Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1280

  • makis1024

    553

  • ath156

    1784

Βρε παιδιά στο μίνι m8s τι ακριβώς απενεργοποιώ στην επιτάχυνση έχει τρεις επιλογές ποιο από όλα

Ή κανένα Εάν τρέχεις spmc

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μετατρεψω την απλη TV σε SMART TV

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι το απλο σεφαρισμα στο ιντερνετ

αφου απερριψα τις εργοστασιακες Smart TV,προχωρησα σε ANDROID TV BOX και τελικα κατεληξα σε μικροσυσκευες με windows τα οποια νομιζω ειναι πιο ευκολα στην χρηση

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2

http://www.geekbuying.com/...PC-372395.html

http://www.bazaarelectric....ick-hdmi-32gb/

 

ερωτηματα

1)το ARCHOS που δεν εχει κεραια θα εχει προβλημα να πιασει WI FI απο το διπλανο δωματιο?

2)το MINIX που ειναι κινεζικο αλλα με καλυτερες προδιαγραφες αξιζει τα λεφτα του?

δηλ. θα δινατε πολυ περισσοτερα λεφτα για να αγορασετε ενα κινεζικο προιον?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μετατρεψω την απλη TV σε SMART TV

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι το απλο σεφαρισμα στο ιντερνετ

αφου απερριψα τις εργοστασιακες Smart TV,προχωρησα σε ANDROID TV BOX και τελικα κατεληξα σε μικροσυσκευες με windows τα οποια νομιζω ειναι πιο ευκολα στην χρηση

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2

http://www.geekbuying.com/...PC-372395.html

http://www.bazaarelectric....ick-hdmi-32gb/

 

ερωτηματα

1)το ARCHOS που δεν εχει κεραια θα εχει προβλημα να πιασει WI FI απο το διπλανο δωματιο?

2)το MINIX που ειναι κινεζικο αλλα με καλυτερες προδιαγραφες αξιζει τα λεφτα του?

δηλ. θα δινατε πολυ περισσοτερα λεφτα για να αγορασετε ενα κινεζικο προιον?

 

Δεν δειχνουν κςτι τα link

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά στο μίνι m8s τι ακριβώς απενεργοποιώ στην επιτάχυνση έχει τρεις επιλογές ποιο από όλα

Εχεις πρόβλημα και θέλεις να το απενεργοποιήσεις?

Εγω το έχω ανοιχτό και σε ερώτημα που έκανα στην προηγούμενη σελίδα καταλαβα οτι δεν έχει κανείς θέμα στο mini m8s να ειναι στο on.

Βασικά εγώ και στα 912 το έχω στο on με εελάχιστα κολλήματα στην εκκίνηση και μόνο κατα καιρούς.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και σε μένα κάποια πρόταση για tv box.

Σκεφτόμουν για το xiaomi mini 3,αλλά με μόνο 1gb ram και android?δε θα σέρνεται?

 

Θα το συνδέσω και σε απλή fhd tv,αλλά και σε smart.

 

Λογικά θα παίζω kodi αλλά θέλω και δυνατότητές περαιτέρω.να μπορώ να συνδέσω και δίσκο.

Επίσης να μπορώ να κάνω και cast από το κινητό σε αυτό,οταν το έχω σε Απλή tv.οπότε με εσωτερικό δέκτη wifi.

Υπάρχει κάτι αξιόλογο?

Οχι από Κίνα βέβαια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πρόβλημα και θέλεις να το απενεργοποιήσεις?

Εγω το έχω ανοιχτό και σε ερώτημα που έκανα στην προηγούμενη σελίδα καταλαβα οτι δεν έχει κανείς θέμα στο mini m8s να ειναι στο on.

Βασικά εγώ και στα 912 το έχω στο on με εελάχιστα κολλήματα στην εκκίνηση και μόνο κατα καιρούς.

 

Νομιζω οτι μαυρο ειναι πολυ εντονο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι κάτοχος του mini m8sii (2GB RAM-16BG ROM) και προσπαθώ να λύσω ένα πρόβλημα που έχει να κάνει με την "ομαλή" αναπαραγωγή ταινιών μέσω kodi.Κατ'αρχήν απεγκατέστησα το kodi με το οποίο είχε έρθει το tv box και το εγκατέστησα μέσω play store.Το πρόβλημα είναι το εξής:όταν ενεργοποιώ την επιλογή amlogic acceleration από την επιτάχυνση υλικού, οι ταινίες που είναι fullhd (1080p) και hd (720p) παίζουν κανονικά χωρίς σπασίματα αλλά όταν σταματήσω μια ταινία και περιηγηθώ στο μενού μετά από 15-20 δευτερόλεπτα το kodi κρασάρει και με πετάει έξω.Εάν απενεργοποιήσω την επιλογή amlogic acceleration το kodi δεν κρασάρει αλλά οι τανίες που είναι υψηλής ανάλυσης παίζουν με πολλά σπασίματα.Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα;;Η έκδοση του android είναι 6.0

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και σε μένα κάποια πρόταση για tv box.

Σκεφτόμουν για το xiaomi mini 3,αλλά με μόνο 1gb ram και android?δε θα σέρνεται?

 

Θα το συνδέσω και σε απλή fhd tv,αλλά και σε smart.

 

Λογικά θα παίζω kodi αλλά θέλω και δυνατότητές περαιτέρω.να μπορώ να συνδέσω και δίσκο.

Επίσης να μπορώ να κάνω και cast από το κινητό σε αυτό,οταν το έχω σε Απλή tv.οπότε με εσωτερικό δέκτη wifi.

Υπάρχει κάτι αξιόλογο?

Οχι από Κίνα βέβαια.

 

Υπαρχει κατι που δεν ειναι απο Κινα? :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το mxqpro 4K πήγα να περάσω μια custom rom από recovery και από τότε δείχνει μαρη εικόνα στην tv και είναι το λαμπάκι αναμένω μπλε.

Έχω κατεβάσει στο pc το usb burning tool αλλά δεν το έβρισκε καθόλου ούτε πριν μπικαρι ούτε τώρα το μόνο που έκανε είναι να στέλνει ρεύμα απλά.

Μήπως χρειάζεται USB δεδομένων και αυτό δεν είναι;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/eny-acemax-ott-ac/firmware-roms-tools-ax/561435-rom-superceleron-v1-0-custom-rom-ott-mxq-g9c. Αυτήν την rom πήγα να περάσω

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μαλλον δεν ακολουθησες τις οδηγιες σωστα που εδινε ο developer, τωρα σαν μονη λυση ειναι με το καλωδιο που λες και περνωντας την στοκ να το επαναφερεις με χρηση υπολογιστη αλλα θελει να πατας και το reset ταυτοχρονα πριν συνδεσεις το καλωδιο στον υπολογιστη και ισως χρειαστει και τον φακελο license για να δουλεψει το usb burning tool εγω σου βαζω μια ρομ που ελπιζω να ειναι για το δικο σου βαση αυτων που μου ειπες http://chinagadgetsreviews.com/download-android-lollipop-5-1-1-stock-firmware-mxq-pro-tv-box-2-3.html

κοιταξε και κανενα βιντεακι πως γινετε η ολη διαδικασια στο youtube

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

που μπαινει αυτος ο φακελος ακριβως φιλε μου γνωριζεις;

Όταν το συνδέεις στο pc ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος και το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή;γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που μπαινει αυτος ο φακελος ακριβως φιλε μου γνωριζεις;

Όταν το συνδέεις στο pc ακούγεται ο χαρακτηριστικός ήχος και το βλέπει σαν άγνωστη συσκευή;γνωρίζει κάποιος;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ο φακελος δεν μπαινει καπου απλα τον κανεις αντιγραφει και μετα αντικατασταση εκει που εγκατασταθηκε το usb burning tool

https://mega.nz/#!u001xLba!RqiGAPPuK6FFdWqsLeV0MzDJ_QGj40ntOundCx-H_S0

Δεν ειναι δικο μου λινκ αποσυμπιεσε το και αντικατασταση τον φακελο μεσα στο προγραμμα,

Μερικοι αναφερουν να ξετσεκαρεις το uncheck erase bootloader μεσα στο usb burning tool, εγω προσωπικα δεν ειχα πειραξει τιποα και φλασαριστικε μια χαρα ενα Rbox pro.

Καλο ειναι αν μπορεις και βολευει η διαρυθμιση συνδεσε πρωτα στη τηλεοραση με hdmi και μετα ξεκινα την διαδικασια παραλληλα με τον υπολογιστη στο λεω για να παρακολουθεις μεσω της τηλεορασης τι γινετε αλλιως προχωρας στα τυφλα.

Δες και κανενα βιντεακι με την διαδικασια και δοκιμασε αν δεν πετυχει και την αλλη θυρα usb δυστυχως τα φτηνα boxakia εχουν και αυτα τα κουσουρια.

Για αυτο παντα συστηνω σε πολλους φιλους να δωσουν κατι παραπανω αν εχουν τη δυνατοτητα βεβαια, αλλιως εχει λιγο παιδεμα.

Καλη επιτυχια ελπιζω να το "αναστησεις".

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει το μαύρο αν αλλάξεις την ρύθμιση?

Οχι φίλε μου δεν αλλάζει το μαύρο εξακολουθεί να είναι έντονο

Link to comment
Share on other sites

Ο φακελος δεν μπαινει καπου απλα τον κανεις αντιγραφει και μετα αντικατασταση εκει που εγκατασταθηκε το usb burning tool

 

https://mega.nz/#!u001xLba!RqiGAPPuK6FFdWqsLeV0MzDJ_QGj40ntOundCx-H_S0

 

Δεν ειναι δικο μου λινκ αποσυμπιεσε το και αντικατασταση τον φακελο μεσα στο προγραμμα,

 

Μερικοι αναφερουν να ξετσεκαρεις το uncheck erase bootloader μεσα στο usb burning tool, εγω προσωπικα δεν ειχα πειραξει τιποα και φλασαριστικε μια χαρα ενα Rbox pro.

 

Καλο ειναι αν μπορεις και βολευει η διαρυθμιση συνδεσε πρωτα στη τηλεοραση με hdmi και μετα ξεκινα την διαδικασια παραλληλα με τον υπολογιστη στο λεω για να παρακολουθεις μεσω της τηλεορασης τι γινετε αλλιως προχωρας στα τυφλα.

 

Δες και κανενα βιντεακι με την διαδικασια και δοκιμασε αν δεν πετυχει και την αλλη θυρα usb δυστυχως τα φτηνα boxakia εχουν και αυτα τα κουσουρια.

 

Για αυτο παντα συστηνω σε πολλους φιλους να δωσουν κατι παραπανω αν εχουν τη δυνατοτητα βεβαια, αλλιως εχει λιγο παιδεμα.

 

Καλη επιτυχια ελπιζω να το "αναστησεις".

 

 

 

Το κατάφερα συνδέθηκε αλλά μου βγάζει ερορ στο 7% την ώρα που κάνει formatting γνωρίζεις μήπως τι φταίει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/b55b041c74b1b550263ebbeff377d068.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα συνδέθηκε αλλά μου βγάζει ερορ στο 7% την ώρα που κάνει formatting γνωρίζεις μήπως τι φταίει;

Με καθε επιφυλαξη, τικαρε τα δυο "κουτακια" erase.

Περιμενε να σου απαντησει και καποιος αλλος.

 

Σε ενα mini m8s ii που φλασαρα ΔΕΝ το ειχα συνδεδεμενο στο ρευμα ουτε στην tv με hdmi.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα συνδέθηκε αλλά μου βγάζει ερορ στο 7% την ώρα που κάνει formatting γνωρίζεις μήπως τι φταίει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalkhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/b55b041c74b1b550263ebbeff377d068.jpg

 

Πολλα μπορουν να συμβαινουν δεν μπορω να ειμαι σιγουρος, δοκιμασε την αλλη θυρα στο box & συνδεσε το box απευθειας στον υπολογιστη οχι σε usb hub,δοκιμασε παλαιοτερη εκδοση του usb burning tool,

εκανες αντικατασταση τον φακελο lisence;

Μπορει επισης να ειναι corrupted η ρομ ειχε μηπως md5 για να την ελεγξεις;

Δυστυχως οταν παθαινουν κοκομπλοκο τα boxakia για να τα επανεφερεις δεν υπαρχει ευκολη λυση, εισαι συνεχεια σε κατασταση trial & error, επισης απο εκει που το αγορασες πες τον κινεζο να σου στειλει την ρομ αλλιως στο freaktab θα πας και θα βρεις την σωστη στοκ ρομ αν και αυτη που σου εδωσα σε λινκ πιστευω οτι ειναι η σωστη αλλα και παλι με αυτα boxakia ποτε δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Πολλα μπορουν να συμβαινουν δεν μπορω να ειμαι σιγουρος, δοκιμασε την αλλη θυρα στο box & συνδεσε το box απευθειας στον υπολογιστη οχι σε usb hub,δοκιμασε παλαιοτερη εκδοση του usb burning tool,

 

εκανες αντικατασταση τον φακελο lisence;

 

Μπορει επισης να ειναι corrupted η ρομ ειχε μηπως md5 για να την ελεγξεις;

 

Δυστυχως οταν παθαινουν κοκομπλοκο τα boxakia για να τα επανεφερεις δεν υπαρχει ευκολη λυση, εισαι συνεχεια σε κατασταση trial & error, επισης απο εκει που το αγορασες πες τον κινεζο να σου στειλει την ρομ αλλιως στο freaktab θα πας και θα βρεις την σωστη στοκ ρομ αν και αυτη που σου εδωσα σε λινκ πιστευω οτι ειναι η σωστη αλλα και παλι με αυτα boxakia ποτε δεν μπορεις να εισαι 100% σιγουρος.

 

 

 

Τα κατάφερα επιτέλους σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Το πρόβλημα μάλλον ήταν ότι δεν ήθελε να είναι τίποτε συνδεμένo πάνω του αλλά μόνο το USB!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία,έχω ένα tv box Το beelink mxiii και θέλω στην αρχική οθόνη του,εκεί που έχει το kodi,όταν το πατάω να ανοίγει άλλη εφαρμογή,για παράδειγμα το spmc που δεν έχει σκοτάδι στην εικόνα του

Πώς μπορώ αυτό να το αλλάξω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία,έχω ένα tv box Το beelink mxiii και θέλω στην αρχική οθόνη του,εκεί που έχει το kodi,όταν το πατάω να ανοίγει άλλη εφαρμογή,για παράδειγμα το spmc που δεν έχει σκοτάδι στην εικόνα του

Πώς μπορώ αυτό να το αλλάξω;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Στο Beelink το πιο απλό είναι στην αρχική οθόνη (δίπλα στο KODI το πλαίσιο με τα Αγαπημένα) να πατήσεις το + και να προσθέσεις όποια εφαρμογή θέλεις (άρα και το SPMC κλπ.).

Τουλάχιστον αυτό ισχύει στο GT1 με τον Launcher του.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Στο Beelink το πιο απλό είναι στην αρχική οθόνη (δίπλα στο KODI το πλαίσιο με τα Αγαπημένα) να πατήσεις το + και να προσθέσεις όποια εφαρμογή θέλεις (άρα και το SPMC κλπ.).

Τουλάχιστον αυτό ισχύει στο GT1 με τον Launcher του.

 

 

 

Ναι αυτό το ξέρω,τον ίδιο launcher έχει,το θέμα είναι αν γίνεται έτσι όπως θελω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το ξέρω,τον ίδιο launcher έχει,το θέμα είναι αν γίνεται έτσι όπως θελω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό που θέλεις, εκτός και αν κάνεις πείραμα να σβήσεις το kodi να περάσεις spmc και να δεις αν το δέχεται, αλλά και πάλι δεν νομίζω.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνετε αυτό που θέλεις, εκτός και αν κάνεις πείραμα να σβήσεις το kodi να περάσεις spmc και να δεις αν το δέχεται, αλλά και πάλι δεν νομίζω.

 

 

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω . απλά έτσι για την ιστορία αν πάρεις back up από kodi με το backup addon και το κάνεις restore στο spmc στα περνάει όλα κανονικά,γιατί κάπου υπήρχε αυτή η απορία

Οπότε είναι οι φάκελοι συμβατοι

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...