Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλο ειναι να αναφερθει ο ενοχος για το 1 restart+ ο φιλος με τα διαφορα θεματα καλο ειναι να μας γραψει το setup του.:)

 

Για το δεύτερο που ζητάς γιατρε μου το βλέπω χλωμο.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμ... Αν και ταλαιπωρώ πολύ το κινητό μου, κολλήματα είχα μόνο όσο είχα εγκατεστημένο το order & chaos online.

Το άφηνα 10+ δευτερόλεπτα και μου έβγαζε force close .

Φυσικά όλα αυτά χωρίς να έχω ανοίξει το παιχνίδι για μέρες.

Αφού πάτησα 2-3 φορές αναφορά, το πέταξα και ησύχασα.

Το παιχνίδι έπαιζε κανονικά αν το άνοιγα.

Αλλά χωρίς να το ανοίξω καθόλου για μέρες, κόλλημα από το πουθενά.. Και από την game loft που πίστευα πως είναι μεγάλη εταιρία.

Έχετε τον νου σας, ΚΆΘΕ εφαρμογή που έχετε στο κινητό σας, μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα. Τις νέες εφαρμογές λοιπόν μια μια να μην χάνουμε τον μπούσουλα

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το σπουδαίο παιδιά η εφαρμογή του real news ηταν την οποια την είχα σε ολα τα τηλ μου αλλα στο νοτελι φαίνεται οτι του κακοπεσε
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα το σπουδαίο παιδιά η εφαρμογή του real news ηταν την οποια την είχα σε ολα τα τηλ μου αλλα στο νοτελι φαίνεται οτι του κακοπεσε

 

Σε μενα που ειμαι με official Γαλλικη δεν δημιουργει κανενα προβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που ειμαι με official Γαλλικη δεν δημιουργει κανενα προβλημα.

 

Και εγω με official γαλλική είμαι και δημιούργησε:(

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

παιδια εψαξα λιγο και δεν το βρηκα , μηπως ξερει κανεις πως κανω την microsd ntfs?

Από το κινητό δεν πρέπει να γίνεται. Μάλλον χρειάζεται να την συνδέσεις σε pc και να κάνεις format.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos sos έκανα format λογο προβληματων που είχα και δεν κράτησα αντιγραφο για flash player . Κάποιος καλος άνθρωπος απο εδω μεσαμου έδωσε πριν μέρες το link και κατεβασα το flash player 11 αλλα δεν θυμάμαι απο που. ... βοηθεια παιδιαααασ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos sos έκανα format λογο προβληματων που είχα και δεν κράτησα αντιγραφο για flash player . Κάποιος καλος άνθρωπος απο εδω μεσαμου έδωσε πριν μέρες το link και κατεβασα το flash player 11 αλλα δεν θυμάμαι απο που. ... βοηθεια παιδιαααασ...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1954255

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με official γαλλική είμαι και δημιούργησε:(

Τι σου έκανε ακριβως;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι σου έκανε ακριβως;

 

Πατώντας το back button για να κλείσει η εφαρμογή άργησε 2-3 δευτερόλεπτα να το κάνει δεν εδωσα σημασια και εκλεισα την οθονη υστερα απο καποια ωρα πήγα να την ανοιξω και το swype δεν ανταποκρινωνταν την ωρα που εγω προσπαθουσα αυτο εκανε restart υστερα αφού η καθυστέρηση να κλεισει μου ειχε κινήσει την υποψία ξανά ανοιξα την εφαρμογή πηγα να την κλεισω και δεν ανταποκρινωνταν ετσι την εβγαλα

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το back button για να κλείσει η εφαρμογή άργησε 2-3 δευτερόλεπτα να το κάνει δεν εδωσα σημασια και εκλεισα την οθονη υστερα απο καποια ωρα πήγα να την ανοιξω και το swype δεν ανταποκρινωνταν την ωρα που εγω προσπαθουσα αυτο εκανε restart υστερα αφού η καθυστέρηση να κλεισει μου ειχε κινήσει την υποψία ξανά ανοιξα την εφαρμογή πηγα να την κλεισω και δεν ανταποκρινωνταν ετσι την εβγαλα

 

Την δοκίμασα αρκετές φορές. Έκλεισε κανονικά.

Μάλλον σου δημιούργησε μαζί με κάτι άλλο το πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα αρκετές φορές. Έκλεισε κανονικά.

Μάλλον σου δημιούργησε μαζί με κάτι άλλο το πρόβλημα.

 

Ισως γιαυτό και το παρακολουθώ ως ωρας παντος ολα καλά

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει κάτι που βλέπω εγώ με το νέο Gmail;

Στο παλιό Gmail οποιαδήποτε φώτο την έκανες αποθήκευση κανονικά

Τώρα δεν σε αφήνει

Είναι ιδέα μου ή τελικά έτσι ειναι

Για δοκιμάστε και πείτε μου δε παιδιά

Επίσης από το drodbox ενώ κάνω export μια φώτο στην συλλογή φορτώνει κανονικά αλλά όταν πάω στην συλλογή να την βρω δεν υπάρχει

Λέτε να φταίει ο nova για αυτό μιας και τον nova έχω.

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα χ8ες την microsd στο λαπτοπ για να την κανω ntfs και μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης , ασε ποθ εγινε και βλακεια χωρις να ξερω πως.... αντεγραψα ολη την microsd στο pc για να της κανω την μετατροπη και μετα οταν τα ξαναπερασα ενω ειχα μεσα πχ 500 εικονες , στην συλλογη μου δειχνει τις 450... υπαρχουν μεσα στην καρτα οι φωτογραφιες αλλα δεν μου τις δειχνει στην συλλογη ... περιεργα πραματα...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης από το drodbox ενώ κάνω export μια φώτο στην συλλογή φορτώνει κανονικά αλλά όταν πάω στην συλλογή να την βρω δεν υπάρχει

Λέτε να φταίει ο nova για αυτό μιας και τον nova έχω.

Θα την κάνεις export-->save to sd card για να την αποθηκεύσει. Αν την κάνεις export σε συλλογή απλώς ανοίγει την συλλογή για να την δεις Νικόλα μου :happy:

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ροοτ ποιες εφαρμογες μπορω να βγαλω χωρις προβλημα?

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μια ερώτηση (και sorry για το offtopic)...στα post που γίνονται βλέπω ότι αναγράφεται η παλιά ώρα (είναι όλα +1 ώρα). Εννοείται ότι έχω αλλάξει την ώρα. Συμβαίνει και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

50-λεπτο (!) demo βίντεο που δείχνει με τι μπορεί να συνδεθεί το κινητό...

http://www.androidnz.net/2012/10/galaxy-note-2-connectivity-demo.html

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τπτ,τι ειναι ολα αυτα?

Ειναι οι εφαρμογες που υπαρχουν στη συσκευη.Οσες ειναι με πρασινο μορουν να διαγραφουν.

 

50-λεπτο (!) demo βίντεο που δείχνει με τι μπορεί να συνδεθεί το κινητό...

http://www.androidnz.net/2012/10/galaxy-note-2-connectivity-demo.html

 

Πολυ καλό και χρήσιμο βίντεο.

Θέλω να το προσθέχω στη Βιβλο αλλα δυστυχως υπάρχει καποιο πρόβλημα και δε μπορώ να κάνω edit...:(

 

Ανεβάζω custom rom και θα τη postαρω στη Βιβλο, συνεχιζοντας τη παραδοση απο το Note 1...:)

 

Edit: Mixed Power.Stock.ZSALJ7

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τπτ,τι ειναι ολα αυτα?

 

Αν το κάνεις ρουτ και ανοίξεις το titanium θα δεις όλα αυτά τα apk στο σύστημά σου. Αυτά που έχει με πράσινο Yes μπορούν να αφαιρεθούν με ασφάλεια και να μην δημιουργηθεί πρόβλημα στη συσκευή σου. Αρκεί βέβαια να μην αφαιρέσεις καμία εφαρμογή που την χρειαζεσαι.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην αφήσεις κάποιον να...αγιάσει με official rom....πάλι σε σκέψεις με έβαλες,βλέποντας και πόσο εύκολα είναι τα κόλπα. Καλά θα μου πεις λεπτομέρειες σε λίγο. Ετοιμάσου για ανάκριση!

Θα σου δείξω χρόνο μπαταρίας από χθες που ήμουν όλη μέρα με το κινητό και θα τρομαξεις!! Άσε τα κόλπα σου λοιπόν, θα έχω και USB OTG να την περάσουμε στα κινητά μας την ρομ.. Θα φλασαρω on my way back @Metro :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πριν λίγο καιρό είχατε παράπονα επειδή δεν υπήρχε μία υποπεριοχή αφιερωμένη στα Note ώστε να δημιουργηθούν θέματα μέσα σε αυτή και να είναι τα πάντα πιο οργανωμένα.

Τώρα λοιπόν που έχει δημιουργηθεί αυτή η ενότητα συνεχίζετε και γράφετε τα πάντα σε αυτό το θέμα ασχέτως αν η θέση των μηνυμάτων είναι στα άλλα θέματα (Αξεσουάρ, Διαθεσιμότητα και αγορά κ.τ.λ.).

 

Από την ημέρα που δημιουργήθηκε η ενότητα γίνεται από την Ομάδα Διαχείρισης συνεχής μεταφορά των μηνυμάτων από τα λάθος θέματα στα σωστά.

Στην συνέχεια λοιπόν ότι μηνύματα είναι Off Topic δεν θα μεταφέρονται στα άλλα θέματα αλλά θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...