Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Samsung γενικά με τις αναβαθμίσεις είναι απαράδεκτη φέτος. Φωνάζαμε για την HTC - ήταν κι ένας από τους λόγους που έφυγα - και φέτος η Samsung είναι χειρότερη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά λογια διαβαζω κι εγω, εχει αρκετες αλλαγες σε σχεση με την παρουσα εκδοση, αναμενουμε λοιπον. Τα 2 γιγα ραμ κανουν τα πραγματα πιο ευκολα απο οτι φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Kαλά λογια διαβαζω κι εγω, εχει αρκετες αλλαγες σε σχεση με την παρουσα εκδοση, αναμενουμε λοιπον. Τα 2 γιγα ραμ κανουν τα πραγματα πιο ευκολα απο οτι φαινεται

 

Απο τη στιγμή που οι leaked εκδόσεις ειναι οθο σταθερές και καλες απο τις official 4.2 και κάτω παρε και κατάλαβε. Πραγματικά φοβερή έκδοση.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω το samsung galaxy note 2 και επειδή δεν έχω laptop θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να το συνδέσω στην τηλεόραση για να βλέπω εκεί ότι δείχνει η επιφάνεια του κινητού μου

θέλει μόνο καλώδιο ή και πρόγραμμα ,κάποια εφαρμογή

ευχαρστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έχω το samsung galaxy note 2 και επειδή δεν έχω laptop θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να το συνδέσω στην τηλεόραση για να βλέπω εκεί ότι δείχνει η επιφάνεια του κινητού μου

θέλει μόνο καλώδιο ή και πρόγραμμα ,κάποια εφαρμογή

ευχαρστώ πολύ

Καλησπερα! γινεται ασυρματα(αλλα να βλεπεις εικονες και βιντεο) με την προηποθεση οτι το κινητο και η τηλεοραση θα ειναι συνδεδεμενα με το ιδιο δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματα; Πρέπει να έχει κάποιο φλασακι σαν bluetooth ας πούμε η τηλεόραση ?Σορυ αλλά είμαι λιγάκι άσχετος με αυτά

δηλαδή με καλώδιο hdmi ή κάτι παρόμοιο δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις το Samsung MHL HDTV Adapter και κάνεις τη δουλειά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τα features του Spen του ΙΙΙ δεν τα παίρνουμε όπως καταλαβαίνω

 

Όχι, δεν υπάρχουν στο Firmware.

 

Ελπίζω να μην χαλάω το νήμα με αναφορά σε custom rom αλλά η softmax V12 B7 έχει σχεδόν τα πάντα απο note 3 (air command, new S note, action memo scrapbook, touchwiz etc..) είναι δηλαδή ότι μπορεί να πάρεις από το N3 + την επιλογή να βγάλεις ότι bloat δεν σ'αρέσει.

Και εγώ περίμενα ευλαβικά την samsung για νέα rom με καλούδια αλλά... Σας το λέω είναι κρίμα ένα τέτοιο "μηχανάκι" να μην έχει τα πάντα από νέα features.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Πολλές Custom ROMs έχουν αυτές τις αναβαθμίσεις αλλά δεν είναι συζήτηση για το παρόν θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματα; Πρέπει να έχει κάποιο φλασακι σαν bluetooth ας πούμε η τηλεόραση ?Σορυ αλλά είμαι λιγάκι άσχετος με αυτά

δηλαδή με καλώδιο hdmi ή κάτι παρόμοιο δεν γίνεται?

 

ασυρματα που σου ειπα παραπανω ,ξερω σιγουρα(γιατι το κανω εγω) μπορεις να βλεπεις τις φωτο σου και τα βιντεο σου στην τηλεοραση (αρκει να ειναι στο ιδιο δικτυο συνδεδεμενα,ας πουμε η τηλεοραση συνδεδεμενη με το ρουτερ σου μεσω καλωδιου ethernet και το κινητο με wifi) παραπανω ο αλλος φιλος μαλλον εννοει οτι με αυτο το εξαρτημα μπορει να προβαλλει ακριβως οτι δειχνει η οθονη του κινητου σου στην τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! γινεται ασυρματα(αλλα να βλεπεις εικονες και βιντεο) με την προηποθεση οτι το κινητο και η τηλεοραση θα ειναι συνδεδεμενα με το ιδιο δικτυο

 

παρε αυτο που ειναι φθηνοτερο και κανει παπαδες.Απο οτι καταλαβα θες screen mirroring.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Wifi-iPush-DLNA-AirPlay-TV-Dongle-Receiver-for-Smartphone-Tablet-HDMI-/231054715099?pt=AU_MultiFormatMediaPlayers&hash=item35cbef28db

 

http://www.ebay.com/itm/HOT-Sale-iPush-DLNA-AirPlay-Wireless-Wifi-TV-Dongle-Receiver-HDMI-/281184389092?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item4177e547e4

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει αυριο μεθαυριο η Γερμανικη 4.3 (φανταζομαι η ελληνικη θα αργισει καμια 2 βδομαδες+) μπορω να την βαλλω κανονικα με kies και μετα να βαλλω την ελληνικη οταν με το καλο βγει ή θα υπαρχει καποιο προβλημα με το KNOX;
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Αν βγει αυριο μεθαυριο η Γερμανικη 4.3 (φανταζομαι η ελληνικη θα αργισει καμια 2 βδομαδες+) μπορω να την βαλλω κανονικα με kies και μετα να βαλλω την ελληνικη οταν με το καλο βγει ή θα υπαρχει καποιο προβλημα με το KNOX;

 

Πρόβλημα με το knox δεν θα έχεις απο την στιγμή που θα περάσεις πάλι 4.3 αλλά δεν ξέρω αν θα μπορείς να αλλάξεις το csc χωρίς root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Screenshots μπορείς να δεις εδώ.

Δεν ξέρω βέβαια τι μπορείς να καταλάβεις από τα Screenshots.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες Screenshots μπορείς να δεις εδώ.

Δεν ξέρω βέβαια τι μπορείς να καταλάβεις από τα Screenshots.

 

Δώσε άκυρο, εντυπώσεις ήθελα να γράψω :)

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις είναι θετικές από όσα έχω ήδη διαβάσει. Όπως είπαμε και πάλι είναι το ίδιο Firmware με το τελευταίο που είχε διαρρεύσει το οποίο όλοι λέγανε ότι είναι σταθερό.

Πιστεύω πως όποιος με το καλό το περάσει από εδώ μέσα θα μας γράψει τις εντυπώσεις του!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

..........................Επίσης όταν είναι τελείως κλειστό το κινητό και το ενεργοποιώ και μου έρθει κάποιο προγενέστερο sms (με κείμενο και όχι για χαμένη κλήση), στα στοιχεία του μηνύματος δεν εμφανίζει τι ώρα εστάλη, παρά μόνο τι ώρα ελήφθη. Πως μπορώ να δω και τι ώρα στάλθηκε, όπως γινόταν με το κλασσικό Hazel που είχα? Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Μήπως κάποιος ξέρει αν γινεται χωρις καποια εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...