Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό το μηχανάκι τι λέτε είναι καλό? θα τραβήξει σε βάθος χρόνου?

 

http://www.geekbuying.com/item/RKM-MK80-Plus-Allwinner-A80-Octa-Core-4K-Media-Player-4G-RAM-32G-ROM-802-11AC-2-4G-5G-WIFI-Bluetooth-SATA-DLNA-USB-3-0---Black-339721.html

Link to comment
Share on other sites

Το MK808B plus για τερμα απλη χρηση σε xbmc αντεχει? κανα ματσακι κ ετσι μονο σε streaming? ταινιες hd τις βλεπω απο σκληρο αλλα σηκωνει 720 απο net?

παιχνιδια κλπ παιζω με ps3

το θελω για να μη σηκωνομαι να βλεπω ματσακια στο πισι κ για καμια ταινια-σειρα online

ειπα να παω για κανα minix με 2 γκιγκα ραμ αλλα το βρηκα υπερβολη

Edited by kaloudis
Link to comment
Share on other sites

Το MK808B plus για τερμα απλη χρηση σε xbmc αντεχει? κανα ματσακι κ ετσι μονο σε streaming? ταινιες hd τις βλεπω απο σκληρο αλλα σηκωνει 720 απο net?

παιχνιδια κλπ παιζω με ps3

το θελω για να μη σηκωνομαι να βλεπω ματσακια στο πισι κ για καμια ταινια-σειρα online

ειπα να παω για κανα minix με 2 γκιγκα ραμ αλλα το βρηκα υπερβολη

 

Ολα αυτα στο πολυ ανετο και χωρις κανενα προβλημα. Ειδικα τωρα με την Finless 1.1 πεταει

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το μηχανάκι τι λέτε είναι καλό? θα τραβήξει σε βάθος χρόνου?

 

http://www.geekbuying.com/item/RKM-MK80-Plus-Allwinner-A80-Octa-Core-4K-Media-Player-4G-RAM-32G-ROM-802-11AC-2-4G-5G-WIFI-Bluetooth-SATA-DLNA-USB-3-0---Black-339721.html

Μια χαρα ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα στο πολυ ανετο και χωρις κανενα προβλημα. Ειδικα τωρα με την Finless 1.1 πεταει

Συμφωνώ απόλυτα. Ανετότατα θα τα κάνεις όλα αυτά και μάλιστα λίγα λες. Μόλις έβαλα και εγώ τη Finless 1.1 και πραγματικά έχω άλλο εργαλείο στα χέρια μου. Καμία μα καμία σχέση με την εργοστασιακή...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ψάχνω ένα android tv box με καλό remote control κι εύκολο μενού για χειρισμό. Κύρια λειτουργία αναπαραγωγή ταινιών από usb stick και από youtube. Όριο τιμής περίπου 100 με 120€

 

Υ.Γ. Θα ήθελα να προσθέσω και κάποια κάμερα για skype.

Edited by pantelos
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι:)

 

Ε ναι απιστευτα τερατακια ειναι.........εχω το παραπλησιο σε specs(εκτος απο την ram)---->

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Draco-AW80-Meta-Allwinner-A80-Octa-Core-Android-4-4-Mini-TV-Box-2G-16G-2-4G-5G-WIFI-802-11AC-H-265-Bluetooth-SATA-OTA-DLNA-336152.html

Kαι απλα πεταει,κανει τα παντα ανετοτατα..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως θα μπορούσα να αλλάξω τις φώτο του screensaver στο mk8808b plus; Είμαι με τη finless 1.1 όχι ότι έχει και πολύ μεγάλη σημασία βέβαια μιας και έκανα ότι ακριβώς και στην εργοστασιακή αλλά τζίφος. Αντικατέστησα τις φώτο της rom από /system/media/screensaver/images, άλλαξα και τα δικαιώματα μήπως και φταίει αυτό αλλά το μόνο που κάνει είναι όταν έρθει ο χρόνος να ανοίξει η προστασία της οθόνης απλά να βγάζει ένα μαύρο φόντο και ένα κυκλάκι να γυρίζει. Σαν να προσπαθεί να ανοίξει την προβολή αλλά δε γίνεται τπτ. Έχει κανείς καμία ιδέα (οι φώτο έχουν την ίδια μορφοποίηση -jpg- ).
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Το mk808 βλεπει bluetooth ασυρματο ποντικι; το λεω σε περιπτωση που χρησιμοποιησω την θυρα usb για ethernet η σκληρο δισκο

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα usb hub αν έχεις... Αλλά αυτό που ρωτάς δεν το γνωρίζω...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα usb hub αν έχεις... Αλλά αυτό που ρωτάς δεν το γνωρίζω...

Ευχαριστω για την απαντηση.Τα usb hub ειναι μια αμαρτωλη ιστορια. Αλλα δεν διαβαζουν σκληρους αλλα δεν βλεπουν συσκευες. Εκτος αν καποιος εχει δοκιμασει καποιο συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ανετότατα θα τα κάνεις όλα αυτά και μάλιστα λίγα λες. Μόλις έβαλα και εγώ τη Finless 1.1 και πραγματικά έχω άλλο εργαλείο στα χέρια μου. Καμία μα καμία σχέση με την εργοστασιακή...

Μόλις κατέβασα την finless 1.1 από freaktab. Αφού αξίζει τόσο πολύ ψήνομαι μα τη βάλω. Στις οδηγίες έχει 4 τρόπους εγκατάστασης. Ποιος είναι ο πιο ασφαλής? Επειδή πιο εύκολος μου φαίνεται ο πρώτος που απλως περνάω τα αρχεία στην sd, κάνω reboot από την τρυπούλα στη συσκευή και είμαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τι λέει αυτό; το περιμένω για XBMC για να βλέπω μόνο tv άντε που και που για ταινία

http://www.aliexpress.com/store/product/XBMC-Fully-Loaded-Original-Q7-MK888-CS918-Quad-core-1G-8G-RK3188-Android-TV-BOX-smart/603688_1956743437.html

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τι λέει αυτό; το περιμένω για XBMC για να βλέπω μόνο tv άντε που και που για ταινία

http://www.aliexpress.com/store/product/XBMC-Fully-Loaded-Original-Q7-MK888-CS918-Quad-core-1G-8G-RK3188-Android-TV-BOX-smart/603688_1956743437.html

αυτό έχω κι εγώ,μια χαρά είναι και τα παίζει όλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό έχω κι εγώ,μια χαρά είναι και τα παίζει όλα.

 

παιζει 1080 και 3d ? xbmc κανονικα ?

Huawei Honor 6 L02 - vodafone smart tab 4<-- lenovo vibe x2 <-- nokia lumia 930 <-- lenovo golden warrior <-- thl 5000 <-- lenovo p780 <-- google nexus s <-- sony ericsson p1 <-- sony ericsson k800i <-- sharp gx10 <-- ericsson t10s <--motorola c113
Link to comment
Share on other sites

Πόσα cs918 υπάρχουν? Αυτό στο παραπάνω λινκ έχει 40 δολάρια και έχει 1 gb RAM. Στο gearbest έχει ενα cs918 στα 68 δολάρια με 2 gb RAM:

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_24939.html

Τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα την finless 1.1 από freaktab. Αφού αξίζει τόσο πολύ ψήνομαι μα τη βάλω. Στις οδηγίες έχει 4 τρόπους εγκατάστασης. Ποιος είναι ο πιο ασφαλής? Επειδή πιο εύκολος μου φαίνεται ο πρώτος που απλως περνάω τα αρχεία στην sd, κάνω reboot από την τρυπούλα στη συσκευή και είμαι έτοιμος.

Και εγώ για αυτόν ξεκίνησα αλλά με πέταξε στο recovery όπου είναι και ο τρόπος που προτείνει και ο ίδιος σαν καλύτερο. Γενικά όποιον και να διαλέξεις η διαδικασία είναι πολύ απλή και εύκολη και το αποτέλεσμα ξαναλέω δικαιώνει!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κοζάρω από ρουταρίσματ και πέρασμα rom, αν το κάνω με την πρώτη μέθοδο και με πετάξει σε recovery (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό πρακτικα) μετά συνεχίζω από εκεί με άλλη μέθοδο?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κοζάρω από ρουταρίσματ και πέρασμα rom, αν το κάνω με την πρώτη μέθοδο και με πετάξει σε recovery (δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό πρακτικα) μετά συνεχίζω από εκεί με άλλη μέθοδο?

 

Εγω εκανα αυτον με την εγκατασταση απο USB . Μου φανξκε ο πιο απλος απο ολους. Για να γινει πρεπει να μην εχεις την microSD πανω. Ειναι πανευκολο παντως , μην αγχωνεσαι καθολου. Θα δεις τρελη διαφορα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα βλεπει bluetooth ποντικι αλλα εχω βαλει και 2 usb hub χωρις κανενα προβλημα. το ενα σιγκεκριμενα το εδειναν δωρο το πασχα με κατι σοκολατενια αυγα !!! Λειτουργουν και τα δυο hubs μια χαρα .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως θα μπορούσα να αλλάξω τις φώτο του screensaver στο mk8808b plus; Είμαι με τη finless 1.1 όχι ότι έχει και πολύ μεγάλη σημασία βέβαια μιας και έκανα ότι ακριβώς και στην εργοστασιακή αλλά τζίφος. Αντικατέστησα τις φώτο της rom από /system/media/screensaver/images, άλλαξα και τα δικαιώματα μήπως και φταίει αυτό αλλά το μόνο που κάνει είναι όταν έρθει ο χρόνος να ανοίξει η προστασία της οθόνης απλά να βγάζει ένα μαύρο φόντο και ένα κυκλάκι να γυρίζει. Σαν να προσπαθεί να ανοίξει την προβολή αλλά δε γίνεται τπτ. Έχει κανείς καμία ιδέα (οι φώτο έχουν την ίδια μορφοποίηση -jpg- ).

Κάποια ιδέα κανείς;

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

ανάλυση ίδια;

Αυτό δεν το πρόσεξα. Θα το δώ και αυτό... Ευχαριστώ!

Τελικά έκανα μια επανεκκίνηση για άλλο λόγο και δούλεψε και αυτό. Χωρίς να αλλάξω ανάλυση. Όλα οκ. Ευχαριστώ και πάλι όμως για την απάντηση...

Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Ανετότατα θα τα κάνεις όλα αυτά και μάλιστα λίγα λες. Μόλις έβαλα και εγώ τη Finless 1.1 και πραγματικά έχω άλλο εργαλείο στα χέρια μου. Καμία μα καμία σχέση με την εργοστασιακή...

 

Να υποθέσω πως είναι στα αγγλικά μόνο ε?

Είναι για άλλον το μηχανηματάκι και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα του είναι.

 

Δεν μπορώ να την βάλω....

Όταν πάω μέσα στην sd να βρω το file τρέχει ένα κατεβατό και φαίνεται σαν να μην το βρίσκει...

Κάποια βοήθεια?

Edited by tassosm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...