Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε κι εμένα το κάνει. Το είχα παρατηρήσει μόνο με τις πρώτες rom.

 

Παιδια, το κανει.

Ενα απλο πατημα πανω στο συννεφακι του εισερχομενου και σου εμφαιζει το μηνυμα , οχι πλεον σε μορφη διαλογου (με τις φουσκες) αλλα μονο του. Οντως εκει μπορεις να κανεις επιλογη κειμενου κανονικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, το κανει.

Ενα απλο πατημα πανω στο συννεφακι του εισερχομενου και σου εμφαιζει το μηνυμα , οχι πλεον σε μορφη διαλογου (με τις φουσκες) αλλα μονο του. Οντως εκει μπορεις να κανεις επιλογη κειμενου κανονικα.

 

ετσι ακριβως...πατωντας πανω στο μηνυμα στο ανοιγει και κανεις copy

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μανο εχεις βαλει καποιο widget για σβησιμο της οθονης?

 

@m7ixalis Μιχαλη για δοκιμασε το lock screen app απο το store.Δεν ειναι και το ομοφοτερο το εικονιδιο του αλλα ειναι το μοναδικο που εχω δοκιμασει ως τωρα που δεν μου ξαναπεταει την οθονη στο κλειδωμα και ξεκλειδωνει χωρις καθυστερηση (ολα τα αλλα παρουσιαζουν μια μικρη καθυστερηση στο ξεκλειδωμα).Θελει να γινει enable το force lock απο τις ρυθμισεις του για να δουλεψει καλα στο note.

 

Ναι Πάρη έχω το screen off and lock που έχει και ωραίο εφέ στυλ παλιάς tv(αλλά nexus) και το κλειδώνω σε συνδυασμό με gesture απλά σέρνοντας το δάχτυλο προς τα κάτω.

Επίσης με όλα σχεδόν τα lock screen μου το κάνει αυτό εκτός απ αυτό που ανέφερες(παλιά το έκανε και με αυτό) που το κάνει σπάνια αλλά δε το βάζω καθώς είναι ξερό στο κλείσιμο και δεν έχει τα εφέ του screen off.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι Πάρη έχω το screen off and lock που έχει και ωραίο εφέ στυλ παλιάς tv(αλλά nexus) και το κλειδώνω σε συνδυασμό με gesture απλά σέρνοντας το δάχτυλο προς τα κάτω.

Επίσης με όλα σχεδόν τα lock screen μου το κάνει αυτό εκτός απ αυτό που ανέφερες(παλιά το έκανε και με αυτό) που το κάνει σπάνια αλλά δε το βάζω καθώς είναι ξερό στο κλείσιμο και δεν έχει τα εφέ του screen off.

 

Τελικα ο νοτης ειναι πολυ ιδιοτροπος σε τέτοιου είδους εφαρμογές :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια εκκαθάριση στο play πρώτα και βλέπουμε .

 

Τελικα στο lucky patcher πρεπει να σβησεις το αρχειο (app name).odex για να σε αφησει να το κανεις ξανα εγκατασταση.

Για οσους εχουν το ιδιο προβλημα.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ενοχλητικο single sign on του Facebook πως το βγαζετε για να μην πετάγεται καθε φορα που κανω login στο FB.

(Εχω root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις αν παιρνει φλασακι usb / ποντικι / κλπ το note ii? ειδα Usb Host στο gsm arena, ξερει κανεις τι ειναι αυτο??

Φιλικά Νίκος.

Htc Touch Magic > Iphone 3Gs > Samsung Nexus s > LG G3 32gb Titan Grey D855

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις αν παιρνει φλασακι usb / ποντικι / κλπ το note ii? ειδα Usb Host στο gsm arena, ξερει κανεις τι ειναι αυτο??

 

Ναι φιλε δουλευει κανονικα... Εγω εχω ασυρματο ποντικι και πληκτρολογιο και τα συνδεω με τον ανταπτορα και ολα κομπλε...

 

Link to comment
Share on other sites

Συμβιώνοντας με το θηρίο από τον Δεκέμβρη του 2012 αυτό που έχω να πω είναι πως σε αρκετά σημεία με κάλυψε περισσότερο από καθετί ποτέ μου δεν αντιμετώπισα καθυστερήσεις κολλήματα επανεκκίνησεις. Ότι και αν δοκιμάσα από διαφορετικές εκδόσεις του λειτουργικού κατέληξα στην στοκ η οποία είναι smooth και απροβλημάτιστη όσο καμία. Κατά την γνώμη μου ο μόνος λόγος που δοκίμασα κάτι άλλο ήτανε για να πετύχω αυξημένες επιδόσεις με περισσότερη αυτονομία.Σε αυτό το κομμάτι όμως πάσχουν όλα τα κινητά της κατηγορίας σήμερα, παρόλα αυτά το κινητό βγάζει μια γεμάτη μέρα. Δεν βρίσκω ιδιαίτερα ψεγάδια στο κινητό και για τα 450 ευρώ που έδωσα τότε δεν το μετανιώσω καθόλου. Το σχέδιο της δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν εικόνα αλλά είναι βολικό στο χέρι.Προσωπικά στέκομαι στην καθημερινότητα και στην ουσία της. Θεωρώ ότι η έλευση του 3 δεν θα με βάλει σε ιδιαίτερους πειρασμούς. Η αυτονομία θαρρώ πάντα θα είναι ένα θέμα γιατί κανείς δεν θέλει να είναι με ένα φορτιστή στο χέρι αλλά και παραπάνω να κράταγε η μπαταρία πάλι θα βρίσκαμε τρόπος και λόγους για να την ξεζουμίζουν κάποιοι. Αυτή είναι η δικιά μου άποψη για το θηρίο.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, εχω το εξης θεμα με το νοτε 2 μου. Μου βγαζει πολυ μικρη διαθεσιμη μνημη, δηλαδη στον συνολικο χωρο μου δινει 5,52 gb και διαθεσιμο 3,16 gb ... τι γινετε /??:wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, εχω το εξης θεμα με το νοτε 2 μου. Μου βγαζει πολυ μικρη διαθεσιμη μνημη, δηλαδη στον συνολικο χωρο μου δινει 5,52 gb και διαθεσιμο 3,16 gb ... τι γινετε /??:wacko:

Μήπως έχεις πάρει nandroid backup από cwm?

Με SD Maid app βλέπω την παρακάτω εικόνα και αναρωτιέμαι αν κάποια από αυτά τα μεγάλα αρχεία μπορώ να τα σβήσω

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν βρισκω κανενα backup μεσα... Ολο και ολο μου δινει 5,52 gb . μπορει να εχει γινει καποιο partition ? διαβασα για μια ιδια περιπτωση στο ιντερνετ και του προτειναν να το παει για αλλαγη .. συγκεκριμενα εδω . http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-2/270510-galaxy-note-2-only-showing-5-52gb-total-internal-storage.html .. το κινητο ειχε θεμα με τα ''Μεσα'' εκανα root , δεν εφτιαξε, το επανεφερα και το πηγα στο service το κρατησαν 2 μερες για να περασουν ξανα τα παντα σωστα μεσα , μπασ και εφτιαχνε το θεμα με τα ''μεσα'' και την μπαταρια και τωρα παρατηρησα οτι ειχε μονο 5,52 gb συνολικα !! δεν ειμαι σιγουρος αν το προβλημα προυπαρχει αλλα το παρατηρησα σημερα.. Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα βιντεακι ελληνικο με tips και διαφορα χρησεις της πενας??ξενα υπαρχουν ..ελληνικα δεν βρηκα καπου.

θελω να δω αν οντως θα μου ειναι χρησημο σε μενα το πενακι...αν μπορει καποιος να ανεβασει κατι.....θα ειμουνα ευγνωμων.....

ευχαριστω πολυ..

κωστας..λαρισα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ξέρω ότι είναι τετριμενο αλλα κατι τέτοια με κάνουν και θαυμάζω το note

 

Φιλε πως λεγεται η εφαρμογη που εχεις και σου δειχνει πανω στην γωνια την cpu και την μνημη;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε κάποιον που ξέρει Είμαι στο δίκτυο Cosmote και θέλω να ενεργοποιήσω το 4G. Με το iphone που είχα όταν το ενεργοποίησα η Cosmote μου έστειλε κάποιες ρυθμίσεις και το τηλέφωνο έπιανε 4G. Το πρόβλημα ήταν ότι το τηλέφωνο είχε επιλογές μόνο 3G ή 4G. Το GSM καταργήθηκε, με αποτέλεσμα κάθε μεσημέρι να ψάχνω πρίζα για φόρτιση. Αν ενεργοποιήσω με το Note II το 4G θα έχω την τριπλή επιλογή GSM, 3G, 4G. Δηλαδή θα μπορώ να επιλέγω εγώ πότε θα δουλεύει το κάθε δίκτυο;. Αν κάποιος έχει κάνει αυτή την αναβάθμιση ας με ενημερώσει
Link to comment
Share on other sites

Ναι Πάρη έχω το screen off and lock που έχει και ωραίο εφέ στυλ παλιάς tv(αλλά nexus) και το κλειδώνω σε συνδυασμό με gesture απλά σέρνοντας το δάχτυλο προς τα κάτω.

Επίσης με όλα σχεδόν τα lock screen μου το κάνει αυτό εκτός απ αυτό που ανέφερες(παλιά το έκανε και με αυτό) που το κάνει σπάνια αλλά δε το βάζω καθώς είναι ξερό στο κλείσιμο και δεν έχει τα εφέ του screen off.

Τελικα ο νοτης ειναι πολυ ιδιοτροπος σε τέτοιου είδους εφαρμογές :(

Δεν είναι μόνο το note Πάρη που έχει πρόβλημα με τις lockscreen εφαρμογές αλλά όλα τα κινητά που φοράνε jelly bean.

Η google έχει προσθέσει κάτι στον κώδικα και όλες οι εφαρμογές (περισσότερο ή λιγότερο) έχουν πρόβλημα στο κλείδωμα της οθόνης.

Εγώ ψάχνοντας βρήκα αυτήν την εναλλακτική (αν και αφορά μόνο root users):

Κατέβασα από εδώ τον lmt launcher.

Σε ένα από τα κουμπιά του pie επέλεξα την επιλογή pie - pie item # - advanced commands - key. Στο πεδίο αυτό έβαλα τον αριθμό 26. Το 26 αντιστοιχεί στη λειτουργία του power button του κινητού. Κάθε φορά που το επιλέγω η οθόνη κλείνει ακαριαία σαν να έχω πατήσει το power, χωρίς να με πετάει από εδώ και από εκεί όπως οι άλλες εφαρμογές. Μπορείς μάλιστα να ορίσεις στον lmt να κάνει το παραπάνω και με gesture.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πως λεγεται η εφαρμογη που εχεις και σου δειχνει πανω στην γωνια την cpu και την μνημη;

 

Ψάξε στο μάρκετ για Cool tool

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το note Πάρη που έχει πρόβλημα με τις lockscreen εφαρμογές αλλά όλα τα κινητά που φοράνε jelly bean.

Η google έχει προσθέσει κάτι στον κώδικα και όλες οι εφαρμογές (περισσότερο ή λιγότερο) έχουν πρόβλημα στο κλείδωμα της οθόνης.

Εγώ ψάχνοντας βρήκα αυτήν την εναλλακτική (αν και αφορά μόνο root users):

Κατέβασα από εδώ τον lmt launcher.

Σε ένα από τα κουμπιά του pie επέλεξα την επιλογή pie - pie item # - advanced commands - key. Στο πεδίο αυτό έβαλα τον αριθμό 26. Το 26 αντιστοιχεί στη λειτουργία του power button του κινητού. Κάθε φορά που το επιλέγω η οθόνη κλείνει ακαριαία σαν να έχω πατήσει το power, χωρίς να με πετάει από εδώ και από εκεί όπως οι άλλες εφαρμογές. Μπορείς μάλιστα να ορίσεις στον lmt να κάνει το παραπάνω και με gesture.

 

Mακη σε βρίσκω ενημερωμένο οπως πάντα :) Σιγουρα πρέπει να έχεις δίκιο σε αυτά που λες γιατι όσο το σκέφτομαι τα παρατράγουδα αρχισαν και σε άλλες συσκευές με την jb.Αν και είμαι fun του tw θα δοκιμασω και την δική σου εναλλακτική και συνεχίζω το ψαξιμο μηπως βρω και κάποιο αλλο τροπο παρακαμψης.Κριμα όμως γιατί με κάτι τετοια χαζά μας χαλανε και μας κανουν τη ζωή δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν βρισκω κανενα backup μεσα... Ολο και ολο μου δινει 5,52 gb . μπορει να εχει γινει καποιο partition ? διαβασα για μια ιδια περιπτωση στο ιντερνετ και του προτειναν να το παει για αλλαγη .. συγκεκριμενα εδω . http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-note-2/270510-galaxy-note-2-only-showing-5-52gb-total-internal-storage.html .. το κινητο ειχε θεμα με τα ''Μεσα'' εκανα root , δεν εφτιαξε, το επανεφερα και το πηγα στο service το κρατησαν 2 μερες για να περασουν ξανα τα παντα σωστα μεσα , μπασ και εφτιαχνε το θεμα με τα ''μεσα'' και την μπαταρια και τωρα παρατηρησα οτι ειχε μονο 5,52 gb συνολικα !! δεν ειμαι σιγουρος αν το προβλημα προυπαρχει αλλα το παρατηρησα σημερα..

 

 

Πρεπει να κανεις πρωτα repartition για να επανελθει στα 10μισο περιπου που ειχε απο την αρχη .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε το note2 :D

Μια ερωτηση....οταν βαζω τα hf δεν μου βγαζει πανω το αναλογο σηματακι, ετσι ειναι στο note?

Πρέπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμίσεις τον βοηθό σελίδας... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το πήρα και γω χτες και έχω μείνει άφωνος. Άλλη εμπειρεία χρήσης του Android.

Μια ερώτηση:

 

Μετέφερα από το Sensation το φάκελο με τις φώτο μου στο pc για να φορμάρω και να καθαρίσω την micro sd και στην συνέχεια τις επανέφερα και την έβαλα στο note. Αλλά έτσι όμως μου έκανε κουβάρι τις ημερομηνίες στο sorting των φωτό.

Καμία ιδέα να το φτιάξω; Δείχνει να έχουν όλες οι φώτο την ίδια ημερομηνία. Είναι και κάμποσες να πάρει.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας, εχω το εξης θεμα με το νοτε 2 μου. Μου βγαζει πολυ μικρη διαθεσιμη μνημη, δηλαδη στον συνολικο χωρο μου δινει 5,52 gb και διαθεσιμο 3,16 gb ... τι γινετε /??:wacko:

 

Φιλε ειδα οτι το ειχες παει στο σερβις για καποιο λογο.....

Μην ανχωνεσε δεν ειναι τιποτα.

Εχουν καποιο θεμα με αυτο στο σερβις (το ιδιο μου εκανε και εμενα μετα απο αλλαγη οθονης) και το ιδιο ειχε συμβει και σε καποιο αλλο παιδι που ειχε παει στο σερβις.

Πηγαινεις παλι στην Smarteck (ξερω ειναι σπαστικο αλλα δεν γινετε αλλιως) και σε μια ωρα το παιρνεις πισω με την κανονικη μνημη.....

Τωρα γιατι συμβαινει αυτο μην με ρωτας δεν ξερω.

Εμενα που ρωτησα στο σερβις μου ειπαν οτι καποιο θεμα υπηρξε με την ROM που μου περασαν μεσα.

Δυο πραγματακια μονο προσεξε.

Αν το εχεις κανει ρουτ ξερουταρισε και σβησε τον μετρητη και δευτερον κρατα backup τα δεδομενα σου γιατι θα χαθουν ολα.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειδα οτι το ειχες παει στο σερβις για καποιο λογο.....

Μην ανχωνεσε δεν ειναι τιποτα.

Εχουν καποιο θεμα με αυτο στο σερβις (το ιδιο μου εκανε και εμενα μετα απο αλλαγη οθονης) και το ιδιο ειχε συμβει και σε καποιο αλλο παιδι που ειχε παει στο σερβις.

Πηγαινεις παλι στην Smarteck (ξερω ειναι σπαστικο αλλα δεν γινετε αλλιως) και σε μια ωρα το παιρνεις πισω με την κανονικη μνημη.....

Τωρα γιατι συμβαινει αυτο μην με ρωτας δεν ξερω.

Εμενα που ρωτησα στο σερβις μου ειπαν οτι καποιο θεμα υπηρξε με την ROM που μου περασαν μεσα.

Δυο πραγματακια μονο προσεξε.

Αν το εχεις κανει ρουτ ξερουταρισε και σβησε τον μετρητη και δευτερον κρατα backup τα δεδομενα σου γιατι θα χαθουν ολα.......

 

Εγω φίλε μου είχα πάει ενα νοτε 32gb και μου το γύρισαν 16 έπαθα πλάκα απίστευτο και όμως αληθινό όπως άλλωστε και όλα τα άλλα σε αυτό το κράτος τι να πει κανείς

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...