Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό το καλώδιο χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Φορτίζει κανονικά, στην ώρα του και κουμπώνει σταθερά, όχι χάρχαλο και βλακείες...

Και στο δικο μου το καλωδιο μπαινει σφηνωτα, ετσι οπως πρεπει δηλαδη και φορτιζει σωστα, αντιθετα στο ασπρο που ειχα στην αρχη εμπαινε χαλαρα και αναρωτιεμαι επειδη εχουν αναφερει πολλα παιδια για χαλαρη επαφη του usb,μηπως εχει διορθωθει στις πιο προσφατες παρτιδες και το βλεπουμε να ειναι σωστο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

New firmware: N7100ZCDMD3

Region: China

Build Date: 17/4/13

Changelist: 857946

 

http://hotfile.com/dl/204620683/b403d3e/Samsung-Updates.com-GT-N7100-CHN-N7100ZCDMD3-1366175998.zip.html

 

Δε γνωρίζω αν έχει ''κινεζιές'' μέσα μιας και δόθηκε πριν λίγα λεπτά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

New firmware: N7100ZCDMD3

Region: China

Build Date: 17/4/13

Changelist: 857946

 

http://hotfile.com/dl/204620683/b403d3e/Samsung-Updates.com-GT-N7100-CHN-N7100ZCDMD3-1366175998.zip.html

 

Δε γνωρίζω αν έχει ''κινεζιές'' μέσα μιας και δόθηκε πριν λίγα λεπτά.

 

Μπράβω ρε αρχοντα!!!Είσαι ο μόνος που τακτικά ενημερώνεις για οτι καινούριο firmware βγαίνει

Αναμονή λοιπόν για custom rom by Phoenix v11

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τά καλά νέα έρχονται τώρα , βλέπω.

Είσαι σιγουρος γιά τό ποσό πού αναφέρεις? Εύχομαι να κάνεις λάθος!

 

Σωστα δεν ειναι 160 τα ευρα..... ειναι 164.....

Πριν μια εβδομαδα εκανα την αλλαγη.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

σκέφτομαι να κάνω την μεγάλη αλλαγή και να πουλήσω το 5αρι για χάρη ενός Note2.

ο μόνος μου ενδιασμός είναι πως ίσως δε με βολέψει το μέγεθος του Note και ότι ίσως δε μου αρέσει το android.

:wacko:

 

Το αν θα σου αρέσει το Android είναι καθαρά θέμα γούστου.

Πάντως, αν αγοράσεις το Note, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και ξαναπιάσε το 5άρι καμιά εβδομάδα μετά. Θα ρίξεις πολύ γέλιο (για να μην παρεξηγηθώ, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για το πώς δούλευες με αυτή τη μικρούλα οθόνη τόσο καιρό... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες θα το δώσω από την άλλη...είναι πολύ καλό απροβλημάτιστο αλλά θέλω να δοκιμάσω και άλλα κινητά.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες θα το δώσω από την άλλη...είναι πολύ καλό απροβλημάτιστο αλλά θέλω να δοκιμάσω και άλλα κινητά.....

 

Αν μπορείς να τα δοκιμάσεις όπως λες, χωρίς όμως να το δώσεις. Γιατί πάλι εκεί θα γυρίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να τα δοκιμάσεις όπως λες, χωρίς όμως να το δώσεις. Γιατί πάλι εκεί θα γυρίσεις...

 

Δεν έχεις άδικο απλά θα ήθελα κάτι άλλο μέχρι το επόμενο note

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω κακομαθα απο τα features που εχει το κινητο.

Αν το αλλαζα θα το αλλαζα μονο με το S4 κ αυτο κυριως λογο μεγεθους οθονης καθως εχω σχετικα μικρα χερια.

 

Θα ηθελα να δοκιμασω και αλλα καινουργια κινητα αλλα οχι δεν θα το εδινα. Ισως ανταλλαγη για καμια εβδομαδα για να τα δω. Αν και παλι...δυσκολο !!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα σου αρέσει το Android είναι καθαρά θέμα γούστου.

Πάντως, αν αγοράσεις το Note, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και ξαναπιάσε το 5άρι καμιά εβδομάδα μετά. Θα ρίξεις πολύ γέλιο (για να μην παρεξηγηθώ, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για το πώς δούλευες με αυτή τη μικρούλα οθόνη τόσο καιρό... :lol: )

 

Μετά σχεδόν 7 μήνες με το Note2 το θεωρώ όπως γράφω στην υπογραφή μου το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο.

 

Το μόνο που αναθεωρώ είναι η άποψη ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν tablet.

Όλους αυτούς τους μήνες το επιχείρησα και αναγκάστηκα να φοράω γυαλιά καθε βράδυ με 6-7 ώρες την μερα σ αυτή την οθόνη.

Τέλος. Θα το κρατήσω βέβαια γιατί είναι αναντικαταστατο στην δουλειά μου, αλλά θα πάρω και tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μετά σχεδόν 7 μήνες με το Note2 το θεωρώ όπως γράφω στην υπογραφή μου το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο.

 

Το μόνο που αναθεωρώ είναι η άποψη ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν tablet.

Όλους αυτούς τους μήνες το επιχείρησα και αναγκάστηκα να φοράω γυαλιά καθε βράδυ με 6-7 ώρες την μερα σ αυτή την οθόνη.

Τέλος. Θα το κρατήσω βέβαια γιατί είναι αναντικαταστατο στην δουλειά μου, αλλά θα πάρω και tablet.

 

Η αλήθεια είναι ότι το ipad 1 δεν θυμάμαι από πότε έχω να το χρησιμοποιήσω. Ειδικά σε βάρος αισθανόμουν ότι είναι αρχαίο, χώρια ότι μου άρεσε πιο πολύ η οθόνη του note 2 (νομίζω το ipad 1 έχει αρκετά απλή οθόνη). Ωστόσο κακά τα ψέμματα αν έχεις μια οθόνη κοντά στις 10" είναι άλλη αίσθηση, πόσο αν είναι και καλής ποιότητας. Για tablet σε 7" δεν θα το επιχειρούσα ή για να ακριβολογώ θα το επιχειρούσα μόνο με την σκέψη να μην καταναλώνω την μπαταρία του κινητού μου.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εαν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.. Έκανα εγκατάσταση τον Dolphin browser και τον βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο απο τον stock. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν μπορώ βλέποντας π.χ. μια σελίδα στο internet που μου αρέσει, να κάνω copy το link και paste πχ. σε ένα mail... Κάνοντας 2πλο κλικ στο link μου κάνει αποθήκευση στο πρόχειρο αλλά μετά τι ??? Λειτουργία paste υπάρχει ????
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εαν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.. Έκανα εγκατάσταση τον Dolphin browser και τον βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο απο τον stock. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν μπορώ βλέποντας π.χ. μια σελίδα στο internet που μου αρέσει, να κάνω copy το link και paste πχ. σε ένα mail... Κάνοντας 2πλο κλικ στο link μου κάνει αποθήκευση στο πρόχειρο αλλά μετά τι ??? Λειτουργία paste υπάρχει ????

 

Μετα πήγαινε εκει που θελεις να το στειλεις και πατα παρατεταμένα εκει που γραφεις και θα σου εμφανιστεί ενα ταμπελακι που θα λεει "paste" η "επικόλληση"..

Link to comment
Share on other sites

Μετα πήγαινε εκει που θελεις να το στειλεις και πατα παρατεταμένα εκει που γραφεις και θα σου εμφανιστεί ενα ταμπελακι που θα λεει "paste" η "επικόλληση"..

 

Οκ εύρηκα, τόσο απλό ήταν, σε ευχαριστώ πολύ..!!!:):)

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω αν πρέπει να ποσταρω εδώ η στο θέμα για ροοτ,πως μπορώ να μεταφερω τα παιχνίδια που Έχω στην κάρτα μνήμης..... Όπως καταλαβατε είμαι ροοταρισμενος....:lol:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω αν πρέπει να ποσταρω εδώ η στο θέμα για ροοτ,πως μπορώ να μεταφερω τα παιχνίδια που Έχω στην κάρτα μνήμης..... Όπως καταλαβατε είμαι ροοταρισμενος....:lol:

[ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ] Συχνές Eρωτήσεις / FAQ για το Galaxy Note II

Διάβασε και εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το ipad 1 δεν θυμάμαι από πότε έχω να το χρησιμοποιήσω. Ειδικά σε βάρος αισθανόμουν ότι είναι αρχαίο, χώρια ότι μου άρεσε πιο πολύ η οθόνη του note 2 (νομίζω το ipad 1 έχει αρκετά απλή οθόνη). Ωστόσο κακά τα ψέμματα αν έχεις μια οθόνη κοντά στις 10" είναι άλλη αίσθηση, πόσο αν είναι και καλής ποιότητας. Για tablet σε 7" δεν θα το επιχειρούσα ή για να ακριβολογώ θα το επιχειρούσα μόνο με την σκέψη να μην καταναλώνω την μπαταρία του κινητού μου.

Εγω το χρησιμοποιω και ως tablet...τα εβαλα ''ολα σε ενα''....:lol:

 

ευχαριστω εστω αν προκαλεσα αναστατωση με την ερωτηση μου....:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το αν θα σου αρέσει το Android είναι καθαρά θέμα γούστου.

Πάντως, αν αγοράσεις το Note, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και ξαναπιάσε το 5άρι καμιά εβδομάδα μετά. Θα ρίξεις πολύ γέλιο (για να μην παρεξηγηθώ, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά για το πώς δούλευες με αυτή τη μικρούλα οθόνη τόσο καιρό... :lol: )

 

Χθες βράδυ έκανα παραγγελία ένα Note απο ένα site αλλά τελικά δεν μπορούν να το χρεώσουν στην πιστωτική.

Έλεγα να το δοκιμάσω και αν δε μου άρεσε να το πουλούσα... δεν έκατσε η φάση όμως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει τροπος σε στοκ ρομ να μπορεσουμε να βαλουμε επιπλεον εφαρμογες στο multiwindow χωρις ρουτ και καστομ ρομ?

 

Οχι δεν νομίζω πως γίνεται.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Υπαρχει τροπος σε στοκ ρομ να μπορεσουμε να βαλουμε επιπλεον εφαρμογες στο multiwindow χωρις ρουτ και καστομ ρομ?

Όχι, δεν γίνεται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εαν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.. Έκανα εγκατάσταση τον Dolphin browser και τον βρίσκω πολύ πιο εύχρηστο απο τον stock. Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν μπορώ βλέποντας π.χ. μια σελίδα στο internet που μου αρέσει, να κάνω copy το link και paste πχ. σε ένα mail... Κάνοντας 2πλο κλικ στο link μου κάνει αποθήκευση στο πρόχειρο αλλά μετά τι ??? Λειτουργία paste υπάρχει ????

 

Γιατι να το κανεις με τοση ιστορια?

 

Πατα το κουμπι επιλογων του κινητου ( οχι το πισω, το αλλο που ειναι αριστερα απο το home button ) και πατα more > share.

Απο κει μπορεις να το κανεις οτι θελεις. Εμενα με βολευει γιατι εχω βαλει το extension του chrome στον υπολογιστη και οποτε διαβαζω κατι σε οποιαδηποτε απο της 2 συσκευες ( υπολογιστης/Note 2 ) μεσα σε 2 δευτερολεπτα το στελνω στην αλλη.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, όταν στέλνω μήνυμα (sms) μου βγάζει την ειδοποίηση "message may be corrupted on recipient device. change input mode to automatic". Αν όμως αλλάξω το input mode απο GSM alphabet σε μια απο τις άλλες δυο επιλογές (Unicode, Automatic) δεν βγάζει την συγκεκριμένη ειδοποίηση αλλά στέλνει μόνο 70 χαρακτήρες/sms. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, όταν στέλνω μήνυμα (sms) μου βγάζει την ειδοποίηση "message may be corrupted on recipient device. change input mode to automatic". Αν όμως αλλάξω το input mode απο GSM alphabet σε μια απο τις άλλες δυο επιλογές (Unicode, Automatic) δεν βγάζει την συγκεκριμένη ειδοποίηση αλλά στέλνει μόνο 70 χαρακτήρες/sms. Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό;

 

Ειτε θα στελνεις μόνο sms με κεφαλαία χωρίς τόνους ειτε θα πρέπει να αλλαξεις app για sms. Της samsung το app δεν ειναι και το καλυτερο απ οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...