Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα με τη v8b του sc λύνεται το θέμα της φωτεινότητας, ή χρειάζεται πείραγμα το build.prop?

επίσης, μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιο σημειου του thread ήταν οι οδηγίες για το build.prop γιατί δε θυμάμαι και πλεον οι σελιδες ειναι πολλες?

Εχει ειδικη εφαρμογη που βαζεις τις ρυθμισεις που θελεις και καθε φορα που μπουταρει τις φορτωνει. Εγω εχω κανει και το build.prop και δεν εχω προβλημα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Papakitou τι είναι το libreelec? Έχω το ίδιο μηχάνημα με σένα. Σου κάνει θέμα με το Wi-Fi? Ενώ δείχνει σχεδόν φουλ κατεβάζει με το 1/10 από ότι με Ethernet. Επίσης λύση με το uproot υπάρχει λύση? Πήγα και εγώ να του βάλω το ΟΤΕ go και τώρα μου κλείδωσε για ένα μήνα...

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αστα φίλε.. Το wifi του πονεμένη ιστορία

..

Μόνο ethernet

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αστα φίλε.. Το wifi του πονεμένη ιστορία

..

Μόνο ethernet

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν μόνο το δικό μου... Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό πάντως

 

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει 4 Φεβρουαρίου από gearbest το alpfawise H96 PRO+. Με τη συνεχή κοροϊδία του gearbest, σε 2 μέρες θα το στείλουμε, σήμερα ακύρωσα την παραγγελία και είμαι σε αναζήτηση άλλου. Τι προτείνετε?

Τα mecool ΒΒ2 και vorke z1 είναι 2 καλές επιλογές

 

http://m.geekbuying.com/item/MECOOL-BB2-PRO-Amlogic-S912-4K-VP9-HDR-TV-BOX-Android-6-0-3GB-DDR4-16GB-eMMC-802-11AC-WIFI-Bluetooth-1000M-LAN-KODI-375424.html

 

http://m.geekbuying.com/item/VORKE-Z1-Amlogic-S912-KODI-16-1-4K-VP9-60FPS-HDR-Smart-TV-BOX-Android-6-0-3G-DDR4-32G-eMMC-802-11AC-WIFI-Gigabit-LAN-Dolby-HDMI-CEC-DLNA-Bluetooth-OTA-374383.html

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, επειδη δεν ξερω αν υπαρχει thread για να αποτανθω, θελω να ρωτησω το εξης

Εχω ενα airmouse flymote af106 και εχω δει στο youtube οτι το χρησιμοποιουν σαν τιμονι π.χ

Εχει κανεις δοκιμασει κατι τετοιο, και αν ναι , τι παιχνιδια πρεπει να κατεβασω στο tvbox και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάζω μέρος από το Ποστ μου #7507 στη σελ. 501 στο οποίο από την αρχή παρέπεμψα.

 

07132016,

10:20

This is for the S95, but may work on others.

For starters, let's get a couple of things configured. Make sure you are using the primary USB ports on your PC/Laptop. Make sure you are not using a USB 3.0 port.

Make sure that your USB ports do not have power saving enabled. Make sure you are using the S95's OTG port, this is the one closest to the SD card slot.

NOTE: It is very important, that you follow every step as written and in order.

1.) On your computer, go to C:\Program Files\Amlogic\USB_Burning_Tool\WorldCup_Device.

In that folder is an exe file named, "InstallDriver.exe", run that, if you get permission dialog popups, allow them.

2.) Download the correct update file for your device and the version you want, make sure you download the file specified for use with the USB Burning Tool. The file

may require extraction to end up with a file ending in ".img".

3.) We are using a method that does not require pressing the Fn switch.

4.) Open the USB Burning Tool and load the update image you downloaded.

5.)Remove the power cable from the S95. Disconnect all USB accessories and disconnect any SATA drive. Remove SD card if one is inserted.

6.) Starting with the MaletoMale

USB cable unplugged from both ends, insert the USB cable in to the S95's OTG port, do not connect the other end to the PC yet.

7.) In the USB tool, leave settings at default, except check "Force Erase All" and click the Start button.

8.) Insert the MaletoMale

USB cable's free end in to your PC.

9.) Watch the tool to see if the S95 gets recognized, if it does the flash should begin.

If after 30-40

seconds it does not recognize the S95, Do nothing to the USB Burning Tool, unplug the USB cable from your PC and wait 5 seconds. Reinsert the USB

cable in to your PC. Repeat step # 9. Try this 3-4

times before giving up.

10.) If the flash is successful, plug the power cable in to the S95 and disconnect the USB cable. Stop and close the USB Burning Tool.

Last edited by RISCy Dude; 12302016,

 

----------------- Θα επισημάνω 3 σημεία μόνο----------------

1. Φυσικά αρχικά πρέπει να γίνει εγκατάσταση των drivers.

2. Τονίζει ότι η θύρα USB δεν πρέπει να είναι 3.00 (σωστό ή λάθος καλό είναι να εξετασθεί και να ληφθεί υπόψιν).

3. Παρά την εγκατάσταση των drivers είναι δυνατόν το Box άλλες φορές να αναγνωρίζεται με την πρώτη άλλες δε φορές με την 2η ή 3η ή 4η κλπ. προσπάθεια (το διαπίστωσα ο ίδιος ότι αυτό ισχύει).

 

Δεν ισχυει τιποτα απο ολα αυτα. Δεν εχεις περασει τους drivers.

Ενώ πλέον το διαβάζει ο υπολογιστής (μόνο εάν μπουτάρω τα windows με συνδεδεμένη τη συσκευή συνήθως, το flash tool δεν το βλέπει. Δοκίμασα διάφορες εκδόσεις. Μάλλον το μόνο που μου μένει είναι να συνεχίσω να δοκιμάζω εκδόσεις και επανασυνδέσεις, πολύ κουραστικό και χρονοβόρο όμως..

Katagrafi.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πλέον το διαβάζει ο υπολογιστής (μόνο εάν μπουτάρω τα windows με συνδεδεμένη τη συσκευή συνήθως, το flash tool δεν το βλέπει. Δοκίμασα διάφορες εκδόσεις. Μάλλον το μόνο που μου μένει είναι να συνεχίσω να δοκιμάζω εκδόσεις και επανασυνδέσεις, πολύ κουραστικό και χρονοβόρο όμως..

Katagrafi.th.jpg

 

Την αφοριστική δήλωση του varajohn "Δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά." δεν θα την σχολιάσω, πιστεύω δε ότι το τμήμα που επισύναψα τα λέει όλα.

 

Στην ουσία τώρα και χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι το πρόβλημα. Βλέπω ότι χρησιμοποιείς την έκδοση 2.0.4.3 την στιγμή που υπάρχει η 2.0.8 και η παλιότερη 2.0.5.15 (που σε κάποιους υποτίθεται ότι λειτουργούσε καλύτερα). Μπορείς να απαντήσεις για αυτό?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Την αφοριστική δήλωση του varajohn "Δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά." δεν θα την σχολιάσω, πιστεύω δε ότι το τμήμα που επισύναψα τα λέει όλα.

 

Στην ουσία τώρα και χωρίς να σημαίνει ότι αυτό είναι το πρόβλημα. Βλέπω ότι χρησιμοποιείς την έκδοση 2.0.4.3 την στιγμή που υπάρχει η 2.0.8 και η παλιότερη 2.0.5.15 (που σε κάποιους υποτίθεται ότι λειτουργούσε καλύτερα). Μπορείς να απαντήσεις για αυτό?

Το επισύναψα όσον αφορά τους drivers, ο,τι απ όσο βλέπω έχουν περαστεί κανονικά και το διαβάζει πού κ πού ο υπολογιστής. Όπως έγραψα επίσης, δοκίμασα διάφορες εκδόσεις του εργαλείου, μεταξύ των οποίων την 2.0.8 και την 2.0.5.15 που μου είπες. Θα συνεχίσω να δοκιμάζω με την 2.0.5

Link to comment
Share on other sites

Το επισύναψα όσον αφορά τους drivers, ο,τι απ όσο βλέπω έχουν περαστεί κανονικά και το διαβάζει πού κ πού ο υπολογιστής. Όπως έγραψα επίσης, δοκίμασα διάφορες εκδόσεις του εργαλείου, μεταξύ των οποίων την 2.0.8 και την 2.0.5.15 που μου είπες. Θα συνεχίσω να δοκιμάζω με την 2.0.5

 

Εάν έκανες το βήμα 1) που αφορά την εγκατάσταση των drivers, μετά ακολουθώντας τα επόμενα βήματα και αφού προφορτώσεις το firmware και πατώντας το START απλώς συνδέεις το καλώδιο- περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα να αρχίσει η ενημέρωση και εάν δεν αρχίσει αποσυνδέεις το καλώδιο και μετά από 4-5 δεύτερα το επανασυνδέεις. Απλούστατη διαδικασία που αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.

Εγώ τελευταία χρησιμοποιώ την έκδοση 2.0.8 χωρίς κανένα πρόβλημα, απλώς επειδή κάποιοι έχουν αναφέρει καλύτερα αποτελέσματα με την 2.0.5.15 την ανέφερα (την έχω χρησιμοποιήσει και εγώ παλιότερα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εάν έκανες το βήμα 1) που αφορά την εγκατάσταση των drivers, μετά ακολουθώντας τα επόμενα βήματα και αφού προφορτώσεις το firmware και πατώντας το START απλώς συνδέεις το καλώδιο- περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα να αρχίσει η ενημέρωση και εάν δεν αρχίσει αποσυνδέεις το καλώδιο και μετά από 4-5 δεύτερα το επανασυνδέεις. Απλούστατη διαδικασία που αξίζει τον κόπο να δοκιμάσεις.

Εγώ τελευταία χρησιμοποιώ την έκδοση 2.0.8 χωρίς κανένα πρόβλημα, απλώς επειδή κάποιοι έχουν αναφέρει καλύτερα αποτελέσματα με την 2.0.5.15 την ανέφερα (την έχω χρησιμοποιήσει και εγώ παλιότερα).

Άσε αυτό που λες το χω κάνει ίσα με 50 φορές αυτές τις μέρες. Το θέμα είναι πως δεν το βλέπει ο υπολογιστής έτσι. Παρά μόνο αν το χω συνδεδεμένο πριν κανει boot τα windows. Τώρα βλέπω φως στο τούνελ, το βλέπει και το εργαλείο, αλλά βγάζει errors..

Link to comment
Share on other sites

Άσε αυτό που λες το χω κάνει ίσα με 50 φορές αυτές τις μέρες. Το θέμα είναι πως δεν το βλέπει ο υπολογιστής έτσι. Παρά μόνο αν το χω συνδεδεμένο πριν κανει boot τα windows. Τώρα βλέπω φως στο τούνελ, το βλέπει και το εργαλείο, αλλά βγάζει errors..

 

Όταν λες "το βλέπει το εργαλείο" τι εννοείς? Ότι αρχίζει την ενημέρωση με ποσοστά π.χ. 7%,10% κλπ. και μετά βγάζει error?

Επιπλέον δοκίμασες πριν το START να αποεπιλέξεις το "erase bootloader" ?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "το βλέπει το εργαλείο" τι εννοείς? Ότι αρχίζει την ενημέρωση με ποσοστά π.χ. 7%,10% κλπ. και μετά βγάζει error?

Επιπλέον δοκίμασες πριν το START να αποεπιλέξεις το "erase bootloader" ?

«Romcode/Initialize DDR/Identify/USB Control setup error»

Με τικαρισμένο το erase bootloader (αν και ο sc λέει πως πρέπει να το ξετικάρουμε, προφανως η ρομ του δε περιλαμβάνει το bootloader) βγάζει «Erase bootloader/Lowper/Identify/Error result». Θα τα γκουγκλάρω να βρω άκρη γιατί τα βγάζει μ όλες τις εκδόσεις του τουλ που δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

«Romcode/Initialize DDR/Identify/USB Control setup error»

Με τικαρισμένο το erase bootloader (αν και ο sc λέει πως πρέπει να το ξετικάρουμε, προφανως η ρομ του δε περιλαμβάνει το bootloader) βγάζει «Erase bootloader/Lowper/Identify/Error result». Θα τα γκουγκλάρω να βρω άκρη γιατί τα βγάζει μ όλες τις εκδόσεις του τουλ που δοκιμασα

Κάποιες "αφελείς" ερωτήσεις....

 

- Μήπως σου βγάζει μήνυμα "lowpower"??? Το καλώδιο που χρησιμοποιείς είναι μεγάλου μήκους?? άλλαξες θύρα USB??

- Εφόσον δεν χρησιμοποιείς τον τρόπο που σου πρότεινα, έχεις πατημένο ταυτόχρονα "reset button" όταν συνδέεις το USB καλώδιο??

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

«Romcode/Initialize DDR/Identify/USB Control setup error»

Με τικαρισμένο το erase bootloader (αν και ο sc λέει πως πρέπει να το ξετικάρουμε, προφανως η ρομ του δε περιλαμβάνει το bootloader) βγάζει «Erase bootloader/Lowper/Identify/Error result». Θα τα γκουγκλάρω να βρω άκρη γιατί τα βγάζει μ όλες τις εκδόσεις του τουλ που δοκιμασα

 

Σε περίπτωση που παρόλες τις προσπάθειες/υποδείξεις δεν πετυχαίνεις το σκοπό σου μήπως να πήγαινες στη μέθοδο με SD card όπως παρακάτω?

 

STEP 1 (download and extract).

Download

Burn Card Maker and Beelink GT1 Superceleron BETA V5 Rom

 

Extract TF.rar and SC-V5-BETA-GT1.zip in the same folder.

Now you get Burn_Card_Maker.exe and SC-V5-BETA-GT1.img file.

 

Put a microSD card in your computer (on Windows) and go to the second step.

 

STEP 2 (make the microSD card)

Run Burn_Car_Maker.exe

The first time it's in chinese, click on the top lef menu, click on the second option, check English and put OK.

Close and restart Burn_Car_Maker.exe

Chose disk (Letter of your microSD card)

YES must be check 3 times for To Partition and Format, erase_flash and Reboot (erase_bootloader must be uncheck).

Click on Open and chose SC-V5-BETA-GT1.img

Click on Make, format the microSD card (default settings), after that the rom copy begin on the microSD card, when it's done you get a Success message.

 

STEP 3 (installation)

Now, insert the microSD card in the Beelink GT1 (power supply unplugoff).

Let your TV on and the HDMI cable plugged.

With a paper clip or other, press the reset button and hold it (small hole under the box), in the same time plug the power supply on the Beelink GT1.

The installation process begin, remove the paper clip and wait.

 

The above procedure worked for me a number of times. V5 is above example

 

 

Όπως σου λέει αντί της V5 μπορείς να βάλεις όποια θέλεις εσύ.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες "αφελείς" ερωτήσεις....

 

- Μήπως σου βγάζει μήνυμα "lowpower"??? Το καλώδιο που χρησιμοποιείς είναι μεγάλου μήκους?? άλλαξες θύρα USB??

- Εφόσον δεν χρησιμοποιείς τον τρόπο που σου πρότεινα, έχεις πατημένο ταυτόχρονα "reset button" όταν συνδέεις το USB καλώδιο??

lowper γράφει αλλά προφανώς low power εννοεί. Το καλώδιο είναι 1.8m καινούριο. Θα δοκιμάσω με το παλιό μου που ναι κοντότερο αλλά ταλαιπωρημένο. Δοκιμάζω σε λάπτοπ γιατί ειν ο μονος υπολογιστής αυτή τη στιγμή με 32bit windows, θα δοκιμάσω και στο desktop στο μαγαζί που εγκατέστησα 32bitα windows σήμερα για ώρες ανάγκης όπως τώρα μήπως φταίει και το λάπτοπ. Δεν πατούσα το reset ωστόσο τις τελευταίες φορές μιας και το βλεπε ο υπολογιστής. Θα το δοκιμάσω.

 

Σε περίπτωση που παρόλες τις προσπάθειες/υποδείξεις δεν πετυχαίνεις το σκοπό σου μήπως να πήγαινες στη μέθοδο με SD card όπως παρακάτω?[...]

Το δοκίμασα μόλις και μετά από ώρα έβγαλε ένα X και τώρα είναι brickαρισμένο. Με την v8b το κανα.

 

EDIT: Τα κατάφερα! με το παλιό diy καλώδιο τελικά που ναι μισού μέτρου, πέτυχε. Για να δούμε αν τρέχει καλά η ρομ του superceleron

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

lowper γράφει αλλά προφανώς low power εννοεί. Το καλώδιο είναι 1.8m καινούριο. Θα δοκιμάσω με το παλιό μου που ναι κοντότερο αλλά ταλαιπωρημένο. Δοκιμάζω σε λάπτοπ γιατί ειν ο μονος υπολογιστής αυτή τη στιγμή με 32bit windows, θα δοκιμάσω και στο desktop στο μαγαζί που εγκατέστησα 32bitα windows σήμερα για ώρες ανάγκης όπως τώρα μήπως φταίει και το λάπτοπ. Δεν πατούσα το reset ωστόσο τις τελευταίες φορές μιας και το βλεπε ο υπολογιστής. Θα το δοκιμάσω.

 

 

Το δοκίμασα μόλις και μετά από ώρα έβγαλε ένα X και τώρα είναι brickαρισμένο. Με την v8b το κανα.

 

EDIT: Τα κατάφερα! με το παλιό diy καλώδιο τελικά που ναι μισού μέτρου, πέτυχε. Για να δούμε αν τρέχει καλά η ρομ του superceleron

¨Ηταν φυσικό με τόσο μακρύ καλώδιο (1,8μ. !!!!) να έχεις προβλήματα "lowpower". Τέλος καλό όλα καλά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Την αφοριστική δήλωση του varajohn "Δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά." δεν θα την σχολιάσω, πιστεύω δε ότι το τμήμα που επισύναψα τα λέει όλα.

 

Και πολύ καλά έκανες και δεν την σχολιασες γιατί όπως είδες δεν έφταιγε αυτό. Θα δεις από τα ποστ που έχω ότι δεν γράφω συχνά και ο μοναδικός λόγος που δεν γράφω συχνά είναι το ότι βαριέμαι όταν όμως να γράψω κάτι το έχω τσεκάρει. Αν περαστούν σωστά οι drivers σε όλα τα σημεία το βλέπει κατευθείαν. Οι δοκιμές γίνονται σε έναν υπολογιστή hewlett-packard windows 10 64 bit σε usb3 και με καλώδιο μισού μέτρου από ένα cs968 που είχα πάρει το οτι πόσταρες ένα κείμενο από κάποιο φόρουμ τι έχει να μου πει γιατι να εχει δικιο αυτός και όχι εγώ είναι ο λόγος του απέναντι στο δικό μου.

 

Παρακαλω να μην συνεχισουμε την αντιπαραθεση γιατι δεν εχει νοημα.

 

Φιλικα παντα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος οταν περνατε ρομ με το aml burning tool καλο είναι οταν κανετε εγκατασταση του προγραμματος να εχετε απλα συνδεδεμενο (power on) και το κουτι στον υπολογιστη αν το κανετε με το που προχωραει η διαδικασια της εγκαταστασης του προγραμματος ταυτοχρονα περνανε και οι drivers, επισης να κοιτατε αν δεν σας δουλευει στη θυρα που βαλατε στο κουτι να δοκιμασετε και την αλλη.

Το microsd burning maker γνωμη μου και αποψη μου ειναι να μην το χρησιμοποιείται πολλες φορες καταλήγει στο να μπρικαρετε το κουτι σας.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες και δεν την σχολιασες γιατί όπως είδες δεν έφταιγε αυτό. Θα δεις από τα ποστ που έχω ότι δεν γράφω συχνά και ο μοναδικός λόγος που δεν γράφω συχνά είναι το ότι βαριέμαι όταν όμως να γράψω κάτι το έχω τσεκάρει. Αν περαστούν σωστά οι drivers σε όλα τα σημεία το βλέπει κατευθείαν. Οι δοκιμές γίνονται σε έναν υπολογιστή hewlett-packard windows 10 64 bit σε usb3 και με καλώδιο μισού μέτρου από ένα cs968 που είχα πάρει το οτι πόσταρες ένα κείμενο από κάποιο φόρουμ τι έχει να μου πει γιατι να εχει δικιο αυτός και όχι εγώ είναι ο λόγος του απέναντι στο δικό μου.

 

Παρακαλω να μην συνεχισουμε την αντιπαραθεση γιατι δεν εχει νοημα.

 

Φιλικα παντα

Συμφωνώ ότι δεν έχουν νόημα οι αντιπαραθέσεις, όμως τέτοιες εκφράσεις που "ακυρώνουν" οτιδήποτε έχει γράψει κάποιος άλλος δεν είναι εποικοδομητικές (ειδικά όταν δεν συνοδεύονται από συγκεκριμένες προτάσεις-λύσεις και επιπλέον βοήθεια). Το δε ποστάρισμα από άλλα φόρουμ ήταν λύσεις που έχουν εφαρμοσθεί και επιβεβαιωθεί από αρκετούς άλλους χρήστες.

Είδες ότι με την συνεχή επικοινωνία είχαμε αποτέλεσμα, εφόσον το πρόβλημα εντοπίσθηκε τελικά. Βλέπεις ότι υπάρχουν διάφορες περιπτώσεις και η μοναδική αιτία δεν είναι οι drivers.

Ούτε βέβαια και εγώ έχω χρόνο για χάσιμο, αλλά απλώς προσπαθώ να βοηθήσω άλλους όπως και όπου μπορώ.

 

Ότι έγραψα δεν είχε σκοπό να συνεχίσει κάποιου είδους αντιπαράθεση που δεν οδηγούν πουθενά έτσι και αλλιώς.

Και για μένα το θέμα θεωρείται λήξαν.

 

Πάντα καλόπιστα και φιλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος οταν περνατε ρομ με το aml burning tool καλο είναι οταν κανετε εγκατασταση του προγραμματος να εχετε απλα συνδεδεμενο (power on) και το κουτι στον υπολογιστη αν το κανετε με το που προχωραει η διαδικασια της εγκαταστασης του προγραμματος ταυτοχρονα περνανε και οι drivers, επισης να κοιτατε αν δεν σας δουλευει στη θυρα που βαλατε στο κουτι να δοκιμασετε και την αλλη.

Το microsd burning maker γνωμη μου και αποψη μου ειναι να μην το χρησιμοποιείται πολλες φορες καταλήγει στο να μπρικαρετε το κουτι σας.

 

Συμφωνώ απόλυτα και όπως είδες η μέθοδος με SD card αναφέρθηκε στο τέλος και μετά από πολλές άλλες προσπάθειες (ως τελευταία εναλλακτική) και πριν επιτέλους διαπιστωθεί ότι ο "ένοχος" ήταν το ιδιαίτερα μακρύ καλώδιο.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

lowper γράφει αλλά προφανώς low power εννοεί. Το καλώδιο είναι 1.8m καινούριο. Θα δοκιμάσω με το παλιό μου που ναι κοντότερο αλλά ταλαιπωρημένο. Δοκιμάζω σε λάπτοπ γιατί ειν ο μονος υπολογιστής αυτή τη στιγμή με 32bit windows, θα δοκιμάσω και στο desktop στο μαγαζί που εγκατέστησα 32bitα windows σήμερα για ώρες ανάγκης όπως τώρα μήπως φταίει και το λάπτοπ. Δεν πατούσα το reset ωστόσο τις τελευταίες φορές μιας και το βλεπε ο υπολογιστής. Θα το δοκιμάσω.

 

 

Το δοκίμασα μόλις και μετά από ώρα έβγαλε ένα X και τώρα είναι brickαρισμένο. Με την v8b το κανα.

 

EDIT: Τα κατάφερα! με το παλιό diy καλώδιο τελικά που ναι μισού μέτρου, πέτυχε. Για να δούμε αν τρέχει καλά η ρομ του superceleron

Δεν περιμενες να βγαλει την v8c και μετα να φλασαρεις , να γλυτωσεις την ταλαιπωρια :lol:

. Το δικο μου παντως το φλασαρισα με αρκετα μακρυ καλωδιο και τικαρισμενο τον bootloader. Τελος παντων ολα καλα. Περιμενουμε εντυπωσεις.

Επισης ειδα οτι η ρομ εχει xposed εγκατεστημενο.

Αν ξερει καποιος να μου πει τι ακριβως εχει εγκατεστημενο γιατι απο xposed δεν εχω ιδεα. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα mx3 το οποίο αρχικά το σύνδεσα στην τηλεόραση του δωματίου μου και έπαιζε κανονικά, στη συνέχεια το μετέφερα σε άλλη τηλεόραση , όλα καλά και εκεί. Στη συνέχεια το επανέφερα στην τηλεόραση στο δωμάτιο μου και δεν δείχνει τίποτα no signal. Δοκίμασα άλλη συσκευή στο δωμάτιο και παίζει κανονικά , επίσης το box παίζει στην τηλεόραση του σαλονιού.... Όλο το πρόβλημα είναι με την άλλη tv του δωματίου. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Σε kii pro με firmware 5.1 από xda δεν δουλεύει το viper4Android.

Κάποια λύση?

Πέρασες αυτό που υποστηρίζει την lp; Μήπως έβαλες το τελευταίο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε τους να στο στείλουν, μου έχουν στείλει πολλές φορές με NL. Εκτός αυτού τα έχουν και άλλα μαγαζιά, πχ το Banggood.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Τελικά προτίμησα το xiaomi mi box στα 69 δολάρια. Ζήτησα να το στείλουν με NL αλλά δεν γίνεται, μάλλον με hong kong ή singapore.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προτίμησα το xiaomi mi box στα 69 δολάρια. Ζήτησα να το στείλουν με NL αλλά δεν γίνεται, μάλλον με hong kong ή singapore.

 

για μένα πολύ καλό το device που διάλεξες, με μόνο θέμα την έλλειψη ethernet, που πιθανά εσένα να μη σε επηρεάζει. είναι πολύ καλό το ότι έχει atv και όχι απλό android. για αυτό περιμένω με αγωνία και την v8c του sc βεβαια ;-)

Alex
Link to comment
Share on other sites

για μένα πολύ καλό το device που διάλεξες, με μόνο θέμα την έλλειψη ethernet, που πιθανά εσένα να μη σε επηρεάζει. είναι πολύ καλό το ότι έχει atv και όχι απλό android. για αυτό περιμένω με αγωνία και την v8c του sc βεβαια ;-)

 

 

 

Το θέμα είναι αν ειναι καλό το wifi του,τουλάχιστον

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...