Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο εγω πιστεύω οτι δεν θα πάρουμε τίποτα μιας και θα θέλει να πουλήσει το 3;

 

Από την στιγμή που την παίρνει το S3 θα την πάρει και το Ν2.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μονο εγω πιστεύω οτι δεν θα πάρουμε τίποτα μιας και θα θέλει να πουλήσει το 3;

Θα πάρουμε. Το θέμα είναι να γίνει σωστά και με καλοδουλεμένη rom.

Πάντως για την HTC λέγαμε αλλά φέτος κι η Samsung δεν μας τα λέει καλά. Αν η αναβάθμιση έρθει τέλος του χρόνου θα είναι σχεδόν ένα χρόνο μετά την προηγούμενη αλλαγή έκδοσης. Το οποίο για μένα δεν ανήκει στην καλή πολιτική αναβαθμίσεων. Αντιθέτως θα έπρεπε να έχει δώσει ήδη την 4.2.2.

Και μην αρχίσουμε τα πόσο καλά δουλεύει με την 4.1.1. Αυτό δεν έχει σχέση με το ποιά πρέπει να είναι η διαχείριση των εταιρειών στα updates.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω.

Δυο θεματακια.

1. Ο φωτισμος της οθονης,δεν ειναι ο καταλληλος καθε φορα.Μερικες φορες,ειναι πολυ λιγος και δεν ξερω τι να κανω.Δεν θελω να το αφησω στο φουλ,γι αυτο εχω κανει μια ρυθμιση για οικονομια,αλλα δε δουλευει φαινεται καλα,ή εγω εχω κανει καποια βλακεια.

2. Οταν παιρνω καποιο τηλεφωνο,η οθονη αναβει οταν το κοιταω,και σβυνει οταν γυριζω απο την αλλη,που ετσι πρεπει,αλλα μερικες φορες δεν αναβει,και οταν θελω να το σταματησω την κληση,δεν μπορω.Δε βλεπω δηλαδη το κοκκινο κουμπι που τερματιζει την κληση.

Τι κανουμε;

 

2. μπορεις να βαλεις απο τις ρυθμισεις κλησης να απαντας με το home button και να τερματιζεις την κληση με το power button.πολυ βολικο.

αν θες βεβαια μπορεις ενω μιλας και εχει κλεισει η οθονη να πατησεις το home button και να την ανοιξεις και να τερματισεις την κληση.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

2. μπορεις να βαλεις απο τις ρυθμισεις κλησης να απαντας με το home button και να τερματιζεις την κληση με το power button.πολυ βολικο.

αν θες βεβαια μπορεις ενω μιλας και εχει κλεισει η οθονη να πατησεις το home button και να την ανοιξεις και να τερματισεις την κληση.

Αφου ευχαριστησω,θα επανελθω με την πρωτη ερωτηση για το φωτισμο της οθονης.

Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορω να κανω,ωστε να εχει το σωστο φωτισμο παντα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις στο αυτόματο και έχεις φουλ φωτεινότητα, τότε η αυτόματη ρύθμιση είναι πιο φωτεινή σε σύγκριση με την περίπτωση που το έχεις στο αυτόματο με μειωμένη ένταση φωτεινότητας.

Πάντως και εγώ πειράζω χειρωνακτικά την ένταση φωτεινότητας στο αυτόματο, δηλ το πρωί την έχω αυτοματο+max την νύχτα σε σκοτεινό περιβάλλον αυτόματο+min, ενώ σε χώρους γραφείου σε αυτόματο στο μέσο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Ρωτησα σε ενα σερβις της σαμσουνγκ για αλλαγη του περιμετρικου bezel και μου ειπαν 50 ευρω. Στο ebay το βρισκω 20. Ειναι ευκολη η αλλαγη ωστε να μπορεσω να την κανω εγω;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Ρωτησα σε ενα σερβις της σαμσουνγκ για αλλαγη του περιμετρικου bezel και μου ειπαν 50 ευρω. Στο ebay το βρισκω 20. Ειναι ευκολη η αλλαγη ωστε να μπορεσω να την κανω εγω;

 

Αν την κάνεις εσύ θα χάσεις την εγγύηση. Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Ρωτησα σε ενα σερβις της σαμσουνγκ για αλλαγη του περιμετρικου bezel και μου ειπαν 50 ευρω. Στο ebay το βρισκω 20. Ειναι ευκολη η αλλαγη ωστε να μπορεσω να την κανω εγω;

 

αν τα εχεις τα 50 δωστα...αν δεν τα εχεις...παρε το ρισκο...εγω δεν θα εβαζα χερι παντως...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση. Ρωτησα σε ενα σερβις της σαμσουνγκ για αλλαγη του περιμετρικου bezel και μου ειπαν 50 ευρω. Στο ebay το βρισκω 20. Ειναι ευκολη η αλλαγη ωστε να μπορεσω να την κανω εγω;

 

Σκέψου ότι έχει και μεταφορικά και ότι χάνεις εγγύηση. Αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη η διαφορα και εχει περασει ενας χρονος οποτε εγγυηση δεν εχει. Και η διαφορα ειναι μεγαλη. 30 ευρω. Ενα παιχνιδι για το playstation.

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι μάλλον θα του κάνω ζημιά παρα θα το φτιάξω.

 

Μάλλον θα το πάω για σερβις κανονικά.

 

Υ.Γ. Τα μεταφορικά είναι μέσα στο 20αρικο.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη η διαφορα και εχει περασει ενας χρονος οποτε εγγυηση δεν εχει. Και η διαφορα ειναι μεγαλη. 30 ευρω. Ενα παιχνιδι για το playstation.

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι μάλλον θα του κάνω ζημιά παρα θα το φτιάξω.

 

Μάλλον θα το πάω για σερβις κανονικά.

 

Υ.Γ. Τα μεταφορικά είναι μέσα στο 20αρικο.

H εγγύηση είναι 2 χρόνια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη η διαφορα και εχει περασει ενας χρονος οποτε εγγυηση δεν εχει. Και η διαφορα ειναι μεγαλη. 30 ευρω. Ενα παιχνιδι για το playstation.

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι μάλλον θα του κάνω ζημιά παρα θα το φτιάξω.

 

Μάλλον θα το πάω για σερβις κανονικά.

 

Υ.Γ. Τα μεταφορικά είναι μέσα στο 20αρικο.

 

2 χρόνια έχει εγγύηση. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα δυο χρόνια εχει μονο ευρωπη. Με το σκεπτικό ότι εδώ δίνουν 1 χρόνο μόνο γιατί έτσι θέλουν. Ελλαδα. Το καλυπτει η εγγυηση ομως; Μου επεσε και έκανε ένα βαθουλωμα μικρό πάνω άριστερα.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζα δυο χρόνια εχει μονο ευρωπη. Με το σκεπτικό ότι εδώ δίνουν 1 χρόνο μόνο γιατί έτσι θέλουν. Ελλαδα. Το καλυπτει η εγγυηση ομως; Μου επεσε και έκανε ένα βαθουλωμα μικρό πάνω άριστερα.

 

Δεν κατάλαβες τι λέμε.

Η εγγύηση (που είναι 2 χρόνια) δεν καλύπτει το βαθούλωμα που εχεις κάνει. Αυτό θα το χρεωθείς.

Αλλά αν το αλλάξεις μόνος σου, (και βάλεις χέρι στο κινητό δηλαδή) θα χάσεις και την υπόλοιπη εγγύηση. (επειδή το κινητό θα έχει ανοιχτεί από μη εξουσιοδοτημένο πρόσωπο, δηλαδή εσένα). Αν το καταλάβουν ότι το έκανες εσύ βέβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κατάλαβα. Όσο για τα 2 Χρόνια θα πάρω να ρωτήσω. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι Ελλαδα δεν ισχύει αυτό.

 

Θα το πάω όμως σερβις αν είναι έτσι. Γενικά όπως το σκέφτομαι τώρα θα το πάω οπως και να εχει. Να γίνει καλή δουλειά. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κατάλαβα. Όσο για τα 2 Χρόνια θα πάρω να ρωτήσω. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι Ελλαδα δεν ισχύει αυτό.

 

Για Samsung μιλάμε όχι για Apple. Ελεος δηλ .... να σου ορκιστούμε κιόλας για να σιγουρευτείς;:blink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά το doa δεν πάει πρώτα service. Doa σημαίνει αντικατασταση προβληματικης συσκευής με καινούργια σφραγισμενη.

Τώρα μετά αν αυτο το τηλέφωνο πάει στο service είναι άλλο θέμα. Γενικά το doa θελει πολυ κουβέντα με το κατάστημα και επίσης να εισαι σίγουρος σε μια στραβή οτι θα συμπεριφερθει το κατάστημα ανάλογα

 

Εγω που το πηρα απο ενα μαγαζι στην μεταμορφωση οταν τον ρωτησα τον τυπο για doa μου ειπε οτι πρεπει να περασει απο το σερβις πρωτα.Του λεω οτι δεν ειναι doa αυτο που λεει κι αυτος μου λεει take it or leave it.Ετσι δουλευουμε εμεις , μου ειπε.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο ενα μαγαζι στην μεταμορφωση οταν τον ρωτησα τον τυπο για doa μου ειπε οτι πρεπει να περασει απο το σερβις πρωτα.Του λεω οτι δεν ειναι doa αυτο που λεει κι αυτος μου λεει take it or leave it.Ετσι δουλευουμε εμεις , μου ειπε.

 

Τι να πω. Κανονικά δεν έπρεπε να το πάρεις μόνο και μόνο για την συμπεριφορά του

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο ενα μαγαζι στην μεταμορφωση οταν τον ρωτησα τον τυπο για doa μου ειπε οτι πρεπει να περασει απο το σερβις πρωτα.Του λεω οτι δεν ειναι doa αυτο που λεει κι αυτος μου λεει take it or leave it.Ετσι δουλευουμε εμεις , μου ειπε.

 

Τλφ εκεινη την στιγμη στην προστασία καταναλωτη μπροστα του...το χω κανει...θα σου ελεγα εγω ποιοι θα τρεχανε να προλαβουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει άλλες δύο φορές αλλά δε βρέθηκε κάποιος να απαντήσει (ίσως επειδή δεν είναι δυνατό να γίνει) αλλά μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται κάποιο αρχείο που λαμβάνω μέσω του wifi direct να αποθηκεύεται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και όχι στη μνήμη του κινητού; Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κατάλαβα. Όσο για τα 2 Χρόνια θα πάρω να ρωτήσω. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι Ελλαδα δεν ισχύει αυτό.

 

Η εγγύηση της Samsung Europe είναι 2 χρόνια, χιλιοτσεκαρισμένο.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έλα όλους

Έχω τραγούδια στη κάρτα μνήμης αλλά δε τα βρίσκω μέσα στην εφαρμογή της μουσική ώστε να τα βάλω σε play list

Γνωρίζετε μήπως γιατί;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

2. μπορεις να βαλεις απο τις ρυθμισεις κλησης να απαντας με το home button και να τερματιζεις την κληση με το power button.πολυ βολικο.

αν θες βεβαια μπορεις ενω μιλας και εχει κλεισει η οθονη να πατησεις το home button και να την ανοιξεις και να τερματισεις την κληση.

 

Να απαντάς και να τερματίζεις από το πλαινό γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...