Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς όμως να έχεις και αυτή την επιλογή στις μπάρες , αρχή να του περάσεις μια custom rom Slimbox. Μέσω Amlogic burning tool , υπολογιστή και την pie rom καθώς και ένα καλώδιο usb male to male. Πραγματικά το A95x F3 air θα απογειωθεί με αυτή την rom. Η απόφαση δική σου.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1evlYlCmDHmgjQwQ38DRNQuZXEIFXkhuI?usp=sharing

Δες πρώτα στο device info hw , μέσω play store εάν έχεις mtk ή Realtek wifi , Bluetooth chip , στην πρώτη περίπτωση όλα καλά , στην δεύτερη του Realtek chip θα υπάρξει πρόβλημα διότι κυκλοφόρησε και με Realtek chip , όπου η slimbox δεν είναι συμβατή.

Εδώ ο οδηγός

https://slimboxtv.ru/glavnaya/instrukciya-po-ustanovke-proshivki-cherez-usb-burning-tool/

 

Σε ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω σιγουρα :)

Link to comment
Share on other sites

Η slimbox ειναι συμβατη και με το Realtek chip.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επθσης αν θες στην στοκ μπαρες ,μπορεις να κανεις αυτο απο εδω https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=969996&st=2000#entry91516116 ( το 3)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σας,

έχω εδώ και λίγο καιρό το X96 air (4/64). Γενικά ευχαριστημένος, πολύ πιο γρήγορο απ' ότι το περίμενα, έχει βέβαια κάποιες ελλείψεις, έβαλα navigation bar απ' το play ,για notification δεν πρόλαβα να δω αν παίζει κάτι σωστά. καλό θα ήταν κι ένα root on-off όπως στα tanix.

βασικά δύο θέματα: 1ο και λιγότερο σημαντικό, το vanced δεν έμπαινε σαν root και έβαλα αναγκαστικά το mirrorG. θέλει μήπως κάποιον root manager?

2ο και σημαντικότερο, το έχω με ethernet και πολλές φορές όταν το ανοίγω από sleep (αλλά και κατά την λειτουργία κάποιες φορές) απλά δεν έχει internet... ελλείψει ethernet on-off, ή refresh επανέρχεται μόνο με reboot ή αν ξαναπεράσω απ'τις ρυθμίσεις της static IP...

το έχω με powerline, αλλά το κουτί της Vodafone που παίρνει κι αυτό μαζί δεν έχει πρόβλημα.

καμιά ιδέα?

καμιά δοκιμασμένη rom? αν και δεν βλέπω άλλα προβλήματα

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα σας,

έχω εδώ και λίγο καιρό το X96 air (4/64). Γενικά ευχαριστημένος, πολύ πιο γρήγορο απ' ότι το περίμενα, έχει βέβαια κάποιες ελλείψεις, έβαλα navigation bar απ' το play ,για notification δεν πρόλαβα να δω αν παίζει κάτι σωστά. καλό θα ήταν κι ένα root on-off όπως στα tanix.

βασικά δύο θέματα: 1ο και λιγότερο σημαντικό, το vanced δεν έμπαινε σαν root και έβαλα αναγκαστικά το mirrorG. θέλει μήπως κάποιον root manager?

2ο και σημαντικότερο, το έχω με ethernet και πολλές φορές όταν το ανοίγω από sleep (αλλά και κατά την λειτουργία κάποιες φορές) απλά δεν έχει internet... ελλείψει ethernet on-off, ή refresh επανέρχεται μόνο με reboot ή αν ξαναπεράσω απ'τις ρυθμίσεις της static IP...

το έχω με powerline, αλλά το κουτί της Vodafone που παίρνει κι αυτό μαζί δεν έχει πρόβλημα.

καμιά ιδέα?

καμιά δοκιμασμένη rom? αν και δεν βλέπω άλλα προβλήματα

ευχαριστώ

Για notification δοκίμασε από το Play Store το "POWER SHADE".

Φυσικά εάν βάλεις κάποια custom rom από τις γνωστές θα τα έχεις όλα αυτά (και άλλα) εξ' ορισμού. Αλλά δοκίμασε και αυτό που σου λέω πριν πας σε custom rom.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για notification δοκίμασε από το Play Store το "POWER SHADE".

Φυσικά εάν βάλεις κάποια custom rom από τις γνωστές θα τα έχεις όλα αυτά (και άλλα) εξ' ορισμού. Αλλά δοκίμασε και αυτό που σου λέω πριν πας σε custom rom.

στο Play Store το βγάζει μη συμβατό με το X96, αξίζει να ψάξω το apk ή να δω κάποιο παραπλήσιο, βλέπω έχει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

στο Play Store το βγάζει μη συμβατό με το X96, αξίζει να ψάξω το apk ή να δω κάποιο παραπλήσιο, βλέπω έχει αρκετά

Δεν έχω το ίδιο κουτί για να σου πω. Δοκίμασες και δεν στο εγκαθιστά? Παρόμοιο είναι και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.treydev.mns&hl=el&gl=US

 

***** Ή ακόμα καλύτερα πας κατευθείαν εδώ, βρίσκεις ποια version έχεις και βάζεις custom rom :https://slimboxtv.ru/glavnaya/x96air-p1-p2-p3-p4-v2/

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η slimbox ειναι συμβατη και με το Realtek chip.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επθσης αν θες στην στοκ μπαρες ,μπορεις να κανεις αυτο απο εδω https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=969996&st=2000#entry91516116 ( το 3)

Ευχαριστώ πολύ,θα το τσεκαρω μέχρι να πάρω το καλώδιο για την μετάβαση στην slimbox

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το ίδιο κουτί για να σου πω. Δοκίμασες και δεν στο εγκαθιστά? Παρόμοιο είναι και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.treydev.mns&hl=el&gl=US

***** Ή ακόμα καλύτερα πας κατευθείαν εδώ, βρίσκεις ποια version έχεις και βάζεις custom rom :https://slimboxtv.ru/glavnaya/x96air-p1-p2-p3-p4-v2/

σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ!

Ξέχασα μόνο να σου πω ότι στην περίπτωση που ήθελες να το "παιδέψεις" με τo notification panel στην στοκ ρομ, οπωσδήποτε θα έπρεπε πιθανότατα να κάνεις και μία αλλαγή στο αρχείο build.prop του vendor. Πιο συγκεκριμένα να αλλάξεις από "true" σε "false" την γραμμή "ro.config.low_ram=true". Έτσι για την ιστορία του θέματος, άν και το ιδανικό πλέον είναι να πας σε custom rom;)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Η slimbox ειναι συμβατη και με το Realtek chip.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επθσης αν θες στην στοκ μπαρες ,μπορεις να κανεις αυτο απο εδω https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=969996&st=2000#entry91516116 ( το 3)

 

Μέχρι και την slimbox 10.4 δεν είχαν συμπεριληφθεί οι driver για Realtek , τι έκαναν μετά δεν το παρακολούθησα , αλλά για να το λές , μάλλον την συμπεριέλαβε μετά ο slimhouse. Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα μόνο να σου πω ότι στην περίπτωση που ήθελες να το "παιδέψεις" με τo notification panel στην στοκ ρομ, οπωσδήποτε θα έπρεπε πιθανότατα να κάνεις και μία αλλαγή στο αρχείο build.prop του vendor. Πιο συγκεκριμένα να αλλάξεις από "true" σε "false" την γραμμή "ro.config.low_ram=true". Έτσι για την ιστορία του θέματος, άν και το ιδανικό πλέον είναι να πας σε custom rom;)

μάλιστα, γι αυτό λοιπόν δεν δούλεψαν 5-6 apps που δοκίμασα :)

θα το δω αν και δεν είναι σημαντικό το notification, μόνο το "κόλλημα" του ethernet με προβληματίζει.

πάντως δεν θα πήγαινα στην slimbox χωρίς ένα backup της τωρινής, εκτός αν την βρω κάπου(δεν έψαξα ακόμη)

βλέπω δύο επιλογές, ATV και PIE. να φανταστώ μόνο στον launcher διαφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, γι αυτό λοιπόν δεν δούλεψαν 5-6 apps που δοκίμασα :)

θα το δω αν και δεν είναι σημαντικό το notification, μόνο το "κόλλημα" του ethernet με προβληματίζει.

πάντως δεν θα πήγαινα στην slimbox χωρίς ένα backup της τωρινής, εκτός αν την βρω κάπου(δεν έψαξα ακόμη)

βλέπω δύο επιλογές, ATV και PIE. να φανταστώ μόνο στον launcher διαφέρουν?

1. Το να κάνεις backup την ρομ σου πριν πας σε custom rom είναι must.Μπορείς να το κάνεις με προσωρινό TWRP (Boot,System,Vendor,Data partitions). Επίσης καλό είναι να έχεις και το img του original/stock firmware και ίσως ακόμα να γνωρίζεις και τα 2 pins που χρειάζονται σε τυχόν περίπτωση που το μπρικάρεις:rolleyes:Μετά δεν φοβάσαι τίποτα.

2. Γνώμη μου είναι να το κλείνεις τελείως όταν δεν το χρησιμοποιείς. Επίσης να του βάλεις ένα ανεμιστήρα από κάτω. Μάλιστα επειδή συνήθως σε όλα αυτά οι USB θύρες έχουν ρεύμα και μετά το κλείσιμο, ένας επιπλέον λόγος να το κλείνεις τελείως;) Με αυτό τον τρόπο δεν θα έχεις και θέμα με το ethernet. Εάν κατάλαβα καλά από το ίδιο powerline έχεις 2 εξόδους ethernet?

3. ATV και Pie(AOSP) είναι 2 διαφορετικοί τρόποι χειρισμού του κουτιού. Προσωπικά προτιμώ πάντα AOSP.Υπάρχουν όμως και φανατικοί του ATV (που προσομοιάζει με αυτό που έχουν οι τηλεοράσεις με τα υπέρ και τα κατά του).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

1. Το να κάνεις backup την ρομ σου πριν πας σε custom rom είναι must.Μπορείς να το κάνεις με προσωρινό TWRP (Boot,System,Vendor,Data partitions). Επίσης καλό είναι να έχεις και το img του original/stock firmware και ίσως ακόμα να γνωρίζεις και τα 2 pins που χρειάζονται σε τυχόν περίπτωση που το μπρικάρεις:rolleyes:Μετά δεν φοβάσαι τίποτα.

2. Γνώμη μου είναι να το κλείνεις τελείως όταν δεν το χρησιμοποιείς. Επίσης να του βάλεις ένα ανεμιστήρα από κάτω. Μάλιστα επειδή συνήθως σε όλα αυτά οι USB θύρες έχουν ρεύμα και μετά το κλείσιμο, ένας επιπλέον λόγος να το κλείνεις τελείως;) Με αυτό τον τρόπο δεν θα έχεις και θέμα με το ethernet. Εάν κατάλαβα καλά από το ίδιο powerline έχεις 2 εξόδους ethernet?

3. ATV και Pie(AOSP) είναι 2 διαφορετικοί τρόποι χειρισμού του κουτιού. Προσωπικά προτιμώ πάντα AOSP.Υπάρχουν όμως και φανατικοί του ATV (που προσομοιάζει με αυτό που έχουν οι τηλεοράσεις με τα υπέρ και τα κατά του).

 

1. για TWRP να κοιτάξω προς XDA?

2. ευτυχώς ανοίγει γρήγορα... πάντως δεν ζεσταίνεται, το έχω και ανασηκωμένο με μεγάλο κενό από κάτω.

ναι το powerline έχει 2 εξόδους

3. φαντάζομαι για ποντίκι καλύτερα AOSP

Link to comment
Share on other sites

1. για TWRP να κοιτάξω προς XDA?

2. ευτυχώς ανοίγει γρήγορα... πάντως δεν ζεσταίνεται, το έχω και ανασηκωμένο με μεγάλο κενό από κάτω.

ναι το powerline έχει 2 εξόδους

3. φαντάζομαι για ποντίκι καλύτερα AOSP

Εδώ : https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8005349#post8005349

Απλώς πλέον υπάρχουν και άλλα προσωρινά TWRP που βλέπουν και άλλα partitions (που για το σκοπό που το θες δεν τα χρειάζεσαι τώρα).

π.χ. https://mega.nz/file/FpVhjarS#a10sIf8RzChco-I6n-BHfy_S1MX5Nh-CpPpsxF2Y2H8

************Με μόνη διαφορά καλύτερα φορμάρισέ το σε Fat32 !!!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@xloupas Τελικά βρήκα λύση.Απενεργοποιησα το hdmi cec (δε ξερω αν αυτό έκανε τη δουλειά) και πλεον τα κλεινω όλα με αλλη σειρά.Πρωτα το surround (που εχω συνδεμενο μεσω usb το usb hub για να παίρνει ρευμα το ανεμιστηρακι) μετά την τηλεόραση και τέλος το box.Ετσι δεν ξαναανοιξε ποτέ μόνο του!Ισως επειδη το box είναι γρήγορο,μολις το έκλεινα με άλλη σειρά, προλαβαινε και έπαιρνε ρεύμα και ξαναανοιγε τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το box https://www.cnx-software.com/2021/03/09/netflix-4k-certified-mecool-km2-s905x2-b-tv-box-runs-android-tv-10/ που έχει αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ, υποστηρίζει hdr?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το box https://www.cnx-software.com/2021/03/09/netflix-4k-certified-mecool-km2-s905x2-b-tv-box-runs-android-tv-10/ που έχει αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ, υποστηρίζει hdr?

MECOOL KM2 specifications:

 

SoC – Amlogic S905X2-B quad-core Cortex-A53 processor

System Memory – 2GB DDR4

Storage – 8 GB eMMC flash, MicroSD card slot

Video

Output – HDMI 2.1 up to 4Kp60 with HDCP 2.3, HDMI-CEC support

Codecs – H.264/AVC, H.265/HEVC, VP8 & VP9

HDR – HDR10+, HDR & HLG

DRM – Widevine L1, Playready 3000

Audio

Optical S/PDIF, digital audio via HDMI;

Codec – AAC & HE-AAC; Dolby Digital & Dolby Digital Plus & MS12; Dolby Atmos Passthrough

Networking – Ethernet, Dual-band 802.11b/g/n/ac WiFi 5 2R2T & Bluetooth 4.2/5.0 via Realtek RTL8822CS

USB – 1x USB 3.0 Type A port, 1x USB 2.0 Type A port

Misc- Power button

Power Supply – 12V/1A via DC jack

Dimensions – TBD

Certifications

Google ATV, Netflix, Amazon Prime Video

MS12 including DD & DD+/HDMI 2.1 (with CEC)/HDCP 2.3, CE/FCC, RoHs, PoPs, REACH

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Αγορασα προσφατα ενα usb to ethernet adaptor με RTL8153 Gigabit chip για το λαπτοπ μου Σε δοκιμη στο X96MAX X3 Tv android box μου δεν το αναγνωριζει . Aν τρεξω coreelec το αναγνωριζει αυτοματα.

Καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?

Ενημερωτικα αγορασα το συγκεκριμενο https://www.aliexpress.com/item/32966699839.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51bd4c4dmzdVep το οποιο αν και λεει οτι ειναι usb 3.0 ειναι μονο usb 2,0 Eπισης ψευδως λεει οτι εχει ASIX chip. H μεγιστη ταχυτητα που φθανει ειναι 300 Mbps δοκιμασμενο σε μεταφορα αρχειων σε SMB v2 στο 1000αρι δικτυο μου Δουλευει και σε win10 και σε linux Mint out of the box.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Αγορασα προσφατα ενα usb to ethernet adaptor με RTL8153 Gigabit chip για το λαπτοπ μου Σε δοκιμη στο X96MAX X3 Tv android box μου δεν το αναγνωριζει . Aν τρεξω coreelec το αναγνωριζει αυτοματα.

Καμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο?

Ενημερωτικα αγορασα το συγκεκριμενο https://www.aliexpress.com/item/32966699839.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.51bd4c4dmzdVep το οποιο αν και λεει οτι ειναι usb 3.0 ειναι μονο usb 2,0 Eπισης ψευδως λεει οτι εχει ASIX chip. H μεγιστη ταχυτητα που φθανει ειναι 300 Mbps δοκιμασμενο σε μεταφορα αρχειων σε SMB v2 στο 1000αρι δικτυο μου Δουλευει και σε win10 και σε linux Mint out of the box.

Δοκίμασε και στις 2 usb με κλειστό το WiFi, είναι μερικά μποξ (διαφορετικες μάρκες) που δεν δουλεύει με το WiFi ανοιχτό.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το ethernet του H96 max x3 έχει πρόβλημα; Ποιός ο λόγος να βάλεις Usb to Ethernet στο H96 max x3; Και δεύτερον, αλλά σχετικό όσο έχει σε λειτουργία ethernet on board , δεν πρόκειται να αναγνωρίσει αντάπτορα. Edited by makis1024
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ολα κλειστα και το RJ45 εκτος. Το δοκιμασα εντελως πληροφοριακα αλλα αν ειχα 100αρι lan στο H96MAX X3 θα το χρειαζομουν για αρχεια υψηλου bitrate. Tο εχω για το λαπτοπ μου που δεν εχει giga lan και με καλυπτει εως 300 Mbps.

Aν ομως καποιος θελει για το tv box του καλυτερο δικτυο/ιντερνετ εφοσον εχει 100αρι lan , το συγκεκριμενο ειναι δοκιμασμενο απο εμενα και προτεινεται μονο για coreelec. H τιμη του ειναι 9 $ τελικη αλλα επειδη ειναι λαθος περιγραφη μπορει να διεκδικησει οπως εγω partial refund.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι ολα κλειστα και το RJ45 εκτος. Το δοκιμασα εντελως πληροφοριακα αλλα αν ειχα 100αρι lan στο H96MAX X3 θα το χρειαζομουν για αρχεια υψηλου bitrate. Tο εχω για το λαπτοπ μου που δεν εχει giga lan και με καλυπτει εως 300 Mbps.

Aν ομως καποιος θελει για το tv box του καλυτερο δικτυο/ιντερνετ εφοσον εχει 100αρι lan , το συγκεκριμενο ειναι δοκιμασμενο απο εμενα και προτεινεται μονο για coreelec. H τιμη του ειναι 9 $ τελικη αλλα επειδη ειναι λαθος περιγραφη μπορει να διεκδικησει οπως εγω partial refund.

 

Δεν παιζει κανενα ρολο αν τα εχεις ολα κλειστα & βγαλμενα....

Οπως ειπε ο @makis1024 δεν προκειται να συνδεθει επ ουδενι (σε περιβαλλον Android) οσο υπαρχει θυρα ethernet σε λειτουργεια ανεξαρτητως αν ειναι 100ρα η 1000ρα !

Αν το δοκιμαζες σε μποξακι Android που δεν εχει ενσωματωμενη θυρα ethernet τοτε θα ειχες εμπεριστατωμενη αποψη για τον αν δουλευει η οχι!!!

Το τι κανει τωρα σε περιβαλλον linux (coreelec) ειναι αλλο ... πραγμα!

Edit :

Θεωρητικα ισως να δουλευει σε ugoos που μεσω software αλλαζουν την θυρα USB σε πραγματικο On-The-Go (OTG)..

Ισως μαλιστα οι φιλοι μας οι ρωσοι να το εχουν ενσωματωσει στα δικα τους λογισμικα και εκτος των ugoos μιας και παιρνουν source απο την ιδια πηγη!

;)

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Ειχα υποψη μου το mi box s στο οποιο δουλευουν αυτοι οι ανταπτορες σε android. Οπως και να εχει , εχουμε λυση αν χαλασει η θυρα , σε coreelec τουλαχιστον οπως και οσοι εχουν αλλο tv box με coreelec. Yποψη οτι δοκιμαστηκε σε coreelec 9.2.5 , δεν ξερω για παλαιοτερες.

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω και σε καποια ρωσικη ρομ και θα ενημερωσω.

Edited by chriskan22

my tv boxes:X96 MAX X3 4/32, BEELINK KM2 , XIAOMI MI STICK 4K

Link to comment
Share on other sites

Ειχα υποψη μου το mi box s στο οποιο δουλευουν αυτοι οι ανταπτορες σε android. Οπως και να εχει , εχουμε λυση αν χαλασει η θυρα , σε coreelec τουλαχιστον οπως και οσοι εχουν αλλο tv box με coreelec. Yποψη οτι δοκιμαστηκε σε coreelec 9.2.5 , δεν ξερω για παλαιοτερες.

Καποια στιγμη θα το δοκιμασω και σε καποια ρωσικη ρομ και θα ενημερωσω.

 

Ναι ισως αυτο να εχει μια αξια...!

Και παντα στην θυρα που φορτωνεις το λογισμικο!

Επειδη δεν καταλαβα και καλα πιο μποξακι εχεις τελικα κοιτα ισως και για vortex port ugoos που σιγουρα θα εχει τις ρυθμισεις για OTG !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...