Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε σε εμένα βγαίνει το εικονίδιο και τα προγράμματά στο status bar..το ανησυχητικό βέβαια είναι οτι δεν έχει αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις του s pen..τι κάνουμε ?:confused:

Οκ βρήκα τι γίνεται ..αν εχεις άλλο launcher και έχεις παγώσει τν μαμισιο δεν σου βγάζει την επιλογή .αν τρέχει απο πίσω βγαινει κανονικά ..εγω προτίμησα να τον παγωσω ..δεν βαριέσαι ..εφεδακια χάνεις ..

Ναι έχεις δίκιο κι εγώ πριν λίγο το είδα και με αφορμή της ερώτησής σου... ίσως πρέπει να το αναφέρουμε στο νήμα της Omega για το note καλύτερα. Κάνε ένα κόπο αν μπορείς :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345601&page=5

Link to comment
Share on other sites

Καλά είπα εγώ,ότι θα τα σκάσουμε σε κανένα Πλαίσιο.Το να μην έχει ελληνική γραφή είναι θέμα για μένα και δεν το ρισκάρω για αγορά από εξωτερικό.Εκτος αν καποιος βρει τη λύση.(χωρίς πείραγμα)
Link to comment
Share on other sites

θα θελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το LTE επειδή δεν έχω βγάλει άκρη ακόμα.

 

η έκδοση n7100 υποστηρίζει LTE; γιατί κάτι διάβαζα πως θα κυκλοφορίσει κ η έκδοση n7105 που υποτίθεται θα είναι η LTE version.

 

στην Ελλάδα όοοοταν έρθει με το καλό, θα υποστιρίζει LTE; τι έχει ακουστεί; (γνωρίζοντας οτι το LTE δεν έχει ξεκινήσει εδώ ούτε πιλοτικά ακόμα...)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! Μολις εγινα κατοχος ενος NOTE II ... Θα μπορουσατε να με διαφωτισετε πως κανω restore απο S3 μεσω kies wifi ??? Edited by Pajeras
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ελληνική γραφή στο S-Pen μπορεί κάπως να αποσαφηνιστεί όσον αφορά τις ευρωπαϊκές συσκευές? Ή με κάποιο τρόπο να διορθώνεται, μιλάω για λύσεις unroot...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ελληνική γραφή στο S-Pen μπορεί κάπως να αποσαφηνιστεί όσον αφορά τις ευρωπαϊκές συσκευές? Ή με κάποιο τρόπο να διορθώνεται, μιλάω για λύσεις unroot...

 

Επειδη δεν εχω καταλαβει τί προβλημα παιζει, με stock γαλλικη LJ1 δεν εχω κανενα προβλημα με την ελληνικη γραφη με spen.Επισης οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειχα καν επιλεγμενη απο τα settings του spen τα ελληνικα και παρολα αυτα μια χαρα αναγνώριζε τα ελληνικα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την ελληνική γραφή στο S-Pen μπορεί κάπως να αποσαφηνιστεί όσον αφορά τις ευρωπαϊκές συσκευές? Ή με κάποιο τρόπο να διορθώνεται, μιλάω για λύσεις unroot...

Στην αρχή, μόλις το είχα πάρει, και το άνοιξα για πρώτη φορά,έβγαζε επιλογή γλώσσας.Επέλεξες Ελληνικά;Νομίζω έβγαζε και χώρα.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του snote εμφανίζει ως γλώσσες εισαγωγής προς επιλογή μόνο αγγλικά γερμανικά και κινέζικα, όχι ελληνικά

http://db.tt/zSl7adUz

http://db.tt/2F9oGJhG

Παιδιά,ο άνθρωπος μας δείχνει screenshots όπου φαίνεται οτι δεν υπάρχει επιλογή ελληνικών για το spen στη συσκευη του.Το μενού είναι ελληνικό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ο άνθρωπος μας δείχνει screenshots όπου φαίνεται οτι δεν υπάρχει επιλογή ελληνικών για το spen στη συσκευη του.

 

Μπορεί να φταίει που δεν έχει πάρει την αναβάθμιση. Κάποιος με την προηγούμενη έκδοση μπορεί να επιβεβαιώσει.

Εγώ μάλλον δεν θα περιμένω την αναβάθμιση, σκέφτομαι να εγκαταστήσω την omega rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ο άνθρωπος μας δείχνει screenshots όπου φαίνεται οτι δεν υπάρχει επιλογή ελληνικών για το spen στη συσκευη του.

 

Το ίδιο επιβεβαιώνω και εγώ στο δικό μου Γερμανικό DBT...δεν υπάρχουν τα Ελληνικά σαν γλώσσα γραφής.

Ελπίζω με την αναβάθμιση να τακτοποιηθεί και αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

H handtec μας κοροϊδευει, πρωτη φορα εκνευριζομαι μαζι τους.

Εκανα παραγγελια 2 items για την original flip type απο τους πρωτους οταν ανεφεραν διαθεσιμο stock και σημερα μου απαντησαν οτι δεν εγινε shipped γιατι δεν εχουν στοκ (ενω ατομα που παρηγγειλαν μετα απο εμενα χρονικα παρελαβαν ηδη).

Πανε για ενα ομορφο paypal dispute...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει που δεν έχει πάρει την αναβάθμιση. Κάποιος με την προηγούμενη έκδοση μπορεί να επιβεβαιώσει.

Εγώ μάλλον δεν θα περιμένω την αναβάθμιση, σκέφτομαι να εγκαταστήσω την omega rom.

 

Επισης θυμαμαι οτι με την XXLAIE γαλλικη στοκ επισης δεν ειχα προβλημα με την ελληνικη γραφη .Τι στο καλο, οι γερμανικες rom δεν εχουν υποστηριξη?

 

 

@Βαγγελης και εγω χθες τους εριξα ενα χ****μο αλλα ο τυπος στο live chat μου εδωσε track number.Ανεξαρτητα με αυτο, this is my last time from them

Και απο οτι θυμαμαι την παρηγγειλες την ιδια ημερα με εμενα αλλα πιο πριν.Σωστα?

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει βαλει κανεις διπλα διπλα S3 και Note 2? Θα ηθελα να μου πει καποιος τι παιζει με την ευκρινεια της οθονης του note 2 σε σχεση με το S3 μιας και το pixel density ειναι πιο χαμηλα.. Αν ειναι κανει αισθητο η δεν φαινεται καν

 

Για την ακριβεια η οθονη του note 2 ειναι καλυτερη απο του S3.

Καλυτερο saturation στα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια παρα τα λιγοτερα ppi (καθαρα λογω τεχνολογιας οθονης). Οταν το ειδα δεν το πιστευα...

Αρα συμβαινει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που περιμενεις να δεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια η οθονη του note 2 ειναι καλυτερη απο του S3.

Καλυτερο saturation στα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια παρα τα λιγοτερα ppi (καθαρα λογω τεχνολογιας οθονης). Οταν το ειδα δεν το πιστευα...

Αρα συμβαινει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που περιμενεις να δεις... ;)

Ότι θέλει να ακούσει κάποιος μελλοντικός αγοραστής, από ένα γνώστη... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Πατωντας το *#1234# μου εμφανιζονται τα εξης..Version:

AP:N7100XXALIE

CP:N7100XXALIE

CSC:N7100DBTALIA

 

και στις επιλογες του Spen δεν μου εμφανιζει την επιλογη ελληνικης αναγνωρισης... Καταρχας τι ρομ εχω ? γερμανικη η γαλλικη? και δευτερον πως γινεται να καταλαβαινει τις εντολες στα ελληνικα απο το quick command ??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Πατωντας το *#1234# μου εμφανιζονται τα εξης..Version:

AP:N7100XXALIE

CP:N7100XXALIE

CSC:N7100DBTALIA

 

και στις επιλογες του Spen δεν μου εμφανιζει την επιλογη ελληνικης αναγνωρισης... Καταρχας τι ρομ εχω ? γερμανικη η γαλλικη? και δευτερον πως γινεται να καταλαβαινει τις εντολες στα ελληνικα απο το quick command ??

 

Γερμανικη DBT

 

Φαινεται λοιπον οτι οι γαλλικες εχουν ελληνικα στο spen ενω οι γερμανικες οχι (η XXΑLIE γαλλικη μια χαρα μου αναγνωριζε τα ελληνικα)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω καταλαβει τί προβλημα παιζει, με stock γαλλικη LJ1 δεν εχω κανενα προβλημα με την ελληνικη γραφη με spen.Επισης οπως εγραψα και πιο πριν δεν ειχα καν επιλεγμενη απο τα settings του spen τα ελληνικα και παρολα αυτα μια χαρα αναγνώριζε τα ελληνικα

 

Γαλλικη rom και εγω , το ιδιο ακριβως .

Αναγνωρε απ'ευθειας την ελληνικη τσοπανογραφη μου .

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Πατωντας το *#1234# μου εμφανιζονται τα εξης..Version:

AP:N7100XXALIE

CP:N7100XXALIE

CSC:N7100DBTALIA

 

και στις επιλογες του Spen δεν μου εμφανιζει την επιλογη ελληνικης αναγνωρισης... Καταρχας τι ρομ εχω ? γερμανικη η γαλλικη? και δευτερον πως γινεται να καταλαβαινει τις εντολες στα ελληνικα απο το quick command ??

 

Μάλλον έχεις γερμανική σαν εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια η οθονη του note 2 ειναι καλυτερη απο του S3.

Καλυτερο saturation στα χρωματα και καλυτερη ευκρινεια παρα τα λιγοτερα ppi (καθαρα λογω τεχνολογιας οθονης). Οταν το ειδα δεν το πιστευα...

Αρα συμβαινει το ακριβως αντιθετο απο αυτο που περιμενεις να δεις... ;)

Μα το "αντίθετο" είναι ότι έχει να κάνει καθαρά με το ppi και μόνο... Εξάλλου το Note δεν το κρατάμε τόσο κοντά όσο ένα S3 σωστά? Πέραν του ppι λοιπόν έχει σαφώς καλύτερη τεχνολογία με το κάθετο μπλε subpixel (RGB αλλά όχι με τον παραδοσιακό τρόπο) κτλ, είναι πιο φωτεινή με καλύτερο λευκό... Να και ένα παράδειγμα να καταλαβαίνουμε ακριβώς τι λέμε με εικόνες!

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/imagecache/w680h550/postimages/108579/note2-s3-rgb-pentile.jpg

 

Και το άρθρο προς καλύτερη ενημέρωση :)

http://www.androidcentral.com/quick-screen-comparison-galaxy-note-2-versus-galaxy-s3

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικη DBT

 

Φαινεται λοιπον οτι οι γαλλικες εχουν ελληνικα στο spen ενω οι γερμανικες οχι (η XXΑLIE γαλλικη μια χαρα μου αναγνωριζε τα ελληνικα)

 

τελικα μπορω να ''ζωγραφιζω'' ελληνικα ?? να προσθεσω οτι οταν αλλαζω σε πληκτρολογηση εχω σαν επιλογη τα ελληνικα , και δεν μου δινει την δυνατοτητα να το γυρισω σε S pen...

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορω να ''ζωγραφιζω'' ελληνικα ?? να προσθεσω οτι οταν αλλαζω σε πληκτρολογηση εχω σαν επιλογη τα ελληνικα , και δεν μου δινει την δυνατοτητα να το γυρισω σε S pen...

 

Απο οτι φαινεται οχι.Δεν εχεις δυνατοτητα γραφης στα ελληνικα.Η συγκεκριμενη γερμανικη rom δεν το υποστηριζει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μα το "αντίθετο" είναι ότι έχει να κάνει καθαρά με το ppi και μόνο... Εξάλλου το Note δεν το κρατάμε τόσο κοντά όσο ένα S3 σωστά? Πέραν του ppι λοιπόν έχει σαφώς καλύτερη τεχνολογία με το κάθετο μπλε subpixel (RGB αλλά όχι με τον παραδοσιακό τρόπο) κτλ, είναι πιο φωτεινή με καλύτερο λευκό... Να και ένα παράδειγμα να καταλαβαίνουμε ακριβώς τι λέμε με εικόνες!

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/imagecache/w680h550/postimages/108579/note2-s3-rgb-pentile.jpg

 

Και το άρθρο προς καλύτερη ενημέρωση :)

http://www.androidcentral.com/quick-screen-comparison-galaxy-note-2-versus-galaxy-s3

 

Ακριβως ετσι ειναι, απλα το εγραψα πολυ απλα για οσους βαριουνται να διαβαζουν τεχνικα.

 

@Βαγγελης και εγω χθες τους εριξα ενα χ****μο αλλα ο τυπος στο live chat μου εδωσε track number.Ανεξαρτητα με αυτο, this is my last time from them

Και απο οτι θυμαμαι την παρηγγειλες την ιδια ημερα με εμενα αλλα πιο πριν.Σωστα?

 

Ναι παρηγγειλα αμεσως μολις εβγαλαν διαθεσιμο αποθεμα και μαλιστα 2 τεμαχια, αλλα...

Κομμενο το handtec και για μενα...

Link to comment
Share on other sites

τελικα μπορω να ''ζωγραφιζω'' ελληνικα ?? να προσθεσω οτι οταν αλλαζω σε πληκτρολογηση εχω σαν επιλογη τα ελληνικα , και δεν μου δινει την δυνατοτητα να το γυρισω σε S pen...

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε και είναι αμφίβολο αν θα αλλάξει κάτι με την αναμενόμενη αναβάθμιση. Επίσης στα quick commands ενώ μπορείς να επιλέξεις ελληνικά όταν γράφω την εντολή δεν αντιδρά. Μάλλον η λύση είναι μια custom rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...