Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αυτό παρήγγειλα φίλε μου (το dual band), λες να μου κάνουν καμμιά μαμακία και να μου στείλουν το άλλο; Πάντως στο order confirmation email το dual band φαίνεται. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα!

 

Θα τους στείλω ένα email για καλό και για κακό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1278

  • makis1024

    550

  • ath156

    1781

Εγώ αυτό παρήγγειλα φίλε μου (το dual band), λες να μου κάνουν καμμιά μαμακία και να μου στείλουν το άλλο; Πάντως στο order confirmation email το dual band φαίνεται. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα!

 

Θα τους στείλω ένα email για καλό και για κακό!

 

Στειλε τους mail αλλα αν εχει φύγει η παραγγελία σου δεν θα μπορεσουν να κανουν κατι. Ας ευχηθούμε να εστειλαν αυτο που ζήτησες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το επιβεβαίωσα, το dual band μου έχουν στείλει. Φαίνεται ήμουν στο πρώτο batch που λένε και στο site τους. Θα δούμε όταν έρθει.

 

Η μαμακια, όμως είναι άλλη, είχα παραγγείλει μαζί και το Prometheus που το είχε προσφορά 35€ και μου έστειλαν email ότι είναι out of production και το ακύρωσα. Τώρα μου λένε ότι την άλλη εβδομάδα θα είναι available, αλλά τώρα έχει τα διπλάσια. Τι να κάνω; Να τους ζητήσω έκπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα email από το Geekbuying ότι η παραγγελία μου εστάλη. Περιέχει αυτό: Tronsmart Vega S89, μόλις παραλάβω θα ανεβάσω unboxing και αργότερα ένα review.

 

Άντε να δούμε τι λένε και τα 4πύρηνα Amlogic!

 

Αυτό υποτίθεται το έχουν σε 2 χρώματα, αλλά και τα δύο μαύρα...

Το ένα άμεσα διαθέσιμο, το άλλο από 30-04, τι γίνεται με αυτό ρε παιδιά;;;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υποτίθεται το έχουν σε 2 χρώματα, αλλά και τα δύο μαύρα...

Το ένα άμεσα διαθέσιμο, το άλλο από 30-04, τι γίνεται με αυτό ρε παιδιά;;;

 

Αν προσέξεις, όταν πατάς το 2ο χρώμα σε πάει στην σελίδα του άλλου κωδικού (324693), του Elite που είναι πιο φτηνό αλλά με λιγότερο χώρο και δεν είναι το WiFi dual band. Αυτό είναι διαθέσιμο άμεσα, το άλλο, το ακριβό, από 30/04.

 

Αν βαριέσαι συναντιομαστε και το κάνω εγώ review. Αν θέλεις πες μου

 

Δεν έχω πρόβλημα, φίλε μου. Μόλις έρθει μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις, όταν πατάς το 2ο χρώμα σε πάει στην σελίδα του άλλου κωδικού (324693), του Elite που είναι πιο φτηνό αλλά με λιγότερο χώρο και δεν είναι το WiFi dual band. Αυτό είναι διαθέσιμο άμεσα, το άλλο, το ακριβό, από 30/04.

 

Σωστά, έτσι είναι και ευχαριστώ για την επισήμανση.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα email από το Geekbuying ότι η παραγγελία μου εστάλη. Περιέχει αυτό: Tronsmart Vega S89, μόλις παραλάβω θα ανεβάσω unboxing και αργότερα ένα review.

 

Άντε να δούμε τι λένε και τα 4πύρηνα Amlogic!

... φίλε Αντώνη εγώ έχω το cs968 και έχω κάποια προβληματάκια , τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμα , και μάλλον οφείλονται στην έκδοση του tvbox ( ... αν και τελευταία έχω σταματήσει το ψάξιμο ...) .

(όταν το συνδέω στο ηχοσύστημα μέσω spdif ( passthrough ) ,έχω κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα στην εικόνα όταν ο ήχος είναι πολυκάναλος )

... σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω δώρο και να πάρω ένα άλλο ίσως το s89,

... για να ησυχάσω επιτέλους .

 

... οπότε αναμένω με μεγάλη υπομονή το review, και εύχομαι όλα να είναι τέλεια !

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα εγώ δεν νομίζω να το ρισκάρω. Η rom που έχω λειτουργεί μια χαρά

 

τι σημαίνει kit kat rom ironwolf ; ( .... μπας και... )

Link to comment
Share on other sites

... φίλε Αντώνη εγώ έχω το cs968 και έχω κάποια προβληματάκια , τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμα , και μάλλον οφείλονται στην έκδοση του tvbox ( ... αν και τελευταία έχω σταματήσει το ψάξιμο ...) .

(όταν το συνδέω στο ηχοσύστημα μέσω spdif ( passthrough ) ,έχω κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα στην εικόνα όταν ο ήχος είναι πολυκάναλος )

... σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω δώρο και να πάρω ένα άλλο ίσως το s89,

... για να ησυχάσω επιτέλους .

 

... οπότε αναμένω με μεγάλη υπομονή το review, και εύχομαι όλα να είναι τέλεια !

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι σημαίνει kit kat rom ironwolf ; ( .... μπας και... )

 

Για μένα, για να σιγουρευτεις αν φταίει το box, θα πρέπει να δοκιμάσεις και σε άλλο hifi.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

... φίλε Αντώνη εγώ έχω το cs968 και έχω κάποια προβληματάκια , τα οποία δεν έχω καταφέρει να λύσω ακόμα , και μάλλον οφείλονται στην έκδοση του tvbox ( ... αν και τελευταία έχω σταματήσει το ψάξιμο ...) .

(όταν το συνδέω στο ηχοσύστημα μέσω spdif ( passthrough ) ,έχω κάποια ανεπαίσθητα σπασίματα στην εικόνα όταν ο ήχος είναι πολυκάναλος )

... σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω δώρο και να πάρω ένα άλλο ίσως το s89,

... για να ησυχάσω επιτέλους .

 

... οπότε αναμένω με μεγάλη υπομονή το review, και εύχομαι όλα να είναι τέλεια !

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι σημαίνει kit kat rom ironwolf ; ( .... μπας και... )

 

H kit-kat είναι η τελευταία έκδοση του android, αν ψάξεις καμιά δυο μέρες πριν θα βρεις link για να την κατεβάσεις. Όταν το πρόβλημα δεν είναι σε επίπεδο hardware τότε μπορείς να ελπίζεις ότι μια νεότερη έκδοση του λογισμικού ίσως λύσει προβλήματα που υπήρχαν προγενέστερα. Ποτέ δεν ξέρεις αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις εκτός από λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, για να σιγουρευτεις αν φταίει το box, θα πρέπει να δοκιμάσεις και σε άλλο hifi.

 

... φίλε junglist , δεν έχει σημασία αν έχω συνδεμένο hifi η όχι .

από τη στιγμή που επιλέξω το spdif passthrough και η ταινία έχει πολυκάναλο ήχο άσχετα αν έχω συνδέσει το ηχοσύστημα ή όχι ,έχω αυτά τα drop frames στην εικόνα. ( ο ήχος δεν έχει κανένα σπάσιμο ).

..πάντως και το γεγονός ότι για να κάνω Flash κάποια rom ακολουθώ άλλη διαδικασία από εσάς ,και ποτέ το tvbox δεν μπαίνει σε flash mode κρατόντας πατημένο το reset ,μου υποδυκνύει άλλη motherboard .

... και όπως λένε κυκλοφορούν τουλάχιστο τρεις εκδόσεις του cs968.

..λέω να το ανοίξω για να δω τα τσιπάκια που έχει και να βρω την έκδοση .

... μήπως το έχεις ψάξει και εσύ ,και ξέρεις ποια έκδοση έχεις ώστε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα ;

.... πραγματικά θα ήταν τέλειο μηχάνημα αν δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

 

.... βασικά είναι και κάτι rom που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα ,εκτώς της kit-kat που όντως είναι ίσως κάτι καινούριο ,αλλά πραματικά έχω βαρεθεί την διαδικασία , μιας και πρέπει να μεταφέρω το pc στο σαλόνι, για να έχω εικόνα από το tvbox.

 

..πάντως σκέφτομαι να το κάνω δώρο στον πεθερό μου, που δεν έχει ηχοσύστημα , οπότε δεν θα έχει και θέμα.... (.. αν και τα οικονομικά μου είναι χάλια )

και να πάρω το s89 σε λίγο καιρό αν πειστώ ότι θα είναι όλα ok.

 

... επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους φίλους που με βοήθησαν τόσες φορές ,και πραγματικά το νήμα είναι μια μεγάλη βοήθεια για όλους αυτούς που ασχολούνται με αυτά τα μηχανηματάκια ,και ιδιαίτερα τους φίλους junglist και ironwolf ,που βοηθούν συστηματικά όλο τον κόσμο πολύ καιρό τώρα.

 

... βέβαια βλέπω , ότι σε λίγο καιρό όλοι θα πάρουν το s89 αν αποδειχθεί αντάξιο των προσδοκιών

 

... επίσης καλό πάσχα σε όλους , και καλή ανάσταση ,

... γιατί αν δεν μας βοηθήσει ο θεός... δεν μας βλέπω καλά !

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

H kit-kat είναι η τελευταία έκδοση του android, αν ψάξεις καμιά δυο μέρες πριν θα βρεις link για να την κατεβάσεις. Όταν το πρόβλημα δεν είναι σε επίπεδο hardware τότε μπορείς να ελπίζεις ότι μια νεότερη έκδοση του λογισμικού ίσως λύσει προβλήματα που υπήρχαν προγενέστερα. Ποτέ δεν ξέρεις αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις εκτός από λίγο χρόνο.

 

mmarx έχεις καταφέρει να δουλέψεις το skype με την κάμερα του cs968 , χωρίς να τα βλέπεις όλα κόκκινα , μια και το skype δεν σε αφήνει να επιλέξεις ότι είσαι κάτω από λάμπα ,όπως στο μαμά πρόγραμμα για την κάμερα ;

 

...στην ουσία χωρίς τη δυνατότητα να επιλέξεις πηγή φωτός το skype είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα προσπαθω να δω ποιο θα παρω κι εγω, αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει... Ισως ενα σημαντικο θεμα, ειναι κατα ποσο αυτα τα μηχανακια μπορουν να ανταποκριθουν και σαν media players. Σε αυτο τον τομεα, συμφωνα με οσα εχω διαβασει, δεν τα καταφερνουν καλα. Καποια στιγμη σκεφτηκα να 'χτυπησω' το καινουργιο vega s89, αλλα και για αυτο διαβαζω οτι εχει τα προβληματακια του:http://www.cnx-software.com/2014/04/12/tronsmart-vega-s89-review/

Τουλαχιστον αυτο που εγω θα ηθελα, ειναι να μπαινει ανετα στο internet, να υποστηριζει adobe flash και να μπορω να χρησιμοποιω και το utube σε 720ρ.

Mαλλον θα καταληξω στο cs968...

Link to comment
Share on other sites

mmarx έχεις καταφέρει να δουλέψεις το skype με την κάμερα του cs968 , χωρίς να τα βλέπεις όλα κόκκινα , μια και το skype δεν σε αφήνει να επιλέξεις ότι είσαι κάτω από λάμπα ,όπως στο μαμά πρόγραμμα για την κάμερα ;

 

...στην ουσία χωρίς τη δυνατότητα να επιλέξεις πηγή φωτός το skype είναι χάλια.

 

Λυπάμαι αλλά δεν το δουλεύω το skype γιατί η κάμερα είναι χάλια (χειρότερη και από άλλα ίδια κουτιά - τα σύγκρινα) και ο φωτισμός μου επίσης χάλια. Μόνο όταν είναι ηλιόλουστη μέρα και έχω ανοίξει όλα τα παράθυρα αρχίζει να είναι ανεκτή. Αυτός είναι και ο λόγος που στο επόμενο κουτί που θα πάρω το να μην έχει κάμερα θα είναι σημαντικός παράγοντας. Δεν δοκίμασα όμως αν μπορείς να επιλέξεις εξωτερική κάμερα στο skype, θα δοκιμάσω και θα σου πω. Πάντως την δικιά του την έχω για άχρηστη.

 

Να κυκλοφορήσει το s89 και τότε το cs968 θα κάτσει στον πάγκο να κάνει το αναπληρωματικό (έτσι και αλλιώς η hdmi μου μου βγάζει χειρότερη εικόνα και από την κάμερα).

Link to comment
Share on other sites

Ακομα προσπαθω να δω ποιο θα παρω κι εγω, αλλα ακομα δεν εχω αποφασισει... Ισως ενα σημαντικο θεμα, ειναι κατα ποσο αυτα τα μηχανακια μπορουν να ανταποκριθουν και σαν media players. Σε αυτο τον τομεα, συμφωνα με οσα εχω διαβασει, δεν τα καταφερνουν καλα. Καποια στιγμη σκεφτηκα να 'χτυπησω' το καινουργιο vega s89, αλλα και για αυτο διαβαζω οτι εχει τα προβληματακια του:http://www.cnx-software.com/2014/04/12/tronsmart-vega-s89-review/

Τουλαχιστον αυτο που εγω θα ηθελα, ειναι να μπαινει ανετα στο internet, να υποστηριζει adobe flash και να μπορω να χρησιμοποιω και το utube σε 720ρ.

Mαλλον θα καταληξω στο cs968...

 

βασικά αν βιάζεσαι πάρε το cs968 ,

...το τι μπορεί να αντιμετωπίσεις, νομίζω έχει καταγραφεί ,και μπορείς να κρίνεις πόσο σημαντικό μπορεί να είναι για σένα .

... κατά την γνώμη μου δεν θα έχεις πρόβλημα , ιδίως αν έχεις την δυνατότητα για ethernet καλώδιο και αν δε σε ενδιαφέρει η οπτική έξοδος για κάποιο ηχοσύστημα , με την οποία έχω κάποιο πρόβλημα .

... το οποίο κατά την γνώμη μου οφείλεται στο ότι έχω κάποια άλλη έκδοση του cs968 από ότι οι άλλοι φίλοι .(...ίσως και να βρεθεί λύση).

... βέβαια αν δεν σε καίει ο χρόνος ,περίμενε λίγο να δεις και τις εντυπώσεις για το s89 από τον φίλο που το πήρε.

..όπως και να έχει το s89 είναι αρκετά καλύτερο αλλά ίσως να έχει και αυτό πολλά προβλήματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λυπάμαι αλλά δεν το δουλεύω το skype γιατί η κάμερα είναι χάλια (χειρότερη και από άλλα ίδια κουτιά - τα σύγκρινα) και ο φωτισμός μου επίσης χάλια. Μόνο όταν είναι ηλιόλουστη μέρα και έχω ανοίξει όλα τα παράθυρα αρχίζει να είναι ανεκτή. Αυτός είναι και ο λόγος που στο επόμενο κουτί που θα πάρω το να μην έχει κάμερα θα είναι σημαντικός παράγοντας. Δεν δοκίμασα όμως αν μπορείς να επιλέξεις εξωτερική κάμερα στο skype, θα δοκιμάσω και θα σου πω. Πάντως την δικιά του την έχω για άχρηστη.

 

Να κυκλοφορήσει το s89 και τότε το cs968 θα κάτσει στον πάγκο να κάνει το αναπληρωματικό (έτσι και αλλιώς η hdmi μου μου βγάζει χειρότερη εικόνα και από την κάμερα).

 

...νομίζω ότι για απλή χρήση η κάμερα δεν είναι τόσο χάλια.

..αυτό που φταίει είναι το skype το οποίο στην android έκδοση δεν έχει καθόλου ρυθμίσεις , όπως αυτή για να διαλέξεις ότι βρίσκεσαι κάτω από φωτισμό λάμπας.

...αφού όπως λες με τα παράθυρα ανοικτά διορθώνεται λίγο το πρόβλημα, άρα δεν σε ενοχλεί τόσο η ποιότητα της κάμερας.

...αν ανοίξεις από τα προγράμματα αυτό της κάμερας , πας στην κάμερα και όχι στην φωτογραφική μηχανή, και πατήσεις νομίζω προς τη μέση , θα βγει ένα μενού για να επιλέξεις αν βρίσκεσαι έξω ,κάτω από λάμπα κτλ.

αν βάλεις τη ρύθμιση ότι είσαι κάτω από λάμπα θα δεις ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο χάλια .

... έχω διαβάσει ότι και εξωτερική κάμερα να βάλεις πάλι χάλια θα βλέπεις στο skype , μια και δεν έχεις τη δυνατότητα αυτής της ρύθμισης.

.. στο μυαλό μου γυρνάει αν θα μπορούσε από προεπιλογή να ανοίγει η κάμερα στη ρύθμιση " κάτω από λάμπα " ....αλλά πως....

..υπάρχει στο ιντερνετ κάποια τροποποιημένη έκδοση του skype που σου δίνει κάποιες ρυθμίσεις ,αλλά δεν μας λύνει το πρόβλημα.

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

... φίλε junglist , δεν έχει σημασία αν έχω συνδεμένο hifi η όχι .

από τη στιγμή που επιλέξω το spdif passthrough και η ταινία έχει πολυκάναλο ήχο άσχετα αν έχω συνδέσει το ηχοσύστημα ή όχι ,έχω αυτά τα drop frames στην εικόνα. ( ο ήχος δεν έχει κανένα σπάσιμο ).

..πάντως και το γεγονός ότι για να κάνω Flash κάποια rom ακολουθώ άλλη διαδικασία από εσάς ,και ποτέ το tvbox δεν μπαίνει σε flash mode κρατόντας πατημένο το reset ,μου υποδυκνύει άλλη motherboard .

... και όπως λένε κυκλοφορούν τουλάχιστο τρεις εκδόσεις του cs968.

..λέω να το ανοίξω για να δω τα τσιπάκια που έχει και να βρω την έκδοση .

... μήπως το έχεις ψάξει και εσύ ,και ξέρεις ποια έκδοση έχεις ώστε να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα ;

.... πραγματικά θα ήταν τέλειο μηχάνημα αν δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

 

.... βασικά είναι και κάτι rom που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα ,εκτώς της kit-kat που όντως είναι ίσως κάτι καινούριο ,αλλά πραματικά έχω βαρεθεί την διαδικασία , μιας και πρέπει να μεταφέρω το pc στο σαλόνι, για να έχω εικόνα από το tvbox.

 

..πάντως σκέφτομαι να το κάνω δώρο στον πεθερό μου, που δεν έχει ηχοσύστημα , οπότε δεν θα έχει και θέμα.... (.. αν και τα οικονομικά μου είναι χάλια )

και να πάρω το s89 σε λίγο καιρό αν πειστώ ότι θα είναι όλα ok.

 

... επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους φίλους που με βοήθησαν τόσες φορές ,και πραγματικά το νήμα είναι μια μεγάλη βοήθεια για όλους αυτούς που ασχολούνται με αυτά τα μηχανηματάκια ,και ιδιαίτερα τους φίλους junglist και ironwolf ,που βοηθούν συστηματικά όλο τον κόσμο πολύ καιρό τώρα.

 

... βέβαια βλέπω , ότι σε λίγο καιρό όλοι θα πάρουν το s89 αν αποδειχθεί αντάξιο των προσδοκιών

 

... επίσης καλό πάσχα σε όλους , και καλή ανάσταση ,

... γιατί αν δεν μας βοηθήσει ο θεός... δεν μας βλέπω καλά !

 

Καλή Ανάσταση και σε σένα και στα υπόλοιπα παιδιά.

 

Δεν έχω ανοίξει το δικό μου, καθώς ήμουν τυχερός και σε μένα έπαιζε τα πάντα καλά από την αρχή και δεν ασχολήθηκα παραπάνω.

 

Εφόσον δεν φταίει το hifi τότε είναι θέμα Rom ή προγράμματος αναπαραγωγής πολυμέσων.

Θυμάμαι ότι είχες δοκιμάσει διάφορες ρομ.

Προγράμματα διαφορετικά δοκίμασες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

....με όλους τους player's κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα,

... όταν έχω σαν έξοδο ήχου το spdif passthrough , και όταν ο ήχος είναι πράγματι πολυκάναλος. ( το καταλαβαίνω γιατί το ηχοσύστημα γράφει dolby digital ,dts κ.τ.λ.)

..βέβαια είναι τόσο ανεπαίσθητο το καρέδιασμα που μόνο εγώ το καταλαβαίνω...

 

... είναι όπως λες θέμα rom , το οποίο όμως προκύπτει από το διαφορετικό υλικο στις διάφορες εκδόσεις του cs968.

 

... τελικά το άνοιξα και έχω την ver 3 με το AP6210 WIFI CHIP ,δηλαδή το τσιπ που έχει η ver 2. (...άντε βρες άκρη ).

... τον επεξεργαστή δεν μπόρεσα να τον δω λόγο το ότι είναι κολλημένη πάνω του η ψύκτρα.

..[ATTACH]44039[/ATTACH]

να και μια φώτο που βρήκα στο freaktab και είναι ακριβώς ίδια με αυτό που είδα στο δικό μου cs968.

Edited by Buried
Link to comment
Share on other sites

....με όλους τους player's κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα,

... όταν έχω σαν έξοδο ήχου το spdif passthrough , και όταν ο ήχος είναι πράγματι πολυκάναλος. ( το καταλαβαίνω γιατί το ηχοσύστημα γράφει dolby digital ,dts κ.τ.λ.)

..βέβαια είναι τόσο ανεπαίσθητο το καρέδιασμα που μόνο εγώ το καταλαβαίνω...

 

... είναι όπως λες θέμα rom , το οποίο όμως προκύπτει από το διαφορετικό υλικο στις διάφορες εκδόσεις του cs968.

 

... τελικά το άνοιξα και έχω την ver 3 με το AP6210 WIFI CHIP ,δηλαδή το τσιπ που έχει η ver 2. (...άντε βρες άκρη ).

... τον επεξεργαστή δεν μπόρεσα να τον δω λόγο το ότι είναι κολλημένη πάνω του η ψύκτρα.

..[ATTACH]44039[/ATTACH]

να και μια φώτο που βρήκα στο freaktab και είναι ακριβώς ίδια με αυτό που είδα στο δικό μου cs968.

 

Η geass για ποια εκδοση ειναι. Ρωταω για να μην ανοιγω το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα η Geass είναι μια χαρά αλλά δεν ξέρω ποιο chip έχω.

Άσχετο αλλά στο BT919 έβαλα rom με overclocked kernel στην gpu και στην ddr και τώρα τα βίντεο τα παίζει όλα τέλεια και στο xbmc.

Επίσης η διαφορά με το cs968 όταν streamαρω αγώνες σε sopcast στα 2000 kbps είναι τραγική. Στο BT919 τρέχει τέλεια και στο cs968 έχει σπασίματα. Οπότε θα πρέπει να βρω έναν τρόπο να το κάνω overclock. Αν οχι την cpu, τότε την gpu και την ddr

 

Χωρίς custom kernel ξεχνάς το ocing.

Όλοι αυτό περιμένουμε.

Άλλο να τρέχει η cpu στα 1600mhz και άλλο στα 2000.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

παιδιά όποιος φλασάρει αυτήν σε tv01 (ή όπως λέγεται αυτό που δίνει το geekbuying) ας πει αν έχει θέματα (δεν το έχω μαζί μου αυτή την περίοδο για να το τεστάρω )

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακούγεται πολύ καλή αυτή η custom Rom.

http://www.freaktab.com/showthread.php?11706-(NEW-JUST-RELEASED)-Ultra-HiDef-Plus4-2MP-5MP-1080P-Multi-Media-Super-ROM-AP6210-Wicked-Video-Resolution-Quality-(See-Photos)

 

Άραγε παίζει στο δικό μου.. (Θέλει άνοιγμα)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακούγεται πολύ καλή αυτή η custom Rom.

http://www.freaktab.com/showthread.php?11706-(NEW-JUST-RELEASED)-Ultra-HiDef-Plus4-2MP-5MP-1080P-Multi-Media-Super-ROM-AP6210-Wicked-Video-Resolution-Quality-(See-Photos)

 

Άραγε παίζει στο δικό μου.. (Θέλει άνοιγμα)

 

από geek το πήρες ;

Link to comment
Share on other sites

από geek το πήρες ;

 

Όχι από eBay

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...