Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Giorgio99 said:

Χρησιμοποιω team viewer και προσπαθώ να δω το βίντεο που παίζει ο player του X96 αλλα βλέπω μόνο μαύρη οθόνη 

Δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις να δεις βίντεο από εκεί.....από το λίγο που χρησιμοποίησα team viewer για να χειρίζομαι από απόσταση το κουτί που έχω δώσει στη μάνα μου, πράγματι έτσι ήταν...έκανες τα πάντα εκτός από το να βλέπεις βίντεο από εκεί..δεν το έψαξα και παραπάνω γιατί δεν το χρειαζόμουν (ήθελα απλώς να μπορώ να κάνω τις αναγκαίες ρυθμίσεις εκεί).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Θεωρώ το θέμα είναι του player δλδ δεν συνάδουν οι ρυθμίσεις μεταξύ team viewer και player . Η δυσκολία εγκειται στο ότι 1) δεν ξερω ποιόν Player χρησιμοποιεί ο team viewer για να δείξει το βίντεο και 2) πως θα αλλάξω τις ρυθμίσεις του

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Και εμένα το Banggood είναι το αγαπημένο μου κατάστημα, όμως τώρα τελευταία λίγο "υστερεί" στην ποικιλία από TVboxes...επειδή δε και πάλι πιστεύω ότι είναι καλό κάποιος να πάρει και σήμερα S905X3 (παρόλο που δεν έχει μεγάλη ποικιλία πλέον σε κουτιά) θα έλεγα να δεις το X96 max Plus 4/64 στα 54.80 ή 53.89 από κινητό (συν 2% έκπτωση για νέο χρήστη) και από Γερμανική αποθήκη (παράδοση με κούριερ στον χώρο σου) από Geekbuiyng.

Link for X96 max Plus 4/64 (from Germany with Courier)

***Μόνο στο λέω από τώρα ότι θα χρειασθείw και ένα USB ανεμιστηράκι από κάτω....το φτιάχνεις και μόνος σου...γιατί άσχετα από αυτά που μας έλεγαν κάποιοι, όχι μόνο ανεβάζει θερμοκρασίες όπως και τα άλλα αντίστοιχα, αλλά μάλλον ανεβάζει ακόμα παραπάνω (υπάρχει εξήγηση για αυτό)...όμως με το ανεμιστηράκι από κάτω όλα ΟΚ......μάλιστα το συγκεκριμένο έχει το σημαντικό πλεονέκτημα ότι "κόβει" το ρεύμα όταν κλείνει (άρα σταματάει και το ανεμιστηράκι)....ίσως και το μοναδικό σημαντικό πλεονέκτημα/χαρακτηριστικό του έναντι των άλλων με S905X3 !

σε άκουσα και παράγγειλα σήμερα αυτό που έγραψες πιο πάνω βρήκα και ένα κουπόνι από μία σελίδα και το πήρα ένα πενηντάρικο ο βασικός λόγος που το πήρα είναι ότι κλείνει το USB  αλλά μπήκα να δω για Firmware του Slim box αλλά βγάζει πολλά πώς ξέρω ποιο μποξάκι έχω? σε ευχαριστώ πολύ

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει θα το δεις. Ανάλογα από ποιά παρτίδα θα αγοράσει το Geekbuying από τον προμηθευτή του , θα σου στείλει. Μπορεί να σου στείλει από οποία τυχαία παρτίδα. Αυτά είναι random.

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, varajohn said:

σε άκουσα και παράγγειλα σήμερα αυτό που έγραψες πιο πάνω βρήκα και ένα κουπόνι από μία σελίδα και το πήρα ένα πενηντάρικο ο βασικός λόγος που το πήρα είναι ότι κλείνει το USB  αλλά μπήκα να δω για Firmware του Slim box αλλά βγάζει πολλά πώς ξέρω ποιο μποξάκι έχω? σε ευχαριστώ πολύ

Θα βάλεις την εφαρμογή HWInfo από το Playstore και θα σου δείξει εκεί ποια ακριβώς έκδοση έχεις από την "ζούγκλα" των revisions τους....ποντάρω ότι κατά πάσαν πιθανότητα θα σου έρθει X96 max Plus 2101W, δηλαδή ίδιο με το δικό μου και ίδιο με του φίλου @bebius που παρέλαβε πρόσφατα.

1 ώρα πριν, Giorgio99 said:

Θεωρώ το θέμα είναι του player δλδ δεν συνάδουν οι ρυθμίσεις μεταξύ team viewer και player . Η δυσκολία εγκειται στο ότι 1) δεν ξερω ποιόν Player χρησιμοποιεί ο team viewer για να δείξει το βίντεο και 2) πως θα αλλάξω τις ρυθμίσεις του

Εγώ πάλι υποψιάζομαι ότι μπορεί να έχει και σχέση με τα DRM (δικαιώματα βίντεο)...όμως αυτό δεν συμβαίνει μόνο με το reamviewer αλλά και σε άλλες λύσεις. Το ίδιο συμβαίνει όταν χρησιμοποιείς apk για εγγραφή (record) της οθόνης σου...γράφει τα πάντα μέχρι να αρχίσεις να παίζεις βίντεο (άρα κατά την γνώμη μου προστασία DRM)...το ίδιο και σε κάποια προγράμματα στο PC.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

53 minutes ago, varajohn said:

σε άκουσα και παράγγειλα σήμερα αυτό που έγραψες πιο πάνω βρήκα και ένα κουπόνι από μία σελίδα και το πήρα ένα πενηντάρικο ο βασικός λόγος που το πήρα είναι ότι κλείνει το USB  αλλά μπήκα να δω για Firmware του Slim box αλλά βγάζει πολλά πώς ξέρω ποιο μποξάκι έχω? σε ευχαριστώ πολύ

Οταν θα ερθει το μποξακι σου με το καλο πηγαινε στις πληροφοριες στις ρυθμισεις και το μποξακι θα σου ... μιλησει μονο του!

0-02-05-4c731bd0b93d353bd9626321db5292b1573b71e90e5f87400a35e2e561f842b3_894d4e3b2077a7ab.thumb.jpg.f8b2f6802248e3da1c2b9f18f94c5e59.jpg0-02-05-9ca963c84dc8368e708a259bcef36cb2d31b70f9f2af0be1b54064e552536976_ecbae61e2febe9e9.thumb.jpg.d9555efff0f096962a0ed0e2548dcbf8.jpg0-02-05-482bd7bf428dc98786dbc8951b80feb310c4762556bd3e45934af18febc9e454_bf9979cfa620aa37.thumb.jpg.4b1109c5e1a5b7c05aa12f86e9a173e2.jpgIMG_20210520_134240.thumb.jpg.f8a7585f88fc3523693b055d01937bb4.jpgIMG_20201217_184951.thumb.jpg.c562d1bbb11b6a2280cd8f7a08101306.jpg0-02-0a-4fc0b9832992879f3843bd677b9ba77e599777d1c6b757f8777a09f847eea19d_978c9998815bbdd7.thumb.jpg.c161220e2fe0e384fbe5307a6b11f93b.jpg

0-02-05-8cac387f33ef180d2c5db552a29812854a97355d9b418d90bdc8b6785348eb72_2a1301db5554ed7f.thumb.jpg.8522f68cf1bfa5f17d38c39334d875f1.jpg

 

Εδω τα 3 που λενε X96 max Plus2 ειναι απο τα πρωτα 1000...
Καμια σχεση με τις υπολοιπες αντιγραφες!
Τα λιγο πιο ''ζεστα'' απο ολα αυτα ηταν τα 2 100ρια αλλα και παλι πιο ''δροσερα'' απο κατι αλλα που καποιοι επιμενουν ΑΣΤΟΧΑ να υποστηριζουν!
Οταν λοιπον εχουν περασει απο τα χερια σου 7 τετοια μηχανακια ΝΟΜΙΖΩ εχεις καλυτερο μετρο συγκρισης απο καποιες αποτυχημενες ισως ... ιδιες υλοποιησεις!
Το μονο σιγουρο παντως ειναι πως ειναι μια δοκιμασμενη λυση με Χ3 επεξεργαστη!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το am7 

Πατωντας με.το ασυρματο πονντικκι ενα γραμμα στο πληκττρολογιο. Uggos στην ουσια εμφανιζονττααι. συχναα. δυοο.Πως διορθωνεται αυτο ?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, powerup said:

Εχω ενα θεμα με το am7 

Πατωντας με.το ασυρματο πονντικκι ενα γραμμα στο πληκττρολογιο. Uggos στην ουσια εμφανιζονττααι. συχναα. δυοο.Πως διορθωνεται αυτο ?

Οταν λες με το ασυρματο ποντικι εννοεις με ασυρματο ποντικι η με την λειτουργεια air mouse που εχει ;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, gatos814 said:

Οταν λες με το ασυρματο ποντικι εννοεις με ασυρματο ποντικι η με την λειτουργεια air mouse που εχει ;

Ασυρματο ποντικη 

Δεν γνωριζω αν ειναι. Ενεργοποιημενη η λειτουργεια air mouse .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, powerup said:

Ασυρματο ποντικη 

Δεν γνωριζω αν ειναι. Ενεργοποιημενη η λειτουργεια air mouse .

Λοιπον...
Πηγαινε πιο κοντα στο μποξακι σου και δοκιμασε αν αλλαξει κατι στην πληκτρολογηση...
Μαλλον κατι γινεται με το ποντικι ... καποια ασυμβατοτητα με τους drivers η κατι παρεμβαλλει τον δεκτη του η ''τραβαει'' λιγο παραπανω ενταση το ποντικακι και δεν μπορει να λειτουργησει σωστα σε αυτο το μποξακι...
Την πισω την θυρα που ειναι usb 2.0 την δοκιμασες ;
Για δοκιμασε παντως και με το δικο του κοντρολ που ειναι και air mouse...
Απλα για να το ενεργοποιησεις πρεπει πρωτα να το συνδεσεις με ... μπλε δοντι και μετα να ''παρεις'' ολες του τις λειτουργιες!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Hliasat said:

Παιδιά κάτι off topic .Το tv box που δίνει η nova ,μπορεί να μπει kodi εκεί;

Αν ειναι το  EON Smart Box (V2) η το EON Smart Box (V3) εχουν τον Amlogic S905X4 και δεν βλεπω τον λογο να μην μπορουν να ''παιξουν'' kodi ...
Θεωρητικα τα 2GB RAM ειναι μια χαρα με το υπολοιπο hardware...
Δεν ξερω ομως αν σε αφηνει λογω αδειων να βαλεις δικο σου backup...
Μπορει ναι μπορει και οχι...!
Αλλα και παλι θεωρητικα ενα ετοιμο build θα μπορει να το ''σηκωσει''!
Εσυ θα μας πεις οταν θα εχεις βγαλει ασφαλη συμπερασματα για ολα αυτα...!
Καλα ειναι ομως και να το καθαριζεις συχνα με καποιο προγραμμα για να μην εχεις θεμα με τα 2 γιγα μνημης!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα πάω σε eon οπότε θα σας πω εντύπωσεις όταν το βαλω.Στο καθιστικό έχω tv χωρίς να είναι smart ,οπότε εκεί θα πάω όπως ανέφερα παραπάνω σε tv box από aliexpress,δεν το θέλω τόσο για την nova βέβαια,το θέλω για  build

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Hliasat said:

Σε λίγες μέρες θα πάω σε eon οπότε θα σας πω εντύπωσεις όταν το βαλω.Στο καθιστικό έχω tv χωρίς να είναι smart ,οπότε εκεί θα πάω όπως ανέφερα παραπάνω σε tv box από aliexpress,δεν το θέλω τόσο για την nova βέβαια,το θέλω για  build

Αν οι αναγκες σου αρχιζουν και τελειωνουν στο kodi και σε καποιο ετοιμο build δοκιμασε οπως σου ειπα πρωτα το μποξακι της eon και ... ισως γλυτωσεις και τα εξτρα εξοδα για αγορα αλλου !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Hliasat said:

Παιδιά κάτι off topic .Το tv box που δίνει η nova ,μπορεί να μπει kodi εκεί;

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα με το Kodi v20.2 Nexus όπως και να δημιουργήσεις/επαναφέρεις backup/restore build έτοιμο ή δικό σου, από και προς άλλες συσκευές, με το πρόσθετο OpenWizard (έχω το EON Smart Box μοντέλο SDSTB01 συνδεδεμένο με Ethernet και κεραία για λήψη επίγειων καναλιών σε τηλεόραση που δεν είναι smart).
Πέρα από EON TV και Kodi (δικό μου build με χρήση Trakt και συνδρομητικών υπηρεσιών Real Debrid και Easynews), έχω εγκαταστήσει Cosmote TV, Netflix (σε χαμηλότερη ανάλυση μιας και δεν είναι πιστοποιημένο κουτί), Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV+, Cinobo, Viki, ERTFLIX, ANT1+, Stremio, Syncler, Cloudstream, SmartTube (YouTube χωρίς διαφημίσεις), ES File Explorer File Manager, Background Apps & Process List (κλείνεις όλες τις εφαρμογές που έχεις ανοίξει και τρέχουν στο παρασκήνιο). 

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, xalaros said:

Netflix (σε χαμηλότερη ανάλυση μιας και δεν είναι πιστοποιημένο κουτί),

  • Ποια εκδοση NETFLIX χρησιμοποιεις? Κατεβασα μια προσφατη αλλα δε συνεργαζεται με το τηλεκοντρολ.
  • Επισης δε μπορω με τιποτα να καρφιτσωσω την εφαρμογη στην αρχικη οθονη,(ενω τη βρισκω στις εφαρμογες δε μπορω να το κανω shortcut)

καποια ιδεα?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kek said:
  • Ποια εκδοση NETFLIX χρησιμοποιεις? Κατεβασα μια προσφατη αλλα δε συνεργαζεται με το τηλεκοντρολ.
  • Επισης δε μπορω με τιποτα να καρφιτσωσω την εφαρμογη στην αρχικη οθονη,(ενω τη βρισκω στις εφαρμογες δε μπορω να το κανω shortcut)

καποια ιδεα?

Για να καρφιτσωσεις εφαρμογές που δεν μπορείς αλλιώς, χρησιμοποίησε την εφαρμογή Power Shortcuts...όταν γυρίσω αύριο θα σου στείλω και την "πλήρη" εφαρμογή εάν δεν την βρεις πιο μπροστά εσύ!

***Μικρό τιπ...εκεί μπορει να πρέπει να χρησιμοποιήσεις την επιλογή " Activities"  και όχι "Applications".

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kek said:
  • Ποια εκδοση NETFLIX χρησιμοποιεις? Κατεβασα μια προσφατη αλλα δε συνεργαζεται με το τηλεκοντρολ.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=329316

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gatos814 said:

Λοιπον...
Πηγαινε πιο κοντα στο μποξακι σου και δοκιμασε αν αλλαξει κατι στην πληκτρολογηση...
Μαλλον κατι γινεται με το ποντικι ... καποια ασυμβατοτητα με τους drivers η κατι παρεμβαλλει τον δεκτη του η ''τραβαει'' λιγο παραπανω ενταση το ποντικακι και δεν μπορει να λειτουργησει σωστα σε αυτο το μποξακι...
Την πισω την θυρα που ειναι usb 2.0 την δοκιμασες ;
Για δοκιμασε παντως και με το δικο του κοντρολ που ειναι και air mouse...
Απλα για να το ενεργοποιησεις πρεπει πρωτα να το συνδεσεις με ... μπλε δοντι και μετα να ''παρεις'' ολες του τις λειτουργιες!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση .Μαλλον τα παιξε το ποντικη γιατι το ενσυρματο δουλευειι κααννοννικα.

Αυτο του αλλαξα θυρα του. Αλλαξα μπαταρια το πηγα διπλα στο boxaki ττα ιδια κανει(το βλεπετε αλλοστε)

Οσο για το τηλεκοντρολ δεν κατααφερα να το λειιτουργησω σαν airmousee (μμααλλλλοον. δενν τα περνω ευκολα τι ναα ππωω)εκτως αν εχει καποιο tuttoriall θα διευκολυνε )

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, powerup said:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση .Μαλλον τα παιξε το ποντικη γιατι το ενσυρματο δουλευειι κααννοννικα.

Αυτο του αλλαξα θυρα του. Αλλαξα μπαταρια το πηγα διπλα στο boxaki ττα ιδια κανει(το βλεπετε αλλοστε)

Οσο για το τηλεκοντρολ δεν κατααφερα να το λειιτουργησω σαν airmousee (μμααλλλλοον. δενν τα περνω ευκολα τι ναα ππωω)εκτως αν εχει καποιο tuttoriall θα διευκολυνε )

On 21/6/2023 at 3:33 ΜΜ, makis1024 said:

2. Με πατημένα παρατεταμένα τα vol+ και vol- βάλε το remote control σε pairing mode , κάνε σύζευξη από τις ρυθμίσεις Bluetooth και δούλεψε το σαν Bluetooth device.

Κανονικα θα επρεπε να εχει μεσα τις οδηγιες ...
Ισως να παραπεσαν ... αν δεν ειναι μεσα στο κουτι!
Παντως καποια ποστ πιο πανω το εξηγει και ο @makis1024 πως γινεται...οπως βλεπεις!
Τελικα μαλλον θα ειναι καποια ασυμβατοτητα του συγκεκριμενου ασυρματου ποντικιου με το μποξακι σου....!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gatos814 said:

Με πατημένα παρατεταμένα τα vol+ και vol- βάλε το remote control σε pairing mode , κάνε σύζευξη από τις ρυθμίσεις Bluetooth και δούλεψε το σαν Bluetooth device

Eκανα την συζευξη δουλευει σαν air mouse .

Eυχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2023 at 11:15 ΠΜ, Giorgio99 said:

Θεωρώ το θέμα είναι του player δλδ δεν συνάδουν οι ρυθμίσεις μεταξύ team viewer και player . Η δυσκολία εγκειται στο ότι 1) δεν ξερω ποιόν Player χρησιμοποιεί ο team viewer για να δείξει το βίντεο και 2) πως θα αλλάξω τις ρυθμίσεις του

Λοιπόν αναιρώ ότι είχα πει μέχρι τώρα περί αδυναμίας παιξίματος βίντεο μέσω Teamviewer και από το TVbox !😉

Το βασικό μου ζήτημα στο παρελθόν ήταν να παίξω το KODI μέσω αυτού.....και πράγματι ενώ όλοι οι χειρισμοί γίνονταν μία χαρά, μόλις άρχιζε το βίντεο εμφανίζονταν μόνο μία μαύρη οθόνη...μέχρι να σταματήσεις το παίξιμο.

Όμως κάλλιστα παίρνεις βίντεο, τουλάχιστον με το Opera & Chrome που δοκίμασα και τρέξιμο ERTflix από εκεί....όλα άψογα (πέρα βέβαια από κάποιο μικρό "σπάσιμο"/lag ορισμένες φορές).😁

Άρα ίσως και το βίντεο από KODI να είναι δυνατόν με κάποιο τρόπο (για εμένα αυτός ήταν ο βασικός σκοπός).Όταν βρω χρόνο θα το ψάξω....

TIP : Εάν η υπηρεσία/βίντεο που θέλεις να παίξεις σε αφήνει να επιλέξεις "play video with external player" μπορείς να διαλέξεις τον Opera ως player και το βίντεο θα εμφανισθεί κανονικότατα μέσω TeamViewer !😁

Με τους γνωστούς/ενσωματωμένους players of the TVboxes φαίνεται μόνο μαύρη οθόνη.

UPDATE : Βρέθηκε και η λύση για το KODI !!! ....και ήταν τόσο απλή......απενεργοποίησα τις 3 επιλογές για επιτάχυνση υλικού και HDR (ίσως να μην χρειάζεται η απενεργοποίηση και των 3 ταυτόχρονα). Μετά από αυτό το βίντεο ΟΚ..😁😉

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχει δοκιμασει καποιος να βαλει usb tv tuner σε android?

βλέπω στο σκρουτζ αυτο

https://www.skroutz.gr/s/37164401/WIWA-mp3130-TV-Tuner-για-PC-με-Επίγειο-Δέκτη-DVB-T2-και-σύνδεση-USB-A.html

 

θα μπορέσει να το ανοίξει το vlc Αν το αναγνωρίζει το android?

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 13/7/2023 at 12:02 ΜΜ, drdedus said:

καλησπερα

εχει δοκιμασει καποιος να βαλει usb tv tuner σε android?

βλέπω στο σκρουτζ αυτο

https://www.skroutz.gr/s/37164401/WIWA-mp3130-TV-Tuner-για-PC-με-Επίγειο-Δέκτη-DVB-T2-και-σύνδεση-USB-A.html

θα μπορέσει να το ανοίξει το vlc Αν το αναγνωρίζει το android?

Καλησπέρα.

Θεωρώ πρακτικά μηδενική την πιθανότητα να λειτουργήσει κάτι τέτοιο σε Android !! Άλλωστε το γράφει ότι είναι για PC. Εκτός εάν τυχόν και είχε ντράιβερς και για Linux, οπότε ίσως να μπορούσε να δουλέψει και με Armbian sto TVbox.

Όμως αλήθεια για ποια χρήση θα το ήθελες κάτι τέτοιο? Για εξοχικό που δεν έχει Ιντερνετ και κεραία επίγειας (ή έχει πολύ παλιά τηλεόραση?)? Ίσως υπάρχουν άλλες λύσεις για κάτι τέτοιο.

Προσωπικά έχω ακόμα ένα παρόμοιο με DVB-T που το χρησιμοποιούσα παλιά στο λαπτοπ μου όταν ήμουν στο εξοχικό....δεν έκανα καν τον κόπο να το δοκιμάσω εάν δουλεύει και σε TVbox.

***Βέβαια αυτό που έβαλες λινκ έχει και έξοδο HDMI οπότε "κουμπώνει" και απευθείας στην τηλεόραση? και σύμφωνα με την 3η φωτο του παίζει απευθείας MP3/MP4 από την θύρα USB?

 

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

ούτε καν ειδα οτι εχει και hdmi απλα  ψάχνω κάτι σε δέκτη που δουλεύει σε android.

 

ολα μου τα box εχουν και tuner (καποια και δορυφορικο) με εξαίρεση κατι xiaomi και firetv, τα αλλα απλα τα δοκιμαζω και τα στελνω.

Το θεμα είναι να τον αναγνωρίσει .

Το tv tuner που έχεις αν θυμάμαι καλά μπορεί με κάποιο τροπο να παίξει dab σε pc.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...