Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για το GT King ακόμα η καλύτερη Android TV Rom είναι η Spartan; Έβαλα slimbox ATV στο Α95Χ F3 και παίζει πολύ καλύτερα απ το μαμά λογισμικό (ειδικά το iptv smarters pro) χωρίς καθόλου σπασίματα, οπότε θέλω να δοκιμασω και στο GT King καθώς το smarters κάποιες φορές μου κάνει αδικαιολογητα σπασίματα στην εικόνα.

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδω υπαρχει μονο vtx προς ρωσια μερια ...

https://yadi.sk/d/pvYipd-HnGW2og

https://yadi.sk/d/nH-ouuHWYum2lQ

Το πρωτο λινκ ειναι απο τα πρωτα μποξακια με LPDDR μνημη και το δευτερο για ολα τα αλλα με ''σκετη'' DDR μνημη...!

Κοιτας ποια βερσιον hardware εχεις δοκιμαζεις και μας λες !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Αν μπορεί κάποιος admin ας σβήσει το ποστ. Γράφτηκε εκ παραδρομής.
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δε βρήκα changelog!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάποιος ρισκομανης δοκιμασει τη νέα 4.0 vortex για X88 King μέσω microSD ας μας πει..Μου έχει μείνει φόβος που σβηνοντουσαν ολα στο Vorke Z6 ( Με UBT).

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει μονο vtx προς ρωσια μερια ...

https://yadi.sk/d/pvYipd-HnGW2og

https://yadi.sk/d/nH-ouuHWYum2lQ

Το πρωτο λινκ ειναι απο τα πρωτα μποξακια με LPDDR μνημη και το δευτερο για ολα τα αλλα με ''σκετη'' DDR μνημη...!

Κοιτας ποια βερσιον hardware εχεις δοκιμαζεις και μας λες !

Ευχαριστώ φίλος για την απάντηση, θα δω την vortex γιατί με Android tv μάλλον παίζει καλύτερα το smarters pro. Ίσως είναι θέμα της εφαρμογής, είτε της μαμά ρομ, αλλά θα το δοκιμασω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος για την απάντηση, θα δω την vortex γιατί με Android tv μάλλον παίζει καλύτερα το smarters pro. Ίσως είναι θέμα της εφαρμογής, είτε της μαμά ρομ, αλλά θα το δοκιμασω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως και η Spartan ATV είναι...

Αλλά δεν νομίζω ότι φταίει μόνο αυτό...

Στην εφαρμογή που λες δοκίμασες να προσθέσεις και άλλους players για να δεις αν αλλάζει κάτι;

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η Spartan ATV είναι...

 

Αλλά δεν νομίζω ότι φταίει μόνο αυτό...

 

Στην εφαρμογή που λες δοκίμασες να προσθέσεις και άλλους players για να δεις αν αλλάζει κάτι;

Η αλήθεια είναι πως όχι, απλά δεν έχω περάσει ακόμα την Spartan στο GT King. Μόλις την περάσω θα δω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό το Xiaomi tv stick απλά όταν το πήρα κ γω έριξα διάβασμα και θα πρέπει να το έχεις σε πρίζα και όχι τροφοδοσία από την usb της tv σου. Μια χαρά Netflix cosmote Kodi ( με build φορτωμένο) και κανένα πρόβλημα!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Όχι σε όλες,σε fu που δοκίμασα σε ξενοδοχείο μια χαρά έπαιζε από τροφοδοσία usb της τηλεόρασης

Άρα ειναι θέμα tv τι τροφοδοσία βγάζει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως όχι, απλά δεν έχω περάσει ακόμα την Spartan στο GT King. Μόλις την περάσω θα δω

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πέρασε την και δεν θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν συσκευή για 4κ netflix

https://www.cnx-software.com/2021/03/09/netflix-4k-certified-mecool-km2-s905x2-b-tv-box-runs-android-tv-10/

Αυτο εβλεπα.. και chromecast και να μην ειναι xiaomi η amazon για αυτους που εχουν τα θεματα τους...

Το νεο τους οπλο κατα των xiaomi amazon? χαχαχαχα

Να και κατι λιγο περισσοτερο ολοκληρωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εβλεπα.. και chromecast και να μην ειναι xiaomi η amazon για αυτους που εχουν τα θεματα τους...

Το νεο τους οπλο κατα των xiaomi amazon? χαχαχαχα

Να και κατι λιγο περισσοτερο ολοκληρωμενο.

και MicroSD card για επέκταση και 2 usb και Ethernet ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εβλεπα.. και chromecast και να μην ειναι xiaomi η amazon για αυτους που εχουν τα θεματα τους...

Το νεο τους οπλο κατα των xiaomi amazon? χαχαχαχα

Να και κατι λιγο περισσοτερο ολοκληρωμενο.

 

και MicroSD card για επέκταση και 2 usb και Ethernet ...

 

S905X2 ομως..........

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κι εγώ με tvbox.

Για να το κάνω πιο οικείο του πέρασα τον nova launcher. Πως μπορώ να προσθέσω εφαρμογή στην αρχική οθόνη (το αντίστοιχο παρατεταμένο πάτημα και σύρσιμο στο κινητό)?? Με κρατημένο το ποντίκι δεν γίνεται.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θέλουν netflix, ote ,nova ,4κ ταινίες μια χαρά ειναι + έχει καλύτερο cpu,gpu από το Xiaomi Mi Box

 

Κανεις λαθος...

Η cpu ειναι καλυτερη αλλα η gpu οχι!

Η Arm Mali-G31 ειναι μια μονοπυρινη καρτα γραφικων με χρονισμο εως 650 MHz και L2 Cache ... 32KB-64KB ...

H Arm Mali-450 απο την αλλη ειναι μια πολυπυρινη καρτα γραφικων (στην περιστωση μας πενταπυρινη) με τον ιδιο χρονισμο (εως 650 MHz) και με πολλαπλασια την L2 Cache ... 8KB - 512KB !!!

Γι'αυτο και τα xiaomi μποξακια ...''κελαηδανε'' στο εν γενει ''παιξιμο'' τους παρολο τον ''χαμηλο'' τους επεξεργαστη !

 

Πρώτη φορά κι εγώ με tvbox.

Για να το κάνω πιο οικείο του πέρασα τον nova launcher. Πως μπορώ να προσθέσω εφαρμογή στην αρχική οθόνη (το αντίστοιχο παρατεταμένο πάτημα και σύρσιμο στο κινητό)?? Με κρατημένο το ποντίκι δεν γίνεται.

 

Δεν μας ειπες τι μποξακι εχεις αλλα αν ειναι καποιο με κανονικο Android και οχι με ATV τοτε αν αλλαξεις εναν launcher θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου οπως την ... θες !

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

TOX1

Όλα λειτουργούν οκ εκτός από αυτό που ανέφερα.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

TOX1

Όλα λειτουργούν οκ εκτός από αυτό που ανέφερα.

Ευχαριστώ

 

Στο TOX1 εχει και 2ο launcher!

Edit1 : Tυπου nova launcher

Χρησιμοποιησε εκεινον και θα μπορεις να κανεις αυτο που θες!

Edit2 : Παντως αν θελεις οπωσδηποτε τον nova launcher κοιτα εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8042459#post8042459

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Στο TOX1 εχει και 2ο launcher!

Edit1 : Tυπου nova launcher

Χρησιμοποιησε εκεινον και θα μπορεις να κανεις αυτο που θες!

Edit2 : Παντως αν θελεις οπωσδηποτε τον nova launcher κοιτα εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8042459#post8042459

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Θα το δοκιμάσω.

Υπάρχει νήμα για το kodi?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .Αγόρασα ένα i96 Pro

CPU: Amlogic S905X3 up to 2.0 GHz Quad core ARM Cortex-A55 4g ram 32g rom 8K και εχω το εξής πρόβλημα κολλάει ο μαμά launcher και ευτυχώς που ορισα ένα άλλο για αρχικο αλλιώς θα ήθελε πάντα ρισετ .Από την πρώτη ωρα το έκανε, Τους πείρα τηλ μου είπαν ότι το ξέρουν και θα μου στείλουν ένα άλλο firmower να τον βαλο και ακόμα περιμένω μου έβγαζε αυτό το μνήμα τι μπορώ να κανω ευχαριστω για τον χρόνο σας Τακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα .Αγόρασα ένα i96 Pro

CPU: Amlogic S905X3 up to 2.0 GHz Quad core ARM Cortex-A55 4g ram 32g rom 8K και εχω το εξής πρόβλημα κολλάει ο μαμά launcher και ευτυχώς που ορισα ένα άλλο για αρχικο αλλιώς θα ήθελε πάντα ρισετ .Από την πρώτη ωρα το έκανε, Τους πείρα τηλ μου είπαν ότι το ξέρουν και θα μου στείλουν ένα άλλο firmower να τον βαλο και ακόμα περιμένω μου έβγαζε αυτό το μνήμα τι μπορώ να κανω ευχαριστω για τον χρόνο σας Τακης

 

Μεχρι να σου το δωσουν και αφου ηδη χρησιμοποιεις εναν αλλο launcher μπες στις ρυθμισεις και πηγαινε στις εφαρμογες...

Ενεργοποιησε ολες τις εφαρμογες και ψαξε για τον ''mediabox launcher''...

Μολις βρεις την εφαρμογη αυτη μπες μεσα της και κανε μια διαγραφη δεδομενων και μετα δοκιμασε να την κανεις και απενεργοποιηση...

Τελος τσεκαρισε σε βαθος χρονου αν αλλαξει κατι !

Παντως σιγουρα κατι το προκαλει αυτο το κρασαρισμα του μαμα launcher και μπορει να παρασυρει και αλλες εφαρμογες...

Θα ... δειξει!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να σου το δωσουν και αφου ηδη χρησιμοποιεις εναν αλλο launcher μπες στις ρυθμισεις και πηγαινε στις εφαρμογες...

Ενεργοποιησε ολες τις εφαρμογες και ψαξε για τον ''mediabox launcher''...

Μολις βρεις την εφαρμογη αυτη μπες μεσα της και κανε μια διαγραφη δεδομενων και μετα δοκιμασε να την κανεις και απενεργοποιηση...

Τελος τσεκαρισε σε βαθος χρονου αν αλλαξει κατι !

Παντως σιγουρα κατι το προκαλει αυτο το κρασαρισμα του μαμα launcher και μπορει να παρασυρει και αλλες εφαρμογες...

Θα ... δειξει!

 

Σε ευχαριστω για τον χρόνο σου αυτό που μου είπε για το φιρμγουερ γίνεται ? εάν ναι εγώ δεν μπορώ ν α το βρω γιατί μάλλον εχω μπλέξει με αυτούς

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρόνο σου αυτό που μου είπε για το φιρμγουερ γίνεται ? εάν ναι εγώ δεν μπορώ ν α το βρω γιατί μάλλον εχω μπλέξει με αυτούς

 

Φυσικα και γινεται...

Το θεμα ειναι ομως αν και στο καινουργιο λογισμικο διορθωνονται καποια προβληματα οπως αυτο που εχεις η θα ειναι μια απο τα ... ιδια!

Σε ολα αυτα τα μποξακια (S905Χ3) τα μαμα λογισμικα ειναι ... ''ανουσια''!

Υπαρχει βεβαια η λυση των custom λογισμικων απο ρωσια μερια που τα απογειωνει!

Αλλα στην δικια σου περιπτωση θελει λιγο φασαρια για την σωστη αναγνωριση του hardware πριν προχωρησεις σε τετοια ...κινηση!

Απ'αυτα που διαβαζουμε στην πιατσα το μποξακι σου πρεπει να ειναι το x96 max plus αλλα οπως ειπα μονο το ανοιγμα του κατω μερους θα σου δειξει την αληθεια!

Αν λοιπον ολα αυτα σου φαινονται ... καπως μενεις οπως εισαι και προσδοκεις την αναβαθμιση που θα σου στειλουν!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και γινεται...

Το θεμα ειναι ομως αν και στο καινουργιο λογισμικο διορθωνονται καποια προβληματα οπως αυτο που εχεις η θα ειναι μια απο τα ... ιδια!

Σε ολα αυτα τα μποξακια (S905Χ3) τα μαμα λογισμικα ειναι ... ''ανουσια''!

Υπαρχει βεβαια η λυση των custom λογισμικων απο ρωσια μερια που τα απογειωνει!

Αλλα στην δικια σου περιπτωση θελει λιγο φασαρια για την σωστη αναγνωριση του hardware πριν προχωρησεις σε τετοια ...κινηση!

Απ'αυτα που διαβαζουμε στην πιατσα το μποξακι σου πρεπει να ειναι το x96 max plus αλλα οπως ειπα μονο το ανοιγμα του κατω μερους θα σου δειξει την αληθεια!

Αν λοιπον ολα αυτα σου φαινονται ... καπως μενεις οπως εισαι και προσδοκεις την αναβαθμιση που θα σου στειλουν!

 

ΔΕΝ μου φενονται γιατί είμαι τηλεφονακιας τζελμπρεικ.Πες πως και είμαι μέσα εάν και εσυ μπορείς και θέλεις. σε ευχαριστω για τον χρόνο σου παντός

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...