Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι επίσημα συμβατό με την Netflix ίσως;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ναι αλλά δεν θα το έκοβε το Netflix σε χαμηλότερη ανάλυση?

δεν νομίζω να τίθεται θέμα επεξεργαστή.

έτσι όπως τι αναφέρουν είναι οτι και το 1080 ίσως να μην είναι και "τζάμι"

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Προσεχως καταπληκτικα νεα για τους κατοχους Beelink GT-King series (GT-King + GT-King Pro) !

Dual boot system !

http://www.bee-link.com/forum.php/forum.php?mod=viewthread&tid=53934

 

Και σε λιγο .... καιρο και σε αλλα μποξακια της εταιριας !!!

:up::up::up:

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Είναι το γνωστό Coreelec..Και τώρα μπαίνει με τον ίδιο τρόπο στα περισσότερα amlogic boxes.Έξυπνη κίνηση της εταιρίας μπράβο..
Link to comment
Share on other sites

Ενα παρεμφερες προτζεκτ το τρεχει και η Tanix με ενα διπλο λογισμικο σε εναν low-end s905w με LibreELEC version: 8.2 & Android version: 7.1 αλλα εδω θα εχουμε να κανουμε με πολυ πιο ... φρεσκα πραγματα !

Και αμα δημιουργησουν και κατι σε s912 βλεπω να το ... προσαρμοζουν τα ''αλανια'' και σε αλλα με ιδιο τσιπακι μποξακια !!!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Η lufthansa όμως στέλνει Ελλάδα από ότι ξέρω

 

https://www.worldshop.eu/en/product/Amazon-FireTV-Amazon-Fire-TV-Stick-4K-Black-incl.-Alexa-Voice-Remote/1756302?p=BJIDdVOHejw

Για δοκιμασε

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ωραία "άκρη" αυτή, αλλά δυστυχώς ζητούν άλλα 19.95€ για αποστολή.

Οπότε πάει στο 50αρικο και το θέμα απλώς τελειώνει εκεί...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ωραία "άκρη" αυτή, αλλά δυστυχώς ζητούν άλλα 19.95€ για αποστολή.

Οπότε πάει στο 50αρικο και το θέμα απλώς τελειώνει εκεί...

45£ έχει στο εξωτερικό.

Σου φαίνονται πολλά τα 50€ στην πόρτα σου;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωραία "άκρη" αυτή, αλλά δυστυχώς ζητούν άλλα 19.95€ για αποστολή.

Οπότε πάει στο 50αρικο και το θέμα απλώς τελειώνει εκεί...

 

 

 

Ίδια λεφτά είναι γιατί και το Amazon αν έστελνε Ελλάδα,θα σου έβαζε και ένα 10ρικο μεταφορικά,δε στέλνει τζαμπα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει κάποιος που ενδιαφέρεται για το amazon fire tv 4k αγορασμένο από Ελλάδα το Μάρτη με εγγύηση ενός χρόνου (πωλείται λόγω αγοράς android tv) ας στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

διάβασα τα παραπάνω σχόλιά σας και σήμερα αγόρασα το Amazon Fire TV Cube 4K Ultra HD Streaming Media Player Hands-free with Alexa, Black

στην τιμή των 89 - 10 (κουπόνι εγγραφής) = 79 + 20 (έξοδα αποστολής) = 99 Ε περίπου από εδώ: https://www.worldshop.eu/en/product/...?p=IUK2RJZQJNE

Ελπίζω να έρθει...θα σας ενημερώσω σχετικά....

Όμως, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν:

Tο USB του Box παίζει αρχεία Η.265 και άλλα format video από usb?

Παίζει αρχεία DTS_HD?

Παίζει ξεχωριστούς ελληνικούς υπότιτλους είτε σε αρχεία από το USB είτε απευθείας από το apk??

Τελικά σε ποιά χώρα θα πρέπει να το κάνω εγκατάσταση (π.χ. Γερμανία, Ελλάδα ή άλλη), εάν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!!

Το ασύρματο τηλεχειριστήριο του PS3 λειτουργεί εδώ? ή θα χρειαστώ να αγοράσω καινούργιο της amazon ή άλλο και ποιό?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

διάβασα τα παραπάνω σχόλιά σας και σήμερα αγόρασα το Amazon Fire TV Cube 4K Ultra HD Streaming Media Player Hands-free with Alexa, Black

στην τιμή των 89 - 10 (κουπόνι εγγραφής) = 79 + 20 (έξοδα αποστολής) = 99 Ε περίπου από εδώ: https://www.worldshop.eu/en/product/...?p=IUK2RJZQJNE

Ελπίζω να έρθει...θα σας ενημερώσω σχετικά....

Όμως, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν:

Tο USB του Box παίζει αρχεία Η.265 και άλλα format video από usb?

Παίζει αρχεία DTS_HD?

Παίζει ξεχωριστούς ελληνικούς υπότιτλους είτε σε αρχεία από το USB είτε απευθείας από το apk??

Τελικά σε ποιά χώρα θα πρέπει να το κάνω εγκατάσταση (π.χ. Γερμανία, Ελλάδα ή άλλη), εάν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!!

Το ασύρματο τηλεχειριστήριο του PS3 λειτουργεί εδώ? ή θα χρειαστώ να αγοράσω καινούργιο της amazon ή άλλο και ποιό?

 

Το λινκ σου δεν δουλεύει.

Μιλάμε για το κλασικό Amazon fire stick; Γιατί κανονικά δεν συνδέονται πάνω του άλλα στικάκια.

Κατά τα άλλα κάνεις ο,τι θες όπως στα αλλά μποξακια.

Διάβασε και στο σχετικό θέμα για πιο συγκεκριμένες απορίες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ σου δεν δουλεύει.

Μιλάμε για το κλασικό Amazon fire stick; Γιατί κανονικά δεν συνδέονται πάνω του άλλα στικάκια.

Κατά τα άλλα κάνεις ο,τι θες όπως στα αλλά μποξακια.

Διάβασε και στο σχετικό θέμα για πιο συγκεκριμένες απορίες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Το λινκ του χθες που το ανοιξα δουλευε κανονικα αλλα μαλλον αποσυρθηκε(?) το προιον απο το συγκεκριμενο online καταστημα.

Μιλαει για το TV Cube και οχι το stick

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ψάχνω να βρω ένα tv box με tτουλάχιστον 4GB ram το οποίο να είναι συμβατό και με Libreelec λειτουργικό σε dual boot με Android. Έχει κανείς ασχοληθεί ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έψαχνα να πάρω ένα tv box και τελικά παρήγγειλα αυτόν https://m-gr.gearbest.com/tv-box/pp_009704434969.html

 

Τον θέλω για την αδερφή μου θέλει μόνο YouTube να βλέπει.. εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έψαχνα να πάρω ένα tv box και τελικά παρήγγειλα αυτόν https://m-gr.gearbest.com/tv-box/pp_009704434969.html

 

 

 

Τον θέλω για την αδερφή μου θέλει μόνο YouTube να βλέπει.. εσείς τι λέτε?

Με 2 Gb και Rockchip θα ηταν για σκουπίδια για καλή γενική χρήση.

Τώρα για Youtube μόνο,.άμα δεν κολλάει στα HD videos να είστε χαρούμενοι.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.ναι μόνο για YouTube.το ρούτερ θα είναι σχεδόν κοντά η σύνδεση θα γίνει με wifi. Θα δούμε.

 

Να ρωτήσω κάτι, έβαλα απλή αποστολή βγηκε 21 ευρώ.θα έχω θέμα με τελωνείο?

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.ναι μόνο για YouTube.το ρούτερ θα είναι σχεδόν κοντά η σύνδεση θα γίνει με wifi. Θα δούμε.

 

 

 

Να ρωτήσω κάτι, έβαλα απλή αποστολή βγηκε 21 ευρώ.θα έχω θέμα με τελωνείο?

Όχι κανένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην φάση που ζαχάρωνα το nvidia shield από uk γύρω στα 239€ μέχρι που έπεσα στην προσφορά της Microsoft Γερμανίας xbox one s all digital στα 99€.

Έχω και ένα beelink gt1 ultimate εδώ και καιρό που τρέχει kodi. (Ταινίες, σειρές).

Με το που εστησα kodi στο xbox και είδα την πρώτη ταινία είδα διαφορές και στα χρώματα αλλά και στην ποιότητα της εικόνας.

Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια μου.

 

Ερώτηση λοιπόν προς τους ειδικούς.

 

Είναι λογικό στην φάση ότι πληρώνεις παίρνεις ;

Θα δω ακόμη καλύτερη ποιότητα αν προχωρήσω στην αγορά του shield ;

Αν κάποιος έχει περάσει από τέτοια setup θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

 

Ευχαριστώ.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιες προτάσεις για Box για Kodi + Netflix, οικονομικές, υπάρχουν;

 

Έχω ήδη ένα MiBox και θέλω 2ο σε άλλη τηλεόραση να βάλω, για Netflix κυρίως.

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην φάση που ζαχάρωνα το nvidia shield από uk γύρω στα 239€ μέχρι που έπεσα στην προσφορά της Microsoft Γερμανίας xbox one s all digital στα 99€.

Έχω και ένα beelink gt1 ultimate εδώ και καιρό που τρέχει kodi. (Ταινίες, σειρές).

Με το που εστησα kodi στο xbox και είδα την πρώτη ταινία είδα διαφορές και στα χρώματα αλλά και στην ποιότητα της εικόνας.

Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια μου.

 

Ερώτηση λοιπόν προς τους ειδικούς.

 

Είναι λογικό στην φάση ότι πληρώνεις παίρνεις ;

Θα δω ακόμη καλύτερη ποιότητα αν προχωρήσω στην αγορά του shield ;

Αν κάποιος έχει περάσει από τέτοια setup θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω και τα 2 το xbox στα δικά μου μάτια έχει καλύτερη εικόνα πιο έντονα χρώματα σε σχέση με το shield.

Το shield όμως στο kodi δουλεύει πιο ομαλά π.χ. στο shield αν πας το αρχείο βίντεο αρκετά μπροστά κανένα πρόβλημα στο xbox για μερικά δευτερόλεπτα βγάζει πράσινη εικόνα και μετά από λίγο επανέρχεται η εικόνα.

Στο xbox s που έχω εγώ δεν κλειδώνει hdr ίσως και να μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση (kodi) στο shield με το που βάλεις 4Κ κλειδώνει κατευθείαν hdr.

Σε καθημερινή χρήση πάντως χρησιμοποιώ το shield, τώρα αν αξίζει να το αγοράσεις, για μένα αξίζει.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στην φάση που ζαχάρωνα το nvidia shield από uk γύρω στα 239€ μέχρι που έπεσα στην προσφορά της Microsoft Γερμανίας xbox one s all digital στα 99€.

 

Έχω και ένα beelink gt1 ultimate εδώ και καιρό που τρέχει kodi. (Ταινίες, σειρές).

 

Με το που εστησα kodi στο xbox και είδα την πρώτη ταινία είδα διαφορές και στα χρώματα αλλά και στην ποιότητα της εικόνας.

 

Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια μου.

 

 

 

Ερώτηση λοιπόν προς τους ειδικούς.

 

 

 

Είναι λογικό στην φάση ότι πληρώνεις παίρνεις ;

 

Θα δω ακόμη καλύτερη ποιότητα αν προχωρήσω στην αγορά του shield ;

 

Αν κάποιος έχει περάσει από τέτοια setup θα ήθελα να ακούσω την γνώμη του.

 

 

 

Ευχαριστώ.

Μόνο από τα spec ψηφίζω Xbox, εάν δεν είχα το σιλδ, αυτό θα έπαιρνα τώρα.Δεν ξέρω εάν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για στριμ αγωνων μέσω περιηγητή όμως.Δεν ξέρω και εάν υποστηρίζει όλα τα φορμα ήχου όπως dolby vision κτλπ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές εβδομάδες ρώτησα εδώ για το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM 2.4G WiFi 4K 8K Android 9.0 TV Box Support Voice Control.

Χθες παρέλαβα. Παρά πολύ ωραίο boxακι. Απροβλημάτιστο για απλή χρήση, καλό wifi. Εκεί οπου ένα Mecool pro plus και ένα pro plus w, δεν συνδέονται με τίποτα ασύρματα, εκείνο συνδέθηκε.

Έχει και on-off root.

Υπάρχει προεγκατεστημένη η εφαρμογή του Netflix , όπου συνδέθηκε και έπαιξε αμέσως, εννοείται όχι σε hd.

Στη home screen όταν πας το ποντίκι τέρμα αριστερά εμφανίζεται και ο task manager, για να μετακινείσαι μεταξύ των ανοιχτών εφαρμογών και για να τις κλείνεις.

Αυτές ήταν οι πρώτες εντυπώσεις μου και είπα να τις αφήσω, για τον επόμενο ενδιαφερόμενο που θα γκουκλαρει.

 

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικές εβδομάδες ρώτησα εδώ για το Tanix TX3 S905X3 2GB RAM 16GB ROM 2.4G WiFi 4K 8K Android 9.0 TV Box Support Voice Control.

Χθες παρέλαβα. Παρά πολύ ωραίο boxακι. Απροβλημάτιστο για απλή χρήση, καλό wifi. Εκεί οπου ένα Mecool pro plus και ένα pro plus w, δεν συνδέονται με τίποτα ασύρματα, εκείνο συνδέθηκε.

Έχει και on-off root.

Υπάρχει προεγκατεστημένη η εφαρμογή του Netflix , όπου συνδέθηκε και έπαιξε αμέσως, εννοείται όχι σε hd.

Στη home screen όταν πας το ποντίκι τέρμα αριστερά εμφανίζεται και ο task manager, για να μετακινείσαι μεταξύ των ανοιχτών εφαρμογών και για να τις κλείνεις.

Αυτές ήταν οι πρώτες εντυπώσεις μου και είπα να τις αφήσω, για τον επόμενο ενδιαφερόμενο που θα γκουκλαρει.

 

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Τα Tanix , θεωρω οτι ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα μποξακια σε σχεση με την τιμη τους.

Καλοριζικο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...