

 

Ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς με το multiwindow;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς με το multiwindow;

Οτι δέν λειτουργεί,βρίσκεται κανονικά εκει που ήτανε πάντα αλλα είναι μισοαναμένο ας πούμε και δέν μπορείς να το επιλέξεις ώστε να ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Οτι δέν λειτουργεί,βρίσκεται κανονικά εκει που ήτανε πάντα αλλα είναι μισοαναμένο ας πούμε και δέν μπορείς να το επιλέξεις ώστε να ενεργοποιηθεί

 

Το έχεις ενεργοποιήσει από το notification bar φαντάζομαι. Εμένα δουλεύει μια χαρά!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λειτουργεί κανονικά...

Περίεργο γιατί ούτε wipe έκανα ούτε επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα λειτουργεί κανονικά αλλά δεν λέει κάτι αυτό. Στον φίλο μάλλον κάτι δεν έκατσε καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολη την παρέα!

Μόλις πέρασα και εγώ την 4.3 μέσω kies ,εκ πρώτης άποψης μου φαίνετε μια χαρά,έχουν προστεθεί μερικές επιλογές επιπλέων και αρκετές για την κάμερα αλλά έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο απο πάνω,δεν μπορώ να επιλέξω το multiwindow,μήπως γνωρίζουμε αν βγεί κανα fix ή αν λύνεται με κάποιο τρόπο?

 

Ευχαριστώ εκ τών προτέρων!

(Και για την ιστορία το δικό μου ειναι Ιταλικό μοντέλο)

 

Στη γαλλική που έχω πάντως, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Σώνει και καλά ...:rolleyes:

 

Προφανώς και δεν ισχύει για όλους.

 

Κοιτα, το συγκεκριμένο update ειναι μεγάλο με πολλές και σημαντικές αλλαγές στο λειτουργικό, πραγμα που σημαίνει ότι το σωστό είναι να γίνει hard reset

.Τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά οφείλονται σε αυτόν τον λόγο. Από την στιγμή που σε τέτοια σημαντικο update,ο χρήστης κανει hard reset δύο πράγματα είναι σίγουρα:1) ότι δεν θα έχει προβλήματα και 2) ότι η συσκευή του θα δουλεύει σαφώς καλυτερα από καποιου που δεν έχει κάνει. Απο και περα το τι θα κάνει ο καθένας το αποφασιζει μόνος του.

 

 

 

 

Μια ερώτηση,hard reset κάνουμε με κρατώντας πατημένα τα volume+power+και home buttons?

Πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμοι-δημιουργια αντιγράφων ασφαλείας-επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, το συγκεκριμένο update ειναι μεγάλο με πολλές και σημαντικές αλλαγές στο λειτουργικό, πραγμα που σημαίνει ότι το σωστό είναι να γίνει hard reset

.Τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά οφείλονται σε αυτόν τον λόγο. Από την στιγμή που σε τέτοια σημαντικο update,ο χρήστης κανει hard reset δύο πράγματα είναι σίγουρα:1) ότι δεν θα έχει προβλήματα και 2) ότι η συσκευή του θα δουλεύει σαφώς καλυτερα από καποιου που δεν έχει κάνει. Απο και περα το τι θα κάνει ο καθένας το αποφασιζει μόνος του.

 

 

 

 

 

Πήγαινε ρυθμίσεις-λογαριασμοι-δημιουργια αντιγράφων ασφαλείας-επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων

 

αυτο το κανουμε πριν η μετα το update?

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομαι να κανω ενα να ειμαι σιγουρος, μεχρι και να την ξαναπερασω με odin σκεφτομαι....
Link to comment
Share on other sites

Αν περασεις την ιδια ρομ, οχι.

 

όταν λες ιδια ? Ειμαι σε 4.1.2 Revolution... Εννοώ αν μπαινει KNOX που μετα δεν αφαιρειτε με τιποτα και ακτι τετοια... δεν ταξ ερω και καλα αυτα με το KNOX να σας πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

όταν λες ιδια ? Ειμαι σε 4.1.2 Revolution... Εννοώ αν μπαινει KNOX που μετα δεν αφαιρειτε με τιποτα και ακτι τετοια... δεν ταξ ερω και καλα αυτα με το KNOX να σας πω την αληθεια
Δεν μπαίνει το KNOX με την αναβάθμιση,πρέπει να το κάνεις install απο μόνος σου νομίζω.Σου το βγάζει σάν εικονίδιο στα programs αλλά θέλει install.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 4 3 και την μπαταρία έχω τρελό θέμα. Πέφτει σαν τρελή και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει knox boatloader που ελέγχει αν έχει γίνει η συσκευή, η οποία μπαίνει με stock rom 4.3 και knox app που το βάζεις αν θες
Link to comment
Share on other sites

Ο Knox είναι ενσωματωμένος στον bootloader της 4.3. Οπότε όποιος αναβαθμίσει σε 4.3 τον έχει..

Εαν ποτέ θελήσει κάποιος να κάνει root, βγαίνει εκτός εγγύησης.. (Τουλάχιστον με τα "κολπα" που υπάρχουν μέχρι τώρα).

Προσωπικά, περίμενα να βγει η τελική 4.3 και να περάσω μια custom όπως του Στράτου.. που είναι απλή και απροβληματιστη. Έτσι ώστε να μην χαθεί η δυνατότητα του root.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο περιμένω και γω, με ψήνει πολύ η sotmax όταν βγει, θα είναι η πρώτη που θα δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανουμε πριν η μετα το update?
Αν δεν το βαριεσαι κανε και πριν και μετα,ειναι το καλυτερο,αλλα για μενα μεγαλυτερη σημασια εχει το μετα.
Link to comment
Share on other sites

Χάθηκα λίγο, αλλά να πω και εγώ δυό λόγια για το update. Δεν θα αναφέρω τα γνωστά, το changelog είναι διαθέσιμο. Να πω πως οι πρώτες προσωπικές εντυπώσεις είναι θετικές. Την έριξα από πάνω, τη δούλεψα κάποιες ώρες έτσι για να δω πως θα πάει και μετά έκανα επαναφορά εργοστασιακών. Να ξεκαθαρίσω πως η επαναφορά δεν έγινε για λόγους δυσλειτουργίας. Απλώς, όπως είχα αναφέρει σε παλαιότερα posts, είχα κάποια θέματα με την μπαταρία και τα wakelocks τον τελευταίο μήνα. Τα wakelocks τα έλυσα (έφταιγε το Google Now) αλλά η μπαταρία δεν επέστρεψε στα επίπεδα που ήθελα. Οπότε είχα αποφασίσει πως με την 4.3 θα το στήσω ξανά αν αυτή ερχόταν πριν τις γιορτές. Αν δεν ερχόταν θα πήγαινα σε custom. Βγήκε το 1ο σενάριο.

Όσες ώρες την είχα πριν το factory reset, πάντως, δεν παρατήρησα κάποια χειροτέρευση στην μπαταρία αλλά αυτό με επιφύλαξη. Γνώμη θα έχω σε 1-2 μέρες.

 

Στα υπόλοιπα:

+ Φαίνεται πως λύθηκε το θέμα με στιγμιαίο ξύπνημα της συσκευής μετά από κλείδωμα με εφαρμογή για lock screen.

+ Έφτιαξαν (επιτέλους!!) την stock sms app όπως έπρεπε. Πλέον αφαιρεί τους τόνους αυτόματα κατά την αποστολή και δεν βγάζει τη γνωστή ειδοποίηση για "κατεστραμμένο μήνυμα".

+ Δείχνει να είναι κάπως ταχύτερο το ξύπνημα της συσκευής με το home button.

+ Η "Συλλογή" δουλεύει πολύ καλύτερα.

+ Γενικά βλέπω έναν καλύτερο αέρα στη συσκευή και αισθητά βελτιωμένο το lag στο scrolling που εγώ το έβλεπα και πριν.

+ Λόγω 4.3 είναι ενεργοποιημένη η επιλογή που όταν σου βγάζει να διαλέξεις με ποια εφαρμογή θες να ανοίξεις κάτι, πλέον με διπλό πάτημα στην επιθυμητή εφαρομγή ανοίγει, χωρίς να χρειάζεται να πατήσεις το "Μόνο αυτή τη φορά".

+ Σαφώς βελτιωμένο stock πληκτρολόγιο αν και θα συνεχίσω με TouchPal, μάλλον.

- Εξαφάνισαν το "Αναδυόμενο πρόγραμμα πλοήγησης". Εκτός αν θέλει ενεργοποίηση και δεν το έχω δει ακόμα γιατί πριν λίγο τέλειωσα με το στήσιμο.

Γενικά κάποιο άλλο χοντρό αρνητικό δεν έχω δει για την ώρα. Από αύριο πιο ολοκληρωμένες εντυπώσεις. Αν έχω ξεχάσει κάτι και μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως.

 

Για Dialer δεν έχω γνώμη, λόγω έλλειψης smart dialing εξακολουθώ να χρησιμοποιώ τον exDialer. Ομοίως και για τον TW αφού ψηφίζω Nova.

Να πω ότι για να ενεργοποιήσετε τις "Επιλογές Προγραμματιστή" θέλει 7 φορές πάτημα στον Αριθμό έκδοσης στο μενού "Πληροφορίες συσκευής".

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...