Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω εάν έχει πολύ καλό wifi αλλά κατά τα άλλα είναι πολύ δυνατό http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_211700.html

γενικά ψάξε κάτι σε rk3368....2gb ram

 

Καλό φαίνεται.....

 

Aλλα στο 17:50++ γιατί σερνεται?

 

 

Είμαι ανάμεσα σε 2:

 

Beelink i68

Tronsmart Pavo M9

 

Πιο να διαλεξω ?

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Τι διαφορες εχει με το προηγουμενο;

 

Δεν ξερω ειχα αλλη ρομ πριν.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ''alex222800'' καλό το ''Beelink i68'' αλλά το ''ZIDOO X9'' , νομίζω είναι καλύτερο αλλά και ακρίβότερο (+30 €) δε.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ''alex222800'' καλό το ''Beelink i68'' αλλά το ''ZIDOO X9'' , νομίζω είναι καλύτερο αλλά και ακρίβότερο (+30 €) δε.

καλύτερο;;;;; τέλος πάντων το θέμα έχει εξαντληθεί!! Ας αγοράσει ο καθένας ότι νομίζει!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά το Tronsmart Pavo M9..

 

Για βασική χρήση Youtube σε υψηλές αναλύσεις και ταινίες καθώς και κάποια light χρήση προγραμμάτων απο το PlayStore

καλό δε είναι?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα tronsmart s89 elite και οταν το βάζω μπρος ανοίγει η πρώτη οθονη, μαύρη με το σήμα tronsmart, και μένει εκεί! Δεν προχωράει παρακάτω ώστε να φορτώσει το android...

Προσπάθησα να κάνω reset με το κουμπι στην τρύπα του tv out αλλα τίποτα..

Υπάρχει καμία πιθανότητα να ξαναδουλέψει;

Οποία λύση δεκτή, ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται, έχεις κάποιες οδηγίες;

Προσπάθησα να περάσω την 111k4 με sd και με flash άλλα δεν τα κατάφερα ούτε τώρα άλλα ούτε και παλαιότερα όταν δούλευε..

είδα ότι έχει βγει και η 112k4 προσπάθησα να την περάσω αλλά τίποτα..

Είμαι στην έκδοσή 109 και αν θυμάμαι καλά οι αναβαθμίσεις που έχω κάνει είναι μέσα από το android είτε από την εφαρμογή system update από το zip αρχείο που είχα βάλει στην sd, είτε από wireless update.

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως γίνεται, έχεις κάποιες οδηγίες;

Προσπάθησα να περάσω την 111k4 με sd και με flash άλλα δεν τα κατάφερα ούτε τώρα άλλα ούτε και παλαιότερα όταν δούλευε..

είδα ότι έχει βγει και η 112k4 προσπάθησα να την περάσω αλλά τίποτα..

Είμαι στην έκδοσή 109 και αν θυμάμαι καλά οι αναβαθμίσεις που έχω κάνει είναι μέσα από το android είτε από την εφαρμογή system update από το zip αρχείο που είχα βάλει στην sd, είτε από wireless update.

δες αυτό μήπως σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

αυτο το beelink φαινεται πραγματικα εξαιρετικη περιπτωση..ευκαιρια να σμπρωξω το mk808plus..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το box μου (Beelink s82 plus) έχει έκδοση Kodi 14 κάτι και έχει βγει η 15 και μου προτείνει το πρόγραμμα να την αναβαθμίσω. Να περάσω το λογαριασμό μου του gmail και να το κατεβάσω από το playstore ή να περιμένω να βγει νεά ΡΟΜ που να το έχει στην καινούρια έκδοση? Θα έχω θέμα να το αναβαθμίσω από το playstore ?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα το box μου (Beelink s82 plus) έχει έκδοση Kodi 14 κάτι και έχει βγει η 15 και μου προτείνει το πρόγραμμα να την αναβαθμίσω. Να περάσω το λογαριασμό μου του gmail και να το κατεβάσω από το playstore ή να περιμένω να βγει νεά ΡΟΜ που να το έχει στην καινούρια έκδοση? Θα έχω θέμα να το αναβαθμίσω από το playstore ?

 

Παναγιώτης

 

αν και ειμαστε οφτοπικ,κατεβασε το απο τη σελιδα τους και περνα το απο πανω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα σας,μετά απο ενα μηνα και κάτι που εχω το mx3 tvbox,Δυστηχως δεν εχω βγάλει άκρη ακόμα με την σύνδεση του στο ιντερνετ.

Είτε με wifi (το οποίο παρεπιπτοντος ειναι πολυ αδύναμο,πρέπει να έχεις το router δίπλα) ,είτε με ethernet εχει απίστευτο θεμα με σύνδεση,εκεί που μπαίνει στο ιντερνετ και εχει γύρω στα 4 ταχυτητα ξαφνικά απο μονο του δεν εχει καθόλου ιντερνετ η πέφτει η ταχυτητα τόσο που δεν μπορεί να φορτώσει ούτε μια σελίδα.

Δεν εχω βρει ακόμα λύση.

Η αλήθεια ειναι οτι με απογοήτευσε πλήρως.

Δεν εχω περάσει κανένα προγραμμα επιπλέον εκτός το kodi που και αυτό το παιζει μια στο τόσο.:(

Link to comment
Share on other sites

αν και ειμαστε οφτοπικ,κατεβασε το απο τη σελιδα τους και περνα το απο πανω

 

Το δοκίμασα αλλά με το που πάει να το εγκαταστήσει μου βγάζει ένα μήνυμα και λέει πως υπάρχει ήδη ένα ίδιο αρχείο με προβληματική υπογραφή και δεν το εγκαθιστά. κάποια ιδέα σε αυτό?

 

Παναγιώτης

 

(Αν είναι ΟΦ ΤΟΠΙΚ εδώ το μήνυμα που θα ήταν το κατάλληλο νήμα για να το ποστάρω?)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα σας,μετά απο ενα μηνα και κάτι που εχω το mx3 tvbox,Δυστηχως δεν εχω βγάλει άκρη ακόμα με την σύνδεση του στο ιντερνετ.

Είτε με wifi (το οποίο παρεπιπτοντος ειναι πολυ αδύναμο,πρέπει να έχεις το router δίπλα) ,είτε με ethernet εχει απίστευτο θεμα με σύνδεση,εκεί που μπαίνει στο ιντερνετ και εχει γύρω στα 4 ταχυτητα ξαφνικά απο μονο του δεν εχει καθόλου ιντερνετ η πέφτει η ταχυτητα τόσο που δεν μπορεί να φορτώσει ούτε μια σελίδα.

Δεν εχω βρει ακόμα λύση.

Η αλήθεια ειναι οτι με απογοήτευσε πλήρως.

Δεν εχω περάσει κανένα προγραμμα επιπλέον εκτός το kodi που και αυτό το παιζει μια στο τόσο.:(

Και εγώ το mx3 έχω και δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρεις. Αν δε φταίει η σύνδεσή σου κάνε αρχικά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά ψαξου για firmware.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το mx3 έχω και δεν έχω τα προβλήματα που αναφέρεις. Αν δε φταίει η σύνδεσή σου κάνε αρχικά επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά ψαξου για firmware.

 

Επαναφορά εχω κανει,τίποτα όμως,

Για το firmware δεν γνωρίζω και πολλα πράγματα,αν μπορείς να μου δώσεις κάποιες οδηγειες.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

 

μπορεί κάποιος φίλος αν γνωρίζει κάτι από αυτά , κι αν αξίζει κάποιο να τα αγοράσεις ;

Edited by foust
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος φίλος αν γνωρίζει κάτι από αυτά , κι αν αξίζει κάποιο να τα αγοράσεις ;

 

Φίλε μου εγώ για τον αδελφό μου είχα πάρει αυτό όταν το είχε σε προσφορά στα 36$ και παρόλο που έχει μόνο ένα γκίγκα ραμ πάει μια χαρά για το XBMC.

Φαντάζομαι πως αυτό με τα 2 ίσως να πηγαίνει ακόμα καλύτερα. Τα λεφτά τους δεν είναι και πολλά, αλλά εγώ θα κοίταζα σε κάτι πιο "δοκιμασμένο" αν μπορείς να τα πεις έτσι, δηλαδή σε κάτι τέτοιο

Ίσως κάτι ποιο "επώνυμο" σε γλιτώσει μακροπρόθεσμα από μπελάδες σε σχέση με κάτι που φαίνεται δυνατό αλλά δεν αποδειχτεί και στην πράξη έτσι.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Θα σου γραψω γενικως τα top 3 για μενα

1. Minix Neo X8-H Plus

2. Minix Neo Z64

3. Ugoos Ut3S

 

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτά είναι στα 150€.

 

κάτι κάτω από το ψυχολογικό των 100€...(ή και πιο χαμηλά)???

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά με το που πάει να το εγκαταστήσει μου βγάζει ένα μήνυμα και λέει πως υπάρχει ήδη ένα ίδιο αρχείο με προβληματική υπογραφή και δεν το εγκαθιστά. κάποια ιδέα σε αυτό?

 

Παναγιώτης

 

(Αν είναι ΟΦ ΤΟΠΙΚ εδώ το μήνυμα που θα ήταν το κατάλληλο νήμα για να το ποστάρω?)

 

Καλημερα. Και εγω εχω το ιδιο προβλημα. Βρηκες καποια λυση; Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το Tronsmart Pavo M9 και πρωτη μερα μου κανει κολπα.

 

Ανοιγω τη πρωτη φορα το Kodi κρασαρει η οθονη βγαζει πρασσινες γραμμες παντου και κολανε τα παντα..

αναγκαζομαι να το κλεισω απο πισω με το κουμπι... μετα δε ανοιγει.... κανενα μπλε φωτακι που υπηρχε δε αναβε.....

μετα απο πολλαπλες προσπαθειες ξανα ανοιξε το μπλε φωτακι ανοιξε το μηχανημα .. κατεβαζω απο το playstore το facebook

ειμαι 2 λεπτα μεσα ξανα crasharei πρασινες γραμμες.... το κλεινω απο πισω.. κ τωρα παλι δε ανοιγει με τιποτα....

 

Ρε κινεζοι... καθιστε καλα ρε!

 

Μηπως θελει κανα καινουργιο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα mxiii εδώ και 3 μήνες περίπου και πρέπει να τα έπαιξε η θύρα hdmi. Έχει τύχει σε κάποιον άλλον?

Έχω αλλάξει 3 καλώδια, το έχω δοκιμάσει σε άλλη τηλεόραση αλλά τίποτα. Θα το πάω σε κάποιον ηλεκτρονικό μήπως καταφέρει και το φτιάξει.

Επίσης το συνδέω στη θύρα με τα τρία χρωματιστά καλώδια (κόκκινο, κίτρινο, άσπρο) και παίζει αλλά δεν ανοίγει το kodi ενώ browsing π.χ μπορώ να κάνω.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...