Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξαναβάζω μήπως κάποιο παιδι το δει και απαντήσει.:rolleyes:

 

Φίλε μου με μία.πρόχειρη αναζήτηση βλέπω πως 8 σκρουτζομάγαζα το έχουν στα ίδια λεφτά. Τώρα που βρίσκονται γεωγραφικώς δεν ξέρω. Κατά τα άλλα όπως σου τα.είπε.o Κώστας.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ σωστά τα λέει!! Εγώ το αγόρασα από τον Νικόλα στο extreme mobile. Η απόδειξη που μου έδωσε γράφει το imei και έχει και την υπογραφή του. Φυσικά αν μπορείς να το πάρεις από τα amazon.de ή fr....καλύτερα! Καλύπτεσαι απόλυτα!!!!!!!!! Από το fr καλύτερα να είναι γαλλικό για να γράφεις ελληνικά με το πενάκι....

 

Δηλαδή δεν παίζει να γράφει Ελληνικά με το πενάκι αν το έχεις στα Ελληνικά σαν γλώσσα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν παίζει να γράφει Ελληνικά με το πενάκι αν το έχεις στα Ελληνικά σαν γλώσσα?

 

Αλλο σου ειπε.Με γαλλικη ρομ μπορεις να γραψεις με το πενακι ελληνικα.Η γερμανικη ρομ δεν εχει ελληνικα για το πενακι

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αλλο σου ειπε.Με γαλλικη ρομ μπορεις να γραψεις με το πενακι ελληνικα.Η γερμανικη ρομ δεν εχει ελληνικα για το πενακι

 

Οκ το κατάλαβα λάθος!!!

Link to comment
Share on other sites

Από το fr καλύτερα να είναι γαλλικό για να γράφεις ελληνικά με το πενάκι....

 

Ρε παιδιά τόσο καλή είναι η αναγνώριση των γραμμάτων που όλοι το αναφέρετε?Στο Νote 1 είναι τόσο άχρηστο που δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσο καλή είναι η αναγνώριση των γραμμάτων που όλοι το αναφέρετε?Στο Νote 1 είναι τόσο άχρηστο που δεν το χρησιμοποιώ ποτέ.

Ναι,είναι πολύ καλή.Απλά χρειάζεται μια εξάσκηση για να ξεπεράσεις τις όποιες αδυναμίες.Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ στο ημερολόγιο και στην αναζήτηση στο internet με την εντολή (? κείμενο)

Kαμία σχέση!!!! Εγώ γράφω πια τα μηνύματα με το πενάκι, έτσι από συνήθεια! Έχει καταπληκτική αναγνώριση γραμμάτων!! Και άλλα πολλά που δεν τα είχαμε στο 1, το οποίο,για μένα, εξακολουθεί να είναι ένα διαμάντι τηλέφωνο! Αυτό όμως είναι το κάτι άλλο. Είναι που λένε,ψήνει και καφέ...!:lol:

Ζώντας με το τηλέφωνο και ανακαλύπτωντας τις δυνατότητές του,απορώ για το πόσο λίγο το έχει διαφημισει η Samsung.Νομίζω ότι είναι ώρα ως εταιρεία να ξεφύγει από το αντι-apple σύνδρομο(κάτι που φαίνεται και από τις αρνητικές διαφημίσεις για το iphone 5) και να αναδείξει καλύτερα τα προιόντα της.Aν η apple είχε βγάλει τέτοιο διαμάντι θα ήταν πρώτο θέμα παντού.

Edited by thakost
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, απορια 1).. σας εχει τυχει να μιλατε καμια φορα και ξαφνικα να μην σας ακουει ο αλλος για 2-3 δευτερολεπτα σαν ξαφνικα να πεφτει η γραμμη? μου το εκανε χ8ες 4-5 φορες μεσα σε ενα μισαωρο...(στην ιδια κληση). απορια 2) το βισμα του φορτιστη ξεκουμπωνει ευκολα σε ολους σας η μονο σε εμενα?

απορια 3 ) επειδη παντα ανοιγω τα παντα και η ραμ καταβροχ8ιζεται εχοντας στο παρασκηνιο παρα πολλες εφαρμογες , υπαρχει καποια ρυθμιση ωπου ωπου μπορω να το κανω να μην εχω ποτε κατω απο 400mb ραμ ελευθερη?

αυτα τα λιγα :O

 

Το βίσμα ΞΕΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ... το USB όμως έχει κάτι pins από την επάνω πλευρά σήκωσε τα με μία καρφίτσα και θα βγαίνει πιο δυσκολα έτσι ;)

Link to comment
Share on other sites

Exei αγορασει κανεις,πραγματα,απο το e_cell που πουλαει στο eBay;

Βρισκεται στην Αγγλια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Exei αγορασει κανεις,πραγματα,απο το e_cell που πουλαει στο eBay;

Βρισκεται στην Αγγλια.

 

Ναι, έχω αγοράσει κινητό 2 φορές από εκεί. Αργεί λίγο να το στείλει αλλά είναι πολύ καλός seller.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι θυμάμαι αυτό το κατάστημα είναι στη Θεσ/νικη.http://www.media-ram.gr Πάρε τηλ να τους ρωτήσεις

 

 

Ωραια.. Οποτε θα ρωτησω.. Αν δεν μπορεσω να το δω, θα το παρω να τελειωνω.. :)

Thanks!

 

εγώ το πήρα απο media RAM... το παρήγγειλα δευτέρα , τετάρτη το είχα(και την 64 gb class 10)... απλά ΔΥΣΚΟΛΑ θα τους βρείτε στο τηλέφωνο, Φέρνει και ΓΑΛΛΙΚΑ και ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ... ότι σου κάτσει... εμένα μου έφερε γαλλικο... ΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ διοτι μου είπε ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΙΜΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ και δεν μπορει να έχει στοκ για επίδειξη...

 

Καλησπερα στην παρέα

Ευτυχισμένος κάτοχος και εγω τις τελευταίες 20 μερες χωρίς κανενα πρόβλημα μέχρι σημερα, που προσπάθησα να κανω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και διαπίστωσα οτι το τηλέφωνο μου δεν κανει τιποτα οταν πληκτρολογω τον κωδικό αλλα ουτε και οταν πληκτρολογω για να αλλάξω το CSC της συσκευής.

Βεβαια οταν πληκτρολογω για να μου βγάλει το imei η για να τσεκαρω το βερσιον μου τα βγαζει κανονικά.

 

Οποιος ξέρει κατι ας βοηθήσει γιατί εχω ψάξει ολο το νετ και δεν εχω βρει κάτι και εχω πελαγώσει. ..

Ευχαριστώ.

 

ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΤΕ 2 για κάποιο λόγο .... ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ full wipe και αλλαγή CSC ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ... οπότε ΤΑ ΤΙPS ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ... για CSC Λειτουργει άψογα AYTO

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5tYW5uaWFray5jc2NzZWxlY3RvciJd

 

Kai βλέπεις το CSC και το αλλάζεις !!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κρύψω κάποια άλμπουμ ώστε να μην εμφανίζονται στη συλλογή;;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κρύψω κάποια άλμπουμ ώστε να μην εμφανίζονται στη συλλογή;;;

 

Κατέβασε το παρακάτω αρχείο .nomedia και τοποθετησέ το σε όποιο φάκελο δε θές να εμφανίζεται.

 

http://www.4shared.com/file/cZC88Sdi/nomedia.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει? Εγώ την περιμένω 3 βδομάδες τουλάχιστον. .

 

Την παρηγγειλα 30 σεπτεμβη και εφτασε χτες. Φαινεται πολυ καλη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ζώντας με το τηλέφωνο και ανακαλύπτωντας τις δυνατότητές του,απορώ για το πόσο λίγο το έχει διαφημισει η Samsung.Νομίζω ότι είναι ώρα ως εταιρεία να ξεφύγει από το αντι-apple σύνδρομο(κάτι που φαίνεται και από τις αρνητικές διαφημίσεις για το iphone 5) και να αναδείξει καλύτερα τα προιόντα της.Aν η apple είχε βγάλει τέτοιο διαμάντι θα ήταν πρώτο θέμα παντού.

Εγω σε 2 μέρες διαπίστωσα oτι θα ξανα πάρω Tablet μόνο αν Εχει δυνατότητες παρόμοιες με του ΝΟΤΕ 2.

Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να δώσω χρήματα.

Μέχρι και η γυναίκα μου πήρε χαμπάρι οτι με το ipad, υπάρχουν πολλά πράγματα Που πρίν τα εκανε με το Nexus s ενω με το ipad ΟΧΙ.

Πραγματικά το ios δείχνει ξεπερασμένο.

Επίσης τώρα κατάλαβα τον ενθουσιασμό οσων είχαν το ΝΟΤΕ 1.

Είναι n τέλεια συσκευή σε φορητοτητα, χρηστικότητα γεμάτη καινοτομίες.

 

Η αναγνώριση γραφής είναι τέλεια. Σπάνια καταλαβαίνει λάθος το πρώτο γράμμα μια λέξης και το λαμβάνει σαν κεφαλαίο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ερωτευτηκα.... είναι απο άλλο πλανήτη.

Επι ευκαιρία μηπως ξέρει κανένας ποια ειναι η φωνητικη εντολή για ξεκλείδωμα οθόνης? ???

Edited by mean
Link to comment
Share on other sites

Hi guys. Σημερα το πηρα στα χερια μου κι εγω. Τρελλο εργαλειο.

Εγω τωρα εχω παθει το εξης (να πω γκαντεμια?). Μονιμος κατοικος abu dhabi ειπα θα το παρω απο εδω (παρεπιπτοντως 540 € εχει εδω - χαρα εγω)

Παω στο μαγαζι να τσεκαρω την ελληνικη γραφη, τι να δω? Τα ελληνικα ετοιμα!! Καποιος ελληνας ειχε περασει πριν απο μενα!

Το αγοραζω λοιπον, ερχομαι σπιτι, δν εχει ελληνικη γραφη!! Γ^#%÷%÷%&$!!!!!!

Επεσα σε διαφορετικες παρτιδες? Μαλλον.

Εχουμε στοιχεια απο τις rom να δω τι

εχω?

Link to comment
Share on other sites

Hi guys. Σημερα το πηρα στα χερια μου κι εγω. Τρελλο εργαλειο.

Εγω τωρα εχω παθει το εξης (να πω γκαντεμια?). Μονιμος κατοικος abu dhabi ειπα θα το παρω απο εδω (παρεπιπτοντως 540 € εχει εδω - χαρα εγω)

Παω στο μαγαζι να τσεκαρω την ελληνικη γραφη, τι να δω? Τα ελληνικα ετοιμα!! Καποιος ελληνας ειχε περασει πριν απο μενα!

Το αγοραζω λοιπον, ερχομαι σπιτι, δν εχει ελληνικη γραφη!! Γ^#%÷%÷%&$!!!!!!

Επεσα σε διαφορετικες παρτιδες? Μαλλον.

Εχουμε στοιχεια απο τις rom να δω τι

εχω?

 

Μην στεναχωριεσαι. Κι εγω απο Cairo το πηρα. Δεν ειχε ελληνικη γραφη στο s-pen.

Πρεπει να φοραμε την ιδια rom που ειναι για αραβικες χωρες και τουρκια.

Εγω περασα την Γαλλική με odin και ειμαι ok.

Δεν μου αλλαξε ουτε το CSC.

Δες ποια ρομ εχεις και ακολουθα τις οδηγιες της Βιβλου. Κρατα μονο τα στοιχεία της για να την κατεβάσεις απο το samfirmware.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ στο καταστημα ειχε!! Τη δοκιμασα κι ειχε και τρομερη αποδοση! Ποιος ξερει τωρα απο που ειχαν φερει τι. Αφου σκεφτομαι να ξαναπαω ετσι απο περιεργεια να δω τι φοραει.

Ισως κανω ανοητη ερωτηση τωρα: αν παιζουν 2 ρομ εδω, ειναι καλυτερα να το στειλω service να κανουν την αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το παρακάτω αρχείο .nomedia και τοποθετησέ το σε όποιο φάκελο δε θές να εμφανίζεται.

 

http://www.4shared.com/file/cZC88Sdi/nomedia.html

 

ή εγκατέστησε το quickpick δωρεαν απο το market . κρύβει , εμφανίζει φακέλους και εικονες On the fly!! και ίσως σε βολέψει πιο πολύ απο την στοκ gallery :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 2 μέρες διαπίστωσα oτι θα ξανα πάρω Tablet μόνο αν Εχει δυνατότητες παρόμοιες με του ΝΟΤΕ 2.

Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να δώσω χρήματα.

Μέχρι και η γυναίκα μου πήρε χαμπάρι οτι με το ipad, υπάρχουν πολλά πράγματα Που πρίν τα εκανε με το Nexus s ενω με το ipad ΟΧΙ.

Πραγματικά το ios δείχνει ξεπερασμένο.

Επίσης τώρα κατάλαβα τον ενθουσιασμό οσων είχαν το ΝΟΤΕ 1.

Είναι n τέλεια συσκευή σε φορητοτητα, χρηστικότητα γεμάτη καινοτομίες.

 

Η αναγνώριση γραφής είναι τέλεια. Σπάνια καταλαβαίνει λάθος το πρώτο γράμμα μια λέξης και το λαμβάνει σαν κεφαλαίο.

 

βασικά εαν γράφεις προς το κάτω μέρος της επιφάνειας αναγνωρίζει την γραφή πιο καλά... εμενα απλα μου την σπάει που δεν αφήνει αυτοματα κενα μολις γραφεις... εκτος εαν έχει καποιο σετινγκ και δεν έχω πάρει χαμπάρι... μεχρι στιγμής απλά τραβάω μια γραμμή μολις δει την λέξη και την βλέπει σαν κενο... αλλα είναι σπαστικό να τραβάς γραμούλες αναμεσα απο καθε λέξη...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Κώστα, το note παίζει μπάλα μόνο του και το φωνάζουμε εδώ κι ένα χρόνο, αλλά μια ταμπλετα έχει κι άλλες χρήσεις λόγω ...screen estate. Εγώ πήρα πάλι iPad για ένα και μόνο λόγο. Για να μπορώ να διαβάζω PDF για τη δουλειά μου στην οθοναρα του. Ούτε με 7αρι, ούτε με το note 10.1 δεν το έκανα σωστά (λόγω ανάλυσης)...

Εγω σε 2 μέρες διαπίστωσα oτι θα ξανα πάρω Tablet μόνο αν Εχει δυνατότητες παρόμοιες με του ΝΟΤΕ 2.

Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος να δώσω χρήματα.

Μέχρι και η γυναίκα μου πήρε χαμπάρι οτι με το ipad, υπάρχουν πολλά πράγματα Που πρίν τα εκανε με το Nexus s ενω με το ipad ΟΧΙ.

Πραγματικά το ios δείχνει ξεπερασμένο.

Επίσης τώρα κατάλαβα τον ενθουσιασμό οσων είχαν το ΝΟΤΕ 1.

Είναι n τέλεια συσκευή σε φορητοτητα, χρηστικότητα γεμάτη καινοτομίες.

 

Η αναγνώριση γραφής είναι τέλεια. Σπάνια καταλαβαίνει λάθος το πρώτο γράμμα μια λέξης και το λαμβάνει σαν κεφαλαίο.

Link to comment
Share on other sites

Aυριο λεω να το παρω κι εγω απο birdphone.

Για να δουμε!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

βασικά εαν γράφεις προς το κάτω μέρος της επιφάνειας αναγνωρίζει την γραφή πιο καλά... εμενα απλα μου την σπάει που δεν αφήνει αυτοματα κενα μολις γραφεις... εκτος εαν έχει καποιο σετινγκ και δεν έχω πάρει χαμπάρι... μεχρι στιγμής απλά τραβάω μια γραμμή μολις δει την λέξη και την βλέπει σαν κενο... αλλα είναι σπαστικό να τραβάς γραμούλες αναμεσα απο καθε λέξη...

 

Μη γράφεις μια μια λέξη. Αξιοποίησε τον χώρο που έχεις γράφοντας κανονικά κείμενο όπως θα το έγραφες σε ένα τετράδιο με τα κενά σου κανονικά και θα τα αναγνωρίσει. Γραμμή θα θέλει μόνο μια στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα.

μιλώντας πριν λιγο με birdphone μου είπαν οτι εχει εγγύηση 2 χρόνια αλλα δεν εχει ελληνικά και θα πρέπει να εγκαταστήσω εγω τα ελληνικά οταν το παραλάβω.

 

...για πείτε οι ποιο έμπειροι τι εννοούν? και απο που μπορεί να ειναι?

ρώτησα απο που ειναι και μου ειπαν επιμένοντας ευρωπη τίποτα παραπάνω...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Κώστα, το note παίζει μπάλα μόνο του και το φωνάζουμε εδώ κι ένα χρόνο, αλλά μια ταμπλετα έχει κι άλλες χρήσεις λόγω ...screen estate. Εγώ πήρα πάλι iPad για ένα και μόνο λόγο. Για να μπορώ να διαβάζω PDF για τη δουλειά μου στην οθοναρα του. Ούτε με 7αρι, ούτε με το note 10.1 δεν το έκανα σωστά (λόγω ανάλυσης)...

Για μένα το IOS τέλος μέχρι να αποφασίσουν εκεί στην apple ότι πρέπει να γίνουν σοβαρές

αλλαγές πριος όφελος των πελατών και όχι μόνο πρις την κατςυθυνση

της δικης τους οικονομας.

Αγοράζεις το Note και διαθέτει OEM τις βασικές εφαρμογές. Το ιδιο και τα WP.

Εγώ βλέπω αλλαγή στο κοινο. Έχουν αρχίσει να βλέπουν την κοροϊδία. Στην Ευρώπη θα υπάρξει μεγάλη πτώση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...