Jump to content

Sony Xperia Go


Koucos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

ενδιαφέρεται φίλος μου να αγόρασει το xperia go. Η χρήση θα είναι κυρίως σερφαρισμα + google earth να βρίσκει το στιγμα του κλπ. Τι λετε , θα είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια σημερα το παρελαβα! Θέλω να ρωτησω κατι: Το κουμπάκι εκκινησης ειναι καπως σαν αφης ή εχει προβλημα το δικο μου; Γιατι δεν πιεζεται παρα πολυ προς τα μεσα και με ενα αγγιγμα απλως σβηνει η οθονη:p

 

οκ το εφτιαξα δεν ειχα βαλει καλα το καπακι :P

Edited by trek240
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κανεις εδω ας απαντησει... Πηρα το κινητο χθες και ηρθε με 12% μπαταρια το χρησιμοποιησα μεχρι να ξεφορτιστει και το φορτισα οσο επρεπε και σημερα ελεγα να κανω το update σε ICS. Να το κανω ή οχι; Θα υπάρξει καποιο προβλημα; Επίσης, να την περάσω από πάνω; Ή να κάνω clean install?
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι κανεις εδω ας απαντησει... Πηρα το κινητο χθες και ηρθε με 12% μπαταρια το χρησιμοποιησα μεχρι να ξεφορτιστει και το φορτισα οσο επρεπε και σημερα ελεγα να κανω το update σε ICS. Να το κανω ή οχι; Θα υπάρξει καποιο προβλημα; Επίσης, να την περάσω από πάνω; Ή να κάνω clean install?

 

να βάλεις άφοβα την έκδοση ics !

σου προτείνω να κάνεις πρώτα clean install

εγώ όταν το πήρα στα χέρια μου αυτό έκανα και έκατσε μια χαρά!

έτσι κι αλλιώς δεν έχεις να χάσεις κάτι αφού το κινητό είναι ακόμα άδειο!

για την φόρτιση που είπες απλά να ξέρεις ότι δεν χρειάζεται να σου σβήσει για να κάνεις την πρώτη φόρτιση αρκεί να είναι κάτω από το 10%

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

να βάλεις άφοβα την έκδοση ics !

σου προτείνω να κάνεις πρώτα clean install

εγώ όταν το πήρα στα χέρια μου αυτό έκανα και έκατσε μια χαρά!

έτσι κι αλλιώς δεν έχεις να χάσεις κάτι αφού το κινητό είναι ακόμα άδειο!

για την φόρτιση που είπες απλά να ξέρεις ότι δεν χρειάζεται να σου σβήσει για να κάνεις την πρώτη φόρτιση αρκεί να είναι κάτω από το 10%

με το clean install οι εφαρμογες που παρεχει η Sony στο κινητο (πχ TrackID, Walkmate κλπ) θα διατηρηθουν; Ή θα πρεπει να κανω αντιγραφο ασφαλειας;;

Link to comment
Share on other sites

με το clean install οι εφαρμογες που παρεχει η Sony στο κινητο (πχ TrackID, Walkmate κλπ) θα διατηρηθουν; Ή θα πρεπει να κανω αντιγραφο ασφαλειας;;

 

Θα διατηρηθουν. Αλλα τι τις θες? Ξηλωμα..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα διατηρηθουν. Αλλα τι τις θες? Ξηλωμα..:p

Οχι ρε :P Εγω τουλαχιστον τις εφαρμογουλες αυτες τις χρησιμοποιω συχνα πυκνα, τις βρισκω χρησιμες, αλλωστε με αυτες εχω μαθει να λειτουργω απο τοτε που ειχα το πρωτο μου sony τηλεφωνο το W380i :P Έχει καποιοος ενα λινκ ή να περιγραψει εν ταχει τη διαδικασια του clean install για να μην κανω καμμια βλακεια; ελπιζω να μη χρειαζεται να κανω και root :P

Edited by trek240
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ενδιαφέρεται φίλος μου να αγόρασει το xperia go. Η χρήση θα είναι κυρίως σερφαρισμα + google earth να βρίσκει το στιγμα του κλπ. Τι λετε , θα είναι οκ?

 

μηπως ειναι ευκολο να απαντησει καποιος και σε εμενα παρακαλω :)

για σερφαρισμα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα...

το gps της συσκευης ειναι οκ?

επισης επειδη θα "διαβαζει χαρτες" η αναλυση της οθονης ειναι οκ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ως κατοχος της συσκευης εδω και μια μερα δεν μπορω να σου πω πολλα επι του θεματος. Για γενικη χρηση εμενα μια χαρα μου φαινεται. Τωρα η αναλυση δεν ειναι και η καλυτερη :P
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι ευκολο να απαντησει καποιος και σε εμενα παρακαλω :)

για σερφαρισμα δε νομιζω να υπαρχει προβλημα...

το gps της συσκευης ειναι οκ?

επισης επειδη θα "διαβαζει χαρτες" η αναλυση της οθονης ειναι οκ?

ευχαριστώ

 

αν δεν χρειάζεται το αδιάβροχο μέρος της συσκευής θα πρότεινα να προτιμήσει κάτι άλλο.. πχ αυτό μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη του ραμ

 

το κινητό αυτό δεν λέει και πολλά τώρα με την ics τρώει χοντρά σκαλώματα βέβαια θα αναβαθμιστεί απ'ότι ακούω σε jb και πιστεύω θα φτιάξουν τα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν χρειάζεται το αδιάβροχο μέρος της συσκευής θα πρότεινα να προτιμήσει κάτι άλλο.. πχ αυτό μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη του ραμ

 

το κινητό αυτό δεν λέει και πολλά τώρα με την ics τρώει χοντρά σκαλώματα βέβαια θα αναβαθμιστεί απ'ότι ακούω σε jb και πιστεύω θα φτιάξουν τα πράγματα

τελη μαρτιου θα παρουμε και jb ;)

Link to comment
Share on other sites

τελη μαρτιου θα παρουμε και jb ;)

 

με το καλό μπας και καλυτερέψουν λίγο τα πράγματα!!(προσωπικά εκτιμώ ότι θα γίνει άλλο κινητό..)

Link to comment
Share on other sites

με το καλό μπας και καλυτερέψουν λίγο τα πράγματα!!(προσωπικά εκτιμώ ότι θα γίνει άλλο κινητό..)

εγω μολις του εβαλα ics και περιμενω να αναψει :p με εχει ακομα στο start screen XPERIA :p και να δω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις του εβαλα ics και περιμενω να αναψει :p με εχει ακομα στο start screen XPERIA :p και να δω τι παιζει

 

πάντως για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα κάν'του και ένα factory reset για να "κάτσει" καλά το update και μετά στο καπάκι χτύπα και ένα ροοτ και διέγραψε ότι βλακεία έχει μέσα η sony(με προσοχή) και θα είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα κυλαει πιο καλα και απο την gb :p κατσε να ανοιξω το μοναδικο παιχνιδι που εχω στο κιν, το fruit ninja για να δω τι κανει εκει :p

 

πολυ καλη η ics αλλα βλεπω οτι στο fruit ninja (που επαιξα λιγο) δεν ανταποκρινεται γρηγορα η οθονη...

Edited by trek240
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα κυλαει πιο καλα και απο την gb :p κατσε να ανοιξω το μοναδικο παιχνιδι που εχω στο κιν, το fruit ninja για να δω τι κανει εκει :p

 

πολυ καλη η ics αλλα βλεπω οτι στο fruit ninja (που επαιξα λιγο) δεν ανταποκρινεται γρηγορα η οθονη...

 

Τελικα οι εφαρμογες υπηρχαν γιατι απο εκδοση και εκδοση οι εφαρμογες μερικες φορες αλλαζουν και παιζει να σε πηρα στο λαιμο μου..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε :p μια χαρα ειναι :p απλα μου κολλαει λιγο στο παιχνιδι... +μου λεει οτι το 70% απο τη χρηση της μπαταριας ειναι για την οθονη ο.Ο Edited by trek240
Link to comment
Share on other sites

τελη μαρτιου θα παρουμε και jb ;)

 

ευχαριστώ φίλε

 

αν δεν χρειάζεται το αδιάβροχο μέρος της συσκευής θα πρότεινα να προτιμήσει κάτι άλλο.. πχ αυτό μόνο και μόνο για την μεγαλύτερη του ραμ

 

το κινητό αυτό δεν λέει και πολλά τώρα με την ics τρώει χοντρά σκαλώματα βέβαια θα αναβαθμιστεί απ'ότι ακούω σε jb και πιστεύω θα φτιάξουν τα πράγματα

 

σε ευχαριστώ

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι η μπαταρια τελειωνει τοσο γρηγορα; Λέει οτι η οθονη μου καταναλωνει το 70%++ της μπαταριας.. Είναι φυσιολογικό αυτό;;;
Link to comment
Share on other sites

το βραδυ πχ το αφηνω με 40% μπαταρια και το βρίσκω να έχει 2%. Όσο για τη χρήση, το έχω στο GSM, 1-2ώρες wifi, 30λεπτά μουσική και ΑΝ τύχει να παίξω κανένα fruit ninja.
Link to comment
Share on other sites

το βραδυ πχ το αφηνω με 40% μπαταρια και το βρίσκω να έχει 2%. Όσο για τη χρήση, το έχω στο GSM, 1-2ώρες wifi, 30λεπτά μουσική και ΑΝ τύχει να παίξω κανένα fruit ninja.

 

όχι δεν είναι φυσιολογικό να σου τρώει τόση μπαταρία το βράδυ.. το φυσιολογικό είναι ένα 2 με 5 % για διάστημα 8 ωρών .. προσωπική άποψη ότι έχεις κατεβάσει μια εφαρμογή που σου δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

το βραδυ πχ το αφηνω με 40% μπαταρια και το βρίσκω να έχει 2%. Όσο για τη χρήση, το έχω στο GSM, 1-2ώρες wifi, 30λεπτά μουσική και ΑΝ τύχει να παίξω κανένα fruit ninja.

 

όχι δεν είναι φυσιολογικό να σου τρώει τόση μπαταρία το βράδυ.. το φυσιολογικό είναι ένα 2 με 5 % για διάστημα 8 ωρών .. προσωπική άποψη ότι έχεις κατεβάσει μια εφαρμογή που σου δημιουργεί πρόβλημα.

 

Σιγουρα κατι τετοιο παιζει... Δεν γινεται το κινητο να καταναλωσει τοση μπαταρια μονο του. Κατι προφανως εχει κολλησει απο πισω και τρωει ρευμα ή εχεις καποιο widget ή εφαρμογη η οποια συνεχεια προσπαθει να κανει συγχρινισμο στο ιντερνετ..

 

ρε παιδια γιατι η μπαταρια τελειωνει τοσο γρηγορα; Λέει οτι η οθονη μου καταναλωνει το 70%++ της μπαταριας.. Είναι φυσιολογικό αυτό;;;

 

Η οθονη παντα σε φυσιολογικη χρηση ειναι καπου εκει. Στο 60-70%. Για αρκετα πανω απο το 70% μαλλον πρεπει να αρχισεις να αφηνεις και το κινητο λιγο απο τα χερια σου.. Τουλαχιστον εγω παρατηρουσα πανω απο 70% καταναλωση οθονης στην αρχη οταν ειχα παρει τη συσκευη που την πειραζα πραγματικα συνεχεια.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία. Απο το τηλέφωνο βλέπω ότι το Android OS μου καταναλώνει 60% τη μπαταρίας και γενικότερα η μπαταρία την "βγάζει" σχεδόν μια μέρα με πολύ συντηριτική χρήση.

Επίσης έχω και εγώ το πρόβλημα ότι το βράδυ που το αφήνω ανοιχτο παρατηρώ ότι πέφτει 20% - 25%.

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία. Απο το τηλέφωνο βλέπω ότι το Android OS μου καταναλώνει 60% τη μπαταρίας και γενικότερα η μπαταρία την "βγάζει" σχεδόν μια μέρα με πολύ συντηριτική χρήση.

Επίσης έχω και εγώ το πρόβλημα ότι το βράδυ που το αφήνω ανοιχτο παρατηρώ ότι πέφτει 20% - 25%.

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Εχεις live wallpaper?

Βαλε αυτη την εφαρμογη για να δεις αν μπαινει σε Deep Sleep το τηλεφωνο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bvalosek.cpuspy&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmJ2YWxvc2VrLmNwdXNweSJd

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Go

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...