Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα android box αναβάθμιση στο λειτουργικο πχ τα τελευταια έχουν την kitkat παιρνουν ή θα μείνουν με αυτή που έχουν?

 

Αυτο εξαρταται απο την υποστηριξη που εχουν απο την εταιρια που τα κατασκευαζει ή/και την κοινοτητα χρηστων και developers.Ειναι αυτο που ρωτανε καποιοι...για την υποστηριξη,γιατι πολλα no name κινεζικα ειναι αφημενα στη μοιρα τους με ολα τα προβληματα τους...Απο την google παντως δεν παιρνει απευθειας αναβαθμισεις -οπως πχ τα windows απο τη microsoft- γιατι το καθε firmware ειναι διαφορετικο για καθε συσκευη και παει πακετο με τους drivers

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να δουλεύουν τα Ελληνικά κανάλια στο xbmx μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να πάρω; (και ίσως και από που)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που θέλω να δουλεύουν τα Ελληνικά κανάλια στο xbmx μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να πάρω; (και ίσως και από που)

 

εγω πηρα το minix x7..οτι και να του εχω βαλει τα εχει παιξει ολα,συμπεριλαμβανομενων και των ελληνικων καναλιων.πιστευω οτι και να παρεις θα τα παιξει,δεν ειναι δα και 720/1080.εγω ψωνισα απο aliexpress χωρις προβλημα,αλλα και απο geekbuying να το παρεις δεν θα εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

O cpu του Beelink με τον Rk3288 Quad-core 1.8GHz (Cortex-A17) είναι καλυτερος από τον Quad-Core Cortex A9r4 Processor του Μinix X8H ?

Η GPU του Beelink που ειναι η Quad Core Mali-T764 GPU να θεωρήσουμε ότι είναι πιο ικανη ως πιο νεα από την Octo-Core Mali 450 του Minix?

 

Στην πράξη από εξω , βεβαια το minix το παίρνεις και από εδω με 166 ευρω, εχουν από 25 ως 30 ευρώ διαφορά με φθηνοτερο το beelink. σαν κατασκευή το minix δικαιολογει τα επιλεον λεφτα που ζητά μήπως όμως το άλλο εχει προβαδισμα στις προδιαγραφες?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

έχω ένα c968 μηχάνημα εδώ και ένα χρόνο περίπου και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.¨εχω γράψει και παλιότερα γι αυτό εδώ μέσα.

βέβαια το δουλεύω σε 720 ανάλυση και τώρα ήρθε η ώρα να σκαλίσω λίγο και να περάσω νέα ρομ.

μήπως μπορεί να μου θυμίσει κάποιος τη διαδικασία φλασαρίσματος στο μηχανάκι μου...διαβάζω στα αγγλικά και χάνομαι λιγάκι.

με ενδιαφέρει να περάσω αυτήν αλλά κάπου το χάνω:

http://www.freaktab.com/showthread.php?13601-CUSTOM-ROM-QuickShoT-v3-1-for-cs968(ap6210-and-2Mpx-camera)-CR11S(ap6210-and-2Mpx-camera)

λένε πέρνα την με την official way του κατασκευαστή...

πρέπει να περάσω και νέο κερνελ πως το λένε για να έχω 1080p?

πρεοτείνετε κάτι διαφορετικό?

και κάτι ακόμη...το reset button ποιό είναι ρε παιδιά...:O

 

απο οδηγίες έχω σωσμένες απο παλιά αυτές:

1. get the RK Batch Tool 1.7

2. make sure that "Connect to PC is" disabled (Settings -> USB -> Connect to PC)

3. make sure that "USB debugging" is activated (Settings -> Developer options -> USB debugging)

4. connect the USB-Port next to microSD-Card reader to your PC

5. press the reset button for 3 to 5 sec. to activate debug mode

6. if you haven't installed the ADB (Android Debug Bridge) driver before, select the drivers which are included with the RK Batch Tool package for the new device

7. start the RK Batch Tool and make sure that your device is shown as connected (if your device isn't connected the drivers are not installed correctly)

8. open the custom firmware and start flashing by click on "Restore"

 

ισχύουν και για τη ρομ που προανέφερα?

ευχαριστω προκαταβολικά:)

 

Για αυτο κανενας;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο κανενας;

 

Επειδή εχτές έκανα την διαδικασία, το μόνο που χρειάζεται είναι να κατεβάσεις το πρώτο αρχείο που αναφέρεται :

CUSTOM ROM QS 3.1 TO FLASH FROM PC (drivers included) CLEAN INSTALL (RECOMENDED):

 

Αυτό μέσα περιέχει και το δικό του πρόγραμμα για Flash της ROM οπότε δεν χρειάζεται το RK Batch Tool, οπότε ακολουθείς την διαδικασία από το βήμα 2. αρχίζοντας με το δικό του πρόγραμμα....

 

Το μόνο που έκανε εμένα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ήταν όταν τελείωσε επιτυχώς η διαδικασία, περίμενα μερικά λεπτά και του έκανα restart βγάζοντας την τροφοδοσία, την πρώτη φορά δεν έβγαλε τίποτα, την δεύτερη φορά έβγαλε ένα σήμα "QS3" το οποίο περιστρεφόταν και με την τρίτη φόρτωσε κανονικά....

 

Τέλος να ρωτήσω και εγώ, έχει μέσα την έκδοση 13.1 Beta του XBMC την τελευταία την κάνω εγκατάσταση από επάνω ή πρέπει να κάνω unistall πρώτα ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω παρει το cs 968 και ολα ηταν οκ μεχρι χθες ,που το εβγαλα απο την πριζα και οταν το εβαλα ξανα δεν ανοιγε το wifi και το bluetooth.τι να συμβαινει και τι μπορω να κανω?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχτές έκανα την διαδικασία, το μόνο που χρειάζεται είναι να κατεβάσεις το πρώτο αρχείο που αναφέρεται :

 

 

Αυτό μέσα περιέχει και το δικό του πρόγραμμα για Flash της ROM οπότε δεν χρειάζεται το RK Batch Tool, οπότε ακολουθείς την διαδικασία από το βήμα 2. αρχίζοντας με το δικό του πρόγραμμα....

 

Το μόνο που έκανε εμένα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ήταν όταν τελείωσε επιτυχώς η διαδικασία, περίμενα μερικά λεπτά και του έκανα restart βγάζοντας την τροφοδοσία, την πρώτη φορά δεν έβγαλε τίποτα, την δεύτερη φορά έβγαλε ένα σήμα "QS3" το οποίο περιστρεφόταν και με την τρίτη φόρτωσε κανονικά....

 

Τέλος να ρωτήσω και εγώ, έχει μέσα την έκδοση 13.1 Beta του XBMC την τελευταία την κάνω εγκατάσταση από επάνω ή πρέπει να κάνω unistall πρώτα ?

 

Πως σου φανηκε η ρομ; Εχω geass τωρα. Ειναι καλυτερη αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό δείχνει σε προδιαγραφές αυτο:

 

UGOOS UT3 16GB

 

Ugoos Brand UT3 box - new 2.0GHz 2G+16G Android4.4 Quad Core RK3288 Smart TV Box with High quality Firmware, dual band 2.4/5Ghz WIFI, Bluetooth 4.0. H265 hardware playback and 4K output suppot.

Hardware Spec:

Operation System Android 4.4

Language Chinese,English...Multi-Language support

Chipset RK3288 28nm Cortex-A17 Quad core 2.0ghz

GPU Quad-Core Mali-T764 3D GPU Support OpenGL ES1.1/2.0/3.0, OpenVG1.1, OpenCL1.1 and Renderscript , Directx11, 2D GPU support 8Kx8K input,4Kx4Koutput

SDRAM DDR3 2GB (optional:1gb)

Nand Flash 16GB Nand Flash(optional:8/32/64)

Storage Extension Support MicroSD(TF) ,Up to 32GB

Network 2.4GHz/5GHz WiFi 802.11 b/g/n and 802.11 a/c. Support LAN 100M/1000M Base-T

Power Supply DC 5V/2A

Interface:

HDMI

1xHDMI Out (A type Female), HDMI2.0, Support 4KΓ2K decode output

1xHDMI In (A type Female )support max up to 1080P(60Hz)input

USB Port 3XUSB Host

Data Output 1xSPDIF

Card Readere 1X SD card (MMC card) reader

AV Out 1x3.5mm Headphone Jack

Network 1xRJ45 LAN Port

Power Supply 1xDC Jack(2.1mm)

Antenna External DualBand WiFi antenna

Media Parameter:

Audio Container: Support MP1γMP2γMP3γWMAγWAVγOGGγOGAγAPEγFL ACγAACγM4Aγ3GPPβ¦etc Audio formats.Muliti -EQ mode,Support Synchronized lyrics and full-page lyric display.

Audio Out HDMI Data Output

Video Decoder MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,H.263, H.264, AVS, VC-1,

Full video format decoding support. Support H.265 hardware decoding. Support format MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4,H.263, H.264, AVS, VC-1,

RV, VP6/VP8, Sorenson Spark, MVC

Video Encoder H.264,H.265,VP8,MVC(1080P)

Resolution

HDMI output: Support 4Kx2K ( 3840*2160)

H.264, H265 Data Rate: Up to 60Mbps

Image browser Support JPGγJPEGγBMPγGIFγPNGγJFIFβ¦etc photo format.Maximum resolution up to 8192x8192.

Text-Reading Support TXTγLRCγPDFγHtmlγHtmγEPUBβ¦etc formats(Depends on APK install)γ

Software Extension Support Google Play APK install

DLNA,Wimo Protocol Support DLNA,Wimo Protocol

Remote Control Support Smart phone remote controlγ2.4GHZ wireless air mouse/Remote controller.

IM Software Support Skype/QQ/MSN/GTALK (Depends on APK install)

Offic Software WORD/EXCEL/PDF(Depends on APK install)

Others Parameters:

Operationg Temperature: -10~40β

Storage Temperature: -20~50β

Humidity environment 5%-90%(No condensation)

Certification CCC,CE,EMC,FCC,Wi-Fi

Package:

Dimension

Net Weight

Carton Box Size

Gift Box Size

Accessory List:

1.Standard Package: 1xQSGγ1xAdapter(DC 5V/2A), 1xHDMI Cable, 1x IR Remote Controller

2.Optional Package: 2.4G Wireless Air Mouse, 2.4G Wireless mouse and keyboard, USB Cable

 

http://ugoos.net/ugoos-ut3-16gb-rk3288

 

Xbmc δεν βλέπω μονο να εχει προεγκατεστημενο. Το ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φανηκε η ρομ; Εχω geass τωρα. Ειναι καλυτερη αυτη;

 

Ακόμη δεν την έχω δει, ούτε έχω βάλει επάνω τα προγράμματα/ παιχνίδια που είχα....

Μια πρώτη ματιά φαίνεται λίγο πιο γρήγορη στο boot από την Stock του Geekbuying που είχα πριν και που τελευταία σερνόταν !

 

Μέσα στην εβδομάδα που θα προλάβω να το κοιτάξω και να το φτιάξω θα γράψω περισσότερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν την έχω δει, ούτε έχω βάλει επάνω τα προγράμματα/ παιχνίδια που είχα....

Μια πρώτη ματιά φαίνεται λίγο πιο γρήγορη στο boot από την Stock του Geekbuying που είχα πριν και που τελευταία σερνόταν !

 

Μέσα στην εβδομάδα που θα προλάβω να το κοιτάξω και να το φτιάξω θα γράψω περισσότερες εντυπώσεις.

 

Ok αναμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδιά.Μια τελείως διαφορετική ερώτηση.Έσπασε η οθόνη απο ενα xperia z που είχα αλλά κατα τα αλλά δουλεύει κανονικά.Λέω να το χρησιμοποιήσω σαν TV box αφού έχω και βαση ασύρματης φόρτισης. Θα κάνω δουλειά ή θα σερνετε? Αν και δε πιστεύω με s4 pro και 2 GB RAM. Το πολύ πολύ να χαλάσει η μπαταρία του αλλά δε με πολύ νοιάζει ,έτσι και αλλιως να το φτιαξω δε παίζει. Με Bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι δε θα είμαι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδιά.Μια τελείως διαφορετική ερώτηση.Έσπασε η οθόνη απο ενα xperia z που είχα αλλά κατα τα αλλά δουλεύει κανονικά.Λέω να το χρησιμοποιήσω σαν TV box αφού έχω και βαση ασύρματης φόρτισης. Θα κάνω δουλειά ή θα σερνετε? Αν και δε πιστεύω με s4 pro και 2 GB RAM. Το πολύ πολύ να χαλάσει η μπαταρία του αλλά δε με πολύ νοιάζει ,έτσι και αλλιως να το φτιαξω δε παίζει. Με Bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι δε θα είμαι οκ?

Kαλα βρε συ,γιατι δεν πας να αλλαξεις μια οθονη.....?Ακομα ιο ασχετο βεβαια.:)

Λογικα θα δουλεψει,δεν βλεπω τον λογο να μην το κανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Kαλα βρε συ,γιατι δεν πας να αλλαξεις μια οθονη.....?Ακομα ιο ασχετο βεβαια.:)

Λογικα θα δουλεψει,δεν βλεπω τον λογο να μην το κανει.

 

Γιατί το είχα για τρίτο κινητό και γιατί η αξία του πλέον δεν δικαιολογεί την επισκευή. Κοστίζει περισσότερο η αντικατάσταση της οθόνης απο το να το πάρεις καινούριο. Πάντως xbmc έχω ηδη εγκατεστημένο και δουλεύει μια χαρά οπότε μάλλον όλα οκ θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το είχα για τρίτο κινητό και γιατί η αξία του πλέον δεν δικαιολογεί την επισκευή. Κοστίζει περισσότερο η αντικατάσταση της οθόνης απο το να το πάρεις καινούριο. Πάντως xbmc έχω ηδη εγκατεστημένο και δουλεύει μια χαρά οπότε μάλλον όλα οκ θα είναι.

 

Ωραια,πες μας εντυπωσεις μολις το σεταρεις,βαλτο καπως το κντ να μην ζεσταινεται μονο..:)

Και το ασχετο.....

Eαν ειναι μονο εξωτερικα το θεμα,το σωνεις ευκολα.

http://www.ebay.com/itm/Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Replacement-F-Sony-Xperia-Z-L36H-C6603-C6602-/261601495279?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item3ce8aa08ef

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,πες μας εντυπωσεις μολις το σεταρεις,βαλτο καπως το κντ να μην ζεσταινεται μονο..:)

Και το ασχετο.....

Eαν ειναι μονο εξωτερικα το θεμα,το σωνεις ευκολα.

http://www.ebay.com/itm/Black-Touch-Screen-Digitizer-Glass-Replacement-F-Sony-Xperia-Z-L36H-C6603-C6602-/261601495279?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item3ce8aa08ef

 

Μπα δυστυχώς έχει πάρει και μέσα και θέλει 130 ευρώ μαζί με την διαδικασία πιστοποίησης αδιαβροχοποίησης.το μονο που με ανησυχεί είναι η θερμοκρασία του γιατί αν το αφήσω μονο με μπαταρία δε θα έχει θέμα αλλά σκοπεύω να το έχω μόνιμα σε φορτιστή είτε ενσύρματο ειτε ασύρματο. Θα δω πως θα πάει και ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δυστυχώς έχει πάρει και μέσα και θέλει 130 ευρώ μαζί με την διαδικασία πιστοποίησης αδιαβροχοποίησης.το μονο που με ανησυχεί είναι η θερμοκρασία του γιατί αν το αφήσω μονο με μπαταρία δε θα έχει θέμα αλλά σκοπεύω να το έχω μόνιμα σε φορτιστή είτε ενσύρματο ειτε ασύρματο. Θα δω πως θα πάει και ενημερώνω.

 

Καλα αφου δεν σε νοιαζει πλεον ως τηλεφωνο,μην σε απασχολει τι θα παθει η μπαταρια.Βεβαια να εχεις το νου σου μην υπερφορτιστει,φουσκωσει και εχεις κανενα θεμα...Για τη θερμοκρασια σκεψου μηπως σε βολευει να το βαλεις ολο μαζι με το dock (δεν ξερω πως ειναι οποτε υποθεσεις κανω) πανω σε καποια βαση για λαπτοπ με ανεμηστηραπου τροφοδοτειται απο USB,που αν εχει το dock θυρες δεν θελει και πολλα πολλα...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

.το μονο που με ανησυχεί είναι η θερμοκρασία του γιατί αν το αφήσω μονο με μπαταρία δε θα έχει θέμα αλλά σκοπεύω να το έχω μόνιμα σε φορτιστή είτε ενσύρματο ειτε ασύρματο. Θα δω πως θα πάει και ενημερώνω.

 

Αφού σε απασχολεί η θερμοκρασία μην το βάλεις στον ασύρματο φορτιστή. Θα ζεσταίνεται περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω παρει το cs 968 και ολα ηταν οκ μεχρι χθες ,που το εβγαλα απο την πριζα και οταν το εβαλα ξανα δεν ανοιγε το wifi και το bluetooth.τι να συμβαινει και τι μπορω να κανω?ευχαριστω.

 

αν αλλαξω ρομ θα διορθωθει το προβλημα? και αν ναι, ποια ρομ να βαλω για να λειτοργει το wifi?

Link to comment
Share on other sites

tassoos..και μένα κάποια στιγμή το έκανε αλλά με δυό απανωτές επαναφορές στις εργοστασιακές έφτιαξε και απο τότε όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή εχτές έκανα την διαδικασία, το μόνο που χρειάζεται είναι να κατεβάσεις το πρώτο αρχείο που αναφέρεται :

 

 

Αυτό μέσα περιέχει και το δικό του πρόγραμμα για Flash της ROM οπότε δεν χρειάζεται το RK Batch Tool, οπότε ακολουθείς την διαδικασία από το βήμα 2. αρχίζοντας με το δικό του πρόγραμμα....

 

Το μόνο που έκανε εμένα και δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό ήταν όταν τελείωσε επιτυχώς η διαδικασία, περίμενα μερικά λεπτά και του έκανα restart βγάζοντας την τροφοδοσία, την πρώτη φορά δεν έβγαλε τίποτα, την δεύτερη φορά έβγαλε ένα σήμα "QS3" το οποίο περιστρεφόταν και με την τρίτη φόρτωσε κανονικά....

 

Τέλος να ρωτήσω και εγώ, έχει μέσα την έκδοση 13.1 Beta του XBMC την τελευταία την κάνω εγκατάσταση από επάνω ή πρέπει να κάνω unistall πρώτα ?

 

ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.Να ρωτήσω ξανά κάτι ακόμη...

τώρα σου παίζει 1080p?

έχει αλλάξει ο kernel πως τον λένε...θέλει και τπτ άλλο για να παίξει 1080?

το reset button τελικά είναι το βάζω βγάζω απο τη πρίζα?

Link to comment
Share on other sites

tassoos..και μένα κάποια στιγμή το έκανε αλλά με δυό απανωτές επαναφορές στις εργοστασιακές έφτιαξε και απο τότε όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.Να ρωτήσω ξανά κάτι ακόμη...

τώρα σου παίζει 1080p?

έχει αλλάξει ο kernel πως τον λένε...θέλει και τπτ άλλο για να παίξει 1080?

το reset button τελικά είναι το βάζω βγάζω απο τη πρίζα?

 

Βγηκε και kitkat απο geekbuying το δοκιμασε κανενας; τελικα quickshot η kitkat απο geekbuying;

Link to comment
Share on other sites

tassoos..και μένα κάποια στιγμή το έκανε αλλά με δυό απανωτές επαναφορές στις εργοστασιακές έφτιαξε και απο τότε όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.Να ρωτήσω ξανά κάτι ακόμη...

τώρα σου παίζει 1080p?

έχει αλλάξει ο kernel πως τον λένε...θέλει και τπτ άλλο για να παίξει 1080?

το reset button τελικά είναι το βάζω βγάζω απο τη πρίζα?

 

Από ότι γράφει έχει μέσα τον kernel 1080, αν θέλεις να τον αλλάξεις τότε ακολουθείς την διαδικασία που γράφει παρακάτω ...

Το reset είναι ένα μικρό κουμπι - τρύπα στην δεξιά πλευρά δίπλα στην πόρτα USB αν κοιτάξεις καλύτερα θα δεις την τρύπα, θέλει κάτι μυτερό για να πατηθεί -συνδετήρα, στυλό κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από μελέτη ημερών και διάβασμα 158 σελίδων σε 3 μέρες :lol::lol: θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας σαν ποιό εδικοί από μένα.

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Orion-R28-Meta-RK3288-Quad-Core-2-0GHz-Android-4-4-4K-TV-Box-HDMI-HDD-Player-2G-16G-Support-2-4G-5G-Wifi-Bluetooth-OTA-OTG-331614.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-Amlogic-S802-2-0GHz-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-Dual-Band-WIFI-2-4G-5G-Bluetooth4-0-XBMC---Black-324676.html

 

Ποιό μηχανάκι να προτιμήσω ? Θα αντικαταστήσει ένα PC 8ετίας που θα πάει για απόσυρση και θα χρησιμοποιείται για Internet/XBMC/Torrent downloader/ταινίες από NAS. Οι προδιαγραφές είναι παρεμφερείς και η τιμή το ίδιο. Το χειριστήριο μου είναι μάλλον αδιάφορο λόγω χρήσης ΒΤ keyboard.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά από μελέτη ημερών και διάβασμα 158 σελίδων σε 3 μέρες :lol::lol: θα ήθελα να ζητήσω τη γνώμη σας σαν ποιό εδικοί από μένα.

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Orion-R28-Meta-RK3288-Quad-Core-2-0GHz-Android-4-4-4K-TV-Box-HDMI-HDD-Player-2G-16G-Support-2-4G-5G-Wifi-Bluetooth-OTA-OTG-331614.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Vega-S89-Amlogic-S802-2-0GHz-Quad-Core-Android-TV-BOX-2G-16G-Dual-Band-WIFI-2-4G-5G-Bluetooth4-0-XBMC---Black-324676.html

 

Ποιό μηχανάκι να προτιμήσω ? Θα αντικαταστήσει ένα PC 8ετίας που θα πάει για απόσυρση και θα χρησιμοποιείται για Internet/XBMC/Torrent downloader/ταινίες από NAS. Οι προδιαγραφές είναι παρεμφερείς και η τιμή το ίδιο. Το χειριστήριο μου είναι μάλλον αδιάφορο λόγω χρήσης ΒΤ keyboard.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους βοηθήσουν

Tronsmart-Orion-R28-Meta-RK3288

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Orion-R28-Meta-RK3288-Quad-Core-2-0GHz-Android-4-4-4K-TV-Box-HDMI-HDD-Player-2G-16G-Support-2-4G-5G-Wifi-Bluetooth-OTA-OTG-331614.html

Δες review

http://www.cnx-software.com/2014/10/03/review-of-tronsmart-orion-r28-meta-4kh-265-android-tv-box/

http://www.cnx-software.com/2014/04/12/tronsmart-vega-s89-review/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...