Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα για την ιστορια,εχω στησει ενα GIGABYTE GB-BACE-3150,με ssd και 4gb ram,μαλιστα αυτην την στιγμη ειναι και dual boot,windows 10-android 7,εννοειται οτι τρεχει τα παντα χαλαρα....τελικο κοστος 150 ευρο.:)

Τα κρατάς για σένα όμως, δεν μας τα μαθαίνεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνάς custom rom με pure Android και τέλος οι περιορισμοί !! Είναι μια επένδυση !

Για το νέο μοντέλο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1262

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Τα κρατάς για σένα όμως, δεν μας τα μαθαίνεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το νέο μοντέλο;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα nuc είναι άλλη κατηγορία...γενικά εάν δεν σου περισσεύουν εξαρτήματα (μνήμη+ ssd) πάει ποιο ακριβά ( μιλάω για ένα σύνολο που να σηκώνει 4κ video)

Για nvidia shield tv 16 gb (ψάξε στο xda)

Link to comment
Share on other sites

Τα nuc είναι άλλη κατηγορία...γενικά εάν δεν σου περισσεύουν εξαρτήματα (μνήμη+ ssd) πάει ποιο ακριβά ( μιλάω για ένα σύνολο που να σηκώνει 4κ video)

Για nvidia shield tv 16 gb (ψάξε στο xda)

Μπα μην το λες,με όλα καινούργια έφτιαξα φίλου με 170 €.Ναι οκ δεν είναι λίγα αλλά το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.Ετυχα καί προσφορές σε ram-ssd οπότε κελεπουρι έκατσε.

Καί εάν είσαι λίγο με το κολλητιρι αλλάζεις και επεξεργαστή......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link με λεπτομέρειες για το dual boot με Android?

Google it "Remix OS" for Android MM

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνεις ο κόσμος περιμένει πληροφορίες έστω εμπειρίες για το remix os από αυτόν που το προανέφερε η όποιον το έχει ενεργό. Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος περιορισμός που έχει το Remix OS είναι ότι θέλει αρχιτεκτονική 64bit για να τρέξει, εγκαθίσταται ως μια εφαρμογή για Windows και μπορείς να το κάνεις απεγκατάσταση απλά καταργόντας την εφαρμογή, είναι πλήρως λειτουργικό και προσφέρει ότι προσφέρει ένα λειτουργικό Android 6.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ενα ζητούμενο είναι να μπορει να κάνει boot από sd/usb σε android tv-box.

 

Εδώ κάτι διάβασα για μια έκδοση για a95x ..

http://www.modaco.com/forums/topic/377591-portrom128-remix-os-20-android-511-for-nexbox-a95x/

Link to comment
Share on other sites

Λίγο προσοχή με το Remix OS.

Τσεκαρετε όσο μπορείτε ότι το μηχάνημα σας ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις του.

Έχει οδηγό για bios, requirements και λίστα με δοκιμασμένα μοντέλα.

Μου έτυχε σε δύο παλαιότερα μηχανήματα να μην ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και να πάω σε φορμάτ.

Με λίγα λόγια μην το δοκιμάσετε στον κύριο υπολογιστή σας.

 

Αν εγκατασταθεί σίγουρα θα έχετε το Android όπως θα έπρεπε να είναι.:cool:

Edited by Muck Smith

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα οικονομικο box με 30,35 € από ευρωπαϊκή αποθήκη έχει κανείς υπόψιν; μόνο για χρήση Kodi για αρχάριο είναι. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια πρόταση για δοκιμασμένο wireless Keyboard & mouse? Δεν με πειράζει αν θα είναι σε στυλ joystick ή το κλασσικό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα οικονομικο box με 30,35 € από ευρωπαϊκή αποθήκη έχει κανείς υπόψιν; μόνο για χρήση Kodi για αρχάριο είναι. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Shiscion v88 plus, Dolamee, απο gearbest :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πάρει αυτό και το δουλεύω κάνα δίμηνο, είναι τέλειο!!!

 

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_179267.html

 

Κανα παιχνιδι που να το χρησιμοποιεις στριβοντας το σαν τιμονι π.χ εχεις παιξει?

Αν ναι, ποιο box εχεις?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Shiscion v88 plus, Dolamee, απο gearbest :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κανα παιχνιδι που να το χρησιμοποιεις στριβοντας το σαν τιμονι π.χ εχεις παιξει?

Αν ναι, ποιο box εχεις?

Ευχαριστώ φίλε μου θα τα δω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα τα δω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχω το v88. Παρολο το χαλια firmware ,με κανα δυο αλλαγες στο build prop, πεταει στο κοντι!

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτό και το δουλεύω κάνα δίμηνο, είναι τέλειο!!!

 

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_179267.html

Ευχαριστώ το παρήγγειλα!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το v88. Παρολο το χαλια firmware ,με κανα δυο αλλαγες στο build prop, πεταει στο κοντι!

 

βασικα δεν θελω να τα σκαλισω.απλα να το παρω να του βαλω kodi και να παιξει ικανοποιητικα.λογικα και τα δυο ειναι ενταξει φανταζομαι.τα βρηκα παντως στο ευρωπαικο gearbest εχουν παρομοια τιμη

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν θελω να τα σκαλισω.απλα να το παρω να του βαλω kodi και να παιξει ικανοποιητικα.λογικα και τα δυο ειναι ενταξει φανταζομαι.τα βρηκα παντως στο ευρωπαικο gearbest εχουν παρομοια τιμη

 

τσέκαρε και τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε και τα μεταφορικά.

Από ότι είδα είναι 5 και 7 περίπου ευρώ έξτρα. Κάνα 35αρι σύνολο πάνω κάτω

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιήτε σαν player, mx ή vlc;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εριξα μια παραγγελια χτες στο yoka kb2 . Αντε να δουμε τι ψαρια πιανει κι αυτο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι μεταξύ alfawise h96pro, beelink ultimate και tx8 Max. Τι λέτε;;;

 

Παρε ενα απο τα δυο πρωτα που εχουν πιο πολυ ρομ, αν σε ενδιαφερει. Νομιζω οτι εχουν και πιο πολυ υποστηριξη.

Επισης ρωτα στο αντιστοιχο thread τι γινεται με τα τελωνεια, γιατι τωρα τελευταια περνανε πολλες παραγγελιες. Αλλιως δωσε κατι παραπανω και παραγγειλε, οπως εγω, απο ευρωπαικη αποθηκη να γλυτωσεις κοπο αλλα προ παντων χρονο.

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εριξα μια παραγγελια χτες στο yoka kb2 . Αντε να δουμε τι ψαρια πιανει κι αυτο :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρε ενα απο τα δυο πρωτα που εχουν πιο πολυ ρομ, αν σε ενδιαφερει. Νομιζω οτι εχουν και πιο πολυ υποστηριξη.

Επισης ρωτα στο αντιστοιχο thread τι γινεται με τα τελωνεια, γιατι τωρα τελευταια περνανε πολλες παραγγελιες. Αλλιως δωσε κατι παραπανω και παραγγειλε, οπως εγω, απο ευρωπαικη αποθηκη να γλυτωσεις κοπο αλλα προ παντων χρονο.

 

μου ξαναπαντησες(Shiscion v88 plus, Dolamee) αλλα μην τυχον με κανα 10ευρω παραπανω υπαρχει τιποτα με 2 ram απο ευρωπαικη αποθηκη gearbest η και απο αλλο?δηλαδη στα 35 με 40 ευρω.πχ αυτο τι λεει?http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414191.html?wid=3

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

μου ξαναπαντησες(Shiscion v88 plus, Dolamee) αλλα μην τυχον με κανα 10ευρω παραπανω υπαρχει τιποτα με 2 ram απο ευρωπαικη αποθηκη gearbest η και απο αλλο?δηλαδη στα 35 με 40 ευρω.πχ αυτο τι λεει?http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_414191.html?wid=3

 

Σαφως και ο 905χ ειναι ανωτερος απο τον 3229. Αμα σε παιρνει παρε ενα απο τα δυο. Κι αν σε παιρνει λιγο ακομα παρε gt1/s92. Εχω το s92 και ειναι απο τα πιο τιμια/κορυφαια

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...