Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό θα ήταν να αναφέρεις και ποια είναι τα μηχανάκια που αναφέρεσαι. Προσωπικά προτείνω με 2GB αλλά όπως είπα εξαρτάται και απο το μηχανάκι.

 

 

To ενα ειναι το MX Plus TV Box και το δευτερο ειναι το U BOX i one (i828)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

επειδή εχω το i818 σε προειδοποιώ θα ζοριστείς πολύ να βρεις firmware

οκ κάνει οτι υποσχεται το κουτάκι είναι αξιόπιστο αλλά στερείτε υποστήριξης

για το άλλο δεν εχω άποψη , αλλα προσωπικά δε θα πήγαινα ακομα σε κινεζικό 64 bit

 

αν επρεπε να διαλέξω μόνο σε αυτά τα 2 θα διάλεγα το beelink Κυρίως 2 gb ram, ξέροντας ομως ότι το παντρεύομαι όπως είναι και αν χρειαστεί να flasharistei θα μου έβγαινε η παναγία αν ανακάλυπτα κάποια rom να λειτουργεί (όπως μου βγήκε και στο ι818)

 

αν το budget σου ειναι 40 ευρω δε κοιτάς παραπέρα. αν μπορείς να δόσεις 20 ευρώ παραπάνω και να κάνεις την υπέρβαση σαφώς πας σε κάποιο με επεξεργαστη 812 και 2 gb ram.

φιλικα

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω ενα android box MXQ, και δεν μου ανοιγουν τα βιντεο στο youtube, αυτα που ειναι σε ζωντανη ροη! γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα ενα beelink x2 και οι εντυπωσεις αναμεικτες

Συν (+)

1. Γρηγορο ανοιγμα 30 δευτερολεπτα

2. Αναβαθμηση σε εκδοση 205k online ευκολα.

3.Παιζει hd ομαλα.

Πλιν(-)

1.rezolusion στο antutu & στο kodi 1280x720 (αρα δεν παιζει πραγματικα 1080p αλλα κανει downgrade σε 720 p. Ετσι δεν ειναι? )

2.δεν εχει bluetouth

3. 2 θυρες Usb.

4. Youtube παιζει μεχρι 720p.

5.δεν εχει θυρα AV για να περνει ηχεια 2.0 η ακουστικα.

6. Σχετικα μετρια ταχυτητα περιηγησης στο διαδυκτιο.

Πως μπορω να αλλαξω το rezolution ? Αν αλλαζει ?

(οχι απο το hdmi mode γιατι αν κι εβαλα 1080p συνεχιζει να δειχνει στο kodi &antutu 720p

Link to comment
Share on other sites

Στα 55€ από Gearbest το MXIII G με τα πάντα όλα (2Gb RAM - 8GB ROM - bluetooth - wifi - 2 usb ports - optical port - AV port - 1X HDMI - Full HD)

 

Δώσε κάτι παραπάνω και δε θα το μετανιώσεις. Μπροστά σου θα το βρεις. ;)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα ott mxq tv box και εχει ενα θεμα. Κολλαει πολυ και και δεν με αφηνει να κανω σχεδον τιποτα μεχρι που μου λεει οτι πρεπει να γινει επανεκκινηση στο tv box. Ψαχνοντας ειπα να του περασω την ρομ του παλι μηπως ηταν απο εκει το προβλημα. Την περασα αλλα παραμενει το προβλημα. Ετσι το ανοιξα μεσα να δω μηπως κατι δεν παει καλα. Και ειδα κατι που μου φανηκε περιεργο. Δειτε στην φωτο και πειτε μου αν πιστευετε οτι προκυπτει απο αυτο το προβλημα.

 

http://i66.tinypic.com/300gleq.jpg

Edited by giorgosss189
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα ott mxq tv box και εχει ενα θεμα. Κολλαει πολυ και και δεν με αφηνει να κανω σχεδον τιποτα μεχρι που μου λεει οτι πρεπει να γινει επανεκκινηση στο tv box. Ψαχνοντας ειπα να του περασω την ρομ του παλι μηπως ηταν απο εκει το προβλημα. Την περασα αλλα παραμενει το προβλημα. Ετσι το ανοιξα μεσα να δω μηπως κατι δεν παει καλα. Και ειδα κατι που μου φανηκε περιεργο. Δειτε στην φωτο και πειτε μου αν πιστευετε οτι προκυπτει απο αυτο το προβλημα.

 

http://i66.tinypic.com/300gleq.jpg

την ψήκτρα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ψηκτρα. Ειναι κολλημενη αλλου. Μηπως ζεστενεται και γι αυτο κολλαει?

Δεν φαίνεται καθαρά .Ναι λόγο θερμοκρασίας μπορεί να γίνεται . Δεν δοκιμάζεις καμιά εφαρμογή από playstore; Εάν βγαίνει εύκολα μπορείς να βάλεις λίγη θερμοαπαγωγικη παστα (πουλάνε στα μαγαζιά με PC...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινα να κανω σχεδον τιποτα. Κολλαει πολυ και παγωνει η εικονα μεχρι που βγαζει μηνυμα για επανεκκινηση. Δεν βλεπω να βγαινει ευκολα θα το παλεψω ομως......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια ιδεα για ξεκολλημα???

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαινα να κανω σχεδον τιποτα. Κολλαει πολυ και παγωνει η εικονα μεχρι που βγαζει μηνυμα για επανεκκινηση. Δεν βλεπω να βγαινει ευκολα θα το παλεψω ομως......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια ιδεα για ξεκολλημα???

 

καλημερα δεν ξεκολαει ευκολα γιατι ειναι κολλα (adhsive) θα το βαλεις πρωτα να δουλεψει κανενα 5λεπτο μην βαλεις καπακια οπως ειναι ετσι να ζεσταθει λιγο για να ξεκολησει πιο ευκολα, με σταθερες κινησεις δεξια -αριστερα πιανωντας την ψυκτρα με το ενα σου χερι και με το αλλο χερι κρατα με το δαχτυλο σου τη cpu με υπομονη θα βγει δεν ειναι δυσκολο, επισης θα βαλεις και αλλη ψυκτρα γιατι αυτη ειναι συγγνωμη που το λεω για πεταμα,επισης προεραιτικα αν θελεις βαζεις ψυκτρακια στη nand, ram, gpu.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα ενα beelink x2 και οι εντυπωσεις αναμεικτες

Συν (+)

1. Γρηγορο ανοιγμα 30 δευτερολεπτα

2. Αναβαθμηση σε εκδοση 205k online ευκολα.

3.Παιζει hd ομαλα.

Πλιν(-)

1.rezolusion στο antutu & στο kodi 1280x720 (αρα δεν παιζει πραγματικα 1080p αλλα κανει downgrade σε 720 p. Ετσι δεν ειναι? )

2.δεν εχει bluetouth

3. 2 θυρες Usb.

4. Youtube παιζει μεχρι 720p.

5.δεν εχει θυρα AV για να περνει ηχεια 2.0 η ακουστικα.

6. Σχετικα μετρια ταχυτητα περιηγησης στο διαδυκτιο.

Πως μπορω να αλλαξω το rezolution ? Αν αλλαζει ?

(οχι απο το hdmi mode γιατι αν κι εβαλα 1080p συνεχιζει να δειχνει στο kodi &antutu 720p

 

και εμενα σε 720p μου το γυριζει το kodi :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως γνωριζεις που θα βρω τοσο μικρες ψυκτρες??

 

Δε νομιζω να υπάρχει κατι καλυτερο απο αυτο κοβεται οσο θες και πολυ παχύ, θηριο πραγματικα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπάρχει κατι καλυτερο απο αυτο κοβεται οσο θες και πολυ παχύ, θηριο πραγματικα.

Αυτο ειναι θερμοαγωγιμο υλικο, ειναι οπως η παστα που βαζουμε στις cpu των υπολογιστων δεν ειναι ψυκτρα. Χρειαζεται κ αυτο αλλα οχι μονο του παντα με ψυκτρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα, μηπως γνωριζεις που θα βρω τοσο μικρες ψυκτρες??

Αν εχεις κανενα μαγαζι με ηλεκτρονικα κοντα σου ψιλο μεγαλο θα βρεις σιγουρα, αν δεν βιαζεσαι πολυ μετρα την διασταση που θελεις κ κοιτα και σε κανενα ebay εκει εχουνε με το κιλο.

Link to comment
Share on other sites

Ε δε χωράει συνήθως ψυκτρα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως γνωριζεις που θα βρω τοσο μικρες ψυκτρες??

Βάλε την εφαρμογή cpu temp να τσεκάρεις ότι όντως ανεβάζει θερμοκρασία και είναι αυτό το πρόβλημα. Ένα thermal pad όπως αυτό που σου λέει ο φίλος νομίζω θα κάνει δουλειά αν είναι αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να αφήσεις την ψηκτρα που έχει και να βάλεις και αυτό αν είναι εφικτο. Απλώς πάρε κάποιο να είναι μικρό σε διαστάσεις, μέτρα τις διαστάσεις της cpu. Δες και Στο eBay για thermal pad, είναι πολύ φθηνά, τα πουλάνε πακετάκι και συνήθως προτίμησε λευκό χρώμα.

Δε νομιζω να υπάρχει κατι καλυτερο απο αυτο κοβεται οσο θες και πολυ παχύ, θηριο πραγματικα.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μηπως γνωριζεις που θα βρω τοσο μικρες ψυκτρες??

πρεπει να εχει το eshop, eworld, στο eworld ειχα πετυχει κατι καλες alphacool μου φαινετε λεγοταν πολυ καλη αποδοση δεν ξερω αν εχει ακομα, υπολογισε ετσι οπως την βλεπω 20mm με 40mm για cpu.

δες εδω να παρεις μια ιδεα

http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=index&cPath=2142_232_1373_2257

Εκτος και αν εχεις κανενα καταστημα ηλεκτρονικο αυτοι παντα εχουν ψυκτρες απο χαλασμενα ηλεκτρονικα, αν εισαι απο θεσσαλονικη να σου δωσω εχω μια που δεν την χρειαζομαι

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα ενα beelink x2 και οι εντυπωσεις αναμεικτες

Συν (+)

1. Γρηγορο ανοιγμα 30 δευτερολεπτα

2. Αναβαθμηση σε εκδοση 205k online ευκολα.

3.Παιζει hd ομαλα.

Πλιν(-)

1.rezolusion στο antutu & στο kodi 1280x720 (αρα δεν παιζει πραγματικα 1080p αλλα κανει downgrade σε 720 p. Ετσι δεν ειναι? )

2.δεν εχει bluetouth

3. 2 θυρες Usb.

4. Youtube παιζει μεχρι 720p.

5.δεν εχει θυρα AV για να περνει ηχεια 2.0 η ακουστικα.

6. Σχετικα μετρια ταχυτητα περιηγησης στο διαδυκτιο.

Πως μπορω να αλλαξω το rezolution ? Αν αλλαζει ?

(οχι απο το hdmi mode γιατι αν κι εβαλα 1080p συνεχιζει να δειχνει στο kodi &antutu 720p

 

και εμενα σε 720p μου το γυριζει το kodi :mad:

 

ειχε την helix 14.1 προεγκατεστημενη.απεγκατασταση εβαλα 15.2 το σεταρισα και παιζει 1080p!

Link to comment
Share on other sites

γιατι?μπαινει κατευθειαν η θελει απεγκατασταση και απο την αρχη τα addon?

μπαίνει κατευθείαν ... δεν χρειάζεται να σβησεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει κατευθείαν ... δεν χρειάζεται να σβησεις τίποτα

 

απλα εγω το κατεβασα απο play store αν αυτο παιζει ρολο.απλα τρεχω το apk ε?

Link to comment
Share on other sites

βάλε 16 rc3

Είναι beta? Γιατί δεν την εμφανίζει στο playstore?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...