Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καταλαβα κατι σχετικα με τη φωτο για τη μπαταρια...εκανες χρηση 8 ωρες και τελειωσε?και χωρις να χρησιμοποιησεις καθολου data 3g? και εισαι ικανοποιημενος με αυτο?

 

8 ώρες οθόνη on είναι φανταστικό...δε μιλάει για 8 ώρες διάρκεια μπαταρίας..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Amazon.de?

Βλεπω τιμη 639.89.σωστα?

Οποτε η τιμη χωρις μεταφορικα πρεπει να στη δειχνει περιπου 520

 

http://www.pixentral.com/pics/18OXNRSE8s4UimUZLkqszQ9kztB0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αα μαλιστα..συγνωμη αλλα και παλι...με το νοτε 1 εφτανα τις 5,5 ωρες συνεχες σερφαρισμα με 3g που ειναι χαοτικη η διαφορα καταναλωσης μπαταριας απο το wifi..εδω εκανε 8ωρες χωρις να χρησιμοποιησει καθολου data...χρησιμοποιωντας data απο δικτυο 3g μαλλον θα την ρουφουσε ταχιστα?..για το αμαζον.de το εχει στα 593 ευρω και χωρις το φπα με τα μεταφορικα φτανει στα 510 εβαλα παραγγελια εχτες..αν εχεις δηλωμενο φπα οπως υπεδειξαν παιδια σε προηγουμενα ποστ τοτε σου αφαιρει το φπα πριν τη χρεωση της πιστωτικης?.φυσικα δεν εχει αποθεμα οπως βλεπεις και απλα προπαραγγελια κανουμε που μπορεις να ακυρωσεις..593 εχει απο το amazon store με την καρτα τους εχει 563 ..προσεχε να επιλεξεις αμαζον store γιατι επιλεγει τον πρωτο πωλητη που το εχει αμεσα διαθεσιμο που ειναι στα 640 νομιζω?.εσενα στο εβγαλε τοσο λογω διαφορας φπα ελλαδα γερμανια..μηπως δεν εχεις δηλωσει εταιρικο φπα?κοιτα προηγουμενα ποστ 3-4 σελιδες Edited by doctor-gio
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Αα μαλιστα..συγνωμη αλλα και παλι...με το νοτε 1 εφτανα τις 5,5 ωρες συνεχες σερφαρισμα με 3g που ειναι χαοτικη η διαφορα καταναλωσης μπαταριας απο το wifi..εδω εκανε 8ωρες χωρις να χρησιμοποιησει καθολου data...χρησιμοποιωντας data απο δικτυο 3g μαλλον θα την ρουφουσε ταχιστα?..για το αμαζον.de το εχει στα 593 ευρω και χωρις το φπα με τα μεταφορικα φτανει στα 510 εβαλα παραγγελια εχτες..αν εχεις δηλωμενο φπα οπως υπεδειξαν παιδια σε προηγουμενα ποστ τοτε σου αφαιρει το φπα πριν τη χρεωση της πιστωτικης

 

Αυτό με τα διάφορα μαγαζιά που συνεργάζονται με το amazon είναι λίγο ...μπέρδεμα.

Τα 593 είναι για αγορά με Amazon Visa νομίζω (-30 Ευρω έκπτωση), χωρίς αυτή στο τέλος μου βγάζει αυτό που πόσταρα...

Edited by octap79
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια εγω λέω να το δω πρώτα απο κοντά και μετα να το πάρω προς το παρών πήρα ένα iPhone 4s μεταχειρισμένο που θα το έχω για δεύτερο και περιμένω να το δω απο κοντά πάντως είναι πανέμορφο το γκρι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το δικό μου χάθηκε κάπου στη Λειψία και η DHL ψάχνει να το βρει! Τα νεύρα μου...

 

Δεν σε θέλει εσένα απο την Πέμπτη... :lol::lol:

Μίλησε μαζί τους πάντως, είναι σοβαρή εταιρία η DHL...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.

Οποιος δει θηκη σε ελληνικο καταστημα ας ενημερωσει, γιατι μεχρι να μας ερθουν απο ebay θα το εχουμε σκαψει το εργαλειο...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις προσγειώθηκε Θεσσαλονίκη. Ένιωσα τον γδούπο ;)

 

Ον τόπικ , βλέπω πως ήδη κάποια site αναφέρουν το χαρακτηριστικό των multi-windows και θεωρώ πως θα το πάρουμε με update 100%

Μου πετάχτηκαν τα μάτια έξω με το 8άωρο screen on :) Εύγε :)

 

Οφ τόπικ ξανά , κλασικά την ημέρα που παραλαμβάνω νέο κινητό έχω ένα κάρο δουλειές :mad:

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Αα μαλιστα..συγνωμη αλλα και παλι...με το νοτε 1 εφτανα τις 5,5 ωρες συνεχες σερφαρισμα με 3g που ειναι χαοτικη η διαφορα καταναλωσης μπαταριας απο το wifi..εδω εκανε 8ωρες χωρις να χρησιμοποιησει καθολου data...χρησιμοποιωντας data απο δικτυο 3g μαλλον θα την ρουφουσε ταχιστα?

 

Δεν νομίζω.

Με καλό 3g δεν έχεις πρόβλημα.

Σε όλες τις συσκευές που παίρνω αυτό εχω σαν μέτρο σύγκρισης.

Μόνο wifi και κοιτάω τις ωρες προβολής.

Το s3 μου έβγαζε περιπου 2 ώρες λιγότερες (με στρωμένη μπαταρία, custom rom χωρίς σαπίλα) με αυτή τη χρήση.

 

Anyway, η μπαταρία είναι αλλού :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήμερα... Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, αν ξέρει φυσικά, τα εξής?

1)Αν βάλω το αφμ μου στο expansys, και δεν εχω παει να το δηλώσω στην εφορία ακόμα (πάω πχ αύριο ή μεθαύριο), θα έχω τίποτα νομικές επιπτώσεις?

2)στα ηλεκτρονικά καταστήματα στην Ελλάδα, πότε επιτέλους θα έρθει??

3)το πενάκι τα ελληνικά τα αναγνωρίζει κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν γνωρίζω.

2) Κανείς δεν ξέρει. Σε 2-3 βδομάδες λογικά

3) Ναι

Έλα εδώ εσύ που απαντάς :lol: !!! Αν επιλέξεις κάτι με το S Pen μπορείς να το κάνεις share μόνο με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές ή και άλλες τρίτων (όπως maildroid, go sms pro, viber, κτλ)??

Link to comment
Share on other sites

Έλα εδώ εσύ που απαντάς :lol: !!! Αν επιλέξεις κάτι με το S Pen μπορείς να το κάνεις share μόνο με τις προεπιλεγμένες εφαρμογές ή και άλλες τρίτων (όπως maildroid, go sms pro, viber, κτλ)??

 

Κανονικά με όλες λογικά.

Τωρα έκανα ένα copy και μου έβγαλε και τις 3rd party που εχω (picsay, box κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πωωω...νταξ με όλα τα άλλα......με την φανταστική οθόνη...., την ταχύτητα...., τις ******ς λειτουργίες του S-pen...., αυτό όμως με την διάρκεια της μπαταρίας, με... στεναχώρησε πιο πολυ απ'ολα.....Η μπαταρία είναι απο τα πιο βασικά θέματα που έχω με τα κινητά, γιατι είμαι όλη μέρα στο δρόμο....

 

...........οπότε θα πρέπει να κόψω άμεσα κάποιες εξόδους-βόλτες για να μπορέσω να το πάρω....είναι να μην στεναχωριέσαι ??? :cry: :p

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά με όλες λογικά.

Τωρα έκανα ένα copy και μου έβγαλε και τις 3rd party που εχω (picsay, box κλπ)

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για μένα που κάνω χρήση πολύ σε viber κυρίως... Thanx Νίκο, η μπαταρία αν στρώσει φοβάμαι ότι θα δώσει ασύλληπτα νούμερα! Αντε να έρθει και η σειρά μας :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το εταιρικο αφμ ποτε δεν το καταλαβα... Δηλαδη πως περνουν τα λεφτα τους αυτοι που σου πουλανε κατι?? Και στη προκημενη περιπτωση η διαφορα ειναι αρκετη δεν ειναι μικρο το ποσο... Πχ εγω μπορω να δανιστω αν εχει καποιος συγκενης μου το εταιρικο του αφμ για την αγορα?? Τι επιβαρινση εχει ιστερα εκεινος?
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Πωωω...νταξ με όλα τα άλλα......με την φανταστική οθόνη...., την ταχύτητα...., τις ******ς λειτουργίες του S-pen...., αυτό όμως με την διάρκεια της μπαταρίας, με... στεναχώρησε πιο πολυ απ'ολα.....Η μπαταρία είναι απο τα πιο βασικά θέματα που έχω με τα κινητά, γιατι είμαι όλη μέρα στο δρόμο....

 

...........οπότε θα πρέπει να κόψω άμεσα κάποιες εξόδους-βόλτες για να μπορέσω να το πάρω....είναι να μην στεναχωριέσαι ??? :cry: :p

 

Δυστυχώς η μπαταρία είναι το μελανό σημείο της συσκευής. . :lol::lol:

 

Με 2η μπαταρία πάντως βγάζεις λογικά ολη τη μέρα χωρίς να σβήσει ποτέ η οθόνη! :p

 

Και ενα φρέσκο ss..

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα ελληνικά καταστήματα ποτέ θα το φέρουν για να μπορέσουμε να το δούμε και να το τσιμπήσουμε αν γνωρίζει κάποιος ας μου απάντηση σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα ελληνικά καταστήματα ποτέ θα το φέρουν για να μπορέσουμε να το δούμε και να το τσιμπήσουμε αν γνωρίζει κάποιος ας μου απάντηση σας ευχαριστω

Λογικα σε δυο βδομαδες

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Για να γνωρίζουμε κάτι όλοι εμείς που το πήραμε θα το πάρουμε μέχρι την παρασκευή...

Όλες η συσκευές που κυκλοφορούν μέχρι τώρα και λογικά και αυτές που θα έρθουν μες στην εβδομάδα είναι όλες σχεδόν γαλλικές...

Γερμανικές ακόμα στην χονδρική δεν έχουν κυκλοφορήσει...

Το αναφέρω απλά!!!

Edited by Superuser
Μορφοποίηση Κειμένου

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει απο ένα σωρό μαγαζία ιντερνετικά (Αυστραλίες, Αμερικές, Κίνες κτλ κτλ κτλ), ebay ψωνίζω συνεχώς.... το μόνο μαγαζί που δεν έχει τύχει να αγοράσω είναι το amazon (είτε co.uk, είτε .de). Να φανταστω ότι όσοι έχουν ψωνίσει το συστήνουν άφοβα (το ίδιο με το expansys) ?

 

Με την διαφορά στα χρήματα απο expansys παίρνω όλα τα τσιτσιμπλίκια (θήκες, screen protector, car mount κτλ...) οπότε το σκέφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες μιας κ το εχω απ το πρωί να πω αυτό που παρατήρησα -

Στην επανεκκίνηση είδα redraw κ οι (apex-nova-holo) πάλη κάνουν το γνωστό θέμα με την JB και το glow:mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το εταιρικο αφμ ποτε δεν το καταλαβα... Δηλαδη πως περνουν τα λεφτα τους αυτοι που σου πουλανε κατι?? Και στη προκημενη περιπτωση η διαφορα ειναι αρκετη δεν ειναι μικρο το ποσο... Πχ εγω μπορω να δανιστω αν εχει καποιος συγκενης μου το εταιρικο του αφμ για την αγορα?? Τι επιβαρινση εχει ιστερα εκεινος?

 

Αναλογως τα εσοδα-εξοδα της εταιρεας του η του Επαγγελαμτος του μπορει να δικαιολογησει καποιο ποσο...ναι μπορεις μεσω γνωστου σου αρκει το τιμολογιο/αποδειξη να αναγραφουν το εταιρικο ΑΦΜ του και τα στοιχεια του (οχι τα δικα σου).

π.χ ενα προιον κοστιζει 500 ευρω και 430 χωρι φπα...εσυ δινεις 500 ευρω στο καταστημα μετα περνει το τιμολογιο ο φιλος.γνωστος σου και σου επιστρεφει την διαφορα φπα δηλαδη 70 ευρω (αυτος θα τα παρει τελους χρονου η 6μηνου απο το Κρατος)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει απο ένα σωρό μαγαζία ιντερνετικά (Αυστραλίες, Αμερικές, Κίνες κτλ κτλ κτλ), ebay ψωνίζω συνεχώς.... το μόνο μαγαζί που δεν έχει τύχει να αγοράσω είναι το amazon (είτε co.uk, είτε .de). Να φανταστω ότι όσοι έχουν ψωνίσει το συστήνουν άφοβα (το ίδιο με το expansys) ?

 

Με την διαφορά στα χρήματα απο expansys παίρνω όλα τα τσιτσιμπλίκια (θήκες, screen protector, car mount κτλ...) οπότε το σκέφτομαι....

Απο amazon.de εχουν ψωνισει πολλα παιδια το Note i.

Ολα εμειναν πληρως ικανοποιημενα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...