Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο λεξικό εχει διαφορά με το s3. Δεν βαζει μονο του τη λέξη με τον τόνο ουτε την δείχνει μπλε τη σωστη. Μήπως εγω δεν εχω κάνει κατι στις ρυθμίσεις σωστα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλοδούλευτο!

Δεν έχει τριγμούς η συσκευή

 

δεν ειπα οτι εχει τριγμους η συσκευη γενικα....παρατηρηση για την δικια μου εκανα! :)

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινα ιδιοκτητης του Note 2 μετα το περασμα 6 μηνων απο τοτε που πουλησα το note 1!απο δευτερο χερι αλλα σε πολυ καλη κατασταση!ολα κυριολεκτικα τελεια εκτος απο ενα πολυ μικρο τριγμο οταν παταω Το ασημενιο bezel ακριβως πανω απο το ακουστικο!καλως σας βρηκα

 

Καλως ηλθες.

Βγάλε το καπάκι και ξανά βάλτο.

Τωρα που το είπες δοκίμασα στο δικό μου και όταν το έβαλα δίπλα στο αυτί μου άκουγα ένα κλακ κλακ πολύ ασθενικό.

Έβγαλα το καπάκι να δω αν προέρχεται από το bezel και σταμάτησε. Δεν ηταν απ αυτο.

Κούμπωσα το καπάκι προσεκτικά αρχίζοντας από εκείνο το σημείο και δεν ξανα ακούστηκε. Προφανώς δεν είχε κουμπώσει εντελώς σωστά. Δεν άφηνε κενό, αλλά επέτρεπε μια πολύ μικρή κίνηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθω.

Αφου με ξερω τι ουφο ειμαι και πως παρασυρομαι,τι ήθελα και διαβαζα τα περι του σουπερ ντουπερ Note 2;

Το αποτελεσμα;Πηγα το μεσημερι στο Αιγαλεω σιτυ,και το χτυπησα.Ναι,το Γαλλικό.

(Τα ιδια ειχα παθει διαβαζοντας για τον Hifiman στο Headfi.org,με αποτελεσμα,και να αγορασω τον ιδιο,αλλα και τρια ζευγαρια ακουστικα,ετσι για πορευομαστε.Τα γραφω κατω κατω).

Τωρα ψαχνομαι τι να κανω με το S3.Nα το πουλησω,που ειναι και το πιο λογικο,ή να το δωσω στον ανηψιο μου,που τον εχω για συμβουλατορα στα εχοντα σχεση με κομπιουτερ;

Ιδομεν.

Αντε τωρα να μαθαινω φτου κι απ την αρχη,γέρος ανθρωπος.Καλα να παθω.:)

Α και πρεπει να ψαξω να βρω και καινουριο αβαταρ τωρα.

Αρχισαν τα οργανα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλα να παθω.

Αφου με ξερω τι ουφο ειμαι και πως παρασυρομαι,τι ήθελα και διαβαζα τα περι του σουπερ ντουπερ Note 2;

Το αποτελεσμα;Πηγα το μεσημερι στο Αιγαλεω σιτυ,και το χτυπησα.Ναι,το Γαλλικό.

(Τα ιδια ειχα παθει διαβαζοντας για τον Hifiman στο Headfi.org,με αποτελεσμα,και να αγορασω τον ιδιο,αλλα και τρια ζευγαρια ακουστικα,ετσι για πορευομαστε.Τα γραφω κατω κατω).

Τωρα ψαχνομαι τι να κανω με το S3.Nα το πουλησω,που ειναι και το πιο λογικο,ή να το δωσω στον ανηψιο μου,που τον εχω για συμβουλατορα στα εχοντα σχεση με κομπιουτερ;

Ιδομεν.

Αντε τωρα να μαθαινω φτου κι απ την αρχη,γέρος ανθρωπος.Καλα να παθω.:)

Α και πρεπει να ψαξω να βρω και καινουριο αβαταρ τωρα.

Αρχισαν τα οργανα...

 

Καλορίζικο.:)

Το S3 δώρο στον ανηψιό για τις συμβουλές...να πάει σε συγγενικά χέρια!:p

Όσο για το Note2 Welcome to the happy club!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.:)

Το S3 δώρο στον ανηψιό για τις συμβουλές...να πάει σε συγγενικά χέρια!:p

Όσο για το Note2 Welcome to the happy club!!!:D

Ευχαριστω πολυ.Αντευχομαι.

Ξεχασα,πηρα και μια πολυ ωραια θηκη,που εμοιαζε μ' αυτη που εχω βαλει στο S3,αλλα μακραν καλυτερη,που εχει καλυψη πισω, και περιφερειακα βεβαια,γυριζοντας προς τα πανω για να προφυλαει απο πτωσεις.

Και μαλιστα πισω εχει και ΄προσθετο πολυκαρβονικο.Μαμάει.

Αt a price βεβαια.17€.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους περιμενω και γω με την σειρα μου το note2 παραγγελεια απο xtrememobile γερμανικο βεβαια αλλα δεν τρεχει μια.θελω να μου πειτε ενα καλο player να διαβαζει κ υποτιτλους κατα προτιμηση και μπροουζερ ποιον να βαλω?
note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα και εγώ, κάτοχος note 2 εδώ και λίγες ώρες. Η πλάκα είναι πως ενώ τα πάντα είναι τέλεια (χρησιμοποιώ αγγλική γλώσσα) στο S Note εκεί που γράφεται μία λέξη με το πενάκι και σας εμφανίζει σκίτσο για αυτή την λέξη, δέχεται μόνο Γαλλικά και δεν ξέρω πως διορθώνεται. Άμα γράψω airplane λέει ότι δεν έχει αποτελέσματα ενώ με την λέξη avion βρίσκει κανονικά αεροπλανάκια. Πολύ ωραίο κινητό και είμαι περίεργος να το χρησιμοποιήσω ενταντικά. Το σερφάρισμα απόλαυση με την οθονάρα του. Όσοι φίλοι στην δουλειά ήταν διστακτικοί λόγω μεγέθους, όλοι θέλανε να το δοκιμάσουν και πλέον τους φαίνονται μικρές οι οθόνες των κινητών τους.

 

edit: Εντάξει έλυσα και το πρόβλημα μου ήθελε αλλαγή γλώσσας μέσα από το S Note μενού που δεν το έβρισκα.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργια εστιασης γραφει macro και af .ξερει κανενας τις διαφορες?

 

translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en%7Cel&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Macro_photography&ei=sGqlUNPAL46K4gTzxIDICQ

 

Το af είναι αυτόματη εστίαση.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω οχι μονο τις φωτο που τραβαω αλλα και ολα τα λαμπουμ που φτιαχνω καθως και οτιδηποτε κατεβαζω απο το βροσςερ να αποθηκευεται στην sd και να μην χρειαζεται να κανω εγω cut-copy μεσω pc?

 

Eπισης πως μπορω να σβησω αυτο το keno? δεν θελω να βαλω τον νοβα γτ εχω περασει το μοτομοτο00 :/ καμια βοηθεια?

Edited by nikolai92
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πράγματα που μ' έχουν εκπλήξει περισσότερο στο ΝΟΤΕ ΙΙ, είναι η κάμερα και ο ήχος.

Κάποιοι θα θυμούνται ότι είχα κάνει ενα συγκριτικό στην κάμερα μεταξύ ΗΟΧ και S3. Γενικά με απασχολεί το θεμα κάμερα στα κινητά μου και το ψάχνω.

Εδώ τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα σε σχέση με τις συσκευές αυτές. Πιθανολογώ ότι και σε σχέση με το iPhone 5 ίσως να τα πηγαίνει καλύτερα.

Δείτε πόσο καλή απόδοση έχει σε πολύ χαμηλό φωτισμό δωματίου η επιλογή "χαμηλός φωτισμός"

Το σπουδαιότερο ομως είναι ότι δεν χρειάζεται καμία προσπάθεια για σταθεροποίηση και δεν καθυστερεί όπως σε άλλες συσκευές.

Εδώ είναι οι γνήσιες φωτογραφίες για του λόγου το αληθές.

http://www.dropbox.com/s/lay48ai8dv85zkq/20121116_010930.jpg

http://www.dropbox.com/s/7g1vbfjwrqir125/20121116_010947_LLS.jpg

 

Ο ήχος του ακουστικού στην συνομιλία, αν το βάλεις στο maximum είναι σαν να έχεις ανοιχτό το μεγάφωνο.

Το ηχείο επίσης πολύ καλύτερο και πιο δυνατό απο του S3 παρόλο που το gsmarena τα βγάζει ίδια.

 

Πιστεύω ότι εχει δοθεί έξτρα προσοχή απο την samsung στο ΝΟΤΕ. Είναι σαν να σπρώχνει τον κόσμο προς τα εκεί μια και δεν υπάρχει ανταγωνισμός.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα το εξής: Αφήνω το κινητό στο τραπέζι (χωρίς θήκη, δεν την έχω παραλάβει ακόμα), πάω να βγάλω φωτογραφία και αυτό που βλέπω από την εφαρμογή της κάμερας είναι πολύ θόλο (πριν βγάλω την φωτογραφία). Πρέπει να καθαρίσω τον φακό με ένα χαρτομάντηλο και μετά ειναι τέλεια. Έτσι ισχύει γενικά; Δεν λέω ίσως την είχα λερώσει εγώ με τα δάχτυλά μου πιο πριν χωρίς να το καταλάβω αλλά δεν μου έχει συμβεί ξανά με κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Με το δάχτυλο δε καθαρίζει ο φακός.

Έτσι είναι μην αγχώνεσαι :)

 

Ναι απλά μπορεί να το κρατάω σε landscape mode και λερώνεται ο φακός (ελπίζω να μην γίνεται αυτό με την θήκη). Δεν ξέρω αν θα έχω πάντα μαζί μου χαρτομάντηλο να το καθαρίζω. :)

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργια εστιασης γραφει macro και af .ξερει κανενας τις διαφορες?

 

macro βάζουμε την ρύθμιση όταν θέλουμε να πάρουμε φωτογραφία από πολύ κοντά.Κάτω απ τους 20 πόντους.Ακόμη κ απ τους 10.Αυτό γίνεται για να έχουμε φωτογραφία ίσου ή μεγαλύτερου μεγέθους από το θέμα, που είναι συνήθως κάποιο έντομο ή λουλούδι.

Κ εννοείται πως σοβαρή macro φωτογραφία δεν μπορούμε να έχουμε με κινητό μιας κ θέλει φλας macro ring

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en%7Cel&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Macro_photography&ei=sGqlUNPAL46K4gTzxIDICQ

 

Το af είναι αυτόματη εστίαση.

af=auto focus

 

Χαιρετω.

Πως θα περασω τις επαφες και κατι ηχους και φωτογραφιες που εχω,απο το S3 στο Note II;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Πως θα περασω τις επαφες και κατι ηχους και φωτογραφιες που εχω,απο το S3 στο Note II;

 

Αν δεν έχεις, κάνε ένα λογαριασμό gmail, συνδεσε τον στο sgs3 να τις συγχρονίσει, βάλε τον ίδιο λογαριασμό στο note, και.... Έτοιμος.... :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους περιμενω και γω με την σειρα μου το note2 παραγγελεια απο xtrememobile γερμανικο βεβαια αλλα δεν τρεχει μια.θελω να μου πειτε ενα καλο player να διαβαζει κ υποτιτλους κατα προτιμηση και μπροουζερ ποιον να βαλω?

player: mxplayer

browser: firefox

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω βιντεοκληση αλλα χτυπαει μια φορα και μετα λεει αδυνατη.ξερει κανεις γτ?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι εχει τριγμους η συσκευη γενικα....παρατηρηση για την δικια μου εκανα! :)

 

Μην ανησυχείς και εγώ που το έχω πάρει καινούργιο, τον έχει αυτό το μικρό τζόγο στο ίδιο σημείο που είπες...Δεν είναι κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω βιντεοκληση αλλα χτυπαει μια φορα και μετα λεει αδυνατη.ξερει κανεις γτ?

 

Eισαι σιγουρος πως υπαρχει 3G σημα τοσο στη συσκευη σου οσο και στη συμβατη με βιντεοκλησεις συσκευη του ατομου που επιχειρεις να καλεσεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς και εγώ που το έχω πάρει καινούργιο, τον έχει αυτό το μικρό τζόγο στο ίδιο σημείο που είπες...Δεν είναι κάτι..

 

αυτο ακριβως εννοω και εγω και με την καμια δεν το λεω για μειον...το κινητο πεταει και δεν ειναι μονο μια αναβαθμιση του note 1 αλλα κυριολεκτικα κατι τελειως νεο σε ολα τα επιπεδα!

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως εννοω και εγω και με την καμια δεν το λεω για μειον...το κινητο πεταει και δεν ειναι μονο μια αναβαθμιση του note 1 αλλα κυριολεκτικα κατι τελειως νεο σε ολα τα επιπεδα!

 

+1 και σε μένα υπάρχει. βγάλε το καπάκι και βάλτο σιγά σιγά από πάνω προς κάτω. βελτιώνεται κάπως η κατάσταση ;)

Health-fitness.gr , slimmingpills.gr , phen375greece.com
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...