Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή:

http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/11/19/rom-download-stock-firmware-for-mk808b-plus-amlogic-s805-tv-stick/

από τη φωτογραφία φαίνεται ότι είναι η 107κ4, για δοκίμααι την..

 

This is the stock firmware in the device we are selling, it come with rooted, and XBMC 13.2 preinstalled. Here is the system information:

 

ετσι λεει παρακατο στο blog.. μαλλον ειναι rooted...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

εγω εβαλα μια rom νον-ροοτ απο οτι ειδα και στο νοβαγκο γραφει οτι θεαση γινετε απο ταβλετ και λαπτοπ αναγνωριζει το hdmi .. τι να πω ουτε καν ξερω πως θα το κανω bypass..
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια rom νον-ροοτ απο οτι ειδα και στο νοβαγκο γραφει οτι θεαση γινετε απο ταβλετ και λαπτοπ αναγνωριζει το hdmi .. τι να πω ουτε καν ξερω πως θα το κανω bypass..

wireless έχεις συνδεθεί; η με καλώδιο ethernet ....(Μόνο ασύρματα έχεις μια ελπίδα...)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγόρασα το mxiii και προσπαθώ όλη μερα να του κάνω αναβάθμιση στο 5.1 και δεν τα καταφέρνω .Προσπαθησα απο υπολογιστη και δεν το αναγνώριζε και μετα δοκίμασα με sd μήπως και δουλέψει αλλα όταν πατούσα το av και το power δεν έμπαινε Καν σε recovery mode απλά μου έδειχνε μαύρο και έγραφε κατι κατω αριστερά γρήγορα και έκανε επανακινηση και δεν κατάφερα να το βάλω.αν και εχει ένα προγράμμα upgrade&restore μεσα αλλα θέλει zip και δεν βρίσκω το 5.1 σε zip.ξερει κανένας πως μπορώ να το φτιάξω για να κάνω αναβάθμιση ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το m8s android box και σήμερα χαμήλοσα απλά την ενταση και μετα απο λιγο την αύξησα παλι στο τέρμα και δεν ακούγεται τίποτε.Προσπάθησα αρκετά και μέσα απο τις ρυθμίσεις,αλλα τίποτα.Πειραματιζόμουν με το τηλεκοντρολ-Air Mouse MELE που πρόσφατα αγόρασα και μετα απο αυτο δεν είχα ήχο.Έχει καμία ιδέα κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγόρασα το mxiii και προσπαθώ όλη μερα να του κάνω αναβάθμιση στο 5.1 και δεν τα καταφέρνω .Προσπαθησα απο υπολογιστη και δεν το αναγνώριζε και μετα δοκίμασα με sd μήπως και δουλέψει αλλα όταν πατούσα το av και το power δεν έμπαινε Καν σε recovery mode απλά μου έδειχνε μαύρο και έγραφε κατι κατω αριστερά γρήγορα και έκανε επανακινηση και δεν κατάφερα να το βάλω.αν και εχει ένα προγράμμα upgrade&restore μεσα αλλα θέλει zip και δεν βρίσκω το 5.1 σε zip.ξερει κανένας πως μπορώ να το φτιάξω για να κάνω αναβάθμιση ;

Πιο mxiii εχεις με s802 ή s812 ειναι το gigabit ή το απλο στα ρωταω αυτα για να σου πω πια ρομ θα βαλεις το οτι δεν στο αναγνωρησε στο pc ισως δεν εβαλες τους drivers με την sd ισως δεν πετυχε γιατι δεν εκανες σωστα την διαδικασια οποτε απαντησε σε αυτα που σου ρωταω και προχωραμε θα το φτιαξουμε ;)

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Ζητηστε Μαζικά να συμπεριλάβει και το novago ,ΟΤΕ http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-rootcloak-completely-hide-root-t2574647

 

Κι εγώ έγραψα κι ας μη χρησιμοποιώ καμία από τις δύο. :ρ

 

Έχω το παρακάτω. Αναβοσβήνει συνέχεια το δεξιά πορτοκαλί λαμπάκι σα να μη βρίσκει σήμα ή κάτι τέτοιο. Έχει βρει κανείς λύση σε αυτό το πρόβλημα;

 

http://s19.postimg.org/wqnp48r7j/image.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έγραψα κι ας μη χρησιμοποιώ καμία από τις δύο. :ρ

 

.........................]

To θέμα είναι ότι παρόλο που έχουμε γράψει καμιά 15+ από Ελλάδα ο dev ούτε απάντηση δεν μας έχει δώσει.............

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλα θα τρελαθω ψαχνω ποσες ωρες μερες.. και γενικα λενε στο M808b plus η εκδοση 112k4 ειναι non-root και οταν την περναω μου εχει στα apps SuperSu τι στο καλο? μηπως δεν την περναω καλα? :s

 

 

EDIT:

 

Περασα αυτο http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/12/10/mk808b-plus-amlogic-s805-tv-box-firmware-update-20151210/ αλλά δεν εχω wifi και οπως φαινεται ειναι un-rooted.. :S

Build number λεει: KOT9H.20150618 test keys

Edited by Ultralord
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω tvbox για φίλο μέχρι 50€ από το αγγλικό Αμαζον.

Έχετε δει τίποτα καλό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, αγόρασα πρόσφατα ένα mk808b plus το οποίο όπως ξέρετε δεν έχει τηλεχειριστηριο στη συσκευασία. Υπάρχει κάποιο app δωρεάν κατά προτίμηση που να εγκαταστήσω στο κινητό και να το ελέγχω από αυτό; Έχω ήδη το yatse αλλά ψάχνω κάτι να μπορώ να ελέγχω και το λειτουργικό του, δηλαδή να το ανάψω, να μπω στις ρυθμίσεις, να διαλέξω wifi και να βάλω τον κωδικό, σε περίπτωση που θέλω να το μεταφέρω κάπου.

 

Ευχαριστώ

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα σε Mxiii G stock rom και το γοβαγκο δούλευε. Σήμερα που ανοίγω την εφαρμογή μου λέει πρόβλημα εισόδου και να δοκιμάσω αργότερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα σε Mxiii G stock rom και το γοβαγκο δούλευε. Σήμερα που ανοίγω την εφαρμογή μου λέει πρόβλημα εισόδου και να δοκιμάσω αργότερα.

Με την τελευταία έκδοση σου δούλευε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πιο mxiii εχεις με s802 ή s812 ειναι το gigabit ή το απλο στα ρωταω αυτα για να σου πω πια ρομ θα βαλεις το οτι δεν στο αναγνωρησε στο pc ισως δεν εβαλες τους drivers με την sd ισως δεν πετυχε γιατι δεν εκανες σωστα την διαδικασια οποτε απαντησε σε αυτα που σου ρωταω και προχωραμε θα το φτιαξουμε ;)

 

Ειναι το mbx mxiii με s812

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανεις το f10 deluxe να "μαθει" και να του δουλέψει με την τηλεόρασή του.

Έκανα την διαδικασια και ενώ αντιγράφει το κοντρόλ του beelink δεν αντιγράφει της τηλεόρασης (Panasonic) αν και δείχνει ότι καταλαβαίνει πότε πατάω το κουμπί της panasonic και το αποθηκεύει.

 

Μπορώ να προγραμματιστεί μέσω του usb φόρτισης?

Υπάρχουν κάπου καινούργια firmware για το mele f10 deluxe?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιγράφω απο το amazon.

Εμένα με βοήθησε.

 

if your home button does work on android device, try to follow my step.

1. Root your android device.

2. Root Explorer </system/usr/keylayout/generic.kl>.

3. Chang the file's permissions to writable.

4. Open the file with text editor.

5. Modify the line "Key 102 MOVE_HOME" to "Key 102 HOME"

6. Save your file and reboot your device.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα σε Mxiii G stock rom και το γοβαγκο δούλευε. Σήμερα που ανοίγω την εφαρμογή μου λέει πρόβλημα εισόδου και να δοκιμάσω αργότερα.

 

Υπάρχει δυνατότητα να δοκιμάσουμε και εμείς με αυτή τη rom?

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να δοκιμάσουμε και εμείς με αυτή τη rom?

Ψάξε λίγο στο Google how to flash Mxiii G και θα βρεις και βιντεακι για το πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω φλασάρει με 3 διαφορετικές εκδόσεις (316k4, 116k4 και 106L1) οι οποίες και οι τρεις είναι rooted. Ξέρω τον τρόπο, το σωστό αρχείο δε μπορώ να βρω... :(
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να έχω πολυκάναλο ήχο Dolby Digital 5.1 σε MXIII-G TV Box μέσω Kodi.

Τον δέκτη τον έχω συνδέσει με HDMI με τηλεόραση Sony HD Ready και με οπτικό καλώδιο με ενισχυτή AC3 Yamaha (δεν υποστηρίζει DTS) σε σύστημα 5.1.

Στις ρυθμίσεις του δέκτη έχω διαλέξει sounds-Digital sounds-SPDIF.

Στο Kodi έχω επιλέξει Αριθμό καναλιών 5.1 (και 2.0 που δοκίμασα δεν άλλαξε κάτι), Enable passthrough και Dolby Digital (AC3) capable receiver.

Από τον ενισχυτή δεν έχω καθόλου ήχο όταν πάω να παίξω μια ταινία 5.1 κι από την τηλεόραση αν την δυναμώσω κάνει "τρρρρρρ".

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Έχω το MXIII-G TV Box και θέλω να μπορώ μέσω αυτού να προβάλω ότι θέλω από το κινητό μου στην τηλεόραση. Γίνεται με κάποια εφαρμογή αυτό? Bluetooth φυσικά εννοείται ότι έχει το tv box.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το mbx mxiii με s812

Υποψιαζομαι οτι ειναι καποιος κλωνος αυτο που εχεις με μια αναζητηση που εκανα μου εβγαλε αποτελεσματα

οτι εχει s802 βαση της ονομασιας που μου εδωσες, οποτε αν ειναι οντως s812,2gbram,8gbrom,gigabit ethernet.

Τοτε εχεις της εξης επιλογες σου δινω λινκ

http://www.tronsmart.com/?p=4778

http://www.roofull.com/news/mxiii-g-firmware-download/

με την μεθοδο microsd αφου πρωτα την κανεις αποσυμπιεση φυσικα.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...