Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετικο value for money το μικρουλι Mecool M8S Pro W .

Παιζει και 1080p/4K και HD Netflix (μεσω μιας μαλλον πειραγμενης εφαρμογης).

 

 

 

Θα μας πεις την εφαρμογή να ξέρουμε

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το Netflix

 

 

 

Ναι κατάλαβα την πειραγμένη εφαρμογή που είναι το Netflix. Όλοι αυτή έχουμε έτσι και αλλιως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα την πειραγμένη εφαρμογή που είναι το Netflix. Όλοι αυτή έχουμε έτσι και αλλιως.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Αυτή μπορούμε κάπου να την βρούμε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια βοήθεια ρε παιδιά γτ δεν ξέρω πως να το κάνω. Έχω το x96 mini, κατεβάζω ένα app για καιρό π.χ αυτο: https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.bastion7.realisticweather.pro όταν πάω να κάνω '' set as wallpaper" μου γράφει ότι το app δεν έχει εγκατασταθεί!!!! και αυτό το κάνει σε όλα τα app τα οποία έχουν live wallpaper.Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

Δεν φτιαχνει αυτο. Ειναι θεμα ρομ. Θα πρεπει να βρεις μια αλλη ρομ του μηχανηματος σου που να υποστηριζει live wallpapers και να την φλασαρεις.

Επισης αν το γουγκλαρεις θα βρεις οτι σου προτεινουν να κανεις εγκατασταση ενα apk , που υποτιθεται λυνει το προβλημα αυτο αλλα τις περισσοτερες φορες δεν δουλευει.

Δεν χανεις να δοκιμασεις ομως.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις δοκιμασει να τρεξει το antutu video tester, για να δει σκορ και ποια βιντεο παιζει η οχι? Για περιεργεια μονο διοτι τα boxaκια σημερα ειναι αρκετα δυνατα. Π.χ εμενα το yoka με 2gb ram ddr3 , βγαζει σκορ 860 και το meecool με 3gb ram ddr4, βγαζει 995. Και τα δυο με custom roms.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εδω και κατι μερες το συγκεκριμένο tv box, με το που το άνοιξα εκανε ενα update εγκαθιστώντας την 7.1.2 δούλεει μια χαρα αλλα οταν το δοκίμασα σε πιο απαιτητικά προγράμματα οπως παιχνίδια, kodi βάζοντας add-ons άρχισε να κολλάει σε σημειο να μην μπορεις να κανεις τιποτα και να αναγκάζεσαι να το βγάλεις απο την πρίζα. Τι ακριβώς μπορεί να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εδω και κατι μερες το συγκεκριμένο tv box, με το που το άνοιξα εκανε ενα update εγκαθιστώντας την 7.1.2 δούλεει μια χαρα αλλα οταν το δοκίμασα σε πιο απαιτητικά προγράμματα οπως παιχνίδια, kodi βάζοντας add-ons άρχισε να κολλάει σε σημειο να μην μπορεις να κανεις τιποτα και να αναγκάζεσαι να το βγάλεις απο την πρίζα. Τι ακριβώς μπορεί να φταιει?

 

Ποιο tv box παρελαβες ?

Μηπως το τροφοδοτικο εχει θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο λίγο πιο ποιοτικό media player απο το amlogic s912 pro που έχω τώρα..

Να μην ανεβάζει τέτοιες θερμοκρασίες,να είναι αξιόπιστο,να έχει 1000 lan οπωσδήποτε και να παίζει dts,dolby digital κλπ μέσω hdmi.

Η βασική του χρήση θα είναι player μέσω nas και πολύ youtube καθημερινά.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο λίγο πιο ποιοτικό media player απο το amlogic s912 pro που έχω τώρα..

Να μην ανεβάζει τέτοιες θερμοκρασίες,να είναι αξιόπιστο,να έχει 1000 lan οπωσδήποτε και να παίζει dts,dolby digital κλπ μέσω hdmi.

Η βασική του χρήση θα είναι player μέσω nas και πολύ youtube καθημερινά.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

s912 ειναι το cpu. Δε λες ομως ποιο box εχεις. Ή εννοεις κανενα tvbox με amlogic s912?

Γιατι τοτε πας σε αρκετα ακριβες υλοποιησεις και κατα πασα πιθανοτητα ανω των 100 μη σου πω και ανω των 150

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο λίγο πιο ποιοτικό media player απο το amlogic s912 pro που έχω τώρα..

Να μην ανεβάζει τέτοιες θερμοκρασίες,να είναι αξιόπιστο,να έχει 1000 lan οπωσδήποτε και να παίζει dts,dolby digital κλπ μέσω hdmi.

Η βασική του χρήση θα είναι player μέσω nas και πολύ youtube καθημερινά.

Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

Χρήση σε KODI, στάνταρ θα χτυπάει θερμοκρασία

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχω beelink gt1 ultimate , το τροφοδοτικο σε τι μπορει να φταίει? ειναι το τροφοδοτικο που ειχε μεσα, γτ να frizari sta paixnidia k sto kodi?
Link to comment
Share on other sites

s912 ειναι το cpu. Δε λες ομως ποιο box εχεις. Ή εννοεις κανενα tvbox με amlogic s912?

Γιατι τοτε πας σε αρκετα ακριβες υλοποιησεις και κατα πασα πιθανοτητα ανω των 100 μη σου πω και ανω των 150

 

Συγγνώμη αυτό εννοούσα..

Δεν με πειράζει να ανέβω λιγάκι σε χρήματα (100€) αλλά να είναι κάτι που για 2-3 χρόνια να μην ασχοληθώ με τροφοδοτικά-θερμοκρασιες-ανεμιστηρακια-αναβαθμισεις-bug σκοτεινής οθόνης..

Βασική χρήση media player 4K μέσω nas θέλω με player kodi ή spmc.

Τι επιλογές υπάρχουν;

Ευχαριστώ παιδιά!797aa2175c98989f9d4238204357ede7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αυτό εννοούσα..

Δεν με πειράζει να ανέβω λιγάκι σε χρήματα (100€) αλλά να είναι κάτι που για 2-3 χρόνια να μην ασχοληθώ με τροφοδοτικά-θερμοκρασιες-ανεμιστηρακια-αναβαθμισεις-bug σκοτεινής οθόνης..

Βασική χρήση media player 4K μέσω nas θέλω με player kodi ή spmc.

Τι επιλογές υπάρχουν;

Ευχαριστώ παιδιά!

Δεν εχω εμπειρια απο το συγκεκριμενο μηχανακι (βολευομαι μια χαρα με amlogic s912) αλλα λενε οτι ειναι πολυ καλο: https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X10-Android-6-0-OpenWRT-NAS--Realtek-RTD1295-4K-Media-Player-2G-16G-SATA-AC-WIFI-Gigabit-LAN-USB3-0-Bluetooth-378078.html

Σε λιγο καιρο βγαινουν και τα νεα Dune τα οποια αν δεν κανω λαθος ξεκινανε απο 200+.

Αυτη τη στιγμη παντως θεωρητικα το κορυφαιο ειναι το https://www.amazon.co.uk/Nvidia-16-SHIELD-Streamer-Remote/dp/B075TBK232/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1513014364&sr=8-3&keywords=nvidia

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ,το nvidia φαίνεται πολύ ενδιαφέρον..

 

Το Amlogic Η96 pro που έχω τώρα έχει αρχίσει και κάνει που και που κάτι τέτοια.. Έχετε ιδέα τι να φταίει;

eddb9dc190fcd457806716492a558111.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ,το nvidia φαίνεται πολύ ενδιαφέρον..

 

Το Amlogic Η96 pro που έχω τώρα έχει αρχίσει και κάνει που και που κάτι τέτοια.. Έχετε ιδέα τι να φταίει;

eddb9dc190fcd457806716492a558111.jpg

Όταν μπουτάρει τις βγάζει αυτές τις γραμμές? Αν ναι, το ίδιο κάνει και το δικό μου για κάνα δευτερόλεπτο αλλά μετά εμφανίζει κανονικά το λογότυπο Η96 κλπ και συνεχίζει κανονικά χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εμπειρια απο το συγκεκριμενο μηχανακι (βολευομαι μια χαρα με amlogic s912) αλλα λενε οτι ειναι πολυ καλο: https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X10-Android-6-0-OpenWRT-NAS--Realtek-RTD1295-4K-Media-Player-2G-16G-SATA-AC-WIFI-Gigabit-LAN-USB3-0-Bluetooth-378078.html

Σε λιγο καιρο βγαινουν και τα νεα Dune τα οποια αν δεν κανω λαθος ξεκινανε απο 200+.

Αυτη τη στιγμη παντως θεωρητικα το κορυφαιο ειναι το https://www.amazon.co.uk/Nvidia-16-SHIELD-Streamer-Remote/dp/B075TBK232/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1513014364&sr=8-3&keywords=nvidia

Όχι θεωρητικά ....Είναι το κορυφαίο !!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρητικα παει στο οτι δεν το εχω και δεν ξερω αν οντως ειναι ;-)

Δες τι επεξεργαστή φοράει (Δεν είναι κινεζική υλοποίηση ) ....Δεν έχει σχέση με κανένα άλλο tv box!! Για αυτό και η τιμή του ...199€

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις γραμμές μπορεί να τις βγάλει βλέποντας μια ταινία και να θέλει επανεκκίνηση..

Το έχει κάνει 2 φορές το τελευταίο μήνα!!

Ας ελπίσουμε να αντέξει.. γιατί τα πάει περίφημα κατα τ'αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας ενα πιο ελαφρύ build(beelink gt1 ultimate) στο kodi παει πιο καλυτερα δεν κολλάει συχνα αλλα στα πιο βαριά παιχνίδια συνεχίζει τα κολλήματα και παγώνει η οθόνη. Μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό η το λογισμικό;
Link to comment
Share on other sites

Βάζοντας ενα πιο ελαφρύ build(beelink gt1 ultimate) στο kodi παει πιο καλυτερα δεν κολλάει συχνα αλλα στα πιο βαριά παιχνίδια συνεχίζει τα κολλήματα και παγώνει η οθόνη. Μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό η το λογισμικό;

 

Στη θέση θα κοίταζα πρώτα τη θερμοκρασία ανεβάζει μπορεί από εκεί να σου κάνει κολλήματα, υπάρχει και μια περίπτωση να μην έκατσε σωστά η αναβάθμιση οπότε ένα hard reset ίσως το στρώσει αλλά σαν πρώτο βήμα κοίταξε πόσο θερμοκρασία ανεβάζει.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Στη θέση θα κοίταζα πρώτα τη θερμοκρασία ανεβάζει μπορεί από εκεί να σου κάνει κολλήματα, υπάρχει και μια περίπτωση να μην έκατσε σωστά η αναβάθμιση οπότε ένα hard reset ίσως το στρώσει αλλά σαν πρώτο βήμα κοίταξε πόσο θερμοκρασία ανεβάζει.

 

Ευχαριστώ, η θερμοκρασία ειναι 40 με 45C. Έχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων 2 φορες κ συνεχίζει το ίδιο. Στο ΑnTuTu οταν ξεκιναει το test μετα απο λιγο λαγκαρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...