Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτή έχω.

δεν παίζει. ολοκληρώνει την εγκατάσταση και μετά δεν ανοίγει 

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

57 minutes ago, varajohn said:

ναι αυτή έχω.

δεν παίζει. ολοκληρώνει την εγκατάσταση και μετά δεν ανοίγει 

Εγκαθίσταται κανονικά στο X96 max Plus 2101w with magisk (AOSP Slimbox).....αλλά μου σπάει τα νεύρα....γυριζω την στέκα με το ποντίκι αλλά πως χτυπάει?😂

Πάντως εάν χρησιμοποιείς μόνο ethernet υπάρχει και Ugoos port (δεν δουλεύουν εκεί wifi + BT)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

γίνεται και αυτό για δώσε. μήπως υπάρχει και για τανίx tx 3?

 

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, varajohn said:

γίνεται και αυτό για δώσε. μήπως υπάρχει και για τανίx tx 3?

 

Για το tanix ΔΕΝ υπάρχει τίποτα σε Ugoos port.

Για το X96 max Plus 2101W άνοιξε τον φάκελλο (AOSP or ATV) και με ΠΡΟΣΟΧΗ κατέβασε την σωστή έκδοση (από την "ζούγκλα" του X96).

Link Picasso versions 0.5.4

***για το AOSP 2101W είναι το 3ο από αριστερά

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Κάνετε το TVbox σας μία δωρεάν Ρετρό Παιγνιδικονσόλα

Επειδή στο διαδίκτυο πουλιούνται κάποια TVbox ως  (και) έτοιμες για ρετρό παιχνίδια (με 1 καρτούλα, κάποια χειριστήρια κλπ).

Είναι εύκολο να κάνετε μόνοι σας το TVbox να έχει αυτή την ιδιότητα αρκεί:

- Να χρησιμοποιήσετε το Emuelec (in dual boot mode from a micro sd card or HDD or USB memory stick)

- Να χρησιμοποιήσετε retro games roms που ήδη έχετε ή μπορείτε να βρείτε ή το ακόμα πιο τέλειο να βρείτε μία έτοιμη συλλογή.

***Εάν θέλει κάποιος μπορεί να μου στείλει πμ για να του δώσω 1 λινκ για μία τέτοια συλλογή. Προσοχή όμως !!! Είναι αρχείο 218 GB και άρα θέλει και κατάλληλο μέσο (π.χ. καρτούλα 256 GB ή στικάκι ή HDD). Προσωπικά έχω χρησιμοποιήσει ένα HDD μέσα σε θήκη. Διευκρινίζω μόνο ότι δεν έχω τον χρόνο και την διάθεση να δώσω ακριβείς οδηγίες για το πως. Υπάρχουν στο διαδίκτυο αρκετές οδηγίες γαι το Emuelec. Άρα εάν κατεβάσετε το αρχείο μετά "you are at your own".

***Επίσης επισημαίνω ότι ακριβώς την ίδια εγκατάσταση χρησιμοποιώ για όλα τα TVbox μου (δηλαδή H96 max X3, HK1 Box, X96 max X3, X88 King)😎

Emuelec in HK1 Box

Emuelec in X96 max Plus 2101W (video)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά!

Έχω το γνωστό Η96 max X3 το οποίο έχω σετάρει μόνο για coreelec, σύμφωνα με έναν pdf-οδηγό που είχε φτιάξει κάποτε ο @ath156 (thanks!)

Tώρα τελευταία είπα να του βάλω το emuelec addon για να παίξω κανα ρετρο παιχνιδάκι στην tv.
To πρόβλημα είναι ότι έχω έναν PS4 controller που προσπαθώ να τον συνδέσω με bluetooth και δεν γίνεται με τιποτα! Καταρχήν στο μενού του CoreELEC τον βλέπει μόνο όταν είναι ακριβώς δίπλα απ' το μποξάκι αλλά ακόμα και τότε δεν συνδέεται. Μου βγάζει κάτι λάθη timeout, br connection create socket, κλπ...

Απ' ότι καταλαβαίνω το bluetooth του Η96 είναι πολύ αδύναμο. Υπάρχει εναλλακτική; Εαν βάλω κάποιο bt dongle σε μια από τις usb θα παίξει ο controller? Σε αυτή την περίπτωση βέβαια θα πρέπει κάπως να απενεργοποιήσω το bt του Η96 και δεν ξέρω καν αν γίνεται αυτό...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, syshalt said:

Γεια σας παιδιά και καλή χρονιά!

Έχω το γνωστό Η96 max X3 το οποίο έχω σετάρει μόνο για coreelec, σύμφωνα με έναν pdf-οδηγό που είχε φτιάξει κάποτε ο @ath156 (thanks!)

Tώρα τελευταία είπα να του βάλω το emuelec addon για να παίξω κανα ρετρο παιχνιδάκι στην tv.
To πρόβλημα είναι ότι έχω έναν PS4 controller που προσπαθώ να τον συνδέσω με bluetooth και δεν γίνεται με τιποτα! Καταρχήν στο μενού του CoreELEC τον βλέπει μόνο όταν είναι ακριβώς δίπλα απ' το μποξάκι αλλά ακόμα και τότε δεν συνδέεται. Μου βγάζει κάτι λάθη timeout, br connection create socket, κλπ...

Απ' ότι καταλαβαίνω το bluetooth του Η96 είναι πολύ αδύναμο. Υπάρχει εναλλακτική; Εαν βάλω κάποιο bt dongle σε μια από τις usb θα παίξει ο controller? Σε αυτή την περίπτωση βέβαια θα πρέπει κάπως να απενεργοποιήσω το bt του Η96 και δεν ξέρω καν αν γίνεται αυτό...

1. Ναι μπορείς εύκολα να απενεργοποιήσεις το ενσωματωμένο BT. Μετά πιστεύω θα δουλεύει το ντογκλ. Δυστυχώς δεν έχω τέτοιο PS4 να δοκιμάσω. Θα πας "System-Coreelec-Services" και εκει έχει ολόκληρο μενου/επιλογές για το ΒΤ (δες την φωτο)

2. Το Emuelec addon είναι αρκετά παλιό. Δεν εξελίχθηκε. Μία άλλη εγκατάσταση σε Emuelec μόνο ίσως να ήταν πιο καλη εμπειρία για ρετρό

3. Όμως και στο Android έχει εξαιρετικους emulators. Ειδικά για το PSP (που ήταν από τα αγαπημένα μου) καθώς και retroarch κλπ

PSP Emulator from Playstore

1704623292601.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μα αν κλείσω το bt από εκεί μετά πως θα γίνει το pair με το dongle?

To δοκίμασα πάντως, βάζοντας το dongle δεν γίνεται κάτι στο coreelec, ούτε κάποια ειδοποίηση ούτε τιποτα.
Και βάζοντας τον controller σε κατάσταση pairing από που θα πω στο coreelec να κάνει το pair?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, syshalt said:

Μα αν κλείσω το bt από εκεί μετά πως θα γίνει το pair με το dongle?

To δοκίμασα πάντως, βάζοντας το dongle δεν γίνεται κάτι στο coreelec, ούτε κάποια ειδοποίηση ούτε τιποτα.
Και βάζοντας τον controller σε κατάσταση pairing από που θα πω στο coreelec να κάνει το pair?

Σου είπα δεν ξέρω εάν θα λειτουργήσει αυτό. Δεν το δοκίμασα. To pairing γίνεται από την παρακάτω επιλογή "Bluetooth". Εάν κλείνοντας επάνω το ΒΤ, δεν λειτουργεί μετά το παρακατω μενού (με το ΒΤ ντογκλ) τότε προφανώς δεν γίνεται. Πάντως δοκίμασες να αφήσεις ενεργοποιημένη και την πάνω επιλογή (enable BT) και μετά πηγαίνοντας κάτω στο "Bluetooth" να κάνεις pairing?😉

Λογικά μπορεί να σου εμφανίζει 2 ΦΟΡΕΣ το ίδιο χειριστήριο. Μία από το ενσωματωμενο και μια από το ντογκλ. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει όταν βάζω wifi adapter (πολλαπλά connections με το ίδιο όνομα for wifi - επιλέγω από που😎)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ath156 said:

Πάντως δοκίμασες να αφήσεις ενεργοποιημένη και την πάνω επιλογή (enable BT) και μετά πηγαίνοντας κάτω στο "Bluetooth" να κάνεις pairing?😉

Λογικά μπορεί να σου εμφανίζει 2 ΦΟΡΕΣ το ίδιο χειριστήριο. Μία από το ενσωματωμενο και μια από το ντογκλ. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει όταν βάζω wifi adapter (πολλαπλά connections for wifi - επιλέγω από που😎)

Λοιπόν άκου τι γίνεται...

Κάνω ένα reboot και πηγαίνω στο μενου του bt. Το ενεργοποιώ και αμέσως εμφανίζονται από κάτω όλες οι bt συσκευές, μαζί με το χειριστήριο. Κάνω pair και συνδέθηκε αμέσως!

Μετά κάνω πάλι ένα reboot και το χειριστήριο δεν έπαιζε. Έπρεπε να πάω πάλι στο ίδιο μενού και να το ξαναζευγαρώσω.

Εντωμεταξύ μία φορά το εμφανίζει, που σημαίνει ότι το bt παίζει μόνο απ'το dongle γιατί φαίνονται και όλες οι άλλες συσκευές που δεν τις έπιανε πριν το μαμα.

Τέλος πάντων κάναμε μία πρόοδο... Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, syshalt said:

Λοιπόν άκου τι γίνεται...

Κάνω ένα reboot και πηγαίνω στο μενου του bt. Το ενεργοποιώ και αμέσως εμφανίζονται από κάτω όλες οι bt συσκευές, μαζί με το χειριστήριο. Κάνω pair και συνδέθηκε αμέσως!

Μετά κάνω πάλι ένα reboot και το χειριστήριο δεν έπαιζε. Έπρεπε να πάω πάλι στο ίδιο μενού και να το ξαναζευγαρώσω.

Εντωμεταξύ μία φορά το εμφανίζει, που σημαίνει ότι το bt παίζει μόνο απ'το dongle γιατί φαίνονται και όλες οι άλλες συσκευές που δεν τις έπιανε πριν το μαμα.

Τέλος πάντων κάναμε μία πρόοδο... Ευχαριστώ!

Το έκανες απλώς "Pair" ή μήπως "Trust and Connect"?

Το δεύτερο πρέπει να είναι για να το θυμάται/μόνιμη σύνδεση και μετά από ριμπούτ !!

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα ΟΚ τελικά. Το 'βγαλα το ξαναέβαλα, έκανα reboot και τώρα κομπλέ!

Δεν μου έβγαζε την επιλογή trust & connect. Προφανώς γιατί τη θυμάται από προηγούμενες βγάλε/βάλε προσπάθειες.
(βγάζει το κίτρινο αστέρι στα δεξιά της συσκευης, άρα μάλλον είναι trusted)

Τέλεια όλα, ευχαριστώ!

Το emuelec addon λέω να δοκιμάσω πρώτα. Διαβάζω ότι δουλεύει πολύ καλά σε coreelec.
Roms έχω δικές μου... Οι απαιτήσεις μου φτάνουν μέχρι psx 😛

Edited by syshalt
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2024 at 12:36 ΜΜ, ath156 said:

2. Το Emuelec addon είναι αρκετά παλιό. Δεν εξελίχθηκε. Μία άλλη εγκατάσταση σε Emuelec μόνο ίσως να ήταν πιο καλη εμπειρία για ρετρό

Έχεις δίκιο (πάλι), όχι μόνο δεν υποστηρίζεται αλλά δεν παίζει καν σε stable 20.2 Nexus.

Μπορώ να έχω το coreelec στην sd και το emuelec σε usb στικάκι και να επιλέγω σε ποιο από τα δύο να μπουτάρει το μποξάκι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, syshalt said:

Έχεις δίκιο (πάλι), όχι μόνο δεν υποστηρίζεται αλλά δεν παίζει καν σε stable 20.2 Nexus.

Μπορώ να έχω το coreelec στην sd και το emuelec σε usb στικάκι και να επιλέγω σε ποιο από τα δύο να μπουτάρει το μποξάκι;

Δεν θα μπορείς να επιλέξεις από που θα μπουτάρει. Νομίζω ότι πάντοτε προσπαθεί να μπουτάρει πρώτα από την καρτούλα και μετά από USB θύρα.

Μπορείς βέβαια να έχεις 2 ή παραπάνω στικάκια σε hub και να βάζεις/βγάζεις αυτό που θέλεις. Εγώ από πολύ παλιά έχω ένα 4πλό hub με διακόπτες επάνω ON/OFF (πολύ φθηνό) και από εκεί επιλέγω ποιο θα μπουτάρει. Απλά εάν ταυτόχρονα έχεις μέσα και την καρτούλα νομίζω θα μπουτάρει κατευθείαν από εκεί.

Πριν από αρκετούς μήνες βέβαια είχα βρει τρόπο να έχω στην μνήμη του κουτιού μας ταυτόχρονα Android+Coreelec😉 Μάλιστα λίγο αργοτερα είχα βρει και έναν τρόπο να έχεις triple boot (Android+Coreelec+Emuelec 😎) από καρτούλα ή στικάκι. Εάν θέλεις το ψάχνεις (αρκετούς μήνες πίσω), μόλις δε βρω ευκαιρία θα βάλω και λινκ εδώ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ορίστε και το λινκ για την ανάρτησή μου εδώ για Android+ Coreelec in EMMC  H96max X3 + HK1 Box Android and Coreelec in EMMC

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ορίστε και το Τριπλό Boot (Corelec+Emuelec+Android) που έλεγα😉

Triple Boot Corelec+Emuelec+Android

******Εδώ μάλιστα με μεγαλύτερη ασφάλεια, εφόσον βάζεις τα 2 συστήματα (Coreelec+Emuelec) σε 1 καρτούλα ή στικάκι ΧΩΡΙΣ να διακινδυνεύσεις το Android σου.

 

1684678262557.jpg

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά,

Τί προτείνετε για άμεση αγορά από Ελλάδα έως €60;

Το θέλω για ένα φίλο για αθλητικά κυρίως. Επίσης αν κάποιος θέλει να βοηθήσει και σε αυτό το κομμάτι ας στείλει π.μ.

Και κάτι τελευταίο, σε firmware update brickαρε το eon  box, υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το T95 Max Plus...
Και μαλιστα με φορεμενο λογισμικο του 2023!
Εκει το φοβηθηκα λιγο ειναι η αληθεια μηπως υπηρχε καμια ''κιντερ εκπληξη'' ... και αφου του εκανα ενα full bakup (και με τα .img) μεσω twrp του περασα την τελευταια slimbox...
Πρωτες εντυπωσεις...
Κλεινει το ρευμα στα usb ...!
Με το μαμα λογισμικο η θερμοκρασια ηταν γυρω στους 40 βαθμους ενω με slimbox εφτασε και στους 50 ...
Εχει 100ρι λαν αλλα οκ δεν ειναι αυτο το προβλημα !
Αυτο που με χαλασε ειναι οτι εχει τα χαζα του Tanix TX3 στο wifi!
Σε 100ρα ταχυτητα δεν παει πανω απο 39-40 mbps με 65 mbps οτι και να κανω το οριο της συνδεσης!
Φαινεται δηλαδη πως ενω ειναι συνδεμενο στο 5g ... το αγνοει εντελως!
Οποτε οποιος το θελει για αποκλειστικη χρηση με wifi ... ας κοιταξει αλλου!
Ομως αυτην την περιοδο που ο κοσμος ψαχνεται για αξιοπηστα Χ3 νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη λυση μιας και οπως εχω πει λιγο πριν το παραλαβω δεν εχει κυκλοφορησει με αλλη υπολοποιηση πλην της αρχικης !!!

0-02-05-f521b9f3088331bb6c7f48fc13c1c97e698ae56c759de772099478c6172e6b36_fb58ada3150402b4.thumb.jpg.21c7058b72be6e468d7fdeb0097d272c.jpg

t95.thumb.png.020659aad59e8fb4f571970460f0a83e.png

 

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν πιστοποιημένο TVbox νομίζω ότι το Xiaomi MI Box s που έβγαλε το e-shop στα 45,90 ευρώ (+0,50 ευρώ διαχείριση ανά παραγγελία) είναι εξαιρετική τιμή.

Xiaomi TVbox Mi Box s στα 45,90

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ath156 said:

Για όσους ψάχνουν πιστοποιημένο TVbox νομίζω ότι το Xiaomi MI Box s που έβγαλε το e-shop στα 45,90 ευρώ (+0,50 ευρώ διαχείριση ανά παραγγελία) είναι εξαιρετική τιμή.

Xiaomi TVbox Mi Box s στα 45,90

Γνωμη μου, Πανακριβο για ενα ξεπερασμενο κουτι με 2/8 gb  , συν οτι θελει και ethernet adapter.

 

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, jogatore said:

Γνωμη μου, Πανακριβο για ενα ξεπερασμενο κουτι με 2/8 gb  , συν οτι θελει και ethernet adapter.

 

2nd gen είναι , όχι το αρχικό. Σε σχέση με το mi tv stick 4K , το θεωρώ καλύτερο. S905x 4 , εάν δεν έκαναν και τσιγκουνιές σε Ram/Rom , τα mecool θα πήγαιναν για ψάρεμα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, makis1024 said:

2nd gen είναι , όχι το αρχικό. Σε σχέση με το mi tv stick 4K , το θεωρώ καλύτερο. S905x 4 , εάν δεν έκαναν και τσιγκουνιές σε Ram/Rom , τα mecool θα πήγαιναν για ψάρεμα.

Και επιδη ειναι το 2nd gen παυει να ειναι 2/8 gb? Υπαρχουν πολυ καλυτερα μποξακια απο αυτο ειδικα.

Σεβαστες ομως ολες οι αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει το Σούπερ Καπ Ισπανίας με το el classico αγώνα Ρεάλ Μπαρτσελόνα. Εκτός των "γνωστών" άλλων τρόπων να βλέπετε αγώνες σήμερα μπορείτε να το δείτε πολύ εύκολα επειδή μεταδίδεται από Action 24 (21:00). Αρκεί λοιπόν από το Playstore να κατεβάσετε 1 από τις 2 εφαρμογές στο Playstore:

Greece TV & Radio       (νομίζω κανάλι 56)

Greek TV Live & Radio Player

Θα σας μείνουν βέβαια και για να τα έχετε όσοι δεν έχετε καλό σήμα από την κεντρική/φορητή κεραία τηλεόρασής σας κλπ😎😊

Καλές τηλεθεάσεις (και από επίγειους τηλεοπτικούς σταθμούς μέσω Ιντερνετ)😉

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jogatore said:

Και επιδη ειναι το 2nd gen παυει να ειναι 2/8 gb? Υπαρχουν πολυ καλυτερα μποξακια απο αυτο ειδικα.

Σεβαστες ομως ολες οι αποψεις.

Ξεπερασμένο δεν μπορείς να πεις ένα κουτί με s905x4 , ελλειπείς σε Ram / Rom ναι , ξεπερασμένο όμως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που είναι πιστοποιημένο για τις επώνυμες πλατφόρμες είναι αρκετό. Για όσους δεν καλύπτουν τα άλλα χαρακτηριστικά του, υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, minast said:

Και μόνο που είναι πιστοποιημένο για τις επώνυμες πλατφόρμες είναι αρκετό. Για όσους δεν καλύπτουν τα άλλα χαρακτηριστικά του, υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Επειδη ειμαι σε αναζητηση για ενα φιλο, ποιο προτεινεις;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...