Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

πως μπορώ να επαναφέρω στην οφισιαλ έκδοση το νότε δυο?

είναι φουλ ρουτ..με καστομ εκδοση ωμεγκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα,

πως μπορώ να επαναφέρω στην οφισιαλ έκδοση το νότε δυο?

είναι φουλ ρουτ..με καστομ εκδοση ωμεγκα.

 

Κατεβάζεις απο official rom samobile και την παιρναε μέσω odin. Πρόσεξε να εχεις μηδενίσει τον counter με το triangle.

Με πρόλαβε ο φίλος Μιχάλης. Οτι έγραφα για τον οδηγό:p

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

πως μπορώ να επαναφέρω στην οφισιαλ έκδοση το νότε δυο?

είναι φουλ ρουτ..με καστομ εκδοση ωμεγκα.

 

Διάβασε εδω τον οδηγό για unroot.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω εδω και καποιες βδομαδες μειωση στην αυτονομια.Δεν ειμαι ρουτ με stock ελληνικη.Απο οτι βλεπω χωρις να ειμαι σιγουρος απο το μενου της μπαταριας μια διεργασια υπηρεσιες google εμφανιζεται γυρω στο 7% που δε τη θυμαμαι παλιοτερα και σκεφτομαι μηπως φταιει αυτο.Ξερετε αν μπορω να κανω κατι?Επισης υπαρχει κανενα καλο προγραμμα για να κοιταξω μη τυχον φταιει και καμια αλλη διεργασια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να γινει ανρουτ πρώτα και μετά να περαστεί η οφισιαλ έκδοση?

ακολούθησα πιστά τους οδηγούς ,κατέβασα το triangle το έκανα 0 το counter και μου είπε οτι μερικές συσκευές υποστηρίζουν μονο 1.

περιμένω να κατέβει και το φιρμγουερ για να κανω ριστορ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρω εδω και καποιες βδομαδες μειωση στην αυτονομια.Δεν ειμαι ρουτ με stock ελληνικη.Απο οτι βλεπω χωρις να ειμαι σιγουρος απο το μενου της μπαταριας μια διεργασια υπηρεσιες google εμφανιζεται γυρω στο 7% που δε τη θυμαμαι παλιοτερα και σκεφτομαι μηπως φταιει αυτο.Ξερετε αν μπορω να κανω κατι?Επισης υπαρχει κανενα καλο προγραμμα για να κοιταξω μη τυχον φταιει και καμια αλλη διεργασια?

 

χρησιμοποιησε το better battery stats, απο εκει θα δεις τι συμβαινει και αν κατι καταναλωνει ασκοπα μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιησε το better battery stats, απο εκει θα δεις τι συμβαινει και αν κατι καταναλωνει ασκοπα μπαταρια.

 

Wakelock Detector-Save Battery

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=en

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε κόστος για το καπάκι μπαταρίας, γνησιο, και καποιο ελληνικό κατάστημα που να το εχει εκτός απο την αντιπροσωπεία;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

λΟιπον παιδια εβαλα το wakelock detector και απο τις υπηρεσιες google τρεχει πολυ ενα nipwakelock kai αρκετα λιγοτερο NipCollectorWalelock.ΤΙ ειναι αυτα και πως τα κλεινω?Ειδικα το πρωτο με νοιαζει πιο πολυ.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λΟιπον παιδια εβαλα το wakelock detector και απο τις υπηρεσιες google τρεχει πολυ ενα nipwakelock kai αρκετα λιγοτερο NipCollectorWalelock.ΤΙ ειναι αυτα και πως τα κλεινω?Ειδικα το πρωτο με νοιαζει πιο πολυ.

 

Κάποια υπηρεσία της Google είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρησιμοποιώ το μαμά πρόγραμμα για τα sms της Samsung για διάφορους λόγους και ένας απ αυτούς είναι και το μήνυμα που μου βγάζει όποτε πάω να στείλω 1 sms.

Το κάνει και στο νότε, και στο S4 mini αλλά και στο κανονικό S4 που είχα. Το κάνει κυρίως όταν έχω το Swype on.

Με το handsed που χρησιμοποιώ δε το κάνει αλλά θα ήθελα να δω αν υπάρχει κάποια λύσει και για το μαμά μιας και λόγο knox πρέπει να αρχίσω να το δουλεύω σιγά σιγά.

http://img.tapatalk.com/d/13/10/06/yqamenej.jpg

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει στην λειτουργία εισαγωγής να έχεις το "Αλφάβητο GSM" και να γράφεις με κεφαλαία χωρίς τόνους ώστε να έχεις 160 χαρακτήρες και να μην σου εμφανίζει αυτό το μήνυμα.

Το γράφει και στο [ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές Eρωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο αλφάβητο GSM έχω και κεφαλαία να το γυρίσω όταν γράφεις με Swype(κάτι που το είπα) πάλι τα ίδια.

Δηλαδή θα αναγκαστώ εγώ να γράφω χωρίς Swype επειδή το θέλει η Samsung και μόνο αυτή!,

Πάντως πολλούς περιορισμούς το μαμά πρόγραμμα.

Θα συνεχίσω όσο έχω Σαμσουνγκ με το handsed που τουλάχιστον δεν έχει αυτές τις βλακείες.

Ευχαριστώ πάντως

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το 8sms. Είναι το στοκ ανδροιδ εμπλουτισμένο. Από τότε που το έβαλα το βολεύτηκα γιατί γράφω με μικρά και στέλνει κεφαλαία.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms&hl=en

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα με πείτε τρελό αλλά γιατί έχω την εντύπωση πως στην 4.1.1 δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο και το swipe;

Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το 8sms. Είναι το στοκ ανδροιδ εμπλουτισμένο. Από τότε που το έβαλα το βολεύτηκα γιατί γράφω με μικρά και στέλνει κεφαλαία.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkleft.eightyeightsms.mms&hl=en

 

Και το go,και το handset sms το κάνουν αυτό και με πολύ περισσότερη παραμετροποίηση συν που έχεις δυνατότητα να βάλεις όσο μεγάλη γραμματοσειρά θες.

Το θέμα μου ήταν γιατί να μη δουλεύει το μαμά πρόγραμμα όπως πρέπει όταν έχεις on τη δυνατότητα Swype στο keyboard :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω τον φορτιστή συνεχώς στην πρίζα χωρίς το κινητό πάνω υπάρχει περίπτωση να του κάνω κακό; (είναι και ευαίσθητα από ότι διαβάζω)
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια υπηρεσία της Google είναι.
Ξερεις ποια ακριβως και τι μπορω να κανω για να την απενεργοποιησω?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν θα έχει φορτίο πως θα χαλάω ρεύμα;

 

Όλοι οι μετασχηματιστές καίνε, έστω και λίγο ρεύμα όταν είναι στην πρίζα. Αν δεις κάπου πως λειτουργούν, θα δεις πως το κύκλωμα των 220 volt (κόκκινο στην εικόνα) λειτουργεί συνέχεια όταν είναι στην πρίζα. Άσχετα με το αν στην άλλη πλευρά δεν λειτουργεί το κύκλωμα της χαμηλότερης τάσης που συνδέεις την συσκευή σου (μπλε στην εικόνα).

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/Transformer3d_col3_el.svg/350px-Transformer3d_col3_el.svg.png

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνει. Δεν έχει εκρηκτικά ;)

Και η οικονομία έχω την αίσθηση ότι είναι ελάχιστη.

Και εγώ πρακτικά έχω τον φορτιστή στην πρίζα συνεχώς ..παρότι θα αισθανόμουν πιο ευσυνείδητα αν είχε διακόπτη να τον ανάβω-κλείνω

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνει. Δεν έχει εκρηκτικά ;)

Και η οικονομία έχω την αίσθηση ότι είναι ελάχιστη.

Και εγώ πρακτικά έχω τον φορτιστή στην πρίζα συνεχώς ..παρότι θα αισθανόμουν πιο ευσυνείδητα αν είχε διακόπτη να τον ανάβω-κλείνω

 

Υπάρχουν μπριζες σουκο με διακοπτη! Πάρτε μια και βάλετε το φορτιστή πάνω! Μην σπατάλατε έτσι το ρεύμα έστω και αυτό το λίγο είναι θέμα παιδείας και όχι οικονομίας κυρίως!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Το θέμα μου είναι ότι πλέον τον έχω σε σημείο με δύσκολη πρόσβαση. Για αυτό ρωτάω. Τα περί οικονομίας και οικολογίας είναι άλλο θέμα που δεν με απασχολεί προς το παρόν. Και ρωτάω γιατί διαβάζω ότι το καλώδιο του είναι ευαίσθητο στο να φθαρεί.

 

 

*Έγινε τροποποίηση από την ομάδα διαχείρισης και αφαιρέθηκαν ειρωνικά σχόλια

Edited by StratosGR
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...