Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Minix πολύ καλό

 

Τα όριά του ποιά είναι;

Θέλω να πω τι δεν μπορεί να "παίξει" καθόλου, ή έστω ικανοποιητικά;

Ερωτώ γιατί έχει εκθειαστεί πολλές το minix, αλλά δεν θυμάμαι αναφορές για προβλήματα που τυχόν παρουσιάζει.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1780

Να είσαι καλά. Απο που το πήρες το minix; Θεωρείται "καλή" επιλογή σε tv box; Είμαι τελείως άσχετος με αυτά.

 

Από aliexpress το πήρα.. Δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλύτερο από τα άλλα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα όριά του ποιά είναι;

Θέλω να πω τι δεν μπορεί να "παίξει" καθόλου, ή έστω ικανοποιητικά;

Ερωτώ γιατί έχει εκθειαστεί πολλές το minix, αλλά δεν θυμάμαι αναφορές για προβλήματα που τυχόν παρουσιάζει.

 

Ότι και να του έβαλα το έπαιξε απροβλημάτιστα.. Mkv 1080, mp4, Avi όλα. Από xbmc δοκίμασα το add-on το Mashup που εχει μέσα fhd και 720 και πάλι δεν είχα πρόβλημα..2k και 4k δεν ξέρω αν μπορεί να αναπαράγει. Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα- αν μπορώ να το πω προβλημα- είναι ότι δεν μπόρεσα να το χειριστώ μέσω κινητού από yatse..

Link to comment
Share on other sites

Από aliexpress το πήρα.. Δεν μπορώ να σου πω αν είναι καλύτερο από τα άλλα γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ότι και να του έβαλα το έπαιξε απροβλημάτιστα.. Mkv 1080, mp4, Avi όλα. Από xbmc δοκίμασα το add-on το Mashup που εχει μέσα fhd και 720 και πάλι δεν είχα πρόβλημα..2k και 4k δεν ξέρω αν μπορεί να αναπαράγει. Το μόνο πρόβλημα που συνάντησα- αν μπορώ να το πω προβλημα- είναι ότι δεν μπόρεσα να το χειριστώ μέσω κινητού από yatse..

 

Εντάξει, ευχαριστώ πολύ.

Αρχεία m2ts και ασυμπιέστα blueray rips έχεις δοκιμάσει;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

... είδα μια ταινία μόνο και , είδα 4-5 ανεπαίσθητα παγώματα σε όλη την διάρκεια που μπορεί να οφείλονταν και στην ταινία. (καμιά σχέση με πριν )

πρέπει να δω 2-3 ταινίες για να μπορέσω να βγάλω ασφαλή συμπέρασμα.

... πάντως αυτό που διαβάζω για το beyond xbmc ,είναι ότι φτιάχθηκε ειδικά για τον 3188, και πιστεύω ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

ιδίως στην geass ο mxplayer μου πετούσε με ενεργοποιημένο το spdif passthrough , αμέτρητα καρεδιάσματα.

όπως και να έχει είναι ότι καλύτερο , αν και έχει κάποιο θέμα με τα add ons.( ...είναι ενσωματωμένα)

κατάφερα να περάσω μονο τα 1 channel και icefilms.

βέβαια όπως διάβασα εδώ http://www.freaktab.com/showthread.php?11706-%28NEW-JUST-RELEASED%29-Ultra-HiDef-Plus4-2MP-5MP-1080P-Multi-Media-Super-ROM-AP6210-Wicked-Video-Resolution-Quality-%28See-Photos%29/page5 υπάρχει ένα update για τα addons αλλά δεν το δοκίμασα.

πάντως στις προηγούμενες εκδόσεις του xbmc όταν προσπαθούσα να δω ταινία από τον τοπικό δίσκο ,

... ξεκινούσε και μετά από λίγο κολούσε !

... τώρα παίζει μια χαρά.

ελπίζω να το δοκιμάσει και κανένας άλλος για να μου πει την γνώμη του.

 

πάντως αν είναι θέμα software πως γίνεται ο mxplayer να παίζει καλά σε εσάς και σε μένα όχι...

 

...η γνώμη μου είναι αν όντως στρώσει η κατάσταση , ότι υπάρχει θέμα hardware λόγο της έκδοσης του cs968 tvbox (... στο freaktab βρήκα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα )

το οποίο όμως ,αντιμετωπίζεται ,από το beyond xbmc που είναι 3188 hardware decode optimized.( Updated librtmp.so to make more streams work (Thanks RedPenguin).) , ενώ κανένας άλλος δεν έχει ασχοληθεί.

 

νομίζω ο δημιουργός είναι εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2655622

Link to comment
Share on other sites

... είδα μια ταινία μόνο και , είδα 4-5 ανεπαίσθητα παγώματα σε όλη την διάρκεια που μπορεί να οφείλονταν και στην ταινία. (καμιά σχέση με πριν )

πρέπει να δω 2-3 ταινίες για να μπορέσω να βγάλω ασφαλή συμπέρασμα.

... πάντως αυτό που διαβάζω για το beyond xbmc ,είναι ότι φτιάχθηκε ειδικά για τον 3188, και πιστεύω ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

ιδίως στην geass ο mxplayer μου πετούσε με ενεργοποιημένο το spdif passthrough , αμέτρητα καρεδιάσματα.

όπως και να έχει είναι ότι καλύτερο , αν και έχει κάποιο θέμα με τα add ons.( ...είναι ενσωματωμένα)

κατάφερα να περάσω μονο τα 1 channel και icefilms.

βέβαια όπως διάβασα εδώ http://www.freaktab.com/showthread.php?11706-%28NEW-JUST-RELEASED%29-Ultra-HiDef-Plus4-2MP-5MP-1080P-Multi-Media-Super-ROM-AP6210-Wicked-Video-Resolution-Quality-%28See-Photos%29/page5 υπάρχει ένα update για τα addons αλλά δεν το δοκίμασα.

πάντως στις προηγούμενες εκδόσεις του xbmc όταν προσπαθούσα να δω ταινία από τον τοπικό δίσκο ,

... ξεκινούσε και μετά από λίγο κολούσε !

... τώρα παίζει μια χαρά.

ελπίζω να το δοκιμάσει και κανένας άλλος για να μου πει την γνώμη του.

 

πάντως αν είναι θέμα software πως γίνεται ο mxplayer να παίζει καλά σε εσάς και σε μένα όχι...

 

...η γνώμη μου είναι αν όντως στρώσει η κατάσταση , ότι υπάρχει θέμα hardware λόγο της έκδοσης του cs968 tvbox (... στο freaktab βρήκα και άλλους με το ίδιο πρόβλημα )

το οποίο όμως ,αντιμετωπίζεται ,από το beyond xbmc που είναι 3188 hardware decode optimized.( Updated librtmp.so to make more streams work (Thanks RedPenguin).) , ενώ κανένας άλλος δεν έχει ασχοληθεί.

 

νομίζω ο δημιουργός είναι εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2655622

Το έβαλα το Beyond 3.4 και παίζει μια χαρά, τουλάχιστον για μένα ίδια με το Justxbmc που είχα.

Τι εννοείς κατάφερες να περάσεις το 1channel;

Νομίζω σε μένα ότι το είχε ήδη περασμένο μετά την εγκατάσταση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν λειτουργεί το freaktab εδώ και ώρα, έχει βάλει κανένας kitkat σε cs968 (ή tv01 που έχω εγώ) κι αν ναι έχει κάποιο θέμα ;

π.χ σε μένα χάνονται ρυθμίσεις μετά από restart (π.χ. οθόνης και του beyond xbmc)

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν λειτουργεί το freaktab εδώ και ώρα, έχει βάλει κανένας kitkat σε cs968 (ή tv01 που έχω εγώ) κι αν ναι έχει κάποιο θέμα ;

π.χ σε μένα χάνονται ρυθμίσεις μετά από restart (π.χ. οθόνης και του beyond xbmc)

 

Πέρασα εγώ εχθές το βράδυ! Δεν την έχω δουλέψει αρκετά, αλλά μπορώ να πω ότι είναι σταθερή μέχρι στιγμής! Το μόνο αρνητικό ότι η εσωτερική μνήμη από 2gb, έχει πάει στο 1gb!

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το Beyond 3.4 και παίζει μια χαρά, τουλάχιστον για μένα ίδια με το Justxbmc που είχα.

Τι εννοείς κατάφερες να περάσεις το 1channel;

Νομίζω σε μένα ότι το είχε ήδη περασμένο μετά την εγκατάσταση.

εννοώ ότι αυτά μόνο κατάφερα να δουλέψουν.

μπορείς να βρεις σχεδόν όλα τα κανάλια στην λίστα ,αλλά όταν πας να τα κάνεις install αυτό δεν γίνεται.

...νομίζω ότι είναι παλαιότερες εκδόσεις των add-on και μάλλον δεν ανανεώνονται.

 

... φίλε junglist εσύ μπορείς με το justxbmc να δεις ταινία 5.1 από τον τοπικό δίσκο χωρίς να σου κολλήσει ;

...πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε ίδια μηχανήματα (... που λέει ο λόγος ) με ίδιες rom έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην συμπεριφορά τα προγράμματα.

..είμαι 99,999% σίγουρος ότι έχουμε διαφορετικές εκδόσεις.

... τι να πω ...

... να μου κάνεις ένα cwm recovery να δοκιμάσω ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επειδή δεν λειτουργεί το freaktab εδώ και ώρα, έχει βάλει κανένας kitkat σε cs968 (ή tv01 που έχω εγώ) κι αν ναι έχει κάποιο θέμα ;

π.χ σε μένα χάνονται ρυθμίσεις μετά από restart (π.χ. οθόνης και του beyond xbmc)

.... εμένα μου δούλεψε πάρα πολύ καλά .

ο mxplayer με ενεργοποιημένο το spdif passthrough ,έχει (... σε εμένα που έχω πρόβλημα ) τα λιγότερα lost frames από όλες τις άλλες rom που έχω δοκιμάσει.

...δεν έχει όμως κυκλοφορήσει το patch που θα σου δώσει την δυνατότητα να ακούσεις πολυκάναλο ήχο από τα ηχεία σου μέσα από το xbmc, και δεν είναι root.

τις ρυθμίσεις που λες ,τις χάνουν πολλές rom.

νομίζω όμως ότι αυτή η κιτ κατ που δοκίμασα

http://www.freaktab.com/showthread.php?12201-UPDATED-AGAIN-4-20-2014-UPSCALE-KK4-4-CR11S-CS968-NEXUS7-HiDef-Custom-Multi-Media-Super-ROM-AP6210

...δεν τις χάνει

 

.... και κάτι άλλο που βρήκα :

 

My previous understanding was there were 5 versions of CS968/CR11s/TV01

 

V2 Wi-Fi C: AP6210

V3 Wi-Fi C: AP6210

V3 Wi-Fi C: MediaTek

V4 Wi-Fi C: AP6210

V4 Wi-Fi C: MediaTek

 

Looking around there also seem to be V1 AP6210 boards and obviously 2mp and 5 mp versions.

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

νομίζω όμως ότι αυτή η κιτ κατ που δοκίμασα

http://www.freaktab.com/showthread.php?12201-UPDATED-AGAIN-4-20-2014-UPSCALE-KK4-4-CR11S-CS968-NEXUS7-HiDef-Custom-Multi-Media-Super-ROM-AP6210

...δεν τις χάνει

 

πρέπει να βάλω κάποια για Mtk για να έχω και wifi/bt (καλά wifi δε θέλω , bt θέλω)

το κακό είναι ότι ανοίγω κλείνω το beyond (χωρίς restart) και πάλι χάνονται

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλω κάποια για Mtk για να έχω και wifi/bt (καλά wifi δε θέλω , bt θέλω)

το κακό είναι ότι ανοίγω κλείνω το beyond (χωρίς restart) και πάλι χάνονται

.. τι να πω

...δοκίμασε αν θες αυτές που έχει στο freaktab για το mtk

γνώμη μου όμως αν δεν θέλεις να παιδεύεσαι συνέχεια με root κ.α. κάνε τη δουλειά σου με κάποια από τις 4.2 που σου δουλεύει καλά και περίμενε να βγει κάποια πιο ολοκληρωμένη kit-kat

Link to comment
Share on other sites

εννοώ ότι αυτά μόνο κατάφερα να δουλέψουν.

μπορείς να βρεις σχεδόν όλα τα κανάλια στην λίστα ,αλλά όταν πας να τα κάνεις install αυτό δεν γίνεται.

...νομίζω ότι είναι παλαιότερες εκδόσεις των add-on και μάλλον δεν ανανεώνονται.

 

... φίλε junglist εσύ μπορείς με το justxbmc να δεις ταινία 5.1 από τον τοπικό δίσκο χωρίς να σου κολλήσει ;

...πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε ίδια μηχανήματα (... που λέει ο λόγος ) με ίδιες rom έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στην συμπεριφορά τα προγράμματα.

..είμαι 99,999% σίγουρος ότι έχουμε διαφορετικές εκδόσεις.

... τι να πω ...

... να μου κάνεις ένα cwm recovery να δοκιμάσω ;

Εμένα τα άλλα addons μια χαρά δουλεύουν.

Έβαλα και το Yifi αλλά και το XBMC LIBRARY AUTO UPDATE.

 

Ταινίες 1080p παίζουν γενικά χωρίς θέματα από τον δίσκο μέσω του just.

Δεν λέω ότι δεν θα δεις καμία φορά και κανένα lag στο άσχετο, αλλά συμβαίνει σπάνια.

Στο Beyond δεν δοκίμασα ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

.. τι να πω

...δοκίμασε αν θες αυτές που έχει στο freaktab για το mtk

γνώμη μου όμως αν δεν θέλεις να παιδεύεσαι συνέχεια με root κ.α. κάνε τη δουλειά σου με κάποια από τις 4.2 που σου δουλεύει καλά και περίμενε να βγει κάποια πιο ολοκληρωμένη kit-kat

 

ναι απλά έβαλα γιατί την 4.2 που είχα δεν έπαιζε το bt και ήθελα να δοκιμάσω το χειριστήριο από Ps3 :)

 

καλά με τα πειράματα δεν έχω θέμα , θέμα έχω ότι δεν μου παίζουν οι driver στο pc (64bit) Μόνο στο laptop και ότι δεν έχω εύκολη πρόσβαση εκεί στην τβ που το έχω (για αυτο και αργώ στο να το στρώσω το μηχάνημα :)))))

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο θέμα XBMC ,

πολύ ευχαριστημένος από την έκδοση Beyond 3.4 στο CS968 μου.

Έχω δει τρομερή διαφορά στο παίξιμο του 1channel, αφού πλέον δεν κολλάει σε καμία σειρά, οι υπότιτλοι φορτώνουν και παίζουν κατευθείαν και γενικά δεν έχει lag πουθενά.

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει βέβαια να παίξω HD από δίσκο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο θέμα XBMC ,

πολύ ευχαριστημένος από την έκδοση Beyond 3.4 στο CS968 μου.

Έχω δει τρομερή διαφορά στο παίξιμο του 1channel, αφού πλέον δεν κολλάει σε καμία σειρά, οι υπότιτλοι φορτώνουν και παίζουν κατευθείαν και γενικά δεν έχει lag πουθενά.

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει βέβαια να παίξω HD από δίσκο.

 

Το gotv το έχεις δοκιμάσει? Έχει όλες τις σειρές σε 720/1080..στο minix παίζει επίσης πάρα πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

Το gotv το έχεις δοκιμάσει? Έχει όλες τις σειρές σε 720/1080..στο minix παίζει επίσης πάρα πολύ καλά!

 

Ναι το δουλευα στο justxbmc, αλλά δεν ξέρω αν έχει την δυνατότητα των subscription και tvshows menu που ενημερώνονται αυτόματα με νέα επεισόδια μόλις αυτά βγούνε, όπως έχει το 1channel.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο θέμα XBMC ,

πολύ ευχαριστημένος από την έκδοση Beyond 3.4 στο CS968 μου.

Έχω δει τρομερή διαφορά στο παίξιμο του 1channel, αφού πλέον δεν κολλάει σε καμία σειρά, οι υπότιτλοι φορτώνουν και παίζουν κατευθείαν και γενικά δεν έχει lag πουθενά.

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει βέβαια να παίξω HD από δίσκο.

 

.. πραγματικά νομίζω και εγώ ότι ο player στο beyond xbmc 3.4 είναι 3188 optimized και είναι πολύ ανώτερος για εμάς με τα cs968, στα αρχεία που υποστηρίζει,ακόμα και από τον mxplayer.

Link to comment
Share on other sites

.. πραγματικά νομίζω και εγώ ότι ο player στο beyond xbmc 3.4 είναι 3188 optimized και είναι πολύ ανώτερος για εμάς με τα cs968, στα αρχεία που υποστηρίζει,ακόμα και από τον mxplayer.

 

Είχα περάσει κι εγώ το beyond xbmc! Πολύ καλός player. Απλά δεν το κράτησα γιατί δεν μπορούσα να βρω πουθενά πως αλλάζω την κωδικοποίηση στους υπότιτλους γιατί κάποιοι δεν έπαιζαν σωστά και δεν ξέρω αν υπήρχε κάπου να γυρίσει η γλώσσα σε ελληνικά. Γενικά στις ρυθμίσεις ήταν πολύ λιτό. Καμιά σχέση με το κανονικό XBMC!

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει κι εγώ το beyond xbmc! Πολύ καλός player. Απλά δεν το κράτησα γιατί δεν μπορούσα να βρω πουθενά πως αλλάζω την κωδικοποίηση στους υπότιτλους γιατί κάποιοι δεν έπαιζαν σωστά και δεν ξέρω αν υπήρχε κάπου να γυρίσει η γλώσσα σε ελληνικά. Γενικά στις ρυθμίσεις ήταν πολύ λιτό. Καμιά σχέση με το κανονικό XBMC!

 

δε ξέρω τι γινόταν σε παλιές εκδόσεις αλλά κανονικές είναι οι επιλογές στην 3.4 (μήπως είχε μπει κανένα άλλο skin ; )

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει κι εγώ το beyond xbmc! Πολύ καλός player. Απλά δεν το κράτησα γιατί δεν μπορούσα να βρω πουθενά πως αλλάζω την κωδικοποίηση στους υπότιτλους γιατί κάποιοι δεν έπαιζαν σωστά και δεν ξέρω αν υπήρχε κάπου να γυρίσει η γλώσσα σε ελληνικά. Γενικά στις ρυθμίσεις ήταν πολύ λιτό. Καμιά σχέση με το κανονικό XBMC!

 

Ναι και σε μένα εύκολα μπήκαν τα.Ελληνικά όπως πάντα.

 

Χτες δοκίμασα να παίξω και τις HD ταινίες μου από τον σκληρό και τις παίζει νεράκι! Δεν ξέρω αν μήπως παίζουν στάνταρ μέσω mx player και παίζουν τόσο καλά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κανείς αυτό εδώ??? Tronsmart Vega S89 Elite Quad Core Android 4.4 OS TV BOX Amlogic S802 2.0GHz 2G/8G Bluetooth 2.4G wifi XBMC ..Και αν ναι τι λεει?? Εχει 4.4 κιτ κατ μέσα και μάλλον λεω να το παρω...αλλα θέλω πρωτα εντυπώσεις απο καποιον που το εχει δοκιμάσει.
Link to comment
Share on other sites

Εχει πάρει κανείς αυτό εδώ??? Tronsmart Vega S89 Elite Quad Core Android 4.4 OS TV BOX Amlogic S802 2.0GHz 2G/8G Bluetooth 2.4G wifi XBMC ..Και αν ναι τι λεει?? Εχει 4.4 κιτ κατ μέσα και μάλλον λεω να το παρω...αλλα θέλω πρωτα εντυπώσεις απο καποιον που το εχει δοκιμάσει.

 

Κάποιος το παράγγειλε και το περιμένει, αλλά δεν θυμάμε ποιος το ανέφερε.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με τι πρόγραμμα μπορώ να ελέγχω το xbmc όση ώρα τρέχει στο tv box;

Προσοχή: δεν μιλάμε για remoteaccess, δηλαδή να κουνάω το βελάκι, αλλά να έχω play, stop κλπ στο κινητό, σαν remote.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με τι πρόγραμμα μπορώ να ελέγχω το xbmc όση ώρα τρέχει στο tv box;

Προσοχή: δεν μιλάμε για remoteaccess, δηλαδή να κουνάω το βελάκι, αλλά να έχω play, stop κλπ στο κινητό, σαν remote.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree&hl=el ?

και το official

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.android.remote&hl=el

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ, αλλά το δοκίμασα ήδη και ζητούσε κάτι admin και password και δεν ήξερα τι να βάλω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά το δοκίμασα ήδη και ζητούσε κάτι admin και password και δεν ήξερα τι να βάλω.

Νομίζω ότι το default είναι username:xbmc, password:xbmc. Αυτά αλλάζουν στις

ρυθμίσεις > remote access νομίζω.

 

Κάποιος το παράγγειλε και το περιμένει, αλλά δεν θυμάμε ποιος το ανέφερε.

Εγώ έχω παραγγείλει το αδελφάκι του, το πιο ακριβό με μεγαλύτερη μνήμη και dual band Wi-Fi. Το περιμένω σύντομα και θα κανονίσω με τον ironwolf (αφού προσφέρθηκε το παλικάρι) για review.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...