Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα χθες το m8s II σε άλλο δωμάτιο 3 μέτρα από το router πάλι με τοίχο ανάμεσα και τα αποτελέσματα ήταν καλύτερα με την ταχύτητα στο 5 με 7 mbps στο κατέβασμα και 25mbps στο ανέβασμα....... Το μηχάνημα έχει κάποια προβλήματα με του wifi drivers και το αν θα είναι χρηστικό εξαρτάται από την θέση του σε σχέση με το router. Στο ρώσικο σιτε βρήκα αναφορές για αλλαγή καναλιού στο wifi που έκανε το μηχάνημα να δουλέψει.

 

Η 107 ρομ είναι αυτή του Οκτωβρίου (1023)? Στα release notes δεν αναφέρει βελτίωση του wifi..... Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ την 107 ρομ για το 2gb/16gb γιατί όλοι αναφέρονται στο 2gb/8gb μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Δοκίμασα χθες το m8s II σε άλλο δωμάτιο 3 μέτρα από το router πάλι με τοίχο ανάμεσα και τα αποτελέσματα ήταν καλύτερα με την ταχύτητα στο 5 με 7 mbps στο κατέβασμα και 25mbps στο ανέβασμα....... Το μηχάνημα έχει κάποια προβλήματα με του wifi drivers και το αν θα είναι χρηστικό εξαρτάται από την θέση του σε σχέση με το router. Στο ρώσικο σιτε βρήκα αναφορές για αλλαγή καναλιού στο wifi που έκανε το μηχάνημα να δουλέψει.

 

Η 107 ρομ είναι αυτή του Οκτωβρίου (1023)? Στα release notes δεν αναφέρει βελτίωση του wifi..... Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ την 107 ρομ για το 2gb/16gb γιατί όλοι αναφέρονται στο 2gb/8gb μοντέλο?

 

 

 

Ναι η 107 είναι του Οκτωβρίου

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

τον συνδυασμο θα τον κανεις χωρις να το εχεις συνδεδεμενο στην τηλεοραση σου δεν χρειαζετε,θα κανεις αποκλειστικα στον υπολογιστη μολις καταλαβεις το κλικ βαλε το ρευμα και το male to male usb στον υπολογιστη μπορει και να μην χρειαστει ρευμα απο το τροφοδοτικο του μερικα παιρνουν κατευθειαν απο τον υπολογιστη ρευμα, αν δεν τα καταφερεις τοτε ισως φταιει το οτι δεν εχεις το σωστο license φακελο http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905/eny-acemax-ott-ac/571301-ott-mxq-4k-pro-new-build-testing?p=571665#post571665

 

δυστυχώς δεν γίνεται τπτ τα έχω δοκιμάσει όλα το ίδιο error συνεχεία και δεν καταλαβαίνω και τι error είναι αυτό! καμιά άλλη ιδέα δεν να κάνω κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε λοιπόν:

1) αρχικά για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί το κουμπί για να μπει στο recovery (αυτό που είναι κριμένο εκεί στην τρυπά του av) το πατάω το βάζω στο ρεύμα δεν έδειχνε κάτι στην tv

 

2)έπειτα το βάζω στο pc το αναγνωρίζει κανονικά με τον χαρακτηριστικό ήχο (αφού έχουν περαστεί κάποια drivers όταν έκανα εγκατάσταση το USB Burning Tool),

 

3)στο USB Burning Tool μου δείχνει connect success (που στο βίντεο το οποίο μου έστειλες για να δείξει connect success κάνει την διαδικασία με το κουμπάκι του recovery, πράγμα που σημαίνει ότι έμενα είναι σε recovery mode :confused: )

 

Αυτά! έχω φάει τον κόσμο για κάποια λύση, ούτε μπορώ να καταλάβω τι error είναι αυτό, επίσης έχω δοκιμάσει και αρκετές (5-6) rom σε όλες το ίδιο. τι να γίνεται άραγε μάλλον δεν θα μάθω!

 

Όπως σου είπε και ο xloupas δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο με HDMI στην TV.

Το Βοχ το έχεις εκτός ρεύματος. Εγκαθιστάς το Burning Tool και μαζί σού εγκαθιστά και USB drivers. Κάνε και ένα restart το PC για να είσαι σίγουρος (δεν ξέρω τι windows έχεις.)

Έπειτα συνδέεις το BOX στο PC με USB καλώδιο male to male. Θα ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο σύνδεσης USB συσκευής. Αλλά δεν θα το δεις στον explorer Μην το ψάχνεις.

Το βάζεις σε recovery mode πατώντας με οδοντογλυφίδα στο audio jack και έπειτα βάζοντας το ρεύμα. Κρατάς πατημένο αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να το δεις συνδεδεμένο στο Burning Tool.

 

Διάβασα σε αυτό το φόρουμ πως το κουμπί reset δεν κάνει τίποτα γιατί στην πλακέτα είναι στον αέρα.

Η συζήτηση είναι ΕΔΩ

Κάποιος αναφέρει πως το ξεμπρίκαρε με SD Card.

Δοκίμασε λοιπόν να το φλασάρεις με τη μέθοδο της κάρτας SD.

How to unbrick any Amlogic devices. Create a bootable micro SD card in minutes

http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

Με αυτό το Firmware

Download Android Lollipop 5.1.1 stock firmware for MXQ Pro TV Box

http://chinagadgetsreviews.com/download-android-lollipop-5-1-1-stock-firmware-mxq-pro-tv-box-2-5.html

https://www.youtube.com/watch?v=1o7KQaLAEeU

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Το link της bootable SD δεν δουλεύει.

 

Πολύ χρήσιμοι οδηγοί αυτοί μιας και οι amlogic συσκευές είναι πολλές.

Θα μπορούσε να μπει και στην πρώτη σελίδα αυτό το μήνυμα.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και ο xloupas δεν χρειάζεται να είναι συνδεδεμένο με HDMI στην TV.

Το Βοχ το έχεις εκτός ρεύματος. Εγκαθιστάς το Burning Tool και μαζί σού εγκαθιστά και USB drivers. Κάνε και ένα restart το PC για να είσαι σίγουρος (δεν ξέρω τι windows έχεις.)

Έπειτα συνδέεις το BOX στο PC με USB καλώδιο male to male. Θα ακούσεις τον χαρακτηριστικό ήχο σύνδεσης USB συσκευής. Αλλά δεν θα το δεις στον explorer Μην το ψάχνεις.

Το βάζεις σε recovery mode πατώντας με οδοντογλυφίδα στο audio jack και έπειτα βάζοντας το ρεύμα. Κρατάς πατημένο αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να το δεις συνδεδεμένο στο Burning Tool.

 

Διάβασα σε αυτό το φόρουμ πως το κουμπί reset δεν κάνει τίποτα γιατί στην πλακέτα είναι στον αέρα.

Η συζήτηση είναι ΕΔΩ

Κάποιος αναφέρει πως το ξεμπρίκαρε με SD Card.

Δοκίμασε λοιπόν να το φλασάρεις με τη μέθοδο της κάρτας SD.

How to unbrick any Amlogic devices. Create a bootable micro SD card in minutes

http://chinagadgetsreviews.com/how-to-unbrick-any-amlogic-devices-create-an-bootable-magic-micro-sd-card-in-minutes.html

Με αυτό το Firmware

Download Android Lollipop 5.1.1 stock firmware for MXQ Pro TV Box

http://chinagadgetsreviews.com/download-android-lollipop-5-1-1-stock-firmware-mxq-pro-tv-box-2-5.html

https://www.youtube.com/watch?v=1o7KQaLAEeU

 

φίλε ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω και θα σας πω ελπίζω να κάνω δουλειά γιατί έχω ξενερώσει αρκετά πάντως με burning tool δεν γίνεται απ ότι φαίνεται (όλα τα παραπάνω που μου είπατε το έκανα για reset το θέμα με το burning tool είναι ότι το αναγνωρίζει κανονικά και ο ήχος στο pc κομπλέ ακούγετε ότι αναγνωρίζει την συσκευή άπλα κόλα η διαδικασία)

Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω και θα σας πω ελπίζω να κάνω δουλειά γιατί έχω ξενερώσει αρκετά πάντως με burning tool δεν γίνεται απ ότι φαίνεται (όλα τα παραπάνω που μου είπατε το έκανα για reset το θέμα με το burning tool είναι ότι το αναγνωρίζει κανονικά και ο ήχος στο pc κομπλέ ακούγετε ότι αναγνωρίζει την συσκευή άπλα κόλα η διαδικασία)

 

.......

 

3)στο USB Burning Tool μου δείχνει connect success (που στο βίντεο το οποίο μου έστειλες για να δείξει connect success κάνει την διαδικασία με το κουμπάκι του recovery, πράγμα που σημαίνει ότι έμενα είναι σε recovery mode :confused: )

.....

Τώρα παρατήρησα αυτό που έγραψες πιο πάνω.

Επειδή σου το δείχνει connected δεν σημαίνει πως είσαι σε recovery mode.

Για να μπει σε recovery πρέπει να κάνεις ό,τι λένε οι οδηγίες, δηλαδή με το reset + power on για 6-7 δευτερόλεπτα.

Λογικά αν το έχεις συνδέσει με HDMI στην TV θα σου δείξει κάτι από την όλη διαδικασία, εκτός και αν το έχουν ρυθμίσει να μην βγάζει σήμα στο HDMI όταν «φλασάρεται».

Δοκίμασε πάλι και αν δεν πιάσει κάνε την προσπάθεια με την κάρτα SD.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρατήρησα αυτό που έγραψες πιο πάνω.

Επειδή σου το δείχνει connected δεν σημαίνει πως είσαι σε recovery mode.

Για να μπει σε recovery πρέπει να κάνεις ό,τι λένε οι οδηγίες, δηλαδή με το reset + power on για 6-7 δευτερόλεπτα.

Λογικά αν το έχεις συνδέσει με HDMI στην TV θα σου δείξει κάτι από την όλη διαδικασία, εκτός και αν το έχουν ρυθμίσει να μην βγάζει σήμα στο HDMI όταν «φλασάρεται».

Δοκίμασε πάλι και αν δεν πιάσει κάνε την προσπάθεια με την κάρτα SD.

 

τπτ παιδιά τζίφος όλα στο usb burning tool παίρνω το σφάλμα και στο άλλο με την sd δεν κάνει άπλα τπτ και με τις 2 μεθόδους ακολούθησα επακριβώς τις οδηγίες η μονή διαφορά μεταξύ τους είναι ότι στο usb burning tool χρησιμοποιώ ένα αρχείο που λέγετε S905_aml_upgrade_package_20151226.img, ενώ με την sd μέθοδο κατέβασα ένα zip που amlogic-s905-mxq-ota-20160331 μόνο αυτό δεν ξέρω είδα κάπου έναν τρόπο με την nand μνήμη ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό ??

 

να προσθέσω ότι έμενα δεν ανάβει κάποιο κόκκινο λαμπάκι έμενα το λαμπάκι ανάβει μπλε

Link to comment
Share on other sites

τπτ παιδιά τζίφος όλα στο usb burning tool παίρνω το σφάλμα και στο άλλο με την sd δεν κάνει άπλα τπτ και με τις 2 μεθόδους ακολούθησα επακριβώς τις οδηγίες η μονή διαφορά μεταξύ τους είναι ότι στο usb burning tool χρησιμοποιώ ένα αρχείο που λέγετε S905_aml_upgrade_package_20151226.img, ενώ με την sd μέθοδο κατέβασα ένα zip που amlogic-s905-mxq-ota-20160331 μόνο αυτό δεν ξέρω είδα κάπου έναν τρόπο με την nand μνήμη ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό ??

 

να προσθέσω ότι έμενα δεν ανάβει κάποιο κόκκινο λαμπάκι έμενα το λαμπάκι ανάβει μπλε

 

 

εντάξει βρήκα και αυτό με την nand τπτ πάλι το ίδιο error βαρέσαμε κανονιές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γι το "Alfawise S92 TV Box Octa Core Amlogic S912 Android 6.0" τι λέτε ? μου φαίνεται καλό και το έχει σε προσφορά:

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_462432.html?wid=21

και ένα review:

Βρήκα κι αυτό που είναι ίδιο hardware με το Alfawise κ σε παρόμοια χρήματα. Beelink GT1 TV Box http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

 

Έχει πάρει κάποιος είτε το ένα είτε το άλλο?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εντάξει βρήκα και αυτό με την nand τπτ πάλι το ίδιο error βαρέσαμε κανονιές

 

Αν βαλεις τον φακελο license που σου ειπα παραπανω κατα 99% θα εχεις επιτυχια με το amlogic usb burning tool

σου ειχα βαλει και λινκ εκτος και αν τα mxq ειναι για κουβα και δεν θελουν πειραγμα, αυτο που ειπες για την nand εννοεις για την musk rom λογικα. εσενα πιθανον δεν εφαγε μπρικι για να κανεις musk rom, απλα η δεν μπαινεις σωστα recovery η θελει το φακελο license αντιγραφη επικοληση εκει που εγινε εγκατασταση το προγραμμα, αν βλεπεις καθολου εικονα και εισαι ρουτ κατεβασε καμια εφαρμογη shtudown να δεις μπαινει ετσι σε recovery

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα στους υπότιτλους και συγκεκριμένα στο γράμμα Α με τόνο όταν ξεκινάει σε μια πρόταση; Ουσιαστικά εξαφανίζεται το Α και μένει μόνο ο τόνος.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι αυτό που είναι ίδιο hardware με το Alfawise κ σε παρόμοια χρήματα. Beelink GT1 TV Box http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

 

Έχει πάρει κάποιος είτε το ένα είτε το άλλο?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Beelink GT1.......:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζετε και εσείς πρόβλημα στους υπότιτλους και συγκεκριμένα στο γράμμα Α με τόνο όταν ξεκινάει σε μια πρόταση; Ουσιαστικά εξαφανίζεται το Α και μένει μόνο ο τόνος.

 

Εστάλη από το Mate 8

Πρέπει μάλλον να αλλάξεις το character set από iso σε greek Windows.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει μάλλον να αλλάξεις το character set από iso σε greek Windows.

Η αλήθεια είναι ότι στο ISO το χω.

Θα δοκιμάσω. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι αυτό που είναι ίδιο hardware με το Alfawise κ σε παρόμοια χρήματα. Beelink GT1 TV Box http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

 

Έχει πάρει κάποιος είτε το ένα είτε το άλλο?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Θέλω και εγώ εγώ σαν τελείως αρχάριος 5η γνώμη σας για αυτό...

Θέλω μόνο να το βάλω στη TV και να παίξει... Καμία άλλη ασχολία....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ εγώ σαν τελείως αρχάριος 5η γνώμη σας για αυτό...

Θέλω μόνο να το βάλω στη TV και να παίξει... Καμία άλλη ασχολία....

 

Φτανουν αυτα τα....:D:D:D:D:D.Το εγραψα και παραπανω.

Απλα οπως και ολα τα boxακια σβηνεις και περνας καθαρο το KODI.

Αν και θα ελεγα πληρη επαναφορα,οπως ακριβως κανουμε και στα κντ μας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα από το box μου. Ήταν όλα προ εγκατεστημένα και pre rooted μάλιστα. Plug n play θα το χαρακτήριζα. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πείραξα τίποτα από το box μου. Ήταν όλα προ εγκατεστημένα και pre rooted μάλιστα. Plug n play θα το χαρακτήριζα. :p

 

Εστάλη από το Mate 8

Καλο θα ειναι να κανεις ενα 0.Ειδικα στο kodi,παρα πολλες φορες ερχονται με υπερβολικα πολλα add,με αποτελεσμα να μην δουλευει σωστα.

Αλλα επαναλαμβανω δεν ειναι ο κανονας,ειδικα εαν η εταιρια απο την οποια ερχεται το εκαστοτε box ειναι επωνυμη δεν εχεις θεμα.

Απλα εγω παντα μηδενιζω και βαζω αυτα που θελω και πραγματικα πρεπει να εχω.Το εχω κανονα,το ιδιο κανω και σε ολα τα κντ μου εδω και πολλα χρονια.:)

 

@drdedus

Link???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

KM8 Pro Android 6.0 TV Box

Αυτό λέει μάλλον! Έχει $44 το 2/8 και $51 το 2/16.

Γενικά τι πρέπει να προσέξουμε με αυτά τα μαραφέτια; Γιατί αρχίζουν και ρωτάνε φίλοι, συγγενείς και γνωστοί... Αξίζει κάτι τέτοιο για kodi κλπ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

KM8 Pro Android 6.0 TV Box

Αυτό λέει μάλλον! Έχει $44 το 2/8 και $51 το 2/16.

Γενικά τι πρέπει να προσέξουμε με αυτά τα μαραφέτια; Γιατί αρχίζουν και ρωτάνε φίλοι, συγγενείς και γνωστοί... Αξίζει κάτι τέτοιο για kodi κλπ;

Σαν specs το εχει ευκολα το kodi,και οχι μονο......:)

Τωρα εαν θα αντεξει σε βαθος χρονου ειναι μια αλλη ιστορια,την οποια βεβαια δεν μπορει να στην πει καποιος εαν δεν το εχει δουλεψει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

KM8 Pro Android 6.0 TV Box

Αυτό λέει μάλλον! Έχει $44 το 2/8 και $51 το 2/16.

Γενικά τι πρέπει να προσέξουμε με αυτά τα μαραφέτια; Γιατί αρχίζουν και ρωτάνε φίλοι, συγγενείς και γνωστοί... Αξίζει κάτι τέτοιο για kodi κλπ;

Λιγο ακαταλαβίστικα μας τα λέει ο Κινέζος ....Support XBMC: No (Ποιο κάτω γράφει για kodi 17 ).. HDMI Version: 1.0 (Το επιβεβαιώνει,βλακεια όλα τα άλλα με τον s912 έχουν HDMI Version: 2.0 και 2.0a) ... Maximum External Hard Drives Capacity: 500GB (μάλλον δεν ξέρει τι γράφει ).. 1080p videos on Netflix (βλακείες γράφει ...το 98 % των Box δεν έχουν

τη απαιτούμενη άδεια από την google,netflix για να τρέξουν 1080p και πανω)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ακαταλαβίστικα μας τα λέει ο Κινέζος ....Support XBMC: No (Ποιο κάτω γράφει για kodi 17 ).. HDMI Version: 1.0 (Το επιβεβαιώνει,βλακεια όλα τα άλλα με τον s912 έχουν HDMI Version: 2.0 και 2.0a) ... Maximum External Hard Drives Capacity: 500GB (μάλλον δεν ξέρει τι γράφει )

Εχεις δικαιο τωρα το προσεξα,μαλλον χαθηκε στην μεταφραση και αυτος,γενικα με το καταστημα αυτο δεν τα παω πολυ καλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το km8 είναι videostrong και αν κρίνω από το bb2 η εικόνα πιθανότατα θα είναι ΠΟΛΎ φωτεινοτερη από μερικά "άλλα" box ακόμα και μετά από αυτα που πήραν αναβάθμιση με rgb fix, τουλάχιστον για αυτα που εχω βάζοντάς τα "δίπλα δίπλα".

To τσέκαρα και το λέω.

Υπάρχει αυτό που δεν το ξέρω http://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_587670.html?wid=21

 

Είχε και ένα στα 46$ (μάλλον το alfawise που σήμερα το έχει 52, μεθαύριο.. μπορει πάλι στα 46) και διάβασα οτι ειναι ενα καμουφλαρισμένο beelink gt1 οπότε σε καμία περίπτωση δεν θα το έπαιρνα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν-ακουσα-διαβασα.......καλο θα ειναι να μην παραπλανουμε τον κοσμο εαν δεν εχουμε δοκιμασει-τεσταρει εμεις....φιλικα παντα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...