Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω....

Η υπογραφή μου άλλαξε και απο ΕΚΕΙ πρέπει να ξεκινάνε ΟΛΑ τα νέα παιδιά!!!

Το σ-κ θα φτιάξει κι ο Αργύρης ένα FAQ για το csc και είμαστε κομπλε!!!!

 

Παιδιά, δε νομίζω να υπάρχουν πιο αναλυτικοί οδηγοί σε συσκευή κι όμως επαναλαμβανόμαστε!!!!

 

Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω κάνει σωστά τη ''δουλεία'' μου και τα παλαιότερα μέλη ταλαιπωρούνται να απαντάνε τα ίδια και τα ίδια!!!

Προσοχή σας παρακαλώ να κρατάμε σε ένα επίπεδο το νήμα!

 

Ετσι ειναι Ηλία.

Κατανοώ απόλυτα κάθε νεο που ασχολείται πρώτη φορά με android. Ομως οταν παλια μελη που κι αυτοι αγόρασαν πρωτη φορά τωρα android πεφτουν με τα μούτρα στο διάβασμα, δεν θα πρεπει και αλλοι να κανουν το ιδιο;

Παράδειγμα ο DrMobile. Πριν ακομα το παραλάβει ειχε διαβάσει τα παντα. Το πηρε στα χερια του εξαφανίστηκε για 2-3 μέρες παλεύοντας μονος του. Επανήλθε με 1-2 ερωτησεις αλλα και προτάσεις!!

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σας κουράζω αλλά για να μην τα κάνω πάλι λάθος. Σας κάνω copy:

Κάτι που διάβασα να τσεκάρω csc σε EUR που θα το βρω ; και πως θα το κάνω; υπόψη δεν έχω ιδέα πως γίνονται , αυστριακή ρομ είχα είπε ο τεχνικλος που ήρθε να περάσει τη γαλλική. Δυστιχώς ο τεχνικός πήγε στρατό και έτσι κάντε κάτι.

Ευχαριστώ.

Θα πρεπει να αλλαξεις το csc σε EUR.

Κατεβασε αυτη την εφαρμογη

https://play.google.com/st...tor+play+store

και λογικα θα σου βγαλει στη λιστα και το EUR.Σαν υπαρχον θα πρεπει να σου εχει πρασινη βουλιτσα στο DBT.

Προσεξε γιατι αν επιλεξεις αλλαγη σε EUR τοτε το κινητ θα κανει factory reset.Οποτε πρωτα κανε backup"

---------------

Τωρα θα το αφήσω όπως ειναι με eur ενώ έχω γαλλική ή θα το αλλάξω σε xef; θα το κάνω πάλι με το csc select; θα πρέπει πάλι να κάνω μπακάπ;

 

Οδυσσεα ρωτησες πως θα το κανεις EUR.Και απαντησα πώς θα το κανεις.

Ειναι απλα τα πραγματα.

 

1.Ξεπακεταρω το καινουργιο μου τηλεφωνο.

2.Κανω μονο το βασικο setup γιατι αν θελω να αλλαξω rom και csc, με την αλλαγη του csc θα γινει factory reset

3.Πηγαινω στον dialer και γραφω *#1234#

4.Σημειωνω στο χαρτι το AP,CP και CSC (συνηθως το csc ειναι multi, δηλαδη περιεχει αρκετα CSC (XEF,BTU,EUR κτλ)

5.Κατεβαζω απο το play store την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W10.

Τρεχω την εφαρμογη και σημειωνω ποιο csc (πρασινη βουλιτσα) μου δειχνει η εφαρμογη

6.Φλασαρω τη rom που θελω (πχ ελληνικη ενω το τηλεφωνο μου εχει γερμανικη και συνεπως CSC DBT)

Οι rom που κυκλοφορουν ειναι NO WIPE (δηλαδη μετα το install το τηλεφωνο ειναι στη μορφη που ηταν πριν το Install (εφαρμογες,ρυθμισεις κτλ κτλ)

Καταληγουμε λοιπον με μια ελληνικη rom η οποια εχει csc DBT)

 

Πως τσεκαρω οτι τα πραγματα ειναι ετσι?

 

7.Γραφω στο dialpad *#1234# και τσεκαρω οτι το AP και CP αντιστοιχουν στη rom που μολις φλασαρα

8.Τρεχω το csc selector (την εφαρμογη που ποσταρα πιο πανω) και βλεπω οτι η πρασινη βουλα ειναι στο DBT.Ελεγχω οτι υπαρχει σαν επιλογη και το csc EUR

9.Αν αφησουμε τα πραγματα ετσι (χωρις δηλαδη να αναγκασουμε το κινητο να αλλαξει CSC) τοτε ξεχναμε το OTA γιατι η rom δεν εχει ολα τα στοιχεια σωστα.Εδω να διευκρινησω οτι ακομα και το modem να πειραξουμε (πχ να φλασαρουμε το modem της leaked 4.1.2) τοτε παλι θα εχουμε θεμα με το OTA.

Για να διορθωθει το προβλημα με το OTA (και πολυ πιθανα και με το kies) χρησιμοποιωντας την εφαρμογη csc selector (την εφαρμογη που ποσταρα πιο πανω) αλλαζω το CSC απο DBT>EUR.

10.Eπιλεγοντας το EUR και πατωντας install, το κινητο χωρις καμια προειδοποιηση θα κανει reboot στο recovery (stock recovery) θα κανει factory reset και θα κανει install το csc που επιλεξαμε (EUR στη περιπτωση μας).

Το κινητο θα ξαναμπουταρει μονο του (ειναι μια διαδικασια που δεν θελει παρεμβαση απο το χρηστη) και οταν μπει στο UI (user interface) τσεκαρουμε παλι με το csc selector οτι πραγματι η πρασινη βουλιτσα ειναι πια στο EUR.Προσoχη εκει μην πατησετε install.Πατατε cancel ή back (με το hardware key)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μερικα μικρα σχολια , μετα απο 3 μερες συμβιωσης :

 

-samsung flip cover δεν με βολεψε αν και λεπτη θηκη, μαλλον θα καταληξω χωρις θηκη . Ζελατινες δεν βρηκα Ελλαδα ακομα σε 3-4 μεγαλα μαγαζια..

- το λειτουργικο και το τηλ γενικοτερα πανε σφεντονα, σαν παλιος χρηστης Iphone δεν εχω βρει ακομα τα shortcuts που πρεπει να κανουν τη ζωη ευκολη (πχ γρηγορο search μεσα στο τηλεφωνο, εσεις πως το κανετε ? μεσω google? μιλαω γρηγορη ευρεση για οτιδηποτε).

εστω και ανεπαισθητα ομως ειναι ακομα ενα κλικ κατω απο Iphone (το καινουργιο), γιατι ειναι στημενο διαφορετικα το τηλεφωνο. Διαλεγεις και παιρνεις. προσωπικα τωρα που κοιταζω τις 3.5 ιντσες τις θεωρω αστειες.

-Αστειο δεν θεωρω το κουβαλημα ομως, θελει συνηθεια ακομα. Το φοβαμαι μην γρατζουνιστει κιολας πρωτες μερες.. δεν ειναι για τις γρηγορες καταστασεις και τις απροσεκτες κινησεις. ειναι ενα μεγαλο τηλ.

- το κυριως κουμπι δε με βολευει για εναλλαγη εφαρμογων με παρατεταμενο πατημα.... με διπλο κλικ δεν γινεται?, και το s-voice να γινει με παρατεταμενο? να αλλαξουν δηλαδη ρολους αυτα τα δυο? δεν βρισκω στα settings τετοιο πραγμα.

- απλο save μιας φωτο πως κανετε ρε παιδια? πχ απο το facebook.. εχει να κανεις share αλλα οχι save.. ή εγω δεν το βρισκω..?

- Ποιον θεωρειτε τον καλυτερο email app?

-Swiftkey3, απλα καμια σχεση με το στοκ πληκτρολογιο... ειχα απογοητευθει λιγο, αλλα μολις το εβαλα , πεταγε η πληκτρολογηση. πολυ καλο.

-με φοβιζει λιγο η σκεψη πως με τη χρηση το τηλεφωνο θα γινει πιο αργο... σαν να ειναι PC.. με τα τοσα σημεια που αποθηκευει αρχεια..

 

overall, ειναι απολαυση οταν εχεις χρονο να το δουλευεις, δεν εχεις πιεση, και δεν βιαζεσαι ιδιαιτερα. Στα ΠΟΛΥ απλα πραγματα ισως θελει ενα δυο κλικ παραπανω για να φτασει στο αποτελεσμα σε σχεση με το IOS. Αν το παλεψει καποιος αυτο οπως και το θεμα της φορητοτητας σε ολα τα αλλα ειναι απλα φανταστικο.

 

(ΥΓ Itunes store δε παιζει στο android? music tracks purchase..)

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

Μερικα μικρα σχολια , μετα απο 3 μερες συμβιωσης :

 

-samsung flip cover δεν με βολεψε αν και λεπτη θηκη, μαλλον θα καταληξω χωρις θηκη . Ζελατινες δεν βρηκα Ελλαδα ακομα σε 3-4 μεγαλα μαγαζια..

- το λειτουργικο και το τηλ γενικοτερα πανε σφεντονα, σαν παλιος χρηστης Iphone δεν εχω βρει ακομα τα shortcuts που πρεπει να κανουν τη ζωη ευκολη (πχ γρηγορο search μεσα στο τηλεφωνο, εσεις πως το κανετε ? μεσω google? μιλαω γρηγορη ευρεση για οτιδηποτε).

εστω και ανεπαισθητα ομως ειναι ακομα ενα κλικ κατω απο Iphone (το καινουργιο), γιατι ειναι στημενο διαφορετικα το τηλεφωνο. Διαλεγεις και παιρνεις. προσωπικα τωρα που κοιταζω τις 3.5 ιντσες τις θεωρω αστειες.

-Αστειο δεν θεωρω το κουβαλημα ομως, θελει συνηθεια ακομα. Το φοβαμαι μην γρατζουνιστει κιολας πρωτες μερες.. δεν ειναι για τις γρηγορες καταστασεις και τις απροσεκτες κινησεις. ειναι ενα μεγαλο τηλ.

- το κυριως κουμπι δε με βολευει για εναλλαγη εφαρμογων με παρατεταμενο πατημα.... με διπλο κλικ δεν γινεται?, και το s-voice να γινει με παρατεταμενο? να αλλαξουν δηλαδη ρολους αυτα τα δυο? δεν βρισκω στα settings τετοιο πραγμα.

- απλο save μιας φωτο πως κανετε ρε παιδια? πχ απο το facebook.. εχει να κανεις share αλλα οχι save.. ή εγω δεν το βρισκω..?

- Ποιον θεωρειτε τον καλυτερο email app?

-Swiftkey3, απλα καμια σχεση με το στοκ πληκτρολογιο... ειχα απογοητευθει λιγο, αλλα μολις το εβαλα , πεταγε η πληκτρολογηση. πολυ καλο.

-με φοβιζει λιγο η σκεψη πως με τη χρηση το τηλεφωνο θα γινει πιο αργο... σαν να ειναι PC.. με τα τοσα σημεια που αποθηκευει αρχεια..

 

overall, ειναι απολαυση οταν εχεις χρονο να το δουλευεις, δεν εχεις πιεση, και δεν βιαζεσαι ιδιαιτερα. Στα ΠΟΛΥ απλα πραγματα ισως θελει ενα δυο κλικ παραπανω για να φτασει στο αποτελεσμα σε σχεση με το IOS. Αν το παλεψει καποιος αυτο οπως και το θεμα της φορητοτητας σε ολα τα αλλα ειναι απλα φανταστικο.

 

(ΥΓ Itunes store δε παιζει στο android? music tracks purchase..)

 

Για search πατα παρατεταμενα το Menu Key :)

Δε θα γινει αργο σιγα σιγα, δεν εχει registry για να το επιβαρυνει, μην ανησυχεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τα εκανα ολα οπως ειπατε, το πηρα γερμανικο, αλλαξα σε ελληνικη και μετα αλλαξα και σε EUR αλλα το kies δεν μου το αναγνωρίζει το τηλ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τα εκανα ολα οπως ειπατε, το πηρα γερμανικο, αλλαξα σε ελληνικη και μετα αλλαξα και σε EUR αλλα το kies δεν μου το αναγνωρίζει το τηλ

 

Τι σου βγαζει δηλαδη?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μερικα μικρα σχολια , μετα απο 3 μερες συμβιωσης :

 

-samsung flip cover δεν με βολεψε αν και λεπτη θηκη, μαλλον θα καταληξω χωρις θηκη . Ζελατινες δεν βρηκα Ελλαδα ακομα σε 3-4 μεγαλα μαγαζια..

- το λειτουργικο και το τηλ γενικοτερα πανε σφεντονα, σαν παλιος χρηστης Iphone δεν εχω βρει ακομα τα shortcuts που πρεπει να κανουν τη ζωη ευκολη (πχ γρηγορο search μεσα στο τηλεφωνο, εσεις πως το κανετε ? μεσω google? μιλαω γρηγορη ευρεση για οτιδηποτε).

εστω και ανεπαισθητα ομως ειναι ακομα ενα κλικ κατω απο Iphone (το καινουργιο), γιατι ειναι στημενο διαφορετικα το τηλεφωνο. Διαλεγεις και παιρνεις. προσωπικα τωρα που κοιταζω τις 3.5 ιντσες τις θεωρω αστειες.

-Αστειο δεν θεωρω το κουβαλημα ομως, θελει συνηθεια ακομα. Το φοβαμαι μην γρατζουνιστει κιολας πρωτες μερες.. δεν ειναι για τις γρηγορες καταστασεις και τις απροσεκτες κινησεις. ειναι ενα μεγαλο τηλ.

- το κυριως κουμπι δε με βολευει για εναλλαγη εφαρμογων με παρατεταμενο πατημα.... με διπλο κλικ δεν γινεται?, και το s-voice να γινει με παρατεταμενο? να αλλαξουν δηλαδη ρολους αυτα τα δυο? δεν βρισκω στα settings τετοιο πραγμα.

- απλο save μιας φωτο πως κανετε ρε παιδια? πχ απο το facebook.. εχει να κανεις share αλλα οχι save.. ή εγω δεν το βρισκω..?

- Ποιον θεωρειτε τον καλυτερο email app?

-Swiftkey3, απλα καμια σχεση με το στοκ πληκτρολογιο... ειχα απογοητευθει λιγο, αλλα μολις το εβαλα , πεταγε η πληκτρολογηση. πολυ καλο.

-με φοβιζει λιγο η σκεψη πως με τη χρηση το τηλεφωνο θα γινει πιο αργο... σαν να ειναι PC.. με τα τοσα σημεια που αποθηκευει αρχεια..

 

overall, ειναι απολαυση οταν εχεις χρονο να το δουλευεις, δεν εχεις πιεση, και δεν βιαζεσαι ιδιαιτερα. Στα ΠΟΛΥ απλα πραγματα ισως θελει ενα δυο κλικ παραπανω για να φτασει στο αποτελεσμα σε σχεση με το IOS. Αν το παλεψει καποιος αυτο οπως και το θεμα της φορητοτητας σε ολα τα αλλα ειναι απλα φανταστικο.

 

(ΥΓ Itunes store δε παιζει στο android? music tracks purchase..)

 

Ισως στο ios να χρειάζεσαι 2-3 κλικ παραπάνω.

Απλά έχεις κολλήσει στον τρόπο χρήσης του ios που σε όλους εμάς οταν ξεκινήσαμε με το iphone 3G μας φαίνονταν εντελώς ανάποδος.

Δεν φθάνει μια βδομάδα αν δεν αφιερώνεις αρκετό χρόνο για να μάθεις όλα τα tips ενος λειτουργικού.

Εγω διάβαζα 20 μερες τους οδηγούς και τα tips του periklis οταν αγόρασα το πρώτο μου iphone για να μπορέσω να το εκμεταλευτώ.

 

Η χρηση και η φιλοσοφία είναι εντελώς απλή και προβλέψιμη.

Τα αρχεία αποθηκεύονται εκει που θέλεις εσύ.

Το πληκτρολόγιο είναι απόλυτα ακριβές. Το λεξικό του πλήρες. Δεν σε οδηγεί σε τραγικά λάθη όπως γίνεται στο ios όταν γράφεις Ελληνικά.

Έχει όμως λίγο διαφορετική φιλοσοφία.

Όταν γράφεις με τον κλασσικό τρόπο σου προτείνει λέξεις μόλις πληκτρολογισεις 2-3 γράμματα και μάλιστα προβλέπει την επόμενη λέξη.

Αν χρησιμοποιείς το swipe κάνει αυτόματη διόρθωση. Συν ότι έχει ενσωματωμένη την αναγνώριση γραφής.

 

Αν δεν χρησιμοποιείς το s-voice μπορείς να απενεργοποιήσεις το home button απ αυτό.

Μπορείς επίσης να χρησιμοποιείς ένα αλλο launcher όπως ο Nova που κάνουν πολλές λειτουργίες μέσω gestures.

Πχ πηγαίνω στις recent apps σέρνοντας το δάχτυλο μου προς τα πάνω.

 

Για το facebook αν δεν αποθηκεύει την φωτο ειναι θεμα της εφαρμογης του οχι της συσκευής και του λειτουργικού.

Μπορείς αν δεν υπάρχει αλλος τρόπος, να περάσεις την παλάμη σου απο την οθόνη και να πάρεις screenshot της φωτο.

 

Δεν πρόκειται να γινει ποτε αργό ότι και να αποθηκεύσεις.

Δεν ειναι ουτε pc ουτε mac. Καταλαβαίνω τι θες να πεις γιατί το έπαθα στο macbook μου. Τελικα έκανα καθαρη εγκατάσταση το mountain Lion και επανήλθε. Πριν εβγαζε κλεψυδρα σε καθε τι πού έκανα. Εδω δεν υπάρχουν τέτοια.

Βάλε στην εξωτερική κάρτα φωτογραφίες μουσική ταινίες podcasts downloads και είσαι εντάξει.

 

Αν θες να κάνεις κάτι και δεν το βρίσκεις ρώτα μας και θα σε βοηθήσουμε να το βρεις.

 

Φτιάξε στην αρχική οθόνη ενα φάκελο με οτι χρησιμοποιείς συνεχώς πχ google play, αρθμομηχανή και sortcuts ρυθμισεων όπως διαχείριση εφαρμογών κλπ.

Δες τον δικο μου.

 

http://img822.imageshack.us/img822/1603/screenshot2012113015044.png

 

Η αναζήτηση ήταν πολύ καλύτερη πριν αναγκαστούν να την μετατρέψουν εξ αιτίας της apple που την θεωρεί δική της πατέντα.

Δες όμως ψάχνει σε επαφές, εφαρμογές κλπ

 

http://img689.imageshack.us/img689/43/screenshot2012113015180.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για το χρόνο και για τις γνώσεις τους. Όλοι δεν έχουμε την ίδια εμπειρία στα android προσωπικά εγώ δεν έχω καταλάβει μετά από όλα αυτά αν πρέπει να αλλάξω το eur της csc και τι θα βάλω εφόσον ο τεχνικός που πλέον δεν βρίσκεται στο νησί μου πέρασε την γαλλική. Είπατε να βάλω xef όμως αυτό δεν υπάρχει στο csc select. Εγώ θέλω να παίρνω αναβαθμίσεις άρα πείτε μου απλά εφόσον έχω γαλλική rom ποιά είναι η csc που πρέπει να τσεκάρω με το csc select. Αν το αφήσω eur θα παίρνω αναβαθμίσεις; το Kies αναγνωρίζει το κινητό μόλις το έβαλα. Edited by odyssseas
πείτε ρε παιδιά τι να κάνω ή τι θα τσεκαρω στη γαλλική rom, είπαμε το xef δεν υπάρχει στο csc select,ας το δει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο. Κατι για την usb

 

Αυτο δεν σημαινει οτι η διαδικασια που εγραψα σου δημιουργει το προβλημα με το kies.Tσεκαρε σε παρακαλω στο ρυθμισεις-επιλογες προγραμματιστη και δες αν ειναι ενεργοποιημενο ο εντοπισμος σφαλματων usb (αν δηλαδη ειναι τικαρισμενο).Κανονικα δεν πρεπει να ειναι για να συνδεθει στο kies

 

Τα πιο πανω θα τα κανεις με το τηλεφωνο να μην ειναι συνδεδεμενο με το usb στο pc

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν σημαινει οτι η διαδικασια που εγραψα σου δημιουργει το προβλημα με το kies.Tσεκαρε σε παρακαλω στο ρυθμισεις-επιλογες προγραμματιστη και δες αν ειναι ενεργοποιημενο ο εντοπισμος σφαλματων usb (αν δηλαδη ειναι τικαρισμενο).Κανονικα δεν πρεπει να ειναι για να συνδεθει στο kies

 

Τα πιο πανω θα τα κανεις με το τηλεφωνο να μην ειναι συνδεδεμενο με το usb στο pc

 

Ναι ναι δεν ειπα οτι για σενα, απλα τωρα το θυμιθικα που διαβαζα , οτι ουτε εμενα μου το βρισκει αλλα χωρις λογο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι δεν ειπα οτι για σενα, απλα τωρα το θυμιθικα που διαβαζα , οτι ουτε εμενα μου το βρισκει αλλα χωρις λογο..

 

Δοκιμασε αυτο που σου ειπα και πες αν στο αναγνωριζει το kies

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο που σου ειπα και πες αν στο αναγνωριζει το kies

 

Μπα φιλε οτι και να κανω δεν το αναγνωριζει. ειτε το τικαρω ειτε το χω κλειστο

 

P.s. ειχα κλειστες τις επιλογες προγραμματιστη

Link to comment
Share on other sites

Μπα φιλε οτι και να κανω δεν το αναγνωριζει. ειτε το τικαρω ειτε το χω κλειστο

 

P.s. ειχα κλειστες τις επιλογες προγραμματιστη

 

Δυο πραγματα μου ερχονται στο μυαλο:

 

1. Απεγκατασταση/εγκατασταση του kies

2. Να βεβαιωθεις οτι η θυρα usb στην οποια συνδεεις το τηλεφωνο με το pc συνδεεται αμεσα στο tower και οχι σε καποιο usb hub

και το τριτο το οποιο δεν κολλαει στην περιπτωση σου

 

3. Να θελει το bios upgrade

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!

Μπήκα σήμερα σε recovery menu και μάλλον κάτι πάτησα και μου έγραφε κάτι για applying multi csc.

Μετά μου έβγαλε κανονικά τις επιλογές του recovery αλλά από τότε - εκτός και αν είναι η ιδέα μου γιατί δε θυμάμαι αν το έβγαζε και πριν - κάθε φορά που μπαίνω στο recovery menu μου βγάζει μεν τις επιλογές αλλά κάτω μου γράφει με κίτρινα γράμματα :

# manual mode #

-- applying multi csc...

Applied the csc code : XEF

Successfully applied multi-csc.

Έχω stock Γαλλική rom χωρίς root κλπ.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν το βγάζει και σε εκείνον γιατί δε θυμάμαι ρε παιδιά αν το έβγαζε και πριν αυτό!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ακου λίγο, σχετικά με τα ελληνικά και όσα απεμπολήσαμε. Ήμουν Γερμανία και μπήκαμε σε δυο καταστήματα πριν δυο μήνες , αρνήθηκαν να μας εξυπηρετήσουν δηλώνοντας ότι δεν ήξε-ραν αγγλικά. επίσης όταν υποχρεωτικά χρησιμοποιούν αγγλική φράση πχ σε κάποιο εγχειρίδιο αμέσως σε παρένθεση το γράφουν και στα γερμανι-κά και εξηγούν και τον τεχνικό όρο. Τώρα θα μου πεις τι ψάχνω αλλά έ-τσι είναι φίλε μου , λίγο από δω λίγο από κει και καταντήσαμε εκεί που καταντήσαμε.(αυτό που γράφω ελπίζω να μην το δείτε σνα αντιπαράθεση πόσο μάλλον σαν επίθεση )

Εγω στο Αεροδρομιο της Φραγκφουρτης,που περιμενα καποιες ωρες,σε οσα μαγαζια μπηκα,μια χαρα Αγγλικα μιλαγανε και μια χαρα,με τη Γερμανικη βεβαια εννοια με εξυπηρετησαν.:p

Και κατι αλλο τωρα.

Δουλευει σε σας,η αυτοματη κληση,μολις ανεβασετε το τηλεφωνο στο υψος του αυτιου,γιατι σ'εμενα δεν δουλευει.Η μαλλον,στις 20 φορες,μπορει η μια να δουλεψει.

Μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση ευαισθησιας;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Αεροδρομιο της Φραγκφουρτης,που περιμενα καποιες ωρες,σε οσα μαγαζια μπηκα,μια χαρα Αγγλικα μιλαγανε και μια χαρα,με τη Γερμανικη βεβαια εννοια με εξυπηρετησαν.:p

Και κατι αλλο τωρα.

Δουλευει σε σας,η αυτοματη κληση,μολις ανεβασετε το τηλεφωνο στο υψος του αυτιου,γιατι σ'εμενα δεν δουλευει.Η μαλλον,στις 20 φορες,μπορει η μια να δουλεψει.

Μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση ευαισθησιας;

 

+ το quick glance (στο ελληνικό μενου δεν ξέρω πως το έχουν μεταφράσει)...δεν δείχνει και πολύ πρόθυμο. Σαν να αργεί λίγο να ανάψει η οθόνη, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχουν κάνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!

Μπήκα σήμερα σε recovery menu και μάλλον κάτι πάτησα και μου έγραφε κάτι για applying multi csc.

Μετά μου έβγαλε κανονικά τις επιλογές του recovery αλλά από τότε - εκτός και αν είναι η ιδέα μου γιατί δε θυμάμαι αν το έβγαζε και πριν - κάθε φορά που μπαίνω στο recovery menu μου βγάζει μεν τις επιλογές αλλά κάτω μου γράφει με κίτρινα γράμματα :

# manual mode #

-- applying multi csc...

Applied the csc code : XEF

Successfully applied multi-csc.

Έχω stock Γαλλική rom χωρίς root κλπ.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει αν το βγάζει και σε εκείνον γιατί δε θυμάμαι ρε παιδιά αν το έβγαζε και πριν αυτό!

 

 

Μια χαρα εισαι

 

 

 

 

Εγω στο Αεροδρομιο της Φραγκφουρτης,που περιμενα καποιες ωρες,σε οσα μαγαζια μπηκα,μια χαρα Αγγλικα μιλαγανε και μια χαρα,με τη Γερμανικη βεβαια εννοια με εξυπηρετησαν.:p

Και κατι αλλο τωρα.

Δουλευει σε σας,η αυτοματη κληση,μολις ανεβασετε το τηλεφωνο στο υψος του αυτιου,γιατι σ'εμενα δεν δουλευει.Η μαλλον,στις 20 φορες,μπορει η μια να δουλεψει.

Μηπως υπαρχει καμια ρυθμιση ευαισθησιας;

 

 

Δεν υπαρχει ρυθμιση ευαισθησιας.Ειναι λιγο joker για να πιασει

 

 

 

 

+ το quick glance (στο ελληνικό μενου δεν ξέρω πως το έχουν μεταφράσει)...δεν δείχνει και πολύ πρόθυμο. Σαν να αργεί λίγο να ανάψει η οθόνη, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχουν κάνει έτσι.

Επισης λιγο απροθυμο και αργο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη 4.1.2 εχει δοθει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη 4.1.2 εχει δοθει?

 

Όχι Νίκο.

Επίσημα θα δωθεί Δεκέμβριο-Ιανουάριο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι Νίκο.

Επίσημα θα δωθεί Δεκέμβριο-Ιανουάριο.

 

Αναμενουμε τοτε:(:(

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μου απαντήσει κανείς, ποιο είναι το csc της γαλλικής rom που περασε ο τεχνικός μου; και αν πρεπει να αλλάξω το eur με τι;

Στο csc select δεν υπάρχει το XEF.Μήπως είναι κάτι άλλο; Σε νησί ακρητικό ειμαστε δώστε ένα χερι παραπάνω βοήθειας.

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό μου έρχονται στην status bar διαφημιστικές ειδοποίησης (οι διαφημίσης είναι στυλ λωρίδας που υπάρχουν στα παιχνίδια)

ξέρεις κανείς πως βγαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό μου έρχονται στην status bar διαφημιστικές ειδοποίησης (οι διαφημίσης είναι στυλ λωρίδας που υπάρχουν στα παιχνίδια)

ξέρεις κανείς πως βγαίνουν?

 

Eγω χρησιμοποιώ το Adaway και δεν έχω διαφημίσεις..Για δοκίμασε το!

Θέλει reboot!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...