Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό απο που το παίρνεις,υπάρχει έτοιμο ή πρέπει να το στήσει κάποιος;

Γιατί από ότι κατάλαβα,αυτός είναι μόνο ο επεξεργαστής!

Που το βρήκες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Προσοχή το Raspberry pi Δεν είναι για όλους !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

Αυτό απο που το παίρνεις,υπάρχει έτοιμο ή πρέπει να το στήσει κάποιος;

Γιατί από ότι κατάλαβα,αυτός είναι μόνο ο επεξεργαστής!

Που το βρήκες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/2519586fdf991c2cd7b4f0feef150458.jpg

Το έχει το crazy Sundays του eshop σε προσφορά, με έναν οδηγό περνάς το openelec και θα είσαι πολύ ευχαριστημένος..

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/2519586fdf991c2cd7b4f0feef150458.jpg

Το έχει το crazy Sundays του eshop σε προσφορά, με έναν οδηγό περνάς το openelec και θα είσαι πολύ ευχαριστημένος..

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και θες κι ενα κουτι κι ενα τροφοδοτικο και ενα τηλεκοντρολ και εμπειρια να περασεις firmware.

Καλη υπομονη

Παρε ενα boxaki να ισυχασεις απο ολα αυτα.Εσυ αποφασιζεις .

Link to comment
Share on other sites

@pow το να ησυχασεις με ένα boxaki είναι σχετικό.. Ξέρω, την έχω πάθεις για αυτό το λέω.. Ενώ με μια ώρα διάβασμα με το Raspberry θα είναι χαρούμενος για περισσότερο. Τώρα για τα παρελκόμενα που αναφερθηκες, με 55 ευρώ σύνολο θα είναι καλυμμένος...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι για iPhone,jailbreak ότι θες τέτοια!!!

Για μένα που τα χέρια μου δεν πιάνουν,το raspberry δεν ξέρω αν θα το πάρω για να το φτιάξω!Γι αυτό και είπα αν υπάρχει στημένο έτοιμο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τι γινεται με τον 912 .

Ελυσε τα προβληματα που ειχε ?

 

Να παραγγειλω το GT1 http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html αφοβα?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τι γινεται με τον 912 .

Ελυσε τα προβληματα που ειχε ?

 

Να παραγγειλω το GT1 http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html αφοβα?

 

Δες κι αυτο .Παλια best buy με τον s912 τωρα.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν βαζω κατι για να βγαλω χρηματα ειδα το συγκεκριμεννο κι εκανα copy paste .Αν ειναι να μην ξαναβαλω λινκ ..Να ενημερωσω ηθελα ,τωρα αν φαινετε οτι πληρωνομαι γιαυτο τι ναπω ....πειτε μου απο που θα πληρωθω μονο γιατι εγω ηλικρινα δεν ο γνωριζω

Ανακάλεσα, νωρίτερα και για εσένα ισχύει αυτό.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και θες κι ενα κουτι κι ενα τροφοδοτικο και ενα τηλεκοντρολ και εμπειρια να περασεις firmware.

Καλη υπομονη

Παρε ενα boxaki να ισυχασεις απο ολα αυτα.Εσυ αποφασιζεις .

Μια χαρά είναι το raspberry και υπάρχουν μαγαζιά που σου το στήνουν open ellec kodi κτλ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thermal paste, δουλεύετε; Ποια προτιμάτε;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@pow το να ησυχασεις με ένα boxaki είναι σχετικό.. Ξέρω, την έχω πάθεις για αυτό το λέω.. Ενώ με μια ώρα διάβασμα με το Raspberry θα είναι χαρούμενος για περισσότερο. Τώρα για τα παρελκόμενα που αναφερθηκες, με 55 ευρώ σύνολο θα είναι καλυμμένος...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά προτείνεις έτσι σε κάποιον που ψάχνει ένα φτηνό στικ να πάρει μια πλακέτα και να ξεκινήσει τον αγώνα?

Δηλαδή ένας αλλος θα το θεωρούσε φυσιολογικό να ξεκινήσει με ενα κολλητηρι...

Πες στον άνθρωπο οτι ειναι μανούρα.

Εδω οι περισσότεροι βαριούνται να περάσουν το kodi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι το raspberry και υπάρχουν μαγαζιά που σου το στήνουν open ellec kodi κτλ

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή αυτος που ψάχνει για ένα στικ να παρει rasberry??

Γιατί όχι ενα mini m8s ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά προτείνεις έτσι σε κάποιον που ψάχνει ένα φτηνό στικ να πάρει μια πλακέτα και να ξεκινήσει τον αγώνα?

Δηλαδή ένας αλλος θα το θεωρούσε φυσιολογικό να ξεκινήσει με ενα κολλητηρι...

Πες στον άνθρωπο οτι ειναι μανούρα.

Εδω οι περισσότεροι βαριούνται να περάσουν το kodi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή αυτος που ψάχνει για ένα στικ να παρει rasberry??

Γιατί όχι ενα mini m8s ?

Εδω παιρνουν προεγκατεστημενο kodi με addon installer και πελαγωνουν να περασουν ενα addon.

Εγω ειπα ποιο πανω για mini m8s ii η beelink mini mxiii ii με ολα κομπλε κι ο ιδιος ειπε θελει κατι ετοιμο ,γιατι να τον ταλαιπορουμαι ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ήθελα στικ γιατί το boxακι δεν έχω κάπου να το τοποθετήσω... Έχω και στο σαλόνι το gt1 (παρεμπιπτόντως για τον φίλο που ρωτάει εγώ το δουλεύω εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα, ούτε αυτά που έχουν αναφερθεί εδω) απλά επειδή με παίρνει ο ύπνος συνέχεια εκεί βλέποντας ταινίες (
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δεν ξέρω αν υπάρχει πιο αναποφάσιστος απο εμένα, αν ψάχνω έτσι για ενα tv box δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει στην πιθανή ικανότητα αγοράς σπιτιού....

 

λοιπόν το θέμα μου είναι, ποιο απο τα 2 να πάρω...

 

1) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

2) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html

 

οι ερωτήσεις μου χιλιάδες, γιατί το GT κάνει 150 και το MX 114 (χωρίς έκπτωση πάντα), γιατί η beelink έβγαλε 2 με τα ιδια χαρακτηριστικά? αν είναι ίδια, υπάρχει καλύτερο? μήπως δεν είναι ίδια, άρα ποιο είναι το καλύτερο?

 

μάγκες βοηθήστε με γιατι αλλιώς δεν θα πάρω τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ήθελα στικ γιατί το boxακι δεν έχω κάπου να το τοποθετήσω... Έχω και στο σαλόνι το gt1 (παρεμπιπτόντως για τον φίλο που ρωτάει εγώ το δουλεύω εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα, ούτε αυτά που έχουν αναφερθεί εδω) απλά επειδή με παίρνει ο ύπνος συνέχεια εκεί βλέποντας ταινίες (

Τι S/N έχεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι S/N έχεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α912 αν εννοείς αυτό... Απο αυτά ξεκιναει

 

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, δεν ξέρω αν υπάρχει πιο αναποφάσιστος απο εμένα, αν ψάχνω έτσι για ενα tv box δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει στην πιθανή ικανότητα αγοράς σπιτιού....

 

 

 

λοιπόν το θέμα μου είναι, ποιο απο τα 2 να πάρω...

 

 

 

1) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_487806.html

 

2) http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_580669.html

 

 

 

οι ερωτήσεις μου χιλιάδες, γιατί το GT κάνει 150 και το MX 114 (χωρίς έκπτωση πάντα), γιατί η beelink έβγαλε 2 με τα ιδια χαρακτηριστικά? αν είναι ίδια, υπάρχει καλύτερο? μήπως δεν είναι ίδια, άρα ποιο είναι το καλύτερο?

 

 

 

μάγκες βοηθήστε με γιατι αλλιώς δεν θα πάρω τίποτα....

 

Σου απάντησα και πιο πριν. Τα εχω και τα 2. Το MX III-G εινα κλασεις ανώτερο. Υπόψιν οτι δουλεύω TV box εδω και 5 χρονια και εχω σεταρει για φίλους αρκετά. Δεν συγκρίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να τα δεις μέσω kodi,που έχει καλό player?

Βάζεις στικακι,πας στο video,file επιλέγεις το στικακι σου

Για δοκίμασε και πες μας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το ένα αλλά δεν δουλεύει. Όσο και αν ρυθμήσω την φωτεινότητα αυτό μου το γυρνάει μόνο του στο σκοτεινό,είναι σαν να κάνει dimming τον φωτισμό. Δεν νομίζω ότι φταίνε οι player γιατί το έχω δοκιμάσει με 5 διαφορετικούς και κάνει το ίδιο, μέχρι και σε άλλη τηλεόραση το έβαλα αλλά και εκεί το ίδιο κάνει. Όταν είναι σε παύση ή όταν υπάρχει μενού ανοιχτό η ταινία φαίνεται κανονικά από πίσω, όταν πατήσω play σε 1 με 2 δευτερόλεπτα σκοτεινιάζει την οθόνη σιγά σιγά. Κάτι στο setup του egreat πρέπει να είναι γιατί μου το κάνει και σε βίντεο από you tube και σε βίντεο από τον browser. Μόνο όταν παίζω βίντεο από τον opera δεν μου το κάνει. Έχω στεναχωρηθεί γιατί έδωσα 80 ευρώ και δεν μπορώ να δω μια ταινία.

Ελπίζω να σας έδωσα μερικά στοιχεία.

Εκτιμώ την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Τα παλικάρια του kodi, απέκτησαν χορηγούς διαβάζω, κυρίως από την nvidia και την minix.Επίσης άρχισαν έναν αγώνα στο να αποτρέψουν πιθανούς αγοραστές των φτηνών κινεζικών κουτιών, κυρίως γιατί είναι έμποροι πειρατικού περιεχομένου.η μη υποστήριξη AML logic soc ξεκινά από την έκδοση 17

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

 

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά ενός TV Box για streaming μέσω Kodi, μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό που έγραψες ; Αφήνεις να εννοηθεί ότι θα υπάρξει πρόβλημα με την εγκατάσταση του Kodi 17 σε android TV Boxes με AMlogic...φάινεται όμως παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο!

 

Φιλικά

Χάρης

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα

 

Μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν για την αγορά TV Box από κινέζο (http://www.gearbest.com) ισχύει ότι και με τα smartphones του vickmall;

 

Χρειάζεται δηλαδή να ενημερώσουμε για κάτι τον κινέζο; Θυμάμαι από vickmall υπήρχε μια ρουτίνα που ζητούσαμε για root, δασμούς, eu αντάπτορα κλπ. Ισχύει και εδώ το ίδιο;

 

Φιλικά

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά δεν χρειάζεται να πεις τίποτα, άλλο αν πολλοί το κάνουν για να νιώθουν πιο σίγουροι. Και στο vickmall και στο gearbest ξέρουν καλά οι ίδιοι τι πρέπει να κάνουν με τα πακέτα για να ελαχιστοποιηθούν οι πιθανότητες τελωνείου.
Link to comment
Share on other sites

:!: Το θέμα του topic είναι τα Android TV Box. Διεγράφησαν τα off topic post και επίσης μεταφέρθηκαν στο Chat+Fun τα ποστ που σχετίζονταν με την αλλαγή στη νομοθεσία. Παρακαλώ να συνεχίσουμε on topic.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Α912 αν εννοείς αυτό... Απο αυτά ξεκιναει

 

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αυτό εννοούσα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ένα αλλά δεν δουλεύει. Όσο και αν ρυθμήσω την φωτεινότητα αυτό μου το γυρνάει μόνο του στο σκοτεινό,είναι σαν να κάνει dimming τον φωτισμό. Δεν νομίζω ότι φταίνε οι player γιατί το έχω δοκιμάσει με 5 διαφορετικούς και κάνει το ίδιο, μέχρι και σε άλλη τηλεόραση το έβαλα αλλά και εκεί το ίδιο κάνει. Όταν είναι σε παύση ή όταν υπάρχει μενού ανοιχτό η ταινία φαίνεται κανονικά από πίσω, όταν πατήσω play σε 1 με 2 δευτερόλεπτα σκοτεινιάζει την οθόνη σιγά σιγά. Κάτι στο setup του egreat πρέπει να είναι γιατί μου το κάνει και σε βίντεο από you tube και σε βίντεο από τον browser. Μόνο όταν παίζω βίντεο από τον opera δεν μου το κάνει. Έχω στεναχωρηθεί γιατί έδωσα 80 ευρώ και δεν μπορώ να δω μια ταινία.

Ελπίζω να σας έδωσα μερικά στοιχεία.

Εκτιμώ την βοήθειά σας.

Δοκίμασε τον mx player/vlc.Επίσης μήπως έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή; δες στις ρυθμίσεις του κουτιού

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή ενδιαφέρομαι για αγορά ενός TV Box για streaming μέσω Kodi, μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό που έγραψες ; Αφήνεις να εννοηθεί ότι θα υπάρξει πρόβλημα με την εγκατάσταση του Kodi 17 σε android TV Boxes με AMlogic...φάινεται όμως παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο!

 

Φιλικά

Χάρης

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα

 

Μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν για την αγορά TV Box από κινέζο (http://www.gearbest.com) ισχύει ότι και με τα smartphones του vickmall;

 

Χρειάζεται δηλαδή να ενημερώσουμε για κάτι τον κινέζο; Θυμάμαι από vickmall υπήρχε μια ρουτίνα που ζητούσαμε για root, δασμούς, eu αντάπτορα κλπ. Ισχύει και εδώ το ίδιο;

 

Φιλικά

Χάρης

http://www.FreakTab.com/showthread.php?t=580862

 

Δες εδώ, εκτός εάν οι κινέζοι θελήσουν να υποστηρίξουν το api εν ολίγοις.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τι σου δείχνει αυτό με το s/n φίλε μου αν ξερεις να μου πεις; Είναι καλό αυτό ή κακό;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σου δείχνει αυτό με το s/n φίλε μου αν ξερεις να μου πεις; Είναι καλό αυτό ή κακό;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν διαφορετικό Wi-Fi/bt chip, τίποτα άλλο

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...