Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ath156 και zanarino, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εν τω μεταξύ του έκανα ένα reset και πάει καλυτερα. Αλλά, σίγουρα θα ασχοληθώ περεταίρω, βάζοντάς του ανεμιστηράκι και αλλάζοντάς του rom. Καλές γιορτές να έχουμε με υγεία!

 

Μετά από πολύ καιρό, βρήκα χρόνο να ασχοληθώ με το Χ 96 Air μου. Δυστυχώς ο σύνδεσμος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1127 που μου πρότεινε ο Gatos δεν δουλεύει. Έχουμε κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1269

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Μετά από πολύ καιρό, βρήκα χρόνο να ασχοληθώ με το Χ 96 Air μου. Δυστυχώς ο σύνδεσμος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=1127 που μου πρότεινε ο Gatos δεν δουλεύει. Έχουμε κάτι άλλο; Ευχαριστώ.

 

https://slimboxtv.ru/glavnaya/x96air-p1-p2-p3-p4-v2/

 

Τσεκαρεις την βερσιον που εχεις ... κανεις μεταφραση και ... προχωρας!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Εάν όμως οι επανεκκινήσεις και τα κολλήματα οφείλονται σε θερμοκρασίες πάνω από 75 βαθμούς , δεν θα σου λύσει το πρόβλημα η slimbox. Βάλε cpu float ή cpu monitor να δεις τι θερμοκρασίες ενεβάζει σε πεντάλεπτο παίξιμο youtube 4K. Εάν αγγίζει θερμοκρασίες πάνω από 75 βαθμούς θα χρειαστεί και ανεμιστήρας να ψύχει τον επεξεργαστή , εξωτερικός αλλά και τρύπες στο κάτω καπάκι , επειδή δεν έχει το x96 air. Όπως και να έχει, είτε οφείλονται σε αυξημένες θερμοκρασίες τα κολλήματα είτε όχι , θα πρέπει να του περάσεις slimbox custom rom , όπως πολύ σωστά είπε ο @gatos814.

Επίσης δεν χρειάζονται πολλές τρύπες , με ένα ανεμιστήρακι 5v 2a με 1200rpm , όχι παραπάνω γιατί θα κάνει πολύ θόρυβο, που παίρνει ρεύμα από το USB του tv box θα κάνεις δουλειά και θα ρίξει τις θερμοκρασίες στους 40-45 βαθμούς.

https://postimg.cc/HVrts2vD

Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

https://slimboxtv.ru/glavnaya/x96air-p1-p2-p3-p4-v2/

 

Τσεκαρεις την βερσιον που εχεις ... κανεις μεταφραση και ... προχωρας!

 

Όλα κομπλέ μέχρι που συνέδεσα το μποξάκι με το pc. Παρότι bootάρει, το pc δεν το αναγνωρίζει. Ίσως φταίει το καλώδιο που είναι μακρύ; (1,5 μέτρο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν όμως οι επανεκκινήσεις και τα κολλήματα οφείλονται σε θερμοκρασίες πάνω από 75 βαθμούς , δεν θα σου λύσει το πρόβλημα η slimbox. Βάλε cpu float ή cpu monitor να δεις τι θερμοκρασίες ενεβάζει σε πεντάλεπτο παίξιμο youtube 4K. Εάν αγγίζει θερμοκρασίες πάνω από 75 βαθμούς θα χρειαστεί και ανεμιστήρας να ψύχει τον επεξεργαστή , εξωτερικός αλλά και τρύπες στο κάτω καπάκι , επειδή δεν έχει το x96 air. Όπως και να έχει, είτε οφείλονται σε αυξημένες θερμοκρασίες τα κολλήματα είτε όχι , θα πρέπει να του περάσεις slimbox custom rom , όπως πολύ σωστά είπε ο @gatos814.

Επίσης δεν χρειάζονται πολλές τρύπες , με ένα ανεμιστήρακι 5v 2a με 1200rpm , όχι παραπάνω γιατί θα κάνει πολύ θόρυβο, που παίρνει ρεύμα από το USB του tv box θα κάνεις δουλειά και θα ρίξει τις θερμοκρασίες στους 40-45 βαθμούς.

https://postimg.cc/HVrts2vD

 

Έχω βάλει cpu float εδώ και καιρό και το παρακολουθώ. Το 4Κ το αποφεύγω για τον λόγο που αναφέρεις, αλλά και γιατί η tv μου είναι hd ready (720p), οπότε δεν υπάρχει νόημα στο να το χρησιμοποιώ. Στο πρόγραμμα είναι και το ανεμιστηράκι που σίγουρα χρειάζεται. Τρύπες μόνο από κάτω, είναι αρκετό δηλαδή;

Edited by gvargiam
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνετε τρύπες στο box Απλά βγάλτε το καπάκι και βάλτε από κάτω ανεμιστήρα και όταν θελήσετε να το πουλήσετε βάζετε το καπάκι
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ μέχρι που συνέδεσα το μποξάκι με το pc. Παρότι bootάρει, το pc δεν το αναγνωρίζει. Ίσως φταίει το καλώδιο που είναι μακρύ; (1,5 μέτρο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχω βάλει cpu float εδώ και καιρό και το παρακολουθώ. Το 4Κ το αποφεύγω για τον λόγο που αναφέρεις, αλλά και γιατί η tv μου είναι hd ready (720p), οπότε δεν υπάρχει νόημα στο να το χρησιμοποιώ. Στο πρόγραμμα είναι και το ανεμιστηράκι που σίγουρα χρειάζεται. Τρύπες μόνο από κάτω, είναι αρκετό δηλαδή;

 

Το USB 3 είναι η θύρα από την οποία φλασάρεται το x96 air. Τρύπες από μόνες τους δεν θα κάνουν δουλειά , θα χρειαστεί και ο ανεμιστήρας.

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ μέχρι που συνέδεσα το μποξάκι με το pc. Παρότι bootάρει, το pc δεν το αναγνωρίζει. Ίσως φταίει το καλώδιο που είναι μακρύ; (1,5 μέτρο)

 

Αν χρησιμοποιησες την σωστη θυρα usb (3.0) για να φορτωσεις το λογισμικο και δεν το βλεπει τοτε δεν εχουν περαστει σωστα οι drivers του ubt και μαλλον φταιει η ψηφιακη υπογραφη των windows 10...

Αν φταιει η ψηφιακη υπογραφη κανε απεγκατασταση του ubt ... ( σβησε και τον φακελο απο τα program files) μετα κανε και ενα καθαρισμο την register με εργαλειο τυπου ccleaner και μετα την επανεκκινηση ακολυθα αυτον τον οδηγο για ετοιμασεις τα windows ετσι ωστε να εγκατασταθει σωστα το ubt και οι drivers του...!

Καλη επιτυχια!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιησες την σωστη θυρα usb (3.0) για να φορτωσεις το λογισμικο και δεν το βλεπει τοτε δεν εχουν περαστει σωστα οι drivers του ubt και μαλλον φταιει η ψηφιακη υπογραφη των windows 10...

Αν φταιει η ψηφιακη υπογραφη κανε απεγκατασταση του ubt ... ( σβησε και τον φακελο απο τα program files) μετα κανε και ενα καθαρισμο την register με εργαλειο τυπου ccleaner και μετα την επανεκκινηση ακολυθα αυτον τον οδηγο για ετοιμασεις τα windows ετσι ωστε να εγκατασταθει σωστα το ubt και οι drivers του...!

Καλη επιτυχια!

 

Α, μάλιστα. Ίσως να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικά σέρνεται το kodi το H96 max x3.

Χρησιμοποιω το manalab που δεν το λες και βαρύ build και φορτώνει φορτώνει για λεπτά ολοκληρα μεχρι που βαριέμαι...

Το ιδιο build στο gt king φορτώνει τάχιστα και στο alfawise 96 μετά απο 5-10 δευτερόλεπτα.

Edited by aderfiaZEITE
Link to comment
Share on other sites

Κυριολεκτικά σέρνεται το kodi το H96 max x3.

Χρησιμοποιω το manalab που δεν το λες και βαρύ build και φορτώνει φορτώνει για λεπτά ολοκληρα μεχρι που βαριέμαι...

Το ιδιο build στο gt king φορτώνει τάχιστα και στο alfawise 96 μετά απο 5-10 δευτερόλεπτα.

1. Το manalab παίζει να είναι το πιο βαρύ build από όλα. Αυτό όμως δεν έχει σχέση με αυτό που αναφέρεις.

2. Μήπως δεν έχεις καλή σύνδεση στο Internet? Μήπως έχεις ταυτόχρονα ανοιχτό το wifi και ethernet και σου δημιουργεί προβλήματα?

3. Προσωπικά δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ θέμα με αυτό το build στο H96 max X3, άσε που ταυτόχρονα έχω στο ίδιο κουτί και άλλα 2 Kodi forks με τα builds GKobu & Technewslogy.

4. Όλα τα builds όταν τα ανοίγεις για 1η φορά κάθε μέρα καλό είναι να περιμένεις 1-2 λεπτά να κάνουν απρόσκοπτα τις ενημερώσεις τους και μετά συνεχίζεις;) Και πάλι όμως αυτό δεν έχει σχέση με αυτό που αναφέρεις και πιθανότατα το ξέρεις εφόσον χρησιμοποιείς το ίδιο και σε άλλα κουτιά. Στο Χ88 King (παρόμοιο με GT King) υπάρχει μία ελάχιστη διαφορά στην ταχύτητα ενημέρωσης, απόλυτα λογική λόγω S922.

5. Κάνε και ένα clear cache του KODI μέσα από τις "Ρυθμίσεις-Εφαρμογές".

6. Ως τελευταία λύση μία επανεγκατάσταση του KODI, εάν κάτι από τα παραπάνω δεν ισχύει.

 

Μήπως είναι το (2)?

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ μέχρι που συνέδεσα το μποξάκι με το pc. Παρότι bootάρει, το pc δεν το αναγνωρίζει. Ίσως φταίει το καλώδιο που είναι μακρύ; (1,5 μέτρο)

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Έχω βάλει cpu float εδώ και καιρό και το παρακολουθώ. Το 4Κ το αποφεύγω για τον λόγο που αναφέρεις, αλλά και γιατί η tv μου είναι hd ready (720p), οπότε δεν υπάρχει νόημα στο να το χρησιμοποιώ. Στο πρόγραμμα είναι και το ανεμιστηράκι που σίγουρα χρειάζεται. Τρύπες μόνο από κάτω, είναι αρκετό δηλαδή;

Αρχικά δεν είπες ποια είναι η μέγιστη θερμοκρασία που είδες?

Προσωπικά θα έβαζα την βάση από ανεμιστήρα και μόνο εάν αυτό δεν με ικανοποιούσε θα έκανα επιπλέον ενέργειες. Έτσι και αλλιώς έχω κουραστεί να λέω ότι είναι καλή πρακτική όταν αγοράζετε ένα κουτί να αγοράζετε μία τέτοια βάση ή ακόμα καλύτερα να την φτιάξετε και μόνοι σας (DIY). Άσε που μεταφέρεται και από κουτί σε κουτί, εάν το αλλάξετε;)

Επίσης θα προτιμούσα αυτό που σου πρότεινε ο @varajohn με μία μικρή παραλλαγή. Το καπάκι θα το έβγαζα και θα το επανατοποθετούσα, αφήνοντας ένα κενό για εξαερισμό. Υπάρχουν τρόποι για αυτό;)

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είπες ποια είναι η μέγιστη θερμοκρασία που είδες?

Προσωπικά θα έβαζα την βάση από ανεμιστήρα και μόνο εάν αυτό δεν με ικανοποιούσε θα έκανα επιπλέον ενέργειες. Έτσι και αλλιώς έχω κουραστεί να λέω ότι είναι καλή πρακτική όταν αγοράζετε ένα κουτί να αγοράζετε μία τέτοια βάση ή ακόμα καλύτερα να την φτιάξετε και μόνοι σας (DIY). Άσε που μεταφέρεται και από κουτί σε κουτί, εάν το αλλάξετε;)

Επίσης θα προτιμούσα αυτό που σου πρότεινε ο @varajohn με μία μικρή παραλλαγή. Το καπάκι θα το έβγαζα και θα το επανατοποθετούσα, αφήνοντας ένα κενό για εξαερισμό. Υπάρχουν τρόποι για αυτό;)

Η μέγιστη θερμοκρασία που είδα ήταν 75οC. Μόλις αγόρασα ένα ανεμιστηράκι. Ή θα του ανοίξω τρύπες (του box) ή θα του ανοίξω το καπάκι. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βλέπω πουθενά βίδες, εκτός και αν είναι κάτω από τα ποδαράκια της συσκευής (x96 Air).

Link to comment
Share on other sites

Η μέγιστη θερμοκρασία που είδα ήταν 75οC. Μόλις αγόρασα ένα ανεμιστηράκι. Ή θα του ανοίξω τρύπες (του box) ή θα του ανοίξω το καπάκι. Το πρόβλημα είναι ότι δεν βλέπω πουθενά βίδες, εκτός και αν είναι κάτω από τα ποδαράκια της συσκευής (x96 Air).

75 βαθμοί είναι πολλοί!!! και κοντά στο όριο πάνω από ο οποίο μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα. Και όχι μόνον ο επεξεργαστής που έχει και κάποιες δικλείδες ασφαλείας για να προστατευθεί (π.χ. αυτόματη μείωση συχνότητας), αλλά και άλλα σημαντικά εξαρτήματα όπως οι μνήμες κλπ.

Εάν δε τώρα βλέπεις τέτοιες θερμοκρασίες φαντάσου το κατακαλόκαιρο;)

Άρα μία καλή εκτίμηση τι γίνεται με το ανεμιστηράκι και μετά τυχόν επιπλέον επεμβάσεις κατά την κρίση σου και αισθητική σου.

Και πως θα το ανοίξεις από τον σπεσιαλίστα Βιετναμέζο!!! Ελπίζω να έχεις αυτό.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τα δύο ποδαράκια λαστιχάκια δεξιά και αριστερά από την οθόνη , έχει στο βάθος δύο βιδούλες. Τα πίσω λαστιχάκια μην τα βγάλεις είναι τυφλά και δεν έχουν βίδες.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με πήραν τηλεφωνο απο το service μου είπαν δε βρίσκουν κάτι.Λεει η λογισμικό είναι το θέμα η αν κάηκε κάτι και δε δουλεύει το hdmi είναι απο τον επεξεργαστή.Συνδεεται με αυτόν δηλαδή.Καντε ρε παιδιά μια τελευταια προσπάθεια αναζητηστε και σεις λιγο τίποτα ξεχασμένο σε κάνα 4pda ξέρω γω μπας και υπάρχει καμία λύση και το σώσω,δε θελω να το κλειδωσω στο συρτάρι..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με πήραν τηλεφωνο απο το service μου είπαν δε βρίσκουν κάτι.Λεει η λογισμικό είναι το θέμα η αν κάηκε κάτι και δε δουλεύει το hdmi είναι απο τον επεξεργαστή.Συνδεεται με αυτόν δηλαδή.Καντε ρε παιδιά μια τελευταια προσπάθεια αναζητηστε και σεις λιγο τίποτα ξεχασμένο σε κάνα 4pda ξέρω γω μπας και υπάρχει καμία λύση και το σώσω,δε θελω να το κλειδωσω στο συρτάρι..

Έχω δε και μία μικρή επιφύλαξη για το εάν τελικά φταίει η θύρα HDMI, παρόλο που όλα που ανέφερες συγκλίνουν προς τα εκεί. Επειδή εγκατέστησες αλλεπάλληλες ρομ, μήπως κάπου το μπλόκαρες και τελικά είναι θέμα firmware.....:wacko: Ελπίζω να κάνω λάθος σε αυτό.

@anth156 Με erase all το έκανα..Δε με νοιάζει ειλικρινά αρκεί να γίνει!

:wacko::dizzy:

"Erase all" στο UBT ή στο BCM? Ίσως έπρεπε να κάνεις και το short pins που λέγαμε που "μηδενίζει" τα πάντα.

Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει τώρα, ειδικά εφόσον δεν έχεις καν το κουτί στα χέρια σου.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και erase all και force erase all δοκιμασα στο UBT..Τωρα το ξαναστελνουν πίσω σε λίγο θα το έχω..Καποιο άλλο πρόγραμμα ξεμπρικαρίσματος δεν υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Και erase all και force erase all δοκιμασα στο UBT..Τωρα το ξαναστελνουν πίσω σε λίγο θα το έχω..Καποιο άλλο πρόγραμμα ξεμπρικαρίσματος δεν υπάρχει;

Το "force erase all" που το βρήκες? Εάν δεν κάνω λάθος ήταν σε παλαιότερη έκδοση UBT και όχι στην 2.2.0.Οι επιλογές είναι οι 2 παρακάτω:

UBT.jpg

Αφού δοκιμάσεις ξανά με USB Burning Tool 2.2.0 και "erase all" & "erase flash" & "erase bootloader" και εάν δεν δεις καμία διαφορά, ίσως πρέπει να δοκιμάσεις και με τα 2 Pins που σου δόθηκαν (short pins method).

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

75 βαθμοί είναι πολλοί!!! και κοντά στο όριο πάνω από ο οποίο μπορεί να σου δημιουργήσει προβλήματα. Και όχι μόνον ο επεξεργαστής που έχει και κάποιες δικλείδες ασφαλείας για να προστατευθεί (π.χ. αυτόματη μείωση συχνότητας), αλλά και άλλα σημαντικά εξαρτήματα όπως οι μνήμες κλπ.

Εάν δε τώρα βλέπεις τέτοιες θερμοκρασίες φαντάσου το κατακαλόκαιρο;)

Άρα μία καλή εκτίμηση τι γίνεται με το ανεμιστηράκι και μετά τυχόν επιπλέον επεμβάσεις κατά την κρίση σου και αισθητική σου.

Και πως θα το ανοίξεις από τον σπεσιαλίστα Βιετναμέζο!!! Ελπίζω να έχεις αυτό.

Ναι αυτό έχω. Τελικά είναι πιο απλό από ότι φανταζόμουν. Φοβόμουν μήπως ήταν κουμπωτό.

Link to comment
Share on other sites

Το "force erase all" που το βρήκες? Εάν δεν κάνω λάθος ήταν σε παλαιότερη έκδοση UBT και όχι στην 2.2.0.Οι επιλογές είναι οι 2 παρακάτω:

UBT.jpg

Αφού δοκιμάσεις ξανά με USB Burning Tool 2.2.0 και "erase all" & "erase flash" & "erase bootloader" και εάν δεν δεις καμία διαφορά, ίσως πρέπει να δοκιμάσεις και με τα 2 Pins που σου δόθηκαν (short pins method).

Ναι,στο 2.1.6 UBT.Κάτι άλλο.Μηπως τελικά τα pins ήτανε λάθος;Και γω δε μπορώ να καταλάβω γιατί έτσι και αλλιώς το γνώριζε το PC.Θελω να πω και που το δοκιμαζα με shortpin method,ισως δε γινόταν σωστά η διαδικασία..
Link to comment
Share on other sites

Ναι,στο 2.1.6 UBT.Κάτι άλλο.Μηπως τελικά τα pins ήτανε λάθος;Και γω δε μπορώ να καταλάβω γιατί έτσι και αλλιώς το γνώριζε το PC.Θελω να πω και που το δοκιμαζα με shortpin method,ισως δε γινόταν σωστά η διαδικασία..

 

Κώστα εάν έκανες σωστά τη διαδικασία κατευθείαν ακούς έναν ήχο από τον υπολογιστή ότι έχει συνδεθεί και ξεκινάει κατευθείαν τη διαδικασία δηλαδή είναι αδύνατο να κάνεις λάθος αν έχεις βραχυκύκλωση σωστά τα πίνς, κάτι άλλο που σκέφτηκα και έψαξα πίσω στα δικά σου τα μηνύματα είναι όταν είχες κάνει την παρέμβαση που έκανες την τρύπα κάτι σου έχει ξεκολλήσει ένα καλώδιο είχες πει και το ξανά κόλλησες μήπως από κει πέρα σου έγινε όλη η ιστορία,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8132162#post8132162

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ναι,στο 2.1.6 UBT.Κάτι άλλο.Μηπως τελικά τα pins ήτανε λάθος;Και γω δε μπορώ να καταλάβω γιατί έτσι και αλλιώς το γνώριζε το PC.Θελω να πω και που το δοκιμαζα με shortpin method,ισως δε γινόταν σωστά η διαδικασία..

1. Έχω την υποψία ότι αυτή η έκδοση μπορεί να μην "καίει" σωστά τα πιο καινούργια κουτιά. Πάντοτε προτείνω (και έχω ανεβασμένο στο 1ο λινκ της υπογραφής μου την έκδοση 2.2.0;)). Κάποιοι δουλεύουν και με την 2.1.7, όχι όμως με 2.1.6:rolleyes:Είναι δεν είναι αυτό ποιος ξέρει?

2. Επίτρεψέ μου και μία συμβουλή από προσωπική εμεπιρία. Κάποια θέματα θέλουν λίγη υπομονή και επιμονή, όχι βιαστικές ή σπασμωδικές αποφάσεις (άλλοι τεχνικοί κλπ). Πολλές φορές δε χρειάζεται "to sleep on it".

3. Επί του πρακτέου: Νομίζω πρέπει να δοκιμάσεις καλά με την σωστή/δοκιμασμένη έκδοση του UBT 2.2.0 και τις σωστές επιλογές.

4. Μόνο εάν δεν έχεις αποτέλεσμα πας στο short pins method. Οι φωτογραφίες που σου έδωσα είναι από άλλους βέβαια και όχι δοκιμασμένες από εμένα. Δείχνουν την σωστή περιοχή και το μόνο που έχεις να δοκιμάσεις είναι τα 3-4 πιθανά σημεία. Τις ξαναδίνω εάν χρειασθεί.

Ξανά καλή επιτυχία.:)

*****Μην πας στο (4) πριν εξαντλήσεις όλες τις πιθανότητες στο (3)-custom & stock roms.

Short-Pins-For-X88-King.jpg pinshort-88-King.png

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδιά,ξαναδοκιμαζω εκ νέου.Ευχαριστώ για τη βοήθεια και την υπομονή σας.Τοτε με την τρύπα που κάναμε,απλα ξεκολλησε το καλωδιακι που ενωνε την πλακέτα με μια καλωδιοταινία κολλημένη στο καπάκι.Που νομίζω τελικά ήταν η κεραία wifi;Θα δοκιμασω με το 2.2.0 μέχρι να πάρει μπρος,γιατι απο οσο θυμάμαι μονο με το 2.1.6 είχα κάνει τη δουλειά μου.

@anth156 τις έχεις σε φουλ ανάλυση;Γιατι είναι μονο σε 156 pixel.Επισης είναι μόνο 2 φωρο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδιά,ξαναδοκιμαζω εκ νέου.Ευχαριστώ για τη βοήθεια και την υπομονή σας.Τοτε με την τρύπα που κάναμε,απλα ξεκολλησε το καλωδιακι που ενωνε την πλακέτα με μια καλωδιοταινία κολλημένη στο καπάκι.Που νομίζω τελικά ήταν η κεραία wifi;Θα δοκιμασω με το 2.2.0 μέχρι να πάρει μπρος,γιατι απο οσο θυμάμαι μονο με το 2.1.6 είχα κάνει τη δουλειά μου.

@anth156 τις έχεις σε φουλ ανάλυση;Γιατι είναι μονο σε 156 pixel.Επισης είναι μόνο 2 φωρο.

Έκανες κλικ επάνω στις φωτο για μεγένθυση? Και τι να τις κάνεις τις πολλές φωτογραφίες? και μία εάν δείχνει τα σωστά πινς/περιοχή των Pins φθάνει (ειδικά η 2η έχει και πολύ καλύτερη ανάλυση και προσδιορίζει ακριβέστερα τι να ενώσεις).

pinshort-88-King.png

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Αφού το ubt το αναγνωρίζει το tv box , γιατί να βραχυκυκλώσει τις επαφές , τι θα κερδίσει ; Θα είχε νόημα μόνο εάν δεν το αναγνώριζε δηλαδή hard brick κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...