Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα και εγώ το beelink gt1 πριν δύο μέρες.

 

Είναι το πρώτο μου tv box.

 

Λίγο το άνοιξα για να δω πως δουλεύει.

 

Δεν έχω και πολύ χρόνο να ασχοληθώ αυτή τη στιγμή.

 

Προσεχώς

 

 

 

Τελικά,τι λέει,τρώει σκαλωματα όπως λένε σε άλλα φόρουμ ή είναι όλα οκ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Καλημέρα

 

Έχω ένα mi8s και έχω πρόβλημα με την ημερομηνία.. Ενώ το έχω στο αυτόματο τις περισσότερες φορές δεν ρυθμίζεται και ξεκινάει από 02:00 01/01/2015.. Υπάρχει κάποιο κόλπο?

Κατέβασε το clocksync απ το play store και θα φτιάξει. Είναι θέμα του συγκεκριμένου κουτιού.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις πειράξει (Root, TWRP) ?

 

Οχι , οπως το παρελαβα ειναι.

 

Και αν ξερεις πως μπορω να του βαλω στατικη ip?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθειστε γιατι υπαρχει προβλημα.

Σημερα ηρθαν τα tvbox και αντι για 3 υπηρχαν μονο 2 μεσα στο δεμα.

Πεστε μου τα βηματα παρακαλω

 

Αν έκανες unboxing με βίντεο προχωράς σε διεκδίκηση μέσω paypal, αν όχι απλά κλαις τα χρήματά σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να δώσεις κοντά στα 40δολ για 1gb ram. Μόνο ένα στο λινκ σου είναι με 2gb αλλά διάβασα ότι κρασαρει το kodi και έχει μαπα wi-fi.

Εχει προσφορά στα 45δολ το Nexbox A95 2gb/16gb http://www.banggood.com/Nexbox-A5-4K-KODI-Amlogic-S905X-Android-6_0-Marshmallow-2G16G-Dual-WIFI-BT-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1067509.html

 

Διορθώνω, γιατί τώρα είδα ότι στην πρώτη σειρά έχει και το nexbox A95X με 2gb/8gb στα 40 δολ . Αυτό που είπα ότι κρασάρει είναι το Χ96.

Σε ευχαριστώ.για 1,2 ευρώ παραπάνω δεν υπάρχει θεμα.απλά ήθελα κάτι δοκιμασμένο για αυτό ρώτησα

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@tolisfar για τα δύο που σου πρότεινα, έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

:!: To παρόν thread δεν αφορά υπηρεσίες internet. Τα offtopic μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ Edited by Muck Smith

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,τι λέει,τρώει σκαλωματα όπως λένε σε άλλα φόρουμ ή είναι όλα οκ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Φίλε δεν το έχω δουλέψει και πολύ και είναι και το πρώτο μου tvbox.

Προχθές έβαλα να δω αγώνα από το sportdevil. Κάπου στα μέσα του παιχνιδιού πάγωσε μια φορά και κρασαρε το kobi όμως όχι το tvbox.

Το ξανατρεξα χωρίς να μου το παρουσιάσει ξανά.

Σύμφωνα με το cpu temp η θερμοκρασία έφτασε έως τους 50 βαθμού. Το έπιασα με το χέρι και δεν μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα ζεστό.

Από ταινίες έτρεξα μερικές για να δω πως πάει από ένα usb3 stick.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο mxplayer τρέχει τις ταινίες με σκαλωματα. Δεν ξέρω γιατί. Έναν player που έχει εγκατέστηστημενο μέσα τις τρέχει νεράκι.

Αυτά προς το παρόν.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν το έχω δουλέψει και πολύ και είναι και το πρώτο μου tvbox.

 

Προχθές έβαλα να δω αγώνα από το sportdevil. Κάπου στα μέσα του παιχνιδιού πάγωσε μια φορά και κρασαρε το kobi όμως όχι το tvbox.

 

Το ξανατρεξα χωρίς να μου το παρουσιάσει ξανά.

 

Σύμφωνα με το cpu temp η θερμοκρασία έφτασε έως τους 50 βαθμού. Το έπιασα με το χέρι και δεν μπορώ να πω ότι ήταν ιδιαίτερα ζεστό.

 

Από ταινίες έτρεξα μερικές για να δω πως πάει από ένα usb3 stick.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο mxplayer τρέχει τις ταινίες με σκαλωματα. Δεν ξέρω γιατί. Έναν player που έχει εγκατέστηστημενο μέσα τις τρέχει νεράκι.

 

Αυτά προς το παρόν.

 

 

 

Οκ,καλά ακούγονται προς το παρών,περιμένουμε περισσότερα.

Σ ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η απάντηση από το Banggood σε σχέση με το update που δεν περνάει στο mini m8SII.

Μέσα σε αυτά που λέει, μου δίνει λινκ για να κατεβάσω το zip.

Δεν είναι σίγουρος ότι θέλω να το κάνω με τον τρόπο αυτό. Έχω στήσει το kodi όπως θέλω και δεν την παλεύω να το κάνω από την αρχή.

Μία φορά δοκίμασα να πάρω backup από το γνωστό add-on και μου το έκανε σαλάτα.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η απάντηση από το Banggood σε σχέση με το update που δεν περνάει στο mini m8SII.

Μέσα σε αυτά που λέει, μου δίνει λινκ για να κατεβάσω το zip.

Δεν είναι σίγουρος ότι θέλω να το κάνω με τον τρόπο αυτό. Έχω στήσει το kodi όπως θέλω και δεν την παλεύω να το κάνω από την αρχή.

Μία φορά δοκίμασα να πάρω backup από το γνωστό add-on και μου το έκανε σαλάτα.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Υπάρχει ποιο safe τρόπος, αντέγραψε το φάκελο org.xbmc.kodi στη κάρτα μνημης ή σε ενα φλασάκι. Όταν τελειώσεις με τη ρομ, πέρασε το kodi και επανέφερε το φάκελο. Όλα θα είναι σαν να μη περασε μαι μερα :D

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ποιο safe τρόπος, αντέγραψε το φάκελο org.xbmc.kodi στη κάρτα μνημης ή σε ενα φλασάκι. Όταν τελειώσεις με τη ρομ, πέρασε το kodi και επανέφερε το φάκελο. Όλα θα είναι σαν να μη περασε μαι μερα :D

Λες;

Θα το κάνω και το κρίμα στον λαιμό σου lol

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@tolisfar για τα δύο που σου πρότεινα, έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

αυτο ε? http://www.banggood.com/Nexbox-A5-4K-KODI-Amlogic-S905X-Android-6_0-Marshmallow-2G16G-Dual-WIFI-BT-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1067509.html ευχαριστω φαινεται δυνατο.λογικα δεν ειναι και root οποτε ισως δοκιμασω nova go!

Edited by tolisfar
Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/xiaomi_announces_more_powerful_mi_box_3_enhanced_edition_for_china-blog-17090.php ποια η γνωμη σας παιδια ;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο ε? http://www.banggood.com/Nexbox-A5-4K-KODI-Amlogic-S905X-Android-6_0-Marshmallow-2G16G-Dual-WIFI-BT-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1067509.html ευχαριστω φαινεται δυνατο.λογικα δεν ειναι και root οποτε ισως δοκιμασω nova go!

Αυτό έρχεται με lp, έβγαλαν και έκδοση με Mm;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.gsmarena.com/xiaomi_announces_more_powerful_mi_box_3_enhanced_edition_for_china-blog-17090.php ποια η γνωμη σας παιδια ;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Κοίτα σε αυτά που έχουν χρήστες εδώ μέσα και σε δίπλα φόρουμ, δοκιμασμένα και μπορούν να σε βοηθήσουν σε ότι χρειαστείς

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/xiaomi_announces_more_powerful_mi_box_3_enhanced_edition_for_china-blog-17090.php ποια η γνωμη σας παιδια ;

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Νομίζω δεν έχει πολλές γλώσσες (δεν έχει ελληνικά) και Google services (playstore κτλ) + δεν έρχεται με Root...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η απάντηση από το Banggood σε σχέση με το update που δεν περνάει στο mini m8SII.

Μέσα σε αυτά που λέει, μου δίνει λινκ για να κατεβάσω το zip.

Δεν είναι σίγουρος ότι θέλω να το κάνω με τον τρόπο αυτό. Έχω στήσει το kodi όπως θέλω και δεν την παλεύω να το κάνω από την αρχή.

Μία φορά δοκίμασα να πάρω backup από το γνωστό add-on και μου το έκανε σαλάτα.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Τι εννοείς να κατεβάσεις το Zip? Έχουν το Firmware σε Zip και θα το περάσεις κλασσικά με το update method? Εγώ περιμένω καλώδιο Usb σε Usb Male για να flashάρω σωστά την 05082016 rev 103 που λένε όλοι στο freaktab ότι είναι η μοναδική που δεν έχει θέμα το WiFi και πιάνει φουλ. Τώρα με την τελευταία του Σεπτεμβρίου είμαι στα 7 mbps.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να κατεβάσεις το Zip? Έχουν το Firmware σε Zip και θα το περάσεις κλασσικά με το update method? Εγώ περιμένω καλώδιο Usb σε Usb Male για να flashάρω σωστά την 05082016 rev 103 που λένε όλοι στο freaktab ότι είναι η μοναδική που δεν έχει θέμα το WiFi και πιάνει φουλ. Τώρα με την τελευταία του Σεπτεμβρίου είμαι στα 7 mbps.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς.

Το ίδιο έκανα και με την πρώτη αναβάθμιση που υπήρχε. Θα το περάσω στην εσωτερική μνήμη, θα πάω στην εφαρμογή και θα το περάσω.

Το σκέφτομαι ακόμη όμως με το kodi.

Στο κάτω κάτω δεν έχω ουσιαστικό πρόβλημα. Το έχω συνδέσει με Ethernet και πάει μία χαρά.

Θα το δω ίσως αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και 4-5 χρονάκια έχω ενα WD live player, δε λέω καλό τον πρώτο καιρό αλλα πλέον νομίζω οι λύσεις για να βλέπουμε ταινίες στην tv και να χαζέυουμε και λίγο ίντερνετ είναι πολύ καλύτερες.

 

Μετα απο μικρη έρευνα που έχω κάνει γλυκοκοιτάζω το Mecool BB2. Τι λέτε ; Τωρα παίζει στα 50€ απο εδώ

http://www.geekbuying.com/item/MECOOL-BB2-Android-6-0-Amlogic-S912-KODI-17-0-TV-BOX-371022.html

 

Επίσης είδα οτι έχει και τηλεχειριστηριο. Αξίζει η αγορά του τι λέτε ;

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

αυτο ε? http://www.banggood.com/Nexbox-A5-4K-KODI-Amlogic-S905X-Android-6_0-Marshmallow-2G16G-Dual-WIFI-BT-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1067509.html ευχαριστω φαινεται δυνατο.λογικα δεν ειναι και root οποτε ισως δοκιμασω nova go!

Δεν μπορώ να καταλαβω τις διαφορες τους.Το φτηνοτερο μου φαινεται πιο καλο απο τα δυο,δεν βλεπω κατι; trust τι λες;

Edited by BEBAKOS
Link to comment
Share on other sites

Στο Α5 διπλάσιος αποθηκευτικος χώρος και θεωρητικά ισχυρότερο wifi ( Dual Band 2.4G + 5.0G ) έναντι του A95X 2gb/8gb. Οποιο και να πάρει, τη δουλειά του θα την κάνει πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Στο Α5 διπλάσιος αποθηκευτικος χώρος και θεωρητικά ισχυρότερο wifi ( Dual Band 2.4G + 5.0G ) έναντι του A95X 2gb/8gb. Οποιο και να πάρει, τη δουλειά του θα την κάνει πάντως.

Έγινε ήδη η παραγγελία.σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εδώ και 4-5 χρονάκια έχω ενα WD live player, δε λέω καλό τον πρώτο καιρό αλλα πλέον νομίζω οι λύσεις για να βλέπουμε ταινίες στην tv και να χαζέυουμε και λίγο ίντερνετ είναι πολύ καλύτερες.

 

Μετα απο μικρη έρευνα που έχω κάνει γλυκοκοιτάζω το Mecool BB2. Τι λέτε ; Τωρα παίζει στα 50€ απο εδώ

http://www.geekbuying.com/item/MECOOL-BB2-Android-6-0-Amlogic-S912-KODI-17-0-TV-BOX-371022.html

 

Επίσης είδα οτι έχει και τηλεχειριστηριο. Αξίζει η αγορά του τι λέτε ;

Ευχαριστώ

Ένας φίλος ου το έχει, έγραψε ότι ζεσταίνεται αρκετά.πιθανόν να διορθωθεί με fw update

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο Α5 διπλάσιος αποθηκευτικος χώρος και θεωρητικά ισχυρότερο wifi ( Dual Band 2.4G + 5.0G ) έναντι του A95X 2gb/8gb. Οποιο και να πάρει, τη δουλειά του θα την κάνει πάντως.

Συγνωμη,εγω το συνεκρινα με το 2gb/16gb Α95Χ. Ιδιους επεξεργαστες δεν εχουν; μονο στο wifi διαφερουν; γιατι και εκει μου φαινονται ιδια.Ρωταω γιατι για 50 ευρω που το έχει μου φαινεται καλο και λεω να το τσιμπησω ;) εκτος αν σε αυτα τα λεφτα υπαρχει κατι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...