Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν. Έχουμε και λέμε. Δεν παίζουν οι υπότιτλοι στο stremio. Επίσης τι θερμοκρασίες πρέπει να έχει το μποξακι; Κάποια εφαρμογή για να το σβήνω υπάρχη η δεν χρειάζεται;

- Όταν πατήσεις παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί (ON/OFF) πρέπει να σου βγάζει μενού.

- Στα settings πρέπει να έχει επιλογή τι θέλεις να γίνεται όταν πατήσεις απλά το κόκκινο κουμπί (sleep ή OFF).

- Εσύ τι θερμοκρασίες βλέπεις με την εφαρμογή? έβαλες ανεμιστήρα από κάτω?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1271

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Ήρθε το h96 max X3 επιτέλους . Πρώτες εντυπώσεις :

 

-Δεν λειτουργεί το τηλεκοντρόλ.

 

- Ο ήχος από stremio είναι αρκετα χαμηλός (δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή )

 

- στο YouTube παίζει κανονικά δεν είναι χαμηλός ο ήχος .--- -Έιναι με την μπλε πλακέτα .

 

-Ειναι σχετικά γρήγορο.

 

-Δεν έχει μπάρες πάνω ή κάτω.

 

-Στο kodi δεν έβαλα κάποιο build για να πω .

 

Αν μου λέγατε χρήσιμες εφαρμογές που θα μπορούσα να βάλω( με λινκ αν γίνεται ) θα με διευκοληνατε (είτε εδώ είτε με p.m ) για πάνω κι κατω μπάρες, iptv, kodi addon, θερμοκρασία παρακολούθηση Περισσότερα αφού περάσω τις εφαρμογές .

Τι εννοείς δε λειτουργεί το τηλεκοντρόλ; Και πως το ανοίγεις το μποξακι;

Λοιπόν σ αυτά τα δύο που ρώτησες μπορώ να τα απαντήσω κι εγώ αν και καινούργιος αλλά είναι απλά. Έτσι για την επάνω μπάρα κατεβάζεις την εφαρμογή Power Shade και για την κάτω μπάρα την εφαρμογή Navigation Bar.

 

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δε λειτουργεί το τηλεκοντρόλ; Και πως το ανοίγεις το μποξακι;

Λοιπόν σ αυτά τα δύο που ρώτησες μπορώ να τα απαντήσω κι εγώ αν και καινούργιος αλλά είναι απλά. Έτσι για την επάνω μπάρα κατεβάζεις την εφαρμογή Power Shade και για την κάτω μπάρα την εφαρμογή Navigation Bar.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Στα καινούργια stock firmwares πρέπει να υπάρχουν εγκατεστημένες οι μπάρες. Απλώς χρειάζονται ενεργοποίηση.

Φυσικά όποιος θέλει μπορεί να βάλει και αυτές που λες.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το h96 max X3 επιτέλους . Πρώτες εντυπώσεις :

-Δεν λειτουργεί το τηλεκοντρόλ.

- Ο ήχος από stremio είναι αρκετα χαμηλός (δεν ξέρω αν φταίει η εφαρμογή )

- στο YouTube παίζει κανονικά δεν είναι χαμηλός ο ήχος .--- -Έιναι με την μπλε πλακέτα .

-Ειναι σχετικά γρήγορο.

-Δεν έχει μπάρες πάνω ή κάτω.

-Στο kodi δεν έβαλα κάποιο build για να πω .

Αν μου λέγατε χρήσιμες εφαρμογές που θα μπορούσα να βάλω( με λινκ αν γίνεται ) θα με διευκοληνατε (είτε εδώ είτε με p.m ) για πάνω κι κατω μπάρες, iptv, kodi addon, θερμοκρασία παρακολούθηση Περισσότερα αφού περάσω τις εφαρμογές .

 

Να ευχαριστισω για αλλη μια φορα τον ath156 για τη βοηθεια .

Οι μπαταριες ηταν παλιες κι δεν εδειναν σημα τωρα λειτουργει αψογα.Ειναι καλο τηλεκοντρολ οχι βεβαια air mouse.

Δεν βρηκα τροπο να ενεργοποιησω τις μπαρες θα βαλω το navigation bar .(αν γνωριζει κανειςπως ενεργοποιονται οι stock bares ας μας ενημερωση κι μας).

Στο stremio συνεχιζει ο ηχος να ειναι σχετικα χαμηλος ,δεν συνχρονιζουν ευκολα οι υποτιτλοι(ελληνικοι)

Στο kodi οι εφαρμογες που εχει δεν λειτουργουν .Κι δεν μπορει να εγκατασταθει η εκδοση 18.9 στο μποξακι.Θα βαλω κανενα bild(αν εχετε υποψι κανενα καλο bild στειλτε pm)

Τις θερμοκρασιες τις παρακολουθω με την εφαρμογη δεν ειδα θερμοκρασιες πανω απο 65° c (σε βιντεο 4κ youtube μετα απο 40 λεπτα ).Δεν εβαλα ανειστηρακι ,απλα το τοποθετησα αναποδα.

Τα μπλε λεντ της ωρας ειναι πολυ αχνα ,δεν φαινονται απο μακρια

Link to comment
Share on other sites

- Όταν πατήσεις παρατεταμένα το κόκκινο κουμπί (ON/OFF) πρέπει να σου βγάζει μενού.

- Στα settings πρέπει να έχει επιλογή τι θέλεις να γίνεται όταν πατήσεις απλά το κόκκινο κουμπί (sleep ή OFF).

- Εσύ τι θερμοκρασίες βλέπεις με την εφαρμογή? έβαλες ανεμιστήρα από κάτω?

 

Καλημέρα. Τελικά είχες δίκιο. Με το παρατεταμένο κουμπί κλεινη. Με το stremio όλα κομπλέ. Ήθελε κάποιες έξτρα ρυθμίσεις. Θερμοκρασίες βλέπω μέχρι 65 και δεν του έχω βάλει ανεμιστηρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελικά είχες δίκιο. Με το παρατεταμένο κουμπί κλεινη. Με το stremio όλα κομπλέ. Ήθελε κάποιες έξτρα ρυθμίσεις. Θερμοκρασίες βλέπω μέχρι 65 και δεν του έχω βάλει ανεμιστηρα

65 χειμώνα το καλοκαίρι θα βράσει. βάλε ανεμιστήρα

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστισω για αλλη μια φορα τον ath156 για τη βοηθεια .

Οι μπαταριες ηταν παλιες κι δεν εδειναν σημα τωρα λειτουργει αψογα.Ειναι καλο τηλεκοντρολ οχι βεβαια air mouse.

Δεν βρηκα τροπο να ενεργοποιησω τις μπαρες θα βαλω το navigation bar .(αν γνωριζει κανειςπως ενεργοποιονται οι stock bares ας μας ενημερωση κι μας).

Στο stremio συνεχιζει ο ηχος να ειναι σχετικα χαμηλος ,δεν συνχρονιζουν ευκολα οι υποτιτλοι(ελληνικοι)

Στο kodi οι εφαρμογες που εχει δεν λειτουργουν .Κι δεν μπορει να εγκατασταθει η εκδοση 18.9 στο μποξακι.Θα βαλω κανενα bild(αν εχετε υποψι κανενα καλο bild στειλτε pm)

Τις θερμοκρασιες τις παρακολουθω με την εφαρμογη δεν ειδα θερμοκρασιες πανω απο 65° c (σε βιντεο 4κ youtube μετα απο 40 λεπτα ).Δεν εβαλα ανειστηρακι ,απλα το τοποθετησα αναποδα.

Τα μπλε λεντ της ωρας ειναι πολυ αχνα ,δεν φαινονται απο μακρια

1. Είναι συνηθισμένο αυτό που σου είπα για τις μπαταρίες.

2. Για το KODI (που πιθανόν το λέει KDMC?) δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις τελείως και μετά να βάλεις το κανονικό KODI από Playstore?

Έτσι θα μπει κατευθείαν το 18.9;) Για build στο grecotm (υπάρχει ειδικό νήμα για αυτά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974&page=585)

3. Στα settings πρέπει να έχει 2 ξεχωριστά εικονίδια settings, με μία ελαφριά διαφορά στο χρώμα τους (μάλιστα εάν θυμάμαι καλά το ένα το λέει droid settings). Εκεί πρέπει να έχει κάτι σαν Status Bars κλπ Το θεωρώ αδύνατο να μην το έχετε όσοι παραλαμβάνετε H96 max X3. Αυτό έχει μπει με έκδοση Αυγούστου :D

4. Όσοι παίρνετε καινούργιο H96 max X3 συμφωνώ και εγώ ότι καλό είναι να το κρατήσετε με την μαμά ρομ για κάποιο ικανό διάστημα, αφενός για να δείτε εάν έχει κάποιο θέμα, αφετέρου για να εκτιμήσετε/συγκρίνετε καλύτερα την οποιαδήποτε τυχόν custom rom βάλετε μετά. Όμως ακούστε με και βάλετε αμέσως από το pLaystore ως Launcher τον Square Home. Θα δείτε ότι όλα αυτά που λέω θα φαίνονται πιο εύκολα:rolleyes:

5. Σίγουρα και μάλλον μέσα στα droid settings υπάρχει και επιλογή "Power key definition" όπου ορίζεις εάν με απλό πάτημα του κόκκινου κουμπού θα μπαίνει σε sleeep mode ή σε OFF (πέρα από αυτό που είπα με το μενού από παρατεταμένο πάτημα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

65 χειμώνα το καλοκαίρι θα βράσει. βάλε ανεμιστήρα

 

Καλά μέχρι το καλοκαίρι ποιος ζει ποιος .....μ

Link to comment
Share on other sites

Το kodi να το βάζετε ΠΑΝΤΑ απο την επίσημη ιστοσελίδα του και να κλείνετε την αυτόματη ενημέρωση του playstore για να μην σας κάνει ανανέωση στην νέα έκδοση του kodi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πήρα το A95Xe F3 Air από Banggood πρίν λίγες ημέρες. Αποφάσισα εχθές να περάσω την Slimbox V10.2 μιας και έχω διαβάσει καλά σχόλια εδώ. Όλα πήγαν καλά αλλά (Αχ αυτά τα αλλά) δεν λειτουργεί το Bluetooth.

Δοκίμασα ATV και AOSP τίποτα..... το Bluetooth δεν λειτουργεί. Έτσι αποφάσισα να περάσω την ποιο πρόσφατη Official που βρήκα.

Όλα πήγαν καλά αλλά.... πάλι το Bluetooth δεν δουλεύει !!

Η εγώ κάνω κάτι λάθος ή μου έστειλαν "μαϊμού" μποξάκι και το λέω αυτό γιατί το κουτί ήταν από χαρτόκουτο και όχι στο γυαλιστερό μαύρο που έχω δει στα unboxing.

Το άνοιξα και σας ανεβάζω φωτό. Μπορώ να κάνω κάτι για το Bluetooth να το επαναφέρω;

Είχα κρατήσει ένα TWRP πλήρες αντίγραφο αλλά.... (αχ αυτά τα αλλά) όταν το περνάω μένει στην αρχική οθόνη που γράφει Α95Χ και στο μικρό display γράφει boot .

Edited by Sakis_TS
Ανέβασμα εικόνων

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο A95x f3 slim για να δουλέψει το bluetooth θέλει υποχρεωτικά ανοιχτό το WiFi. Έτσι είναι από τη μαμά rom!

 

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Πήρα το A95Xe F3 Air από Banggood πρίν λίγες ημέρες. Αποφάσισα εχθές να περάσω την Slimbox V10.2 μιας και έχω διαβάσει καλά σχόλια εδώ. Όλα πήγαν καλά αλλά (Αχ αυτά τα αλλά) δεν λειτουργεί το Bluetooth.

Δοκίμασα ATV και AOSP τίποτα..... το Bluetooth δεν λειτουργεί. Έτσι αποφάσισα να περάσω την ποιο πρόσφατη Official που βρήκα.

Όλα πήγαν καλά αλλά.... πάλι το Bluetooth δεν δουλεύει !!

Η εγώ κάνω κάτι λάθος ή μου έστειλαν "μαϊμού" μποξάκι και το λέω αυτό γιατί το κουτί ήταν από χαρτόκουτο και όχι στο γυαλιστερό μαύρο που έχω δει στα unboxing.

Το άνοιξα και σας ανεβάζω φωτό. Μπορώ να κάνω κάτι για το Bluetooth να το επαναφέρω;

Είχα κρατήσει ένα TWRP πλήρες αντίγραφο αλλά.... (αχ αυτά τα αλλά) όταν το περνάω μένει στην αρχική οθόνη που γράφει Α95Χ και στο μικρό display γράφει boot .

 

Χμμ... Εισαι σιγουρος οτι περασες την την πιο προσφατη οfficial ;

Μηπως αυτη που κατεβασες ηταν για το ''σκετο'' A95X F3 ;

Η για να το πω και αλλιως...

Μηπως εχεις το ''σκετο'' A95X F3 και του περνας το λογισμικο για το Air ;

Για τσεκαρισε το λιγο γιατι μαλλον κατι τετοιο πρεπει να συμβαινει !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο η μητρική δείχνει για Air.

 

Ετσι δειχνει ναι ... αλλα με αυτους τους κινεζους ποτε ... δεν ξερεις!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει λάθος είναι το Air.

Έτσι γράφει στο χαρτοκούτι, στο αυτοκόλλητο επάνω στο μποξάκι αλλά και στην αρχική οθόνη όταν ξεκινάει. Να σας τονίσω πως η έκδοση του firmwares που βρήκα 202006....... είναι παλαιότερη από αυτήν που είχε πάνω του όταν το πήρα 202009......

Δεν την βρήκα πουθενά όμως.

 

Επίσης πριν το flashing είχα κάνει και ένα πλήρες Titanium Backup Apps+system.

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο έτοιμο:

- "επώνυμο" : https://www.aliexpress.com/item/4000569751255.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1ce8218eElHqA4&algo_pvid=63b9a7c3-f21e-4685-872f-4d87269bfd2e&algo_expid=63b9a7c3-f21e-4685-872f-4d87269bfd2e-0&btsid=0bb0623116086616775326537ebf40&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

- ανώνυμο : https://www.aliexpress.com/item/4000645866775.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4874141aXfa76N&algo_pvid=400c0cfd-7b41-4715-9e37-9c3928e2d909&algo_expid=400c0cfd-7b41-4715-9e37-9c3928e2d909-8&btsid=0b0a556316086618409476451eb40c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ (αυτό έχει και ρυθμιστη ταχυτητας) :D

- https://www.aliexpress.com/item/1005001436139236.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4874141aXfa76N&algo_pvid=400c0cfd-7b41-4715-9e37-9c3928e2d909&algo_expid=400c0cfd-7b41-4715-9e37-9c3928e2d909-32&btsid=0b0a556316086618409476451eb40c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ Συνήθως θέλεις κάτι 8-9 εκ., όμως μπορεί να πάρεις και κάποιο 12 εκ (συνήθως το λένε για ρούτερ). Έχει και κάποια με διακόπτη ON/OFF που είναι πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό, εφόσον οι θύρες USB έχουν ρεύμα και μετά το OFF. Προσωπικά έχω επιλέξει να βάλω έναν απλό διακόπτη (τύπου πορτατιφ) πριν από το τροφοδοτικό. Έχω και μία smart plug, που πήρα για τον ίδιο σκοπό, δεν την χρησιμοποιώ όμως προς το παρόν.

 

Μπορείς όμως και να κάνεις κάτι μόνος σου, όχι μόνο για να γλυτώσεις χρήματα, αλλά και για την ικανοποίηση του DIY;)

Έχω φτιάξει 4 τέτοιες με μηδενικό κόστος και χρησιμοποιώντας ανεμιστήρες από παλιά Tower PCs.

Πολύ χρήσιμη είναι και η ανάρτηση που έχει κάνει φίλος από εδώ και κατω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8028314#post8028314

 

 

Σε ευχαριστώ, κατάλαβα πλήρως τι γινεται και με τους ανεμιστήρες.

Μαλλον για αρχη για αυτοσχεδιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει λάθος είναι το Air.

Έτσι γράφει στο χαρτοκούτι, στο αυτοκόλλητο επάνω στο μποξάκι αλλά και στην αρχική οθόνη όταν ξεκινάει. Να σας τονίσω πως η έκδοση του firmwares που βρήκα 202006....... είναι παλαιότερη από αυτήν που είχε πάνω του όταν το πήρα 202009......

Δεν την βρήκα πουθενά όμως.

Επίσης πριν το flashing είχα κάνει και ένα πλήρες Titanium Backup Apps+system.

Δεν δοκιμάζεις και την καινούργια του Slimbox 10.4 : https://yadi.sk/d/3hNlNT-6gDFGAA?w=1

Μπας και ........ άν και δεν νομίζω ότι θα έχει διαφορά σε αυτό το θέμα με την 10.2.

Μήπως και στο δικό σου έχουν κάνει καμία αλλαγή του wifi/bt chip όπως έκαναν πρόσφατα και στο H96 max X3 (blue board+IT6334?):rolleyes:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ...εχει το bangood 22 ευρω το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM 2.4G

https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905X3-2GB-RAM-16GB-ROM-2_4G-WiFi-4K-8K-Android-9_0-TV-Box-Support-Voice-Control-p-1582530.html?cur_warehouse=CN&ID=43103&rmmds=search

Αξιζει ή ειναι λιγα ram και rom?Υπαρχει καμια custom rom για το Boxaki?Ty

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ...εχει το bangood 22 ευρω το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM 2.4G

https://www.banggood.com/Tanix-TX3-S905X3-2GB-RAM-16GB-ROM-2_4G-WiFi-4K-8K-Android-9_0-TV-Box-Support-Voice-Control-p-1582530.html?cur_warehouse=CN&ID=43103&rmmds=search

Αξιζει ή ειναι λιγα ram και rom?Υπαρχει καμια custom rom για το Boxaki?Ty

Πάρε όποιο S905X3 (εκτός του Η9Χ3 και του Vontar X3), αλλά πάντα με 4G RAM;)

Η ρομ που συνοδεύει αυτά ξεκινάει από 32GB και συνήθως είναι υπεραρκετή:)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο S905X3 (εκτός του Η9Χ3 και του Vontar X3), αλλά πάντα με 4G RAM;)

Η ρομ που συνοδεύει αυτά ξεκινάει από 32GB και συνήθως είναι υπεραρκετή:)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .Θα περιμένω τότε μήπως βγάλει καμία προσφορά το bangood με 4gb ram.Καλές γιορτες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει λάθος είναι το Air.

Έτσι γράφει στο χαρτοκούτι, στο αυτοκόλλητο επάνω στο μποξάκι αλλά και στην αρχική οθόνη όταν ξεκινάει. Να σας τονίσω πως η έκδοση του firmwares που βρήκα 202006....... είναι παλαιότερη από αυτήν που είχε πάνω του όταν το πήρα 202009......

Δεν την βρήκα πουθενά όμως.

 

Επίσης πριν το flashing είχα κάνει και ένα πλήρες Titanium Backup Apps+system.

 

Μετα απο μια μικρη ερευνα για το μποξακι σου συνειδητοποιησα οτι οντως ειναι το F3 Air ...

Αυτο που βλεπω παντως κοιτωντας την πλακετα σου καλυτερα ειναι το τσιπακι του LAN που στο δικο σου ειναι διαφορετικο απο τα πρωτα μποξακια!

Αυτο μαλλον με παραπεμπει στο οτι μπορει να εχει οντως και αλλα διαφορετικα τσιπακια...!

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις οτι λογισμικο βρεις...

Π.χ :

https://chinagadgetsreviews.com/download-android-pie-9-0-stock-firmware-for-a95x-f3-air-tv-box.html

Η και αυτο που σου εδωσε ο @makis1024 ...

Για πες μου επισης ποια twrp χρησιμοποιησες και πανω απο ποιο λογισμικο περασες το backup ...

Επειδη με τετοιο κουτι το πηρα και εγω απο το ali μαλλον ετσι πρεπει να το εχουν τωρα!

Και ενω το αλλαξα ρομ με την slimbox pie 10.2 δεν τσεκαρισα ποτε αν παιζει η οχι το BT!

Τελειωνοντας να σου πω πως καλο θα ηταν να ρωτησεις και στο bang για το μανισιο λογισμικο μπας και εχουν το σωστο και στο δωσουν και λυσεις το προβλημα σου !

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Άψογα, χριστουγεννιάτικο δωράκι για εμάς New 10.4 slimbox is out!(μετάφραση απο google translate)

SlimBOX version 10.4 ATV and PIE

 

Announcement of changes:

• Updated CastReceiver to broadcast video

• Fixed bug with launchers

• Additional settings are cleaned of trash

• ViPER4AndroidFX autoload works

• Auto setting of impulses for ViPER4

• Added Miracast

• Init.d scripts moved to internal memory

• Fixed disabling root access, now programs with su checking do not see it

• Added themes Blue, Gold, Green, Red, installation from the patch installer

• Replaced the system font with RobotoMOD2018Bld

• Modding the application to install system updates

• Added setting of wallpaper and slideshow to settings

• Updated firmware

• Updated google services

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν δοκιμάζεις και την καινούργια του Slimbox 10.4 : https://yadi.sk/d/3hNlNT-6gDFGAA?w=1

Μπας και ........ άν και δεν νομίζω ότι θα έχει διαφορά σε αυτό το θέμα με την 10.2.

Μήπως και στο δικό σου έχουν κάνει καμία αλλαγή του wifi/bt chip όπως έκαναν πρόσφατα και στο H96 max X3 (blue board+IT6334?):rolleyes:

 

Μετα απο μια μικρη ερευνα για το μποξακι σου συνειδητοποιησα οτι οντως ειναι το F3 Air ...

Αυτο που βλεπω παντως κοιτωντας την πλακετα σου καλυτερα ειναι το τσιπακι του LAN που στο δικο σου ειναι διαφορετικο απο τα πρωτα μποξακια!

Αυτο μαλλον με παραπεμπει στο οτι μπορει να εχει οντως και αλλα διαφορετικα τσιπακια...!

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να δοκιμασεις οτι λογισμικο βρεις...

Π.χ :

https://chinagadgetsreviews.com/download-android-pie-9-0-stock-firmware-for-a95x-f3-air-tv-box.html

Η και αυτο που σου εδωσε ο @makis1024 ...

Για πες μου επισης ποια twrp χρησιμοποιησες και πανω απο ποιο λογισμικο περασες το backup ...

Επειδη με τετοιο κουτι το πηρα και εγω απο το ali μαλλον ετσι πρεπει να το εχουν τωρα!

Και ενω το αλλαξα ρομ με την slimbox pie 10.2 δεν τσεκαρισα ποτε αν παιζει η οχι το BT!

Τελειωνοντας να σου πω πως καλο θα ηταν να ρωτησεις και στο bang για το μανισιο λογισμικο μπας και εχουν το σωστο και στο δωσουν και λυσεις το προβλημα σου !

 

Σας ευχαριστώ όλους.

 

ΤΟ TWRP είναι "TWRP AML SlimHouse 3 4 0 3"

ΤΟ επίσημο που πέρασα "A95X_F3_Air_se-nbk_A95XF3_AIR_7668_S905X3_20200612"

Επίσης και με τα Backup δεν βλέπω να γίνεται τίποτα.

 

Θα δοκιμάσω και τα άλλα Firmware και εάν βρείτε κάτι εδώ θα ήμαστε. :-)

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...