Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν το πρόλαβα όντως και είναι πολύ πρακτικό. Πάντως το γκρι ειναι αρκετά καλό για μένα αλλά θα το διαπιστώσεις μόνος σου από κοντά με την πρώτη ευκαιρία. Πάντως δεν παίζει η κριτική που αναφέρεσαι :p

 

Νίκο τράβα του μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μέσα από το Αντίγραφο Ασφαλείας (αν είναι εκεί η επιλογή στις ρυθμίσεις γιατί δεν το έχω ακόμη).. Βγάλε και την εξωτερική sd card αν έχεις μέσα αρχεία που θες γιατί δεν θυμάμαι αν τα σβήνει ή οχι

 

Για επαναφορά παω σιγουρα.

Το θεμα πιστεύω οτι μου το κανει απο το wallpaper που κατεβασε απο απο το s3...

@@@@@@@@@@@@@

edit

Το προβλημα λύθηκε μολις έβγαλα το wallpaper και εβαλα το δικο του...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα ειχα παρει...Αλλα ολα καλα...

Το κινητό απλα οτι πιο γρηγορο και σμουθ εχουν πιασει τα χερια μου.

Ανταποκρινεται σε ολα πολυ πιο γρηγορα απο το s3...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν και το σ3 το έχω με Ω 27.1 να μην το αδικήσω, σφαίρα πάει.

Και στο wifi ναι το νοτέλι έχει διάφορα προς το καλύτερο, αλλά όχι τραγική.

Γενικά αν έρθετε από σ3 μην περιμένετε τρομακτικές αλλαγές. Το σ3 είναι ήδη τούμπανο.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Δειλά δειλά σκανε μύτη -

N7100XXALI3_ROOT_DEODEX

 

* Deodexed & Zipaligned

* Roted & Busyboxed

* No MODEM

* Recovery & Kernel - Stock

* For flash via PC or Mobile Odin

* No Wipe

* No Custom Binary Counter update

https://hotfile.com/dl/174612075/a977e28/N7100XXALI3_ROOT_DEODEX.zip.html

How to flash:

Install Samsung Driver

Unzip ROM

Connect NoteII to pc in DOWNLOAD mode

Run PC Odin, and insert CODE_N7100XXALI3_ROOT_DEODEX.tar.md5 into PDA slot

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα πολυ καιρο να νιωσω τοσο ευχαριστημενος απο μια συσκευη. Κυριολεκτικά δε μπορω να βρω ουτε ενα αρνητικο να προσαψω σε αυτη την υπεροχη συσκευη (εκτος απο τα πλαστικά του που θα διορθωσω με την επίσημη θηκη μόλις αυτη κυκλοφορήσει.

Well done sammy...

Με το καλο να το παρετε στα χέρια σας οσοι το περιμένετε αργα η γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το πρόλαβα όντως και είναι πολύ πρακτικό. Πάντως το γκρι ειναι αρκετά καλό για μένα αλλά θα το διαπιστώσεις μόνος σου από κοντά με την πρώτη ευκαιρία. Πάντως δεν παίζει η κριτική που αναφέρεσαι :p

 

Νίκο τράβα του μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων μέσα από το Αντίγραφο Ασφαλείας (αν είναι εκεί η επιλογή στις ρυθμίσεις γιατί δεν το έχω ακόμη).. Βγάλε και την εξωτερική sd card αν έχεις μέσα αρχεία που θες γιατί δεν θυμάμαι αν τα σβήνει ή οχι

 

Told you οτι το γκρι ειναι ωραιο :)

 

Βεβαια το χρωμα ειναι σαν την κολοκυθοπιτα.Σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι.Για μενα καταλυτικος παραγοντας οτι τελικα δεν ειχα αδικο στο χρωμα ηταν η γυναικα μου που δεν εντυπωσιαζεται ευκολα και οταν το ειδε ειπε κατευθειαν οτι ειναι πολυ ωραιο χρωμα

 

 

 

 

Ο μόνος ανασταλτικός παραγοντας για μένα μέχρι στιγμής είναι το μέγεθος.....

 

Εχοντας περασει απο το note1?Γιατι αν ειχες το 1 πιστεψε με δεν θα καταλαβεις σοβαρη διαφορα.

 

@elthis Ξεκινα το Βιβλος 2.Πολυ χαλαρωσες τελευταια :D

Και το note1 ειχε την κουκιδα οταν πλησιαζες το πενακι στην οθονη.Σημερα που θα παραλαβετε περαστε λιγο χρονο με την εφαρμογη Help του κινητου.Δειχνει τί μπορεις να κανεις με το πενακι.

 

Η μπαταρια συνεχιζει να συμεριφερεται φοβερα

On time 1.5 ημερα με συγχρονισμους ανοιχτους και

Display on περιπου 5 ωρες

και το πιο σημαντικο που ξεχασα

μενει 35%

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αργύρη, θέλω να πιστεύω ότι το κόλπο με τη κουκκίδα υπάρχει στο note i μετά από κάποια αναβάθμιση που πήρε, ενώ το είχα πουλήσει, αλλιώς θα πρέπει να πάω να δω αυτά τα συμπτώματα αμνησίας.

Όσο για τη Βίβλο 2, γιατί όχι;;; Αρκεί να βρω λίγο χρόνο!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αργύρη, θέλω να πιστεύω ότι το κόλπο με τη κουκκίδα υπάρχει στο note i μετά από κάποια αναβάθμιση που πήρε, ενώ το είχα πουλήσει, αλλιώς θα πρέπει να πάω να δω αυτά τα συμπτώματα αμνησίας.

Όσο για τη Βίβλο 2, γιατί όχι;;; Αρκεί να βρω λίγο χρόνο!

 

Και εγώ δεν ήξερα ότι υπήρχε.

Τώρα το είδα..

Πρέπει να πας από τις ρυθμίσεις της πένας για να το ενεργοποιησεις.

Ίσως για αυτό δεν το προσεξαμε.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς πότε θα διατεθεί το 32άρι ή το 64άρι ?

Κάνω μεγάλη προσπάθεια να κρατηθώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κανείς πότε θα διατεθεί το 32άρι ή το 64άρι ?

Κάνω μεγάλη προσπάθεια να κρατηθώ :cry:

Εγω ενεδωσα γιατί είδα για 32άρι τιμή στα 800€ και διάθεση μετά από 2-4weeks οπότε δεν έπαιζε να περιμένω. Η υπομονή δεν είναι στην φαρέτρα με τις αρετές μου :p

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το swype στο κινητό του ;

 

Πάντως 800 ευρώ efthimis31 είναι πάρα πολλά χρήματα. Δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσεις. Δύο μισθούς και βάλε ΟΑΕΔ :) για κάτι που σίγουρα πάνω από 1 χρόνο δεν θα κρατήσεις γιατί πάλι κάτι άλλο καλύτερο θα βγει

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το swype στο κινητό του ;

 

Πάντως 800 ευρώ efthimis31 είναι πάρα πολλά χρήματα. Δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσεις. Δύο μισθούς και βάλε ΟΑΕΔ :) για κάτι που σίγουρα πάνω από 1 χρόνο δεν θα κρατήσεις γιατί πάλι κάτι άλλο καλύτερο θα βγει

Δεν υπήρχε περίπτωση να τα έδινα και να τα είχα για πέταμα... πήρα το 16άρι και το περιμένω σήμερα :D

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά πάνω στο θέμα, τις εφαρμογές τις αποθηκεύει μόνο στην εσωτερική όπως και στο S3??

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς το swype στο κινητό του ;

 

Πάντως 800 ευρώ efthimis31 είναι πάρα πολλά χρήματα. Δεν ξέρω αν αξίζει να τα δώσεις. Δύο μισθούς και βάλε ΟΑΕΔ :) για κάτι που σίγουρα πάνω από 1 χρόνο δεν θα κρατήσεις γιατί πάλι κάτι άλλο καλύτερο θα βγει

 

Ναι , εγγραφή στο http://www.swype.com και κατέβασμα σύμφωνα με τις οδηγίες.

Όλα δουλεύουν ρολόι

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε περίπτωση να τα έδινα και να τα είχα για πέταμα... πήρα το 16άρι και το περιμένω σήμερα :D

Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά πάνω στο θέμα, τις εφαρμογές τις αποθηκεύει μόνο στην εσωτερική όπως και στο S3??

 

Καλημερα.Ναι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ναι

Καλημέρα Αργύρη μου, έμαθα όλα καλά ;)

Με το που θα το πάρω θα περάσω την prerooted μέσω odin οπότε δεν θα υπάρχει θέμα counter και θα έχω και το root. Απλά επειδή αλλάζω συσκευή δεν ξέρω αν πρέπει να επαναφέρω από titanium backup του S3.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργύρη μου, έμαθα όλα καλά ;)

Με το που θα το πάρω θα περάσω την prerooted μέσω odin οπότε δεν θα υπάρχει θέμα counter και θα έχω και το root. Απλά επειδή αλλάζω συσκευή δεν ξέρω αν πρέπει να επαναφέρω από titanium backup του S3.. :confused:

 

Δε θα έχεις κανενα προβλημα να επαναφερεις τις εφαρμογες σου μεσω titanium backup.

Για τα δεδομενα συστηματος φυσικα και οχι αν και απ οτι ξερω δε το κανεις ετσι κι αλλιως.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργύρη μου, έμαθα όλα καλά ;)

Με το που θα το πάρω θα περάσω την prerooted μέσω odin οπότε δεν θα υπάρχει θέμα counter και θα έχω και το root. Απλά επειδή αλλάζω συσκευή δεν ξέρω αν πρέπει να επαναφέρω από titanium backup του S3.. :confused:

 

Λογικά δεν θα υπάρχει θέμα αφού οι περισσότερες εφαρμογές έχουν προσαρμοστεί για jb

Με τις ρυθμίσεις συστήματος όμως είναι καλό ερώτημα.

Πχ τους κωδικούς σου για το wifi θα μπορέσεις να τους επαναφέρεις;

Το έχει δοκιμάσει κάνεις;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αργύρη μου, έμαθα όλα καλά ;)

Με το που θα το πάρω θα περάσω την prerooted μέσω odin οπότε δεν θα υπάρχει θέμα counter και θα έχω και το root. Απλά επειδή αλλάζω συσκευή δεν ξέρω αν πρέπει να επαναφέρω από titanium backup του S3.. :confused:

 

Ναι Ευθυμη.Τελικα ολα καλα

Εγω ξερεις τί θα προτεινα? Να το αφησεις οπως ειναι απο μαμα, γιατι η συγκεκριμενη rom ειναι deodexed. Επειδη ειμαι τρελακιας με το root και τη σαβουρα της samsung (τα προηγουμενα κινητα τα ρουταρα πριν βγουν απο το κουτι ) σε πληροφορω οτι εχω σπασει ρεκορ χωρις να ρουταρω (4 ημερες and counting) και ολες αυτες τις ημερες απολαμβανω τη συσκευη.Προσωπικα θα περιμενω CF για να βγαλω τη σαβουρα χωρις να ρισκαρω τoν counter

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις κανενα προβλημα να επαναφερεις τις εφαρμογες σου μεσω titanium backup.

Για τα δεδομενα συστηματος φυσικα και οχι αν και απ οτι ξερω δε το κανεις ετσι κι αλλιως.

 

Λογικά δεν θα υπάρχει θέμα αφού οι περισσότερες εφαρμογές έχουν προσαρμοστεί για jb

Με τις ρυθμίσεις συστήματος όμως είναι καλό ερώτημα.

Πχ τους κωδικούς σου για το wifi θα μπορέσεις να τους επαναφέρεις;

Το έχει δοκιμάσει κάνεις;

Sent from my note

 

Ναι Ευθυμη.Τελικα ολα καλα

Εγω ξερεις τί θα προτεινα? Να το αφησεις οπως ειναι απο μαμα, γιατι η συγκεκριμενη rom ειναι deodexed. Επειδη ειμαι τρελακιας με το root και τη σαβουρα της samsung (τα προηγουμενα κινητα τα ρουταρα πριν βγουν απο το κουτι ) σε πληροφορω οτι εχω σπασει ρεκορ χωρις να ρουταρω (4 ημερες and counting) και ολες αυτες τις ημερες απολαμβανω τη συσκευη.Προσωπικα θα περιμενω CF για να βγαλω τη σαβουρα χωρις να ρισκαρω τoν counter

Ευχαριστώ παιδιά έτσι θα κάνω και εννοείται χωρίς επαναφορά δεδομένων συστήματος... Αργύρη θα το κάνω γιατί δεν μπορώ την σαβούρα συν ότι κάποια πράγματα θέλω να τα επαναφέρω σε εφαρμογές μου κτλ κτλ...

Freddara το συνήθιζα πιο παλιά σε ics και note να το κάνω αυτό με την επαναφορά των wifi και bluetooth pairings και δεν είχα θέμα κανένα απολύτως. Βέβαια πάει καιρός από τότε :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά έτσι θα κάνω και εννοείται χωρίς επαναφορά δεδομένων συστήματος... Αργύρη θα το κάνω γιατί δεν μπορώ την σαβούρα συν ότι κάποια πράγματα θέλω να τα επαναφέρω σε εφαρμογές μου κτλ κτλ...

Freddara το συνήθιζα πιο παλιά σε ics και note να το κάνω αυτό με την επαναφορά των wifi και bluetooth pairings και δεν είχα θέμα κανένα απολύτως. Βέβαια πάει καιρός από τότε :p

 

Έκανα επαναφορά wifi από την google κανονικά.

Από το titanium έκανα επαναφορά ΜΕ δεδομένα όσες εφαρμογές είχα με προσωπικά στοιχεία μέσα ( 15 περίπου ) και τις υπόλοιπες .... 100+ μόνο την εφαρμογή. Πριν τις κάνω επαναφορά τις εφαρμογές , πέρασα το droidwall και το ρύθμισα να δίνει internet access σε όσες εφαρμογές είχα ήδη στο τηλέφωνο με whitelist. Ότι μπαίνει μετά θα είναι κομμένο μέχρι να του δώσω εγώ access.

Μετά την επαναφορά δίνω πρόσβαση στο ιντερνετ κατά το δοκούν.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες έχω μια απορία απο εχθες το πρωι στο site του expansys λεει οτι εχει αποσταλει το Noteli σε γκριζακι αλλα

δεν μου εχει βγαλει την αναλυτικη αναφορα για το που ειναι και γιατι και πως απλα λεει εχει αποσταλει απο εχθες το πρωι θα το παρω λετε σημερα???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες έχω μια απορία απο εχθες το πρωι στο site του expansys λεει οτι εχει αποσταλει το Noteli σε γκριζακι αλλα

δεν μου εχει βγαλει την αναλυτικη αναφορα για το που ειναι και γιατι και πως απλα λεει εχει αποσταλει απο εχθες το πρωι θα το παρω λετε σημερα???

Θα φύγουν σήμερα πρωί.Αυτό μου απάντησαν σε mail, που τους έστειλα,γιατί ούτε εγώ εγώ,πήρα αναλυτική αναφορά.

Μάλλον κάποιο πρόβλημα είχαν χθές.

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα... Μόλις το παρήγγειλα από expansys... Με εταιρικό τελικά αφμ... ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κάνει μέχρι να έρθει Ελλάδα (Λήμνο συγκεκριμένα)??? και κάτι άλλο...Η εγγύηση να φανταστώ ισχύει κανονικά και εδώ ε??? (Σόρρυ αν ρωτάω μπούρδες!!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα... Μόλις το παρήγγειλα από expansys... Με εταιρικό τελικά αφμ... ξέρει κανείς πόσο περίπου θα κάνει μέχρι να έρθει Ελλάδα (Λήμνο συγκεκριμένα)??? και κάτι άλλο...Η εγγύηση να φανταστώ ισχύει κανονικά και εδώ ε??? (Σόρρυ αν ρωτάω μπούρδες!!!!!)

H εγγύηση είναι 100%

Λογικά 2 με 3 εργάσιμες.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...