Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο Light ..δοκίμασε το serviio http://serviio.org/download (εκεί έξω μπορείς να βρεις την full έκδοση :D) για το box χρειάζεται το serviioGo από playstore (και αυτό μπορείς να το βρεις ...) για player εγώ χρησιμοποιώ το mx player (καλό και για συλλογή με μουσική ...) ..Το σημαντικό είναι ότι δεν χρειάζεται να έχεις ανοίξει το kodi στο pc...
Γιατί να δουλέψω 2 έξτρα προγράμματα για να κάνω την ίδια δουλειά;

 

Όσο για τον MX μεγάλη ζημιά. Κολλούσαν τα BR rip κάθε 5 δεύτερα. Με το KODI όλα νεράκι.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Είμαι στο ψάξιμο και μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στο shield παιδιά.

Τι λέτε αξίζει?

Έχω μια qled 49 και θέλω κάτι δυνατό.

Ακούω γνώμες.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

 

Nikos Note 8

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ψάξιμο και μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στο shield παιδιά.

Τι λέτε αξίζει?

Έχω μια qled 49 και θέλω κάτι δυνατό.

Ακούω γνώμες.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

 

Nikos Note 8

Ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις.

Με κλειστά μάτια αν έχεις τα φράγκα

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ψάξιμο και μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στο shield παιδιά.

Τι λέτε αξίζει?

Έχω μια qled 49 και θέλω κάτι δυνατό.

Ακούω γνώμες.

https://www.nvidia.com/en-us/shield/shield-tv/

 

Nikos Note 8

Εάν έχεις τα χρήματα Απλά το αγοράζεις !!!!!!!! Είναι ότι καλύτερο σε Android !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! το Alphawise h96pro+ απεβιωσε και ειμαι προς αναζητηση νεου κουτιου, απο οτι λετε κι εσεις εδω μια πολυ καλη επιλογη ειναι το Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 32GB E το οποιο το βρηκα εδω μηπως να το παρω απο αλλου? τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τελωνειο? δεν εχω ξαναψωνησει απο εκει αλλη φορα, μονο απο ebay παιρνω πραγματα. Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! το Alphawise h96pro+ απεβιωσε και ειμαι προς αναζητηση νεου κουτιου, απο οτι λετε κι εσεις εδω μια πολυ καλη επιλογη ειναι το Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 32GB E το οποιο το βρηκα εδω μηπως να το παρω απο αλλου? τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τελωνειο? δεν εχω ξαναψωνησει απο εκει αλλη φορα, μονο απο ebay παιρνω πραγματα. Ευχαριστω!!

 

Φίλε τι έπαθε το Alphawise h96pro+ ;

Θέλω να το πάρω για μια φίλη μου να μην την πατήσουμε.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οχι τοσο για συσκευη αλλα αν ξερετε αν ο eurosport player λειτουργει σε tv box αν το εχει δοκιμασει κανεις γιατι θελω να κανω συνδρομη και αν δεν λειτουργει να βρω αλλη λυση για να βλεπω tablet κλπ. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Δεν κόλλαγε πουθενά. Ξαφνικά άρχισε να χαλα η εικόνα και καθώς το κούναγα έφτιαχνε αλλά από χθες δε δίνει σήμα καθόλου ομως αναβει και σβήνει κανονικά από το χειριστήριο.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό Δεν κόλλαγε πουθενά. Ξαφνικά άρχισε να χαλα η εικόνα και καθώς το κούναγα έφτιαχνε αλλά από χθες δε δίνει σήμα καθόλου ομως αναβει και σβήνει κανονικά από το χειριστήριο.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Δοκίμασες να του βάλεις άλλο τροφοδοτικό? Έχει βγει παρτίδα με σκάρτα τροφοδοτικά. Και σε εμένα έτυχε και σε φίλους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύστε μου μία απορία : Βγήκε update για το mecool m8s pro http://blog.geekbuying.com/2017/11/mecool-m8s-pro-amlogic-s912-android-7-1-tv-box-firmware-ota-update-20171103/ , εγώ που είμαι με twrp το φλασάρω μέσω custom recovery ή με κάποιον άλλο τρόπο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να του βάλεις άλλο τροφοδοτικό? Έχει βγει παρτίδα με σκάρτα τροφοδοτικά. Και σε εμένα έτυχε και σε φίλους.

 

Οχι δεν δοκιμασα δεν εχω αλλον ιδιον, σε εσενα τι περιεργα εκανε? που βρηκες απο εβαυ?

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποιο θα προτείνατε τώρα για αγορά κυρίως για terarrium, kodi κλπ ?

Έχω δει στο Banggood ότι έχει τούτα που δείχνει σε αυτή τη σελίδα με 25% έκπτωση με το κουπονάκι TBC1710, οπότε έρχονται σε καλές τιμές..

Από το λίγο διάβασμα που έριξα εδώ στο θέμα, προτείνετε S912, οπότε οι επιλογές θαρρώ πως είναι Mecool M8s pro (3/16), Mecool BB2 pro (3/16), NEXBOX A95X A2 (3/32) , που βγαίνουν στο 50άρικο... Τι λέτε?

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκιμασα δεν εχω αλλον ιδιον, σε εσενα τι περιεργα εκανε? που βρηκες απο εβαυ?
Αν κοιτάξεις προς τα πίσω τις σελίδες θα δεις αναφορές για τα H96 Pro+ ότι είναι πολλοί με ελαττωματικό τροφοδοτικό. και σε εμένα και σε όλους μετά από κάποιο διάστημα χρήσης άρχισε να κολλάει μέχρι που έσβησε το μηχάνημα και δεν ξανάναψε. Με άλλο τροφοδοτικό συνέχισε να δουλεύει κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα. Βάλτου ένα τροφοδοτικό αρκεί να είναι 5V και 2-3Α. Aπό κάνα παλιό tvbox αν έχεις. ή από κάποια άλλη συσκευή. Αλλιώς πήγαινε σε κάποια μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό και πάρε ένα, πόσο να έχει? Κάνα πενταύευρω? Δεν νομίζω παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποιο θα προτείνατε τώρα για αγορά κυρίως για terarrium, kodi κλπ ?

Έχω δει στο Banggood ότι έχει τούτα που δείχνει σε αυτή τη σελίδα με 25% έκπτωση με το κουπονάκι TBC1710, οπότε έρχονται σε καλές τιμές..

Από το λίγο διάβασμα που έριξα εδώ στο θέμα, προτείνετε S912, οπότε οι επιλογές θαρρώ πως είναι Mecool M8s pro (3/16), Mecool BB2 pro (3/16), NEXBOX A95X A2 (3/32) , που βγαίνουν στο 50άρικο... Τι λέτε?

 

:ninja:

Μακριά από 3/16.

Καλύτερα 3/32

 

Και δες και τα ΤΑΝΙΧ ΤΧ92 και το VORKE Z6.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι; αφού δε σκοπεύω ούτε να κατεβάζω ούτε να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές πλην 2,3για streaming
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι; αφού δε σκοπεύω ούτε να κατεβάζω ούτε να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές πλην 2,3για streaming

 

Το ΄΄μακριά΄΄ έχει κάποια δόση υπερβολής.....πάντως αν έχεις την δυνατότητα με λίγα χρήματα παραπάνω να πάρεις το ίδιο μοντέλο σε 3/32 καλό είναι να το πάρεις, ποτέ δεν ξέρεις αν τα χρειαστείς τα παραπάνω.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι; αφού δε σκοπεύω ούτε να κατεβάζω ούτε να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές πλην 2,3για streaming

 

μπουρδες σου λενε φιλε υπεραρκετα ειναι τα 16 !!

 

μακρια λεει ο αλλος αχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

υγ μακρια απο τανιχ ειναι για τα μπαζα !!

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

μπουρδες σου λενε φιλε υπεραρκετα ειναι τα 16 !!

 

μακρια λεει ο αλλος αχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

υγ μακρια απο τανιχ ειναι για τα μπαζα !!

Μπούρδας είσαι εσύ φίλε. Να μιλάς καλύτερα για όσους δεν ξέρεις, αλλιώς θα έχεις ανάλογη αντιμετώπιση.

Δεν μου Μιλάνε έτσι άλλα άτομα που είναι χρόνια παραπάνω από σένα εδώ στο φόρουμ.

 

Όσο για τον φίλο.Πλέον τα 16 θεωρούνται λίγα και μπορεί εύκολα να δώσει λίγα ευρώ παραπάνω ώστε να είναι άνετος από χώρο.

Τέλος, τα συγκεκριμένο μοντέλο που προτεινα έχουν μόνο Καλά σχόλια στο freaktab. Δεν θα έβαζα στην τύχη κάποιο μοντέλο.

Οπότε να προσέχει τι πετάει ο μπλεδακιας.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι πατε στα 32.........δεν το συζηταμε αυτο,το καστος ειναι αστειο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μπουρδες σου λενε φιλε υπεραρκετα ειναι τα 16 !!

 

μακρια λεει ο αλλος αχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

 

υγ μακρια απο τανιχ ειναι για τα μπαζα !!

Γειά σου επιστήμονα με τις τεκμηριωμένες απόψεις :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδες αυτο τι λεει? https://www.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-386668.html

android 7.1 βλεπω και ddr4 μνημη. Θα ειναι το πρωτο μου κ δεν ξερω ακομα τι χρηση θα το κανω. Λογικα κατι απλο (κανα kodi,ισως τιποτε ακομα)

Link to comment
Share on other sites

παιδες αυτο τι λεει? https://www.geekbuying.com/item/MX10-Android-7-1-2-RK3328-4GB-32GB-TV-Box-386668.html

android 7.1 βλεπω και ddr4 μνημη. Θα ειναι το πρωτο μου κ δεν ξερω ακομα τι χρηση θα το κανω. Λογικα κατι απλο (κανα kodi,ισως τιποτε ακομα)

 

Προσωπικά θα πήγαινα σε amlogic θα απέφευγα τα rockchip λόγο μη υποστήριξης από την κοινότητα του kodi εκτός και αν πας σε fork ftmc rockchip ή zdmc.

Αν και τώρα προωθούν από ότι βλέπω και με AllWinner H6 η zidoo & beelink.

Πήγαινε στα σίγουρα s912 ή s905,s905x

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λύστε μου μία απορία : Βγήκε update για το mecool m8s pro http://blog.geekbuying.com/2017/11/mecool-m8s-pro-amlogic-s912-android-7-1-tv-box-firmware-ota-update-20171103/ , εγώ που είμαι με twrp το φλασάρω μέσω custom recovery ή με κάποιον άλλο τρόπο ?

 

OTA ειναι, οποτε το περνας με τον updater (αν εχει) , αλλιως φλασαρεις μεσω twrp

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά σας έχει πειράξει ο ήλιος ?? Τι νομίζετε ρε δοκτορες της δεκαρας ότι θα πάρει κάποιος ένα χαζοκουτο σε μια ξευτιλα τιμη και θα κάτσει να ασχοληθεί με της βλακείες που κάνετε εσείς ???

Το 99% θα πάρει το κουτί να δει κοντι τεραριουμ οπότε ναι ρε καθηγητές ακόμα και το 8 γιγα είναι αρκετά όχι 16 άιντε να δείτε αν έρχομαι !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια κρύβεται στην μέση..

8 δεν θα πάρεις ούτε θα το προτείνεις γιατί δεν ξέρεις τον άλλο..

Αυτός μπορεί να λεει μόνο kodi αλλά στην πορεία, 1 εβδομάδα-1 χρόνο δεν ξέρεις τι θα κάνει, δεν ξέρεις αν έχει παιδιά αν εχει ανίψια κλπ.

Τα 8 γίγα τα βάζεις μόνο στην μαμά που βλέπει τούρκικα σίριαλ αλλά στην τελική ούτε και εκεί γιατί μου έτυχε σε σπίτι που έσβηνε το ενα για να κατεβάσει το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...