Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΤU aka αγγλικο.Εχεις επιλογη ελληνικων μεσα απο τα settings του snote?

 

ελληνικα στο πληκτρολογιο ναι

ελληνικα ως γλωσσα μενου ναι

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ετρεξα αλλα παλι τιποτα..εχει γαιδουρεψει

 

αυτο σου λεει κατι?

Εχω stock kernel..με το στοκ recovery τι εννοει?

Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Το ετρεξα αλλα παλι τιποτα..εχει γαιδουρεψει

 

αυτο σου λεει κατι?

Εχω stock kernel..με το στοκ recovery τι εννοει?

 

μπορεις να μου ποσταρεις το link με το οποιο εκανες root?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το *#*#4636#*#* παιζει σιγουρα σε google rom.Δεν θυμαμαι αν παιζει σε samsung rom.Μονο στατιστικα μπαταριας θες;

Βασικά από την μπαταρία ξεκίνησα και άρχισα το ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

εδώ και κάνα μισάωρο το ελληνικό πληκτρολόγιο ΜΟΝΟ στα μηνύματα το βγάζει να γράφω μόνο με caps lock, σε mail επαφές και οπουδήποτε στην επιλογή για τον τύπο της γραμματοσειρές μπορώ να τον αλλάξω εγώ ενώ στα μηνύματα έχει κολλήσει μόνο στα κεφαλέα, μήπως ξέρετε γιατί το κάνει αυτό;;;

να πω πως έχω κάνει ήδη μια επανεκκίνηση αλλά τίποτα, όπως επίσης ότι έχω βάλει κ άλλες γλώσσες αλλά δουλεύουν κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

εδώ και κάνα μισάωρο το ελληνικό πληκτρολόγιο ΜΟΝΟ στα μηνύματα το βγάζει να γράφω μόνο με caps lock, σε mail επαφές και οπουδήποτε στην επιλογή για τον τύπο της γραμματοσειρές μπορώ να τον αλλάξω εγώ ενώ στα μηνύματα έχει κολλήσει μόνο στα κεφαλέα, μήπως ξέρετε γιατί το κάνει αυτό;;;

να πω πως έχω κάνει ήδη μια επανεκκίνηση αλλά τίποτα, όπως επίσης ότι έχω βάλει κ άλλες γλώσσες αλλά δουλεύουν κανονικά...

 

Έτσι πρέπει. Αν τα εγραφε με μικρά δεν θα είχες 160 χαρακτήρες γιατί πιάνονται και οι τόνοι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι στα μηνύματα σου γράφει κεφαλαία; Μόνο έτσι γράφει,δεν υπάρχει περίπτωση να στείλεις sms με...μικρά γράμματα. Πριν το μισάωρο σου έβγαζε να γράφεις sms με μικρά...δε νομίζω. Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

 

Φίλε μου αυτό ακριβώς εννοώ...

Κι όμως έγραφα γι αυτό μου έκανε και εντύπωση κ όλας... :/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό ακριβώς εννοώ...

Κι όμως έγραφα γι αυτό μου έκανε και εντύπωση κ όλας... :/

Νομίζω ότι τα βγάζει μικρά αν αλλάξεις τον τρόπο εισαγωγής από τις ρυθμίσεις (τώρα θα το έχεις σε GSM ώστε να βγάζει 160χαρακτηρες/μήνυμα)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα βγάζει μικρά αν αλλάξεις τον τρόπο εισαγωγής από τις ρυθμίσεις (τώρα θα το έχεις σε GSM ώστε να βγάζει 160χαρακτηρες/μήνυμα)

 

Μήπως γνωρίζεις που το αλλάζω αυτό γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα;;;

Link to comment
Share on other sites

Mην το ψάχνεις, ακόμα και το handcent sms γράφεις με μικρά αλλά πάντα τα στέλνει κεφαλαία,οπότε μην ασχολείσαι. Στην official εφαρμογή κάνει το ίδιο. Όπως και να έχει,κεφαλαία θα στέλενεις και θα λαμβάνεις κεφαλαία. Αν γράφεις αγγλικά τότε αλλάζει το πράγμα θα δεις ότι έχεις και την επιλογή για τα πεζά γράμματα. Άλλωστε μόνο τα κεφαλαία υποστηρίζουν 160 χαρακτήρες.

 

Το βρήκα παιδιά, στα μηνύματα πάμε settings και μετά select input mode και διαλέγουμε το Automatic για όποιον ενδιαφέρετε...

Πρίν ήταν στο GSM όπως μου είπε ο φίλος από πάνω...

Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε τώρα ένα μήνυμα να δούμε τι θα συμβεί....!

Έστειλα ήδη σε δύο συσκευές android, Sony xperia s και Galaxy Nexus συγκεκριμένα και τα βλέπουν μικρά, κανονικά δηλαδή όπως τα στέλνω.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα ήδη σε δύο συσκευές android, Sony xperia s και Galaxy Nexus συγκεκριμένα και τα βλέπουν μικρά, κανονικά δηλαδή όπως τα στέλνω.

 

Κάποιοι θα τα παίρνουν κινέζικα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Γι' αυτό είπα παραπάνω για στείλε μήνυμα τώρα να δούμε τι θα γίνει. Όταν μπει στο αυτόματο βγάζει μήνυμα,όταν πας να το στείλεις ότι, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις γιατί το μήνυμα θα ληφθεί κατεστραμμένο!

 

Μέχρι ώρας πάντως σε όσους έχω στείλει τα παίρνουν κανονικά, αυτό ίσως το κάνει σε παλιότερες συσκευές...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Ξαφνικα το note 2 δεν διαβαζει τις φωτο και τα τραγιυδια αοο την καρτα μνημης Εχει κανεις ιδεα τι συμβαινει

 

Πηγαινε settings-storage και δες αν η καρτα σου ειναι mounted.Αν στη δειχνει κανονικα τοτε πατα το unmount sdcard και ξανα mount.Δοκιμασε τωρα αν τα βλεπει κανονικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Γι' αυτό είπα παραπάνω για στείλε μήνυμα τώρα να δούμε τι θα γίνει. Όταν μπει στο αυτόματο βγάζει μήνυμα,όταν πας να το στείλεις ότι, πηγαίνετε στις ρυθμίσεις γιατί το μήνυμα θα ληφθεί κατεστραμμένο!

 

 

 

 

 

Κάποιοι θα τα παίρνουν κινέζικα.

 

 

Έχω χρόνια να ασχοληθώ με την στοκ εφαρμογή μηνυμάτων, αλλά νομίζω κάνετε λάθος.

Στο αυτόματο δεν θυμάμαι να είχα προβλήματα (απλά έχεις 70 χαρακτήρες).

Το μήνυμα που έλεγε ότι μπορεί να πάει κατεστραμμενο νομίζω το έβγαζε σε μια από τις άλλες δύο επιλογές και όχι στο αυτόματο (νομίζω στο unicode).

 

Anyway, σαν το go sms δεν έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια επανεκίννηση (τουλάχιστον αυτή έχω δει)...

 

Δεν έχω κάνει κάτι διαφορετικό από ότι τις άλλες συσκευές που χρησιμοποιώ τουλάχιστον στο θέμα των εφαρμογών!

 

Έχουμε βρει την αιτία; (στις πιο πίσω σελίδες νομίζω έχει ξανάαναφερθεί).

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα μια επανεκίννηση (τουλάχιστον αυτή έχω δει)...

 

Δεν έχω κάνει κάτι διαφορετικό από ότι τις άλλες συσκευές που χρησιμοποιώ τουλάχιστον στο θέμα των εφαρμογών!

 

Έχουμε βρει την αιτία; (στις πιο πίσω σελίδες νομίζω έχει ξανάαναφερθεί).

 

Είχε αναφερθεί για την εφαρμογή της Real News αλλά δεν πρέπει να ήταν αυτή η αιτία.. :)

Link to comment
Share on other sites

σε συσκευη χωρις καρτα μνημης που πρεπει να βαλουμε αρχειο για να οριστει ως ηχος κλησης?

 

Και γιατι δεν αλλαζει background στο lockscreen ειτε το αλλαξω απευθειας απο την εικονα η απο τα settings?

 

(2h μερα.Φυσικα το ξεσκιζω ολη μερα αλλα η μπαταρια ρε παιδια ειναι απλα καλη.Τιποτα ιδιαιτερο για 2 και 3 μερες)

:X
Link to comment
Share on other sites

σε συσκευη χωρις καρτα μνημης που πρεπει να βαλουμε αρχειο για να οριστει ως ηχος κλησης?

 

Και γιατι δεν αλλαζει background στο lockscreen ειτε το αλλαξω απευθειας απο την εικονα η απο τα settings?

 

(2h μερα.Φυσικα το ξεσκιζω ολη μερα αλλα η μπαταρια ρε παιδια ειναι απλα καλη.Τιποτα ιδιαιτερο για 2 και 3 μερες)

 

Στο φάκελο ringtones.

Νομίζω και αλλου να είναι θα το καταλάβει από ics και μετά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Το background αλλάζει από όπου θέλεις.

 

Η μπαταρία είναι απλά εξαιρετική.

Κάτι κάνεις λάθος ή είναι το πρώτο σου smartphone :)

Link to comment
Share on other sites

σε συσκευη χωρις καρτα μνημης που πρεπει να βαλουμε αρχειο για να οριστει ως ηχος κλησης?

 

Και γιατι δεν αλλαζει background στο lockscreen ειτε το αλλαξω απευθειας απο την εικονα η απο τα settings?

 

(2h μερα.Φυσικα το ξεσκιζω ολη μερα αλλα η μπαταρια ρε παιδια ειναι απλα καλη.Τιποτα ιδιαιτερο για 2 και 3 μερες)

 

Κάνε έναν φάκελο με το όνομα media στην sd του κινητού σου, μέσα σε αυτόν ένα φάκελο με το όνομα audio και μέσα σε αυτόν έναν φάκελο με το όνομα ringtones. Βάλε εκεί τους ήχους και μετά θα εμφανίζονται κανονικά στις ρυθμίσεις. Όσο για την μπαταρία..όταν τα άλλα κινητά με πολύ χρήση δεν βγάζουβ μέρα νομίζω η μπαταρία είναι super.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...