Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα μεταξύ USB καλωδίων. Βέβαια δεν θυμάμαι να έχω δει άλλο με 4 συρματάκια πλην του Note. Αν κάποιος μπορεί να κάνει τον κόπο να δει στον original φορτιστή αν και στο δικό του καλώδιο είναι έτσι, καλό θα ήταν.

Όλα μα όλα τα micro usb καλώδια (φορτιστές και data) είναι τυποποιημένα και έχουν διαθέσιμα 5 pins,

από αριστερά γείωση,γείωση,data,data,5v

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Όλα μα όλα τα micro usb καλώδια (φορτιστές και data) είναι τυποποιημένα και έχουν διαθέσιμα 5 pins,

από αριστερά γείωση,γείωση,data,data,5v

Ναι, αυτό λέω.. Ότι στο Note είναι 4. Αυτό που λέει ο Dimitris2k από πάνω: 5 θέσεις-4 σύρματα. Ενώ σε όλα τα άλλα που έχω είναι 5-5 όπως είναι αναμενόμενο.. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο στο ζήτημα της φόρτισης απλά μου έκανε εντύπωση κι είπα να το ρωτήσω.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα μεταξύ USB καλωδίων. Βέβαια δεν θυμάμαι να έχω δει άλλο με 4 συρματάκια πλην του Note. Αν κάποιος μπορεί να κάνει τον κόπο να δει στον original φορτιστή αν και στο δικό του καλώδιο είναι έτσι, καλό θα ήταν.

 

Εγώ πριν λίγους μήνες είχα αγοράσει ένα καλώδιο USB -mini USB για υπολογιστή, και δεν φόρτιζε καθόλου. Ίσα ίσα που όταν έβλεπα ταινία παρατηρούσα να πέφτει η μπαταρία αντί τουλάχιστον να μένει στάσιμη. Θεωρώ ότι ήταν καλώδιο για μεταφορά δεδομένων και όχι για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Νέο official firmware από Πολωνία.

N7100XXDMC3 [27.03.2013][Android 4.1.2][Poland]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2227083

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νέο official firmware από Πολωνία.

N7100XXDMC3 [27.03.2013][Android 4.1.2][Poland]

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2227083

 

Μόλις σήμερα μου ήρθε και το πέρασα. Δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή. 51 μβ είναι περίπου.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μου ήρθε και το πέρασα. Δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή. 51 μβ είναι περίπου.

 

Λογικά δε θα υπάρξει κάποια μεγάλη αλλαγή μέχρι την έλευση της 4.2.

Προφανώς προετοιμάζουν το έδαφος για τη μεγάλη αναβάθμιση και ρυθμίζουν τη σταθερότητα.

Πάντως δεν είναι και λίγα τα 50mb σε μια αναβάθμιση, ιδίως αφού δε πέριεχει μεγάλα σε όγκο apps, μιας και τα αρχεία συστήματος που αλλάζουν είναι κάποια kb στις περισσότερες των περιπτώσεων και το modem λίγα mb επίσης.

Πάντως περιέχει και το Ελληνικό CSC για όποιον θέλει να το αλλάξει, έχει το υψηλότερο changelist και το νεότερο build date.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μου ήρθε και το πέρασα. Δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή. 51 μβ είναι περίπου.

 

Εγώ να πώ την αλήθεια, από την μέρα που η συσκευή μου πήρε την 4.1.2 επίσημα, το άφησα μ αυτήν.

Οι αλλαγές αν υπάρχουν δεν είναι αισθητές. Μονο το Wipe cache που κάνεις οταν την περνας με odin, ειναι αρκετο να σε κάνει να νομίσεις ότι πάει καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να πώ την αλήθεια, από την μέρα που η συσκευή μου πήρε την 4.1.2 επίσημα, το άφησα μ αυτήν.

Οι αλλαγές αν υπάρχουν δεν είναι αισθητές. Μονο το Wipe cache που κάνεις οταν την περνας με odin, ειναι αρκετο να σε κάνει να νομίσεις ότι πάει καλύτερα.

 

Επίσημα την πήρα. Είναι πολωνικό το δικό μου. Δεν έχω ρουταρει πότε.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα την πήρα. Είναι πολωνικό το δικό μου. Δεν έχω ρουταρει πότε.

 

Το κατάλαβα. Απλα το σχόλιο μου πήγαινε στο ότι δεν παρατήρησες κάποια διαφορά. Οι όποιες βελτιώσεις αφορούν λεπτομέριες μάλλον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα. Απλα το σχόλιο μου πήγαινε στο ότι δεν παρατήρησες κάποια διαφορά. Οι όποιες βελτιώσεις αφορούν λεπτομέριες μάλλον.

 

Παρανόηση δική μου τοτενες. :)

Όπως λέει και ο Ηλίας ίσως είναι προετοιμασία για την 4.2.χ , θυμάμαι στο γερμανικό s2 που είχα η 4.0.4 πήρε 2 έξτρα μικρές αναβαθμίσεις προς το τέλος του 12 προφανώς περιμένοντας την 4.1.χ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο wallpaper. Μήπως μπορείς να το ανεβάσεις εδώ?

 

Μπες στο zedge και δες το...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να το εχω βαλει σε airplane mode και να δέχομαι ειδοποίησης ,mail συγκεκριμένα .:mad:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να το εχω βαλει σε airplane mode και να δέχομαι ειδοποίησης ,mail συγκεκριμένα .:mad:

 

Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Μηπως καποια αλλη εφαρμογη σου ακυρωνει το airplane?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να το εχω βαλει σε airplane mode και να δέχομαι ειδοποίησης ,mail συγκεκριμένα .:mad:

 

Μιχαλη μηπως ηταν αδιαβαστα τα mail και απλα ξανα χτυπησε;

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο. Μηπως καποια αλλη εφαρμογη σου ακυρωνει το airplane?

 

Δεν ξέρω τι έγινε , το έψαξα λιγο μήπως φταίει κάποια εφαρμογη αλλα δεν έβγαλα άκρη .Πάντως τώρα που δοκίμασα πάλι λειτουργούσε κανονικά το airplane mode :confused:

 

Σταύρο όχι ,ηταν καινουργιο mail ,και συγκεκριμένα ειδοποίηση για καινουργιο pm στης 01:30 το βράδυ απο κάποιο μέλος του forum .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω μηνυμα μου βγαζει οταν προσπαθω να ανοιξω την σελιδα της βιβλου κ να διαβασω απο εκει, επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος ή γιατι δεν εχω δικαιωμα προσβασης, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει?

Ευχαριστω

 

"Λυπούμαστε!

Μήνυμα Συστήματος

Λυπούμαστε, asan69.

 

Δεν έχετε το δικαίωμα πρόσβασης στη συγκεκριμένη σελίδα. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιον από τους παρακάτω λόγους:

 

Είναι πιθανόν να μην έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα, ώστε να σας επιτραπεί η πρόσβαση στη συγκεκριμένη σελίδα. Μήπως επιχειρήσατε να τροποποιήσετε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη ή να χρησιμοποιήσετε κάποια εργαλεία διαχείρισης;

Αν επιχειρήσατε να δημοσιεύσετε ένα νέο μήνυμα, είναι πολύ πιθανόν να μην έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας. Δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, ότι αμέσως μετά την εγγραφή σας λαμβάνετε ένα νέο email, στο οποίο περιέχονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες που σχετίζονται με τη διαδικασία ενεργοποίησης του λογαριασμού σας.

Σημειώνεται ότι στις περιοχές που σχετίζονται με το ειδησεογραφικό μέρος του myphone.gr επιτρέπεται η δημιουργία νέων θεμάτων συζήτησης μόνο από τα μέλη, που έχουν τη σχετική εξουσιοδότηση."

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω μηνυμα μου βγαζει οταν προσπαθω να ανοιξω την σελιδα της βιβλου κ να διαβασω απο εκει, επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος ή γιατι δεν εχω δικαιωμα προσβασης, μηπως θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει?

Ευχαριστω

 

"Λυπούμαστε!

Μήνυμα Συστήματος

Λυπούμαστε, asan69.

 

Δεν έχετε το δικαίωμα πρόσβασης στη συγκεκριμένη σελίδα. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε κάποιον από τους παρακάτω λόγους:

 

Είναι πιθανόν να μην έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα, ώστε να σας επιτραπεί η πρόσβαση στη συγκεκριμένη σελίδα. Μήπως επιχειρήσατε να τροποποιήσετε το μήνυμα κάποιου άλλου χρήστη ή να χρησιμοποιήσετε κάποια εργαλεία διαχείρισης;

Αν επιχειρήσατε να δημοσιεύσετε ένα νέο μήνυμα, είναι πολύ πιθανόν να μην έχει ακόμη ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σας. Δεν θα πρέπει να ξεχνάτε, ότι αμέσως μετά την εγγραφή σας λαμβάνετε ένα νέο email, στο οποίο περιέχονται όλες οι απαραίτητες πληροφορίες που σχετίζονται με τη διαδικασία ενεργοποίησης του λογαριασμού σας.

Σημειώνεται ότι στις περιοχές που σχετίζονται με το ειδησεογραφικό μέρος του myphone.gr επιτρέπεται η δημιουργία νέων θεμάτων συζήτησης μόνο από τα μέλη, που έχουν τη σχετική εξουσιοδότηση."

 

Νομίζω η βίβλος δεν υπάρχει πλέον στον παρόν φόρουμ. Θα την βρεις σε άλλα φόρουμ με μια απλή αναζήτηση.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

@asan69, όπως είπε κι ο @sleon...

 

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=118260

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω βρε παληκαρια, ειχα αρχισει να απογοητευομαι διαβαζοντας τις πρωτες 160 σελιδες, συνεχιζω διαβασμα εδω κ αλλου κ επανερχομαι...
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να το εχω βαλει σε airplane mode και να δέχομαι ειδοποίησης ,mail συγκεκριμένα .:mad:

 

Αν βάλεις την λειτουργία πτήσης και μετά ανοίξεις το wifi, τότε το ασύρματο δουλεύει κανονικά. Μήπως γι αυτό είχες ειδοποιήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έγινε , το έψαξα λιγο μήπως φταίει κάποια εφαρμογη αλλα δεν έβγαλα άκρη .Πάντως τώρα που δοκίμασα πάλι λειτουργούσε κανονικά το airplane mode :confused:

 

Σταύρο όχι ,ηταν καινουργιο mail ,και συγκεκριμένα ειδοποίηση για καινουργιο pm στης 01:30 το βράδυ απο κάποιο μέλος του forum .

Μπορεί να έχεις κάποια εφαρμογή, ρυθμισμένη να κάνει update μέσω wifi και μάλιστα να ενεργοποιεί αυτόματα το wifi συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα. (το έχω κάνει έτσι στην εφαρμογή beyonpod για να κατεβάζει καινούρια podcast κάθε μέρα στις 18:00). Αν το wifi είναι κλειστό εκείνη τη στιγμή, το ενεργοποιεί αυτόματα και μετά την ενημέρωση, κλείνει πάλι.

Αν τώρα, εκείνη τη στιγμή έχω και κανένα μέιλ, κατεβαίνει και αυτό. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειλικρινά δεν ξέρω τι και πως έγινε , θα ελέγξω τις εφαρμογές μου ξανά και θα το τεστάρω το βράδυ .

Ισως να εφαγε κόλλημα κάποιο mod (π.χ simpistic) που έχω περάσει και ενώ φαινόταν ενεργοποιημένο το airplane mod στην πραγματικότητα δεν ήταν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...