Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχουμε καμια βοηθεια για εδω? Ευχαριστω

Αφου το λεει φιλε μου............δεν προσεχεις καλα.:)

PS:The only difference between Vega S89 and Vega S89-H is the dolby and dts media support:

 

Vega S89 use XBMC or MX player S/W.to decoding the dolby and dts.

 

Vega S89-H support hardware decoding dolby and dts ,which means no matter which video player you use, it will always have sound.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1779

Έχω το ίδιο μηχάνημα και μου δίνει ήχο στην τηλεόραση μέσο του HDMI (HDMI passthrough).

Build number:104k4

Τσέκαρε πιο firmware έχει.

To youtube πάει μια χαρά.

 

Σημερα παρελαβα το Tronsmart Vega S89-H και το συνδεσα με hdmi αλλα δεν εχω ηχο στην τηλεοραση

Ποια ρυθμιση πρεπει να κανω επιπλεον (εχω βαλει hdmi pass)

Δοκιμασα και youtybe και δεν εχει ομαλη εικονα

Δωστε τα φωτα σας

Εκανα factory reset κατοπιν επικοινωνιας με το πωλητη

Αλλα το προβλημα παραμενει

Ειναι προβληματικο το μηχανημα ?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το Tronsmart Vega S89-H και το συνδεσα με hdmi αλλα δεν εχω ηχο στην τηλεοραση

 

Δοκιμασες σε αλλη τηλεοραση?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δωστε τα φωτα σας

Εκανα factory reset κατοπιν επικοινωνιας με το πωλητη

Αλλα το προβλημα παραμενει

Ειναι προβληματικο το μηχανημα ?

 

Γνώμη μου είναι να δοκιμάσεις να φλασαρεις την Ρομ ξανά. Μπορεί να πήγε κάτι στραβά. Αν σου κάνει το ίδια επικοινωνία με το μαγαζί για επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το λεει φιλε μου............δεν προσεχεις καλα.:)

PS:The only difference between Vega S89 and Vega S89-H is the dolby and dts media support:

 

Vega S89 use XBMC or MX player S/W.to decoding the dolby and dts.

 

Vega S89-H support hardware decoding dolby and dts ,which means no matter which video player you use, it will always have sound.

 

oo sorry , ok ευχαριστω μην εχει παρει το ματι σου ή γνωριζεις και κανα smartbox σε αυτην την κατηγορια που ειναι το απο πανω που να βγαζει δυο εξοδους για εικονα και ηχο

theodoros
Link to comment
Share on other sites

oo sorry , ok ευχαριστω μην εχει παρει το ματι σου ή γνωριζεις και κανα smartbox σε αυτην την κατηγορια που ειναι το απο πανω που να βγαζει δυο εξοδους για εικονα και ηχο

 

Μεσω hdmi και μια μεσω αναλογικης εχουν.Τωρα εαν εννοεις κατι αλλο δεν ξερω,αλλα τι ακριβως θελεις να κανεις??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες σε αλλη τηλεοραση?

Το δοκιμασα σε δυο τηλεορασεις μια smart και μια απλη με τα ιδια αποτελεσματα

Εκανα reset factory δυο φορες αλλα τιποτα

Περιμενω απαντηση απο τον πωλητη

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Μεσω hdmi και μια μεσω αναλογικης εχουν.Τωρα εαν εννοεις κατι αλλο δεν ξερω,αλλα τι ακριβως θελεις να κανεις??

 

Ψαχνω για δευτερη εξοδο για να δω αν γινεται μεσω video sender να στελνω την εικονα στο διπλανο δωματιο

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για δευτερη εξοδο για να δω αν γινεται μεσω video sender να στελνω την εικονα στο διπλανο δωματιο

Οκ στην hdmi στην tv και απο την αναλογικη av στο sender.Αυτα που κοιτας εχουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα σε δυο τηλεορασεις μια smart και μια απλη με τα ιδια αποτελεσματα

Εκανα reset factory δυο φορες αλλα τιποτα

Περιμενω απαντηση απο τον πωλητη

 

Mου ζητησε να το στειλω πισω γαι αντικατασταση

Κοστος ΕΛΤΑ συστημενο 15 Ευρω :(

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Mου ζητησε να το στειλω πισω γαι αντικατασταση

Κοστος ΕΛΤΑ συστημενο 15 Ευρω :(

Να τα ζητησεις πισω αυτα τα 15 ευρο φιλε μου,δεν ειναι δικο σφαλμα που δεν δουλευει το μηχανακι....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε δύο ημέρες παραλαμβαΝω αυτό.... http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Media_Players/Android_TV_Box/Android_4.2_Quad_Core_TV_Box_ATV_II_-_2GB_RAM_Mali-400_GPU_1.6GHz_CPU_Bluetooth/

Ή ερώτηση είναι η εξής... θα το συνδέσω στην lan με το ρουτερ και στον ενισχυτή με hdmi, τι άλλο πρέπει να κάνω ώστε να βλέπει τα αρχεία μου, ταινίες κλπ που έχω σε εξωτερικό δίσκο συνδεδεμένο σε laptop?

Edit....

Mkv δεν παίζει; μόλις τώρα είδα ότι δεν το αναφέρει.....

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι στη διαδικασια αγορας, και βλεπω πως υπαρχουν παρα πολλες επιλογες. Απο αυτα που εχω δει, νομιζω το minix x7 με καλυπτει και το βρηκα εδω σε πολυ καλη τιμη (παραειναι καλη και το σκεφτομαι).

Καμια γνωμη? Καποιο αλλο αντιστοιχων δυνατοτητων (να παιζει ανετα 1080p απο ethernet και να παιζει απροβληματιστα το xbmc)?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο μηχάνημα και μου δίνει ήχο στην τηλεόραση μέσο του HDMI (HDMI passthrough).

Build number:104k4

Τσέκαρε πιο firmware έχει.

To youtube πάει μια χαρά.

Ωχ τέτοια να μου λες.αυριο παραλαμβανω και γω το Η .ηρθε το χαρτακι πριν λιγο

Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τέτοια να μου λες.αυριο παραλαμβανω και γω το Η .ηρθε το χαρτακι πριν λιγο

 

Εγω το εστειλα πισω και περιμενω να μου στειλουν αλλο.

Το κοστος επιστροφης μου ειπαν η να παρω καποιο ειδος που πουλανε η να μου επιστρεψουν τα χρημματα

H αγορα εγινε απο aliexpress.com

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εστειλα πισω και περιμενω να μου στειλουν αλλο.

Το κοστος επιστροφης μου ειπαν η να παρω καποιο ειδος που πουλανε η να μου επιστρεψουν τα χρημματα

H αγορα εγινε απο aliexpress.com

 

Θα σου πω αύριο για το δικό μου

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το S89.

 

Το πρόβλημα με τον συγχρονισμό ήχου και εικόνας το είχα και εγώ, αλλά ανεπαίσθητο (έπρεπε να προσπαθήσω πολύ για να το δω). Έβγαλα την έκδοση xbmc της μάνας του (αν θυμάμαι καλά ήταν nightly του 14) και έβαλα την επίσημη 13. Όλα άψογα!!!

 

Μετά μπήκε ο δαίμονας custom μέσα μου και αποφάσισα να δοκιμάσω την finless 1.4. Την πέρασα, έγινε root και μου έβαλε και custom recovery και μια εβδομάδα τώρα όλα δουλεύουν ρολόι. Το μόνο που δεν κάνει είναι shutdown μέσω της εφαρμογής που έχει και επίσης όταν πατάω στο control του να κλείσει, μπαίνει σε standby (με κόκκινο led) για 5 λεπτά και μετά ξαναγίνεται μπλε και ανοίγει (αυτό το έκανε και πριν).

 

Δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα αυτό, απλά το αναφέρω.

 

Τέλος, το σύνδεσα με Ethernet και εξαφανίστηκαν όλα τα κολλήματα λόγω Wi-Fi (που σημαίνει και το Ethernet δουλεύει σωστά, γιατί διάβαζα ότι κάποια μηχανήματα είχαν πρόβλημα αυτό) και δοκίμασα και οπτική για τον ήχο (με τα Logitech Z5300) και δουλεύει μπαμ!!!!

 

Σε γενικές γραμμές το μηχάνημα είναι ΆΨΟΓΟ, απλά δεν πρόλαβα την H έκδοση, ****το!!!!

Edited by Antonis78
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το S89!

 

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να προβώ στην αγορά (της έκδοσης H καλού κακού) θα ήθελα να ρωτήσω αν στην αγορά από ebay εκ κίνας υπάρχει κανένα θέμα με εκτελωνισμό λόγω μεγάλης αξίας προϊόντος; Μέχρι τώρα έχω αγοράσει μόνο μέχρι 20€ και κάτω και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Όσοι έχετε πάρει κάνατε κάποια συνεννοήση για ένδειξη gift/ + απόδειξη με μικρή αξία;

 

edit: sorry, μόλις είδα ότι έχουν γίνει αρκετές αναφορές. απ ότι κατάλαβα μια συνεννόηση με τον πωλητή είναι αναγκαία καλού κακού.

Edited by Innersense

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το S89!

 

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να προβώ στην αγορά (της έκδοσης H καλού κακού) θα ήθελα να ρωτήσω αν στην αγορά από ebay εκ κίνας υπάρχει κανένα θέμα με εκτελωνισμό λόγω μεγάλης αξίας προϊόντος; Μέχρι τώρα έχω αγοράσει μόνο μέχρι 20€ και κάτω και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Όσοι έχετε πάρει κάνατε κάποια συνεννοήση για ένδειξη gift/ + απόδειξη με μικρή αξία;

 

edit: sorry, μόλις είδα ότι έχουν γίνει αρκετές αναφορές. απ ότι κατάλαβα μια συνεννόηση με τον πωλητή είναι αναγκαία καλού κακού.

 

 

Το ιδιο θεμα εχω και γω,εχω βαλει στοχο το εν λογω μηχανακι,λογω DD/DTS, αλλα φοβαμαι με το τελωνειο μην φαω καμια φολα.Τελευταια διαβασα οτι τα "gift" και οι εξεφτελιστηκες τιμες αμα στο ελεγξουν δεν περναει,καθως εχουν γνωση τι τιμες παιζουν.Οποτε ειναι καθαρα θεμα τυχης....

Τωρα ειμαι στη διαδικασια αυξησης του budget γιατι ειναι πιο ακριβο απο οτι ειχα στο μυαλο μου,οποτε μεχρι να μαζεψω $$ θα δω τι θα κανω....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το Η. Δεν έχω κάνει πολλά πράγματα. Με ήχο κανένα πρόβλημα. Το μηχανάκι σκοτώνει. Πρέπει να φύγω. Θα επανέλθω

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα το Η. Δεν έχω κάνει πολλά πράγματα. Με ήχο κανένα πρόβλημα. Το μηχανάκι σκοτώνει. Πρέπει να φύγω. Θα επανέλθω

 

Αν υπαρχει η δυνατοτητα να τσεκαρεις τον πολυκαναλο ηχο απο XBMC και στην HDMI και στην οπτικη θα σου ημουν υποχρεος (και συνδιαστικα αν γινεται με HDMI->TV & S/P DIF -> AMP)

Ευχαριστω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κρατήσει το minix neo x8-h στο τελωνείο. @#//'::^$^"

Μου το έστειλαν με ups και με πηραν τηλέφωνο και λένε οτι τα έξοδα εκτελωνισμου είναι πληρωμενα από τον αποστολέα αλλά για να το εκτελωνισουν θέλουν να τους στείλω απόδειξη από paypal (δεν έχω) ή να τους στειλει ο αποστολέας το αυθεντικό τιμολόγιο και όχι το αντίγραφο. Τι κάνω? Και ετοίμαζα ένα review με τα όλα του :'(

... νομίζω ότι πρέπει να συνενοηθείς με τον προμηθευτή σου ..

πάντως ενημέρωσέ μας !

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κρατήσει το minix neo x8-h στο τελωνείο. @#//'::^$^"

Μου το έστειλαν με ups και με πηραν τηλέφωνο και λένε οτι τα έξοδα εκτελωνισμου είναι πληρωμενα από τον αποστολέα αλλά για να το εκτελωνισουν θέλουν να τους στείλω απόδειξη από paypal (δεν έχω) ή να τους στειλει ο αποστολέας το αυθεντικό τιμολόγιο και όχι το αντίγραφο. Τι κάνω? Και ετοίμαζα ένα review με τα όλα του :'(

 

Έλεος τι είναι αυτά τα πράγματα; χώνουν παντού τη μύτη τους μου φαίνεται μπας και βγάλουμε κανένα φράγκο. Ζητώντας την αυθεντική απόδειξη συναλλαγής νομίζω ότι μπορούν να δημιουργήσουν database με την τρέχουσα πραγματική αξία προϊόντων έτσι ώστε να υπάρχει "προηγούμενο" και όταν σκάσει η περίπτωση gift/μειωμένη απόδειξη να υπάρχει reference. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν μπορούμε να επικαλεστουμε τις τιμές με τις οποίες πάνε να πουλήσουν κάποιοι απατεώνες έτσι ώστε να φανεί ότι όντως μπορεί να αγοραστεί η συσκευή με μικρότερο κόστος.

 

Όταν λες να τους στειλει ο αποστολέας το αυθεντικό και όχι το αντίγραφο τι εννοείς; υπάρχει κάποιο χαρτί μέσα στο πακέτο αυτή τη στιγμή που το έλεγξαν και τι γράφει αυτο;

Νομίζω ότι είναι πολύ χαρακτηριστικη η περίπτωση σου και περιμένω να δω τι θα γίνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλα!

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Έλεος τι είναι αυτά τα πράγματα; χώνουν παντού τη μύτη τους μου φαίνεται μπας και βγάλουμε κανένα φράγκο. Ζητώντας την αυθεντική απόδειξη συναλλαγής νομίζω ότι μπορούν να δημιουργήσουν database με την τρέχουσα πραγματική αξία προϊόντων έτσι ώστε να υπάρχει "προηγούμενο" και όταν σκάσει η περίπτωση gift/μειωμένη απόδειξη να υπάρχει reference. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν μπορούμε να επικαλεστουμε τις τιμές με τις οποίες πάνε να πουλήσουν κάποιοι απατεώνες έτσι ώστε να φανεί ότι όντως μπορεί να αγοραστεί η συσκευή με μικρότερο κόστος.

 

Όταν λες να τους στειλει ο αποστολέας το αυθεντικό και όχι το αντίγραφο τι εννοείς; υπάρχει κάποιο χαρτί μέσα στο πακέτο αυτή τη στιγμή που το έλεγξαν και τι γράφει αυτο;

Νομίζω ότι είναι πολύ χαρακτηριστικη η περίπτωση σου και περιμένω να δω τι θα γίνει. Ελπίζω να πάνε όλα καλα!

 

 

Άσχετα αν ευχόμαστε να μη συμβεί ,αυτό ειναι το φυσιολογικό .Δεν χώνουν την μύτη τους .Την δουλειά τους κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...